Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6841569 razy)

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3045 dnia: Września 23, 2015, 16:26:32 »
Proponuję założyć osobny wątek a na tym proponuje skupić się jak temacie: ZChPolice.

Post Merge: [time]Wrzesień 23, 2015, 16:29:24 [/time]
I proszę o nierozmydlanie tematu, który nas żywo interesuje czyli obniżenie zatrudnienia na logistyce poprzez m.in. wprowadzenie w te miejsce firmy zewnętrznej od usług logistycznych bo takie słyszałam są pomysły.

Post Merge: Września 23, 2015, 16:38:54
Piotrzpl- znam całą konstrukcję zz w Niemczech czy w Norwegii i fakt- to byłby ideał, ale było to budowane latami. Teraz nikt z rządzących nie pozwoli na zbudowanie czegoś takiego jak jest w Niemczech chociażby.
« Ostatnia zmiana: Września 23, 2015, 16:38:54 wysłana przez An_na »

Offline policzek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3046 dnia: Września 25, 2015, 17:25:04 »
Proponuję założyć osobny wątek a na tym proponuje skupić się jak temacie: ZChPolice.

Post Merge: [time]Wrzesień 23, 2015, 16:29:24 [/time]
I proszę o nierozmydlanie tematu, który nas żywo interesuje czyli obniżenie zatrudnienia na logistyce poprzez m.in. wprowadzenie w te miejsce firmy zewnętrznej od usług logistycznych bo takie słyszałam są pomysły.
.

Czyżby chodziło o przejęcie wózków widłowych przez transtech?? czy cos innego ma Pani na myśli?

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3047 dnia: Września 25, 2015, 17:34:52 »
Wczoraj dowiedzieliśmy się, że 27 osób ( w tym 16 pakowni i 11 z bielowskiej logistyki) ma iść na dwuzmianowość od poniedziałku do piątku. Taki system zmiany to po pierwsze utrata dodatku za 5bop a po drugie jaki jest zamiar...(?) Było sporo emocji na spotkaniu. Związki napisały pismo ( skan m.in. na naszej stronie www.mzzprc.com) do zarządu o pilne spotkanie w tej kwestii. Oczekujemy na szczegółową informację nt temat i spotkanie. Co do girmy o której pan pyta to pracownicy mówili o jakiejś firmie usług logistycznych czyli zewnętrznej z ich operatorami. Nic więcej napisać nie mogę bo większość rzeczy, które wiem jeszcze się nie potwierdziły a nie ma co siać zamętu.
« Ostatnia zmiana: Września 25, 2015, 17:36:48 wysłana przez An_na »

Offline madzia21

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3048 dnia: Września 25, 2015, 17:47:26 »
Pani Aniu ale podobno na spotkaniu wyszło ze nie przechodzi to wczoraj takie słuchy były na wydziale

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3049 dnia: Września 25, 2015, 17:53:44 »
Ustaliliśmy, że na pakowniach nie może to wejść absolutnie od 1.10 bo o takich planach nam mówili pracownicy.

Offline policzek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3050 dnia: Września 25, 2015, 17:54:33 »
Czyli jednak to była prawda, jak widać nie trzeba zadnych zebran itd. aby wprowadzić sobie swoje widzimisię jakiegoś zakompleksionego dyrektorka, który w ten sposób probuje nabić sobie punktów. Kosztem szarego pracownika. Trzeba tego zaprzestać, ponieważ dzisiaj 27 ludzi z logistyki, jutro kolejni ludzi z logistyki i nie tylko. Nie po to ludzie wypraowywali takie zyski, żeby teraz ich karać za to! Tak dla dyrektorka, który zarabia tyle przez miesiąc co ja przez pół roku, może wydawać się ze to sprawi ulge pracownikom, wkoncu nocki tak męcza... ale niech dyrektorek pomyśli, ze Ci ludzie maja rodziny i zabranie im 500zł z dnia na dzień może się skonczyc dla nich tragedia! Pozatym praca 5 dni na drugą zmiane nie jest wcale taka wspaniała, wiem bo pracowałem.

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3051 dnia: Września 25, 2015, 18:25:29 »
no nic innego jak tylko zacząć strajkować, wszyscy ostatnio strajkują pielęgniarki i nauczyciele to już notorycznie, ostatnio nawet strażacy to i może na chemików pora ???

Offline motyl

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3052 dnia: Września 26, 2015, 14:48:16 »
Ustaliliśmy, że na pakowniach nie może to wejść absolutnie od 1.10
Czyli może, tylko, że nie 01.10.2015.... :(
Po skromnej grupce w logistyce bieli i pakowni przyjdzie czas na następne... Kwestia czasu ? Miesiąca, kwartału ? Część oddycha głęboko i mówi : "nas to nie dotyczy"... Przyjdzie czas...

Offline policzek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3053 dnia: Września 26, 2015, 16:13:49 »
Trzeba na razie być dobrej myśli, że Związki pomogą tym ludziom, no i nie tylko Związki, a też Pan Rafał Kuźmiczonek, który przecież reprezentuje załoge i sam pracował na zmiany z tego co pamiętam. Bo jak wszystkie pomysły dyrektorków będą realizowane to wkoncu to się źle skończy, nie tylko dla tych, którzy stracą pieniądze (za zmiany) a dla całego zakładu.

Bo pomysły owszem, ale nie kosztem pracowników do cholery jasnej!
Zwłaszcza gdy są takie historyczne zyski!
« Ostatnia zmiana: Września 26, 2015, 16:15:52 wysłana przez policzek »

Offline manam

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 202
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3054 dnia: Września 28, 2015, 11:48:44 »
Spokojnie, póki nie zapadły decyzje nie siejmy paniki...

piotrzpl

  • Gość
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3055 dnia: Września 28, 2015, 12:30:04 »
z tego co wiem to pracownicy zatrudnieni na pakowni sa zatrudnieni na umowę zlecenie,,, i to jak się orientuje cześć z nich straci prace, nie etatowi zatrudnieni na czas nieokreślony,,, wiec ja nie widzę problemu, porostu nie dostana zleceń tak sa prawa pracy pracowników na umowę zlecenie, i nie jest ważne ze wykonywali te zlecenia dłuższy czas,,,

Offline policzek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3056 dnia: Września 29, 2015, 11:40:40 »
Jak wprowadzą system dwuzmianowy (trzybrygadowy) to zleceń W OGÓLE nie będzie, bo nie będzie miało to żadnego sensu wtedy przy takiej obsadzie.

piotrzpl

  • Gość
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3057 dnia: Września 29, 2015, 12:10:00 »
wiec jak pisałem wyżej, nie będzie zleceń z czym pracujący na zlecenie musieli się liczyć ze kiedyś  mogą nie otrzymać zleceń i zakończy się ich współpraca z firmą, a ta prace teraz wykonywać będą pracownicy etatowi zatrudnieni na stałe,,, reasumując nikt nie zostanie zwolniony z pracowników,,,
« Ostatnia zmiana: Września 29, 2015, 12:11:53 wysłana przez piotrzpl »

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3058 dnia: Września 29, 2015, 12:48:10 »
Policzek: dwuzmianowy z rozkładem od poniedziałku do piątku a nie w ruchu ciągłym i mowa jest o pracownikach zatrudnionych na umowe o pracę.

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3059 dnia: Września 29, 2015, 15:09:37 »
Mnie to w ogóle nie dotyczy, ale jeżeli chodzi o pracujących w naszej firmie na zlecenie - to po prostu jest mi ich żal.
Pytam chłopaka:
-Ile zarobisz robiąc to co inni pracownicy?
-No jak pracuję pełny wymiar godzin cały miesiąc to niecałe 1300.
-A to co pisała an_na o „normalnych” pracownikach:
„1800 zł netto na karty( gotówka), nagrodzie rocznej( pełne wynagrodzenie wraz z dodatkiem) czyli minimum ok 3000złBRUTTO , wczasy pod gruszą min 1350, paczka dla dziecka blisko stówka, no i te 800 zl. To ile mamy? SIEDEM tysięcy żywej gotówki dodatkowo przy najniższym wynagrodzeniu. O płaconych a wcześniej wynegocjowanych dodatkach nie wspomnę:900zl miesiecznie za pracę na zmiany, 300 mies za funkcje skoczka………..”

to ile z tego masz?:
-0,0.

Ludzie przecież to nie jest fabryka czekolady tylko zakłady chemiczne co  np. widać np. tu: http://www.gs24.pl/wiadomosci/police/art/6494358,bedzie-proces-w-sprawie-wypadku-w-zch-police-na-lawie-oskarzonych-piec-osob,id,t.html
a więcej zarabiają w Biedronce.

Flota luksusowych firmowych aut  (znikających po 15) się powiększa zapominając o tych którzy na nie zarobili.

W tym temacie - Wstydźcie się Grupa Azoty!!!
« Ostatnia zmiana: Września 29, 2015, 15:13:05 wysłana przez pol »