Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - motyl

Strony: [1] 2 3 ... 6
1
Sprawy bieżące / Odp: Nowe podwyżki za śmieci
« dnia: Grudnia 05, 2020, 18:44:07  »
Projekt w Policach zakłada  stawkę w wysokości 9,20 za 1 m3 zużytej wody, jeśli odpady są segregowane.  W Szczecinie metr sześcienny wody wyceniono na 8,80 zł    https://gs24.pl/podwyzka-oplat-za-smieci-w-szczecinie-w-2021-znowu-jak-to-tlumacza-urzednicy-17112020/ar/c9-15297027
Mając "własne" wysypisko  mamy płacić więcej niż w mieście wojewódzkim ?  Tutaj w Urzędzie Miasta i Gminy  ostro ktoś się oderwał od rzeczywistości ! Brak tez jest opłaty maksymalnej. Kwota  nie jest niczym ograniczona. Cały czas uważam, że nie jest to dobra metoda, trzeba weryfikować ilość osób zamieszkujących w danym lokalu.

2
Sprawy bieżące / Odp: Nowe podwyżki za śmieci
« dnia: Listopada 23, 2020, 20:01:48  »
Panie burmistrzu Macieju Greinert... Dlaczego w telewizji TVN przed całą Polską nie powiedział Pan, że tzw. "konsultacje społeczne" zostały zarządzone bez podania stawek, więc co mieliśmy konsultować ? Dlaczego nie było czwartego wariantu - rozliczanie od osoby ?. Dlaczego nie powiedział Pan telewidzom, ile procent mieszkańców głosowało, ile osób liczą Police? W eter poszła informacja, że 70 procent opowiedziało się za rozliczeniem od zużycia wody. Tak się manipuluje opinią społeczną właśnie. Proszę też o odpowiedź na forum, jakie działania podejmie gmina, by zmniejszyć wysokość tych opłat ? Jakie działania podejmą nasi radni ? Chyba za coś pieniądze biorą ? Tyle padało obietnic przy wyborach, czas najwyższy , żeby się wykazali pomysłem na rozwiązanie tego drogiego problemu. Podwyżki o co najmniej 200 procent ! Tylko patrzeć, kiedy stwierdzą, że śmieci nie są jednak segregowane i podwyżka osiągnie 700 procent.

3
Sprawy bieżące / Odp: Nowe podwyżki za śmieci
« dnia: Września 19, 2020, 21:18:12  »
Tłumaczenie zmiany opłat trudnościami w weryfikacji faktycznej ilości osób w danej nieruchomości, dowodzi jedynie nieudolności, nieumiejętności i niechęci w wykorzystaniu dostępnych metod weryfikacji złożonych oświadczeń będących podstawą do naliczania opłat.

W pełni popieram wypowiedź. Tak samo uważam, że jest to nieudolność. Co do dyskusji, to o czym dyskutować, gdy nie znamy przykładowych wartości.  Trudno się wypowiedzieć , gdy czytam : "ryczałt".  Ale ile ??? Bo o konkretne kwoty tu przecież chodzi. Oczywiście urzędnicy sami wiedzą, (o czym informują), że każdy z tych zaproponowanych systemów jest  niedoskonały i niesprawiedliwy. Może więc zamiast fundować nam "niesprawiedliwości" zakasać trzeba rękawy i zweryfikować ilość mieszkańców.
Problematyczna jest też częstotliwość opróżniania pojemników. Płacimy coraz więcej, a na osiedlach coraz brudniej. Pozastawiali nas kolorowymi pojemnikami, tylko jakoś urody to osiedlom nie dodaje. I te małe, cuchnące brązowe mini-pojemniczki. Przy temperaturze  30 stopni gotowało się w nich już w ciągu jednego dnia. A opróżniano je RAZ NA TYDZIEŃ ! Proponuje przenieść je decydentom pod płot, żeby odczuli uciążliwość rzadkiego opróżniania kubłów. Gabaryty też już z mniejszą częstotliwością wyjeżdżają... A w tym czasie "niewybredni wielbiciele napojów wysokoprocentowych" juz się tam urządza... Wersalka, krzesełko, fotel, stoliczek... Niczego sobie "kwadracik".  Ktoś ich przegoni stamtąd ? Ależ skąd !  Ochrona osiedlowa jest tylko od ochrony klatek. Policja uważa, że nie piją publicznie, poza tym jeśli zakłócają ciszę nocną, to ja muszę udowodnić, jakie straty poniosłem z powodu ich zachowania. To jakaś paranoja ! Czy ktoś tu jeszcze coś może ? Czy ktoś w ogóle chce coś robić ? Policja, Straż miejska, urzędnicy gminni. Hallo ! Mówi się. Płacimy Wam !

4
Trudne tematy / Odp: Menele na deptaku
« dnia: Lipca 08, 2020, 22:42:53  »
oraz : https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html
Na geoportalu aż czerwono w tym miejscu. Jak widać efektów zgłaszania brak. Rozmawiałem z osobami handlującymi w pobliżu. Ściany lokali znajdujących się w otoczeniu służą za "miejską odlwenię", oczywiście po godzinach handlu. Służby wpadają tam czasami, spiszą nawet. Ot, i tyle. Na tym interwencja się kończy. Nie wiem, może ławki zlikwidować....

5
Trudne tematy / Odp: Menele na deptaku
« dnia: Czerwca 23, 2020, 20:41:33  »

Znowu przy deptaku pojawili się menele, zaczepiają rządając 2,50 zl.. Gdzie Straż miejska, Sanepid (maski) i Policja?
Chodzi o deptak w rejonie calodobowego sklepu Belweder, kiosku i sklepu z akcesoriami telefonii komórkowej.

Do przepędzenia żula potrzebujesz straży miejskiej?Dapol, a kogo proponujesz do tej czynności ?  Widzę, że menele zadomowili się na ławeczkach na dobre. Czy już naprawdę nikt, żadna policka służba sobie z nimi nie poradzi?  Ktoś tutaj napisał, że to wizytówka Polic. Święta prawda. Smród, że nie idzie przejść. W butelkach po napojach smakowity trunek, ale część wcale się nie czai. Piwem też śmiało się raczą. Jeśli Straż Miejska jest bezradna, to zasadnym wydaje się pytanie, czy są w stanie cokolwiek zdziałać oprócz wożenia się samochodem po mieście za państwowe pieniądze. Nie jestem za ich likwidacją, ale oczekuję, jako mieszkaniec Polic, skutecznych działań
służb porządkowych.

6
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Czerwca 18, 2020, 19:32:54  »
zwinąć i rozwiesić w garażu lub suszarni
No tak, trzeba mieć garaż, jak sam napisałeś.... Poza tym nie szkodzi, że nie nasiąka wodą. Nie jestem idiotą, za jakiego próbujesz mnie uważać.  Woda po nim spływa. I spływa tam, gdzie pokrowiec na czas DOJAZDU DO GARAŻU będzie leżał. Nie wiem, czy chciałbym mieć ten syf w bagażniku. Trzecia sprawa, to wzrost. Może mężczyźnie łatwiej jest zarzucić taki pokrowiec na dach pojazdu. Kobietom, a też jeżdżą do pracy na zakłady- znacznie trudniej.

Post Merge: [time]Czerwiec 18, 2020, 19:43:18 [/time]

Powłoka ceramiczna nie zabezpiecza przed kwasem, i na pewno nie na 5 lat.

Nie wiedziałem, że zakład emituje kwas do atmosfery, aż dziwne, że prawo pozwala na takie praktyki. Oczywiście, że gwarancji nikt nie da, bo tylko głupek da na siebie przerzucić odpowiedzialność.
Poza tym są jeszcze plastiki , gumy i szyby, których się powłoką nie zabezpiecza, a zniszczeniu przez pochlanie ulegają.

Oczywiście, że się zabezpiecza, tylko faktycznie nie wiadomo, czy przed tym co leci z nieba w Policach da się zabezpieczyć. Wolę tego nie testować...Nie, to zapewne pyłek kwiatowy wyżera dziury w powłoce lakierniczej i robi nam kratery w blacharce.
Nie wszystko można zabezpieczyć powłokami ceramicznymi, dowiadywałem się.

7
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Czerwca 15, 2020, 23:48:27  »
Jak ktoś ma w miarę nowe auto, to można pomyśleć o zabezpieczeniu lakieru powłoką ceramiczną, takie coś starcza na około 5 lat.
Powłoka ceramiczna nie zabezpiecza przed kwasem, i na pewno nie na 5 lat. Zadzwoń do firmy, która to wykonuje, i zapytaj się, czy dostaniesz od nich gwarancję. Zapewniam, że nie. Poza tym są jeszcze plastiki , gumy i szyby, których się powłoką nie zabezpiecza, a zniszczeniu przez pochlanie ulegają.

Post Merge: Czerwca 15, 2020, 23:51:26
też wkurza mnie pochlapane auto, kupiłem pokrowiec.
Dobrze, gdy jest sucho. Jestem ciekawy, co zrobisz z tym pokrowcem po ulewie, gdzie ten cały syf Ci spłynie? do bagażnika? Trzeba mieć gdzie to suszyć i płukać. Jak będzie wyglądała Twoja odzież po ściąganiu czegoś takiego z auta ?

8
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Maja 31, 2020, 12:52:09  »
gwoździami wyrywają chwasty z Polbruku od mediki po biurowiec również w soboty by nie przeszkadzać pracownikom w biurach oraz aby nikt z garniturowców nie patrzył na ludzi pracy.

Nieprawdę piszesz. Chwasty wyrywali w dniach pracujących. Widziałem.

9
Polityka lokalna / Odp: Burmistrz uniemożliwia mi udział w wyborach
« dnia: Maja 01, 2020, 21:31:52  »
Ty Dapol to masz ze soba poważny problem. Wskazana terapia, gdy już wszystko wróci do normy. Nie pisałem do Ciebie, tylko apelowałem do burmistrza. Ty g...o możesz. Jedno wielkie nic. Tymczasem wracaj do swojego kółka wzajemnej adoracji, bo nikt Cię tutaj o zdanie nie prosi. Kończę temat.

10
Polityka lokalna / Odp: Burmistrz uniemożliwia mi udział w wyborach
« dnia: Kwietnia 30, 2020, 20:00:13  »
Trochę grzeczniej, a może nawet bardzo grzeczniej dapol, obrońco uciśnionych uciekinierów z Polski. Podczas ostatnich wyborów znajomi ze Szwecji mieli ponad 360 km do najbliższej komisji, bo były tylko dwie w całym państwie. Więc żadna nowość. Mój post dotyczył działań burmistrza na moim podwórku i odbierania prawa do głosowania. Jeśli PP posiada już potrzebne dane, to i dobrze. Przynajmniej burmistrza nie zastąpi komisarz i będzie się pan burmistrz dalej cieszył swoją długoletnią posadką.

11
Polityka lokalna / Odp: Burmistrz uniemożliwia mi udział w wyborach
« dnia: Kwietnia 30, 2020, 00:09:15  »
 Informacja  z 28.04. "Poczta Polska, w związku z wyborami prezydenckimi, które mają zostać przeprowadzone korespondencyjnie, zwróciła się do samorządów o przekazanie danych osobowych ze spisu wyborców."  a Burmistrz na to : "informuję, że  nie przekażę Waszych danych osobowych zawartych w spisie wyborców Gminy Police przedsiębiorstwu Poczta Polska S.A." 

12
Polityka lokalna / Burmistrz uniemożliwia mi udział w wyborach
« dnia: Kwietnia 29, 2020, 23:48:22  »
https://police24.pl/police-informacje/2768-stanowisko-burmistrza-polic-w-sprawie-przekazania-poczcie-polskiej-danych-osobowych.html
Okazuje się, że burmistrz chce mi uniemożliwić udział w wolnych wyborach. To karygodne i niedopuszczalne! Mam prawo do decydowania o swoich danych osobowych, i o tym, czy mają one być komukolwiek przekazane. Istnieje taka potrzeba w ramach prawnie uzasadnionego interesu.  Cel ten w mojej ocenie jest  zgodny z prawem i nie godzi w moje  prawa. Myślę, że gdyby sąd albo inna instytucja zgłosiła się po takie dane, Gmina by je udostępniła zasłaniając się prawnie uzasadnionym interesem, co gorsza, nie powiadamiając mnie nawet o tym.  Oczekuję więc, że włodarz mojego miasta zrobi wszystko, bym mógł wziąć udział w najbliższych wyborach. I o to apeluję: Panie Burmistrzu, nie ograniczaj mojego konstytucyjnego prawa do udziału w wyborach !

13
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Marca 23, 2020, 08:09:48  »
Utrata zniżek, dopłata do wartości samochodu itp.
O to się nie martw...  Bylem tyko ciekawy, czy ktoś to przerobił... I z jakim skutkiem... Płacę  kasę za AC, a mam się użerać i płacić podatek od jakiejś ugody ?

14
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Marca 22, 2020, 12:38:38  »
Ja z innej beczki... odgruzowuję temat w sprawie pochlapań. Czy ktoś może starał się o odszkodowanie za uszkodzoną przez zakładową chemię powierzchnię auta  w ramach ubezpieczenia Auto Casco? była to większa/mniejsza droga przez mękę ?

15
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lutego 26, 2020, 21:32:02  »
Gdyby nie  wyborów, to by szusował na nartach, jak w poprzednich latach.
Sączysz tylko jad...  A gdyby jednak nie szusował ?  Sianie zamętu masz we krwi ?

Strony: [1] 2 3 ... 6