Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!  (Przeczytany 157491 razy)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #345 dnia: Czerwca 11, 2012, 20:14:37 »
Skaczcie.

;d
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

CichyJoe

  • Gość
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #346 dnia: Czerwca 11, 2012, 20:52:56 »
Cytat: "Denver"

Po tych na ścieżce do Siedlic przejeżdżam normalnie - wszak to zwykły polbruk. Przed jednym z takim wjazdów na ścieżce do Tanowa miałem prawie 20 km/h i szczerze powiem, że wymiękłem. To nie są gładkie kocie łby jak na np. przystankach autobusowych przy Piaskowej, ale nierówne, ostro zakończone kamienie.


Ostatnio tam biegałem (tak się akurat złożyło, że po ścieżce rowerowej :P) i też zauważyłem te zjazdy, które były wykonane z bardzo ostro zakończonych kamieni. Bardzo nieprzyjemne. Projektant powinien za karę się na czymś takim przespać, wtedy może już nigdy nie popełnił by takiej głupoty i nie zaproponował tego materiału jako wykończenia zjazdu/ścieżki rowerowej/ chodnika.

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #347 dnia: Czerwca 11, 2012, 21:23:14 »
Zwracam honor - wyjazdy leśne na odcinku Tanowo-Police są wykonane fatalnie!!!
Dziś przetestowałam na rolkach, bo wcześniej tylko na rowerze i jestem mocno rozczarowana.
Niby te same wyjazdy leśne na odcinku Tanowo-Pilchowo, a jednak różnica ogromna.
Kolejny raz stwierdzam, że wcześniejszy odcinek ścieżki rowerowej jest wykonany lepiej.
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Offline Jan

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 131
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #348 dnia: Czerwca 12, 2012, 14:21:43 »
Te wyjazdy z lasu to horror.Jadąc po tej ścieżce ostatnio stwierdziłem, że lepiej by było gdyby tam nie było tych kamieni tylko pozostawiony naturalny grunt.
Jest jeszcze na to rada, wystarczy pokryć to cienkim asfaltem.
Jan

Offline cyganek

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #349 dnia: Czerwca 13, 2012, 16:40:22 »
Mam pytanie do znawćow przepisu o szerokość dwukierunkowej drogi dla rowerów,czy krawężnik może być wliczony do światła drogi.Wszędzie gdzie byłem droga taka ma 2 metry szerokości lecz ta od Tanowa jest szeroka 1,93 m(łącznie z krawężnikiem ma owe 2 m)Wystarczy policzyć ilość rzędów kostek wszędzie jest ich 20,a tutaj jest 19+pasek 3 cm betonu przy krawężniku.Czy inwestor nie mógł tego starego kawałka(dziurawego i koślawego)przy tzw.rurowej też zrobić nowego,brakuje przysłowiowej kropki nad ,,i''.Te wjazdy z tzw.kocich łbów to się budowało za starych słusznie minionych czasów jak do lasów miały wjeżdżać ,,tanki''a nie od czasu do czasu jakiś większy pojazd po drewno.Co się tyczy przejazdów w Tanowie są w bardzo złym miejscu,lecz to jest pole do pokazania przez policję swojego działania(prawie nikt nie jeźdżi tam 50.powinno tam być 40)Ogólnie odcinek od Pilchowa do Tanowa jest 2 m i jest lepiej wykonany,mimo zapowiedzi przed rozpoczęciem budowy tego naszego odcinka,że ten nowy wykonawca jest solidniejszy od poprzedniego wykonawcy i tu kolejne pytanie gdzie był nadzór budowlany inwestora

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #350 dnia: Czerwca 13, 2012, 17:10:38 »
Cytat: "cyganek"
czy krawężnik może być wliczony do światła drogi.


Nie


W ogole ta sciezka powinna miec 2,5 metra bo z sciezki korzystaja/beda korzystac piesi.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #351 dnia: Czerwca 13, 2012, 18:04:26 »
Cytat: "cyganek"
.Co się tyczy przejazdów w Tanowie są w bardzo złym miejscu,lecz to jest pole do pokazania przez policję swojego działania(prawie nikt nie jeźdżi tam 50.powinno tam być 40)
Powinno tam być 20, a tak na prawdę, to przejazdy powinny być w innym miejscu, skoro są w złym.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline gumastic

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #352 dnia: Czerwca 13, 2012, 20:28:09 »
Ja się zastanawiam, po co w ogóle są te przejazdy, skoro przed jak i za Tanowem ścieżka jest prowadzona po tej samej stronie jezdni??? To jakaś bzdura i niepotrzebne narażanie ludzi na niebezpieczeństwo. Przejazd dla skręcających do "centrum" Tanowa - owszem, on byłby przydatny, jednak z niego nie musieliby korzystać wszyscy tamtędy przejeżdżający, tak jak ma miejsce teraz. Taka jazda na przemian raz po jednej, raz po drugiej stronie jezdni to nonsens.

Offline pola

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 131
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #353 dnia: Czerwca 13, 2012, 21:09:39 »
A ja mam pytanie odnośnie przepisów rowerowych. Może jest ktoś co się zna. Mam takie pytanie:
a) jeżeli ścieżka rowerowa jest po prawej stronie (tylko po prawej), ja jadąc w przeciwnym kierunku mogę poruszać się po jezdni? (mam prawo jazdy- jeżeli to jakiś warunek?). Mam jakiś związek z tym teren zabudowany i niezabudowany?
b) czy jest przepis nakazujący jazdę jazdę po ścieżce rowerowej?

Powiem szczerze, ścieżka jest ok, ale wolę z różnych względów poruszać się jezdnią.
Widzę nie raz, że kolarze jeżdżący od Pilichowa do Niemiec nie jadą ścieżką, a jezdnią.

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #354 dnia: Czerwca 13, 2012, 21:40:20 »
Cytat: "pola"
A ja mam pytanie odnośnie przepisów rowerowych. Może jest ktoś co się zna. Mam takie pytanie:
a) jeżeli ścieżka rowerowa jest po prawej stronie (tylko po prawej), ja jadąc w przeciwnym kierunku mogę poruszać się po jezdni? (mam prawo jazdy- jeżeli to jakiś warunek?). Mam jakiś związek z tym teren zabudowany i niezabudowany?
b) czy jest przepis nakazujący jazdę jazdę po ścieżce rowerowej?

Powiem szczerze, ścieżka jest ok, ale wolę z różnych względów poruszać się jezdnią.
Widzę nie raz, że kolarze jeżdżący od Pilichowa do Niemiec nie jadą ścieżką, a jezdnią.


Jezeli sciezka rowerowa jest dwukierunkowa, to powinno sie po niej jechac, mandat za niedostowanie sie do przepisow wynosi 50 zl


Art. 33. 1. Kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Kierujący rowerem, korzystając z drogi dla rowerów i pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.
Dz.U. 2005 nr 108 poz 908

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #355 dnia: Czerwca 13, 2012, 22:25:11 »
Pozdrowienia dla wszystkich rowerzystów, którzy rolkarzy na ścieżce traktują jak zło konieczne. Dziś spotkałem się z jedną pozytywną interakcją rowerzysty - reszta jakby zdziwiona i oburzona, że ktoś jedzie po ich ścieżce.
Nie jestem świętą krową, ale niestety rolkarz ma inny tor jazdy i zajmuje nieco więcej miejsca na ścieżce niż rower i skoro ja zjeżdżam możliwie blisko prawej krawędzi ścieżki, to róbcie to samo. Dziś dwa razy musiałem stawać, bo niektórzy jak nie jadą bark w bark obok siebie to zginą pewnie. Tak samo wyprzedzanie - nie przyczepie sobie lusterka do kierownicy - warto dać znak dzwonkiem i zachować nieco większy odstęp - wyprzedany rower nie odbije nagle w bok - nieświadomy wyprzedzany rolkarz może.

Offline bzyku

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 175
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #356 dnia: Czerwca 14, 2012, 08:32:11 »
Cytat: "pola"
Widzę nie raz, że kolarze jeżdżący od Pilichowa do Niemiec nie jadą ścieżką, a jezdnią.


Mówisz o profesjonalnych kolarzach, my zwykli pedaliści jeździmy ścieżkami oni się takim czymś nie hańbią.
Swoją drogą dziwę się ludziom, którzy wolą jeździć jezdnią, dla mnie to średnia przyjemność jak co chwilę wyprzedza mnie jakiś kierowca zachowując minimalny margines.

Ale cóż jeśli chodzi o kulturę jazdy (ale też i ogólną) musimy się jeszcze wiele nauczyć. Kiedyś może nadejdą takie piękne czasy, w których kierowcy samochodów przestaną parkować na ścieżkach i kląć zza kierownicy na rowerzystów, rowerzyści będą szanować innych użytkowników ścieżek (rolkarzy, deskorolkarzy, biegaczy), a piesi przestaną łazić po ścieżkach rowerowych i zaczną korzystać z chodników.

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #357 dnia: Czerwca 14, 2012, 09:03:43 »
Cytat: "bzyku"
Kiedyś może nadejdą takie piękne czasy,(...) rowerzyści będą szanować innych użytkowników ścieżek (rolkarzy, deskorolkarzy, biegaczy), a piesi przestaną łazić po ścieżkach rowerowych i zaczną korzystać z chodników.


Deskorolkarz, rolkarz, biegacz to jest wlasnie pieszy wiec te 3 grupy nie moga korzystac z sciezki rowerowej.

Offline pola

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 131
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #358 dnia: Czerwca 14, 2012, 09:22:44 »
Cytat: "bzyku"

Swoją drogą dziwę się ludziom, którzy wolą jeździć jezdnią, dla mnie to średnia przyjemność jak co chwilę wyprzedza mnie jakiś kierowca zachowując minimalny margines.

Ale cóż jeśli chodzi o kulturę jazdy (ale też i ogólną) musimy się jeszcze wiele nauczyć. Kiedyś może nadejdą takie piękne czasy, w których kierowcy samochodów przestaną parkować na ścieżkach i kląć zza kierownicy na rowerzystów, rowerzyści będą szanować innych użytkowników ścieżek (rolkarzy, deskorolkarzy, biegaczy), a piesi przestaną łazić po ścieżkach rowerowych i zaczną korzystać z chodników.


Wolę jeździć jezdnią z wielu powodów. Jeżdżę dość szybko, więc po drodze muszę kilkanaście razy wymijać jadących żółwim tempem innych rowerzystów, którzy na dodatek jadą obok siebie radośnie sobie gawędząc. Nie wspomnę o parkujących samochodach na ścieżkach i pieszych, którzy idą sobie środkiem ścieżki rowerowej albo wychodzą na ścieżkę nie patrząc nawet czy ktoś nią się porusza. Tak, zdecydowanie wolę jeździć jezdnią. Przez 2 lata, jak jeszcze nie było ścieżki, tak jeździłam i było mi wygodniej.

Dziękuje za odpowiedzi odnoście przepisów rowerowych.

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #359 dnia: Czerwca 14, 2012, 17:02:29 »
"Protest w Tanowie. Zamiast ścieżki będzie chodnik"
http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120614/POLICE/120619791