Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - motyl

Strony: 1 ... 4 5 [6]
76
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Grudnia 12, 2015, 18:39:28  »
Chodzi o teren przy bramie nr 3, ulica Piotra i Pawła
Drzewa karczowane są pod  parking  dla samochodów ciężarowych. Przeniesione zostanie tam też biuro, w którym kierowcy są obsługiwani.

77
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Listopada 07, 2015, 20:22:06  »
Więc odsetki powinni nam naliczać od 1 listopada.

A może ( w przypadku zwrotów) zarzucimy Spółdzielnię wnioskami o  zwrot z należnymi odsetkami ... Nie wiadomo, czy zwroty wystąpią, ale taka możliwość istnieje, choćby teoretycznie.

78
Sprawy bieżące / Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« dnia: Listopada 07, 2015, 20:10:25  »
przewodniczący rady gminy p. Król, który poinformował i złożył deklaracje ze jeżeli po podwyżkach nastąpi nadpłata w budżecie śmieciowym to następne opłaty będą obniżone

Oczekiwałbym jednak, żeby te opłaty nie tylko zostały obniżone, ale te pieniądze , które zostaną wpłacone- by były wtedy  mieszkańcom ZWRÓCONE . Z odsetkami. 
Ponad to pragnę jeszcze raz nadmienić, ze nie zamierzam dopłacać  do rodzin wieloosobowych. Chciałbym, żeby radni jeszcze raz pochylili się nad tym zagadnieniem, włączyli racjonalne myślenie.  I przestali w nas widzieć oszustów.Taka jest  moja- mieszkańca wola. I wielu innych.

79
Sprawy bieżące / Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« dnia: Października 27, 2015, 15:47:50  »
Więc teraz rodziny nieliczne (1-3 osoby) będą dopłacać za  wywóz i utylizację śmieci rodzin wieloosobowych....  Nie rozumiem, dlaczego mam komuś fundować taką usługę....  Wprowadzono niby taki system, ponieważ ludzie celowo zaniżali ilość osób zamieszkałych w mieszkaniu, aby mniej płacić. I zamiast wyciągać konsekwencje za nieprawdziwe podawanie danych na podstawie oświadczenia, postanowiono ten haracz ściągnąć z rodzin mniej licznych....   Czy istnieje jakiś sposób odwołania od tego  nowego systemu naliczeń ?

80
Sprawy bieżące / Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« dnia: Października 22, 2015, 20:31:47  »
Nie wiadomo czy uchwalą?   ;D   Ale gdyby, to ja powinienem załapać się na 5 zł za metr wody, ponieważ ostatnio za kwartał wyszło mi chyba 11 metrów czyli mniej niż 4 metry na miesiąc... Pozostaje jednak problem w przypadku zużycia nieprzewidzianego, np awaria spłuczki w wc.... Mnie się to już zdarzyło. Poszło wtedy ze 3 metry wody w ciągu jednego dnia... Ciekawe czy takie awarie będzie trzeba im zgłaszać i jak będą traktowane???
Ja właśnie dziś dostałem fakturę za wodę, 26 metrów przez 2 miesiące, czyli 13 miesięcznie. Szczegół. Będę płacił 50 zamiast 36 zł, jakoś przeżyję.
Natomiast nie wierzę, że system im się zepnie. Jakim cudem? Przecież już czteroosobowa rodzina w bloku będzie miała obniżkę z 48 zł na 40. Jak ktoś ma własną studnię, to w ogóle mu grosze wyjdą. Ciekawe, czy domek Diakuna jest do wodociągu podpięty...Zaraz, chwilę !   Ja w tej chwili płacę za dwie osoby 24 złote .  Z nowego cennika- 40 zł. To  już na obniżkę nie wygląda.   Już uchwalono. Decyzja zapadła.

81
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Października 22, 2015, 20:02:22  »
"spółdzielcy oszukiwali przy odczytach, celowo zaniżając wyniki
Spółdzielcy, czyli my ! Bo spółdzielnia to wszyscy jej członkowie. Czyli mają nas wszystkich za oszustów, złodziei i kombinatorów.  Jaki miałby cel zaniżanie  wyników, jeśli metr sześcienny wody  w międzyczasie drożeje, i potem trzeba by było  więcej płacić... Wcześniej czy później i tak trzeba  wyrównać to jako niedopłatę. No ale z tego wynika, że mają nas jeszcze za idiotów i imbecyli .

82
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Października 22, 2015, 15:12:29  »
Nie było nas w domu przez 3 tygodnie łącznie w okresie lipiec - wrzesień. Od kilku lat w tym okresie były nadpłaty rzędu 50—70 zł. A przy nowych licznikach i nowym sposobie odczytu jest niedopłata 25 zł. To co będzie na koniec grudnia? Cyrk w chemiku...

U nas identyczna sprawa. Tylko my z żoną  trzy tygodnie w sanatorium na przełomie sierpnia i września i zamiast spodziewanego zwrotu mamy NIEDOPŁATĘ , prawie 70 złotych....  Czyżby roztocza w moim domu, pod naszą nieobecność  organizowały sobie całodobowy  basen  z podgrzewaną wodą ?!!! Koszmar jakiś !

83
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Września 26, 2015, 14:48:16  »
Ustaliliśmy, że na pakowniach nie może to wejść absolutnie od 1.10
Czyli może, tylko, że nie 01.10.2015.... :(
Po skromnej grupce w logistyce bieli i pakowni przyjdzie czas na następne... Kwestia czasu ? Miesiąca, kwartału ? Część oddycha głęboko i mówi : "nas to nie dotyczy"... Przyjdzie czas...

84
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Sierpnia 31, 2015, 19:55:32  »
wzór pisemka z wezwaniem do natychmiastowej interwencji technicznej, które należy składać w Zarządzie w każdej chwili, gdy tylko zauważycie, że głowica w nieprawidłowy sposób uruchomiła ogrzewanie *. Może zatem dojść do tego, że zarząd otrzyma dziennie kilka tysięcy pisemnych zgłoszeń o awarii głowicy i jej nieprawidłowym działaniu, którym będzie musiał sprostać, ponieważ zostanie odpowiednio poinformowany przez Was o tym, że głowice działają nieprawidłowo

Obawiam się, że spółdzielnia zacznie nas straszyć obciążaniem kosztami sprawdzenia i ponownego montażu oraz plombowania  głowicy, jeśli okaże się, że głowica jest sprawna....

85
Tematy różne / Odp: ug police
« dnia: Sierpnia 05, 2015, 14:16:25  »
Do mnie nawet nie wysłali. Sprawdziłem.

86
Tematy różne / Odp: ug police
« dnia: Sierpnia 05, 2015, 13:18:55  »
I mnie się przytrafiło walczyć z pracownikami tego wydziału w ub.roku. Oczywiście pisma  nie otrzymałem ( co później stwierdzono), a rok wg. pań urzędniczek wyszedł na 13-to miesięczny.  Ja płacę zawsze w dwóch ratach opłaty, od stycznia do czerwca  i od lipca do grudnia. Mam to na wydrukach. Powiedziano mi, ze mam niedopłatę za jeden miesiąc. Pytam się, za który ????  To u was rok ma więcej niż 12-e miesięcy ??!!! W efekcie  jedna z pań ( prawdopodobnie)  pokrywała brakującą kwotę ze swojej kieszeni, bo przecież nie będę płacił za  czyjeś błędy.  I tutaj już nie tyle chodzi o kwotę, bo nie była znaczna, ale o zasady. Dosyć wszechwładzy niekompetentnych urzędników !

87
Tematy różne / Odp: Enea wprowadza internetowe Biuro Obsługi
« dnia: Czerwca 16, 2015, 22:44:47  »
Okazuje się, ze  numer kontrahenta też został zmieniony. Razem z  numerem konta. Dzisiaj weryfikowałem to wszystko dla pewności pod numerem telefonu 611 111 111

88
Tematy różne / Odp: Enea wprowadza internetowe Biuro Obsługi
« dnia: Czerwca 14, 2015, 08:05:08  »
Dzięki Marek za info, bo ostatnio faktura w innych barwach, nowe konto, a dopiero tyle się mówiło o fałszywych fakturach za energię... Punkt w Policach zlikwidowany, nawet nie ma gdzie pójść  i się upewnić. Tak po prostu...

89
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Maja 12, 2015, 20:21:37  »
Nawet wyprzedzając jadących po ścieżce nie jedziesz zgodnie z przepisami bowiem tak jak kolega wyżej napisał 1m odstępu nie zachowasz gdy rowerzysta jedzie przy lewej krawędzi DDR.

W art. 24 ustawy prawo o ruchu drogowym czytamy, "Kierujący pojazdem wolnobieżnym, ciągnikiem rolniczym lub pojazdem bez silnika jest obowiązany zjechać jak najbardziej na prawo". Więc niech nie jedzie przy lewej krawędzi, a przy prawej... Wtedy wszyscy się zmieszczą   :)
Można tak sobie tutaj wytykać, tez jeżdżę rowerem, wiem, jak jest. Ale może warto zjednoczyć się i powalczyć o inne wykonanie ścieżki rowerowej, a nie wymuszać na  innych użytkownikach drogi łamania przepisów.

90
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Maja 12, 2015, 15:23:25  »
Po pierwsze - jeśli wyprzedzacie rowerzystę, a z naprzeciwka nic wam nie jedzie to róbcie to tak jakbyście wyprzedzali samochód. Naprawdę, korona wam z głowy nie spadnie jak trochę bardziej przekręcicie kierownicę i zjedziecie całym autem na lewy pas.

Rozumiem, że Kolega weźmie na siebie moje mandaty i punkty za przekroczenie podwójnej linii ciągłej ??? ?

Strony: 1 ... 4 5 [6]