Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!  (Przeczytany 157176 razy)

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #360 dnia: Czerwca 14, 2012, 20:48:11 »
Cytat: "gzzz"
Cytat: "bzyku"
Kiedyś może nadejdą takie piękne czasy,(...) rowerzyści będą szanować innych użytkowników ścieżek (rolkarzy, deskorolkarzy, biegaczy), a piesi przestaną łazić po ścieżkach rowerowych i zaczną korzystać z chodników.


Deskorolkarz, rolkarz, biegacz to jest wlasnie pieszy wiec te 3 grupy nie moga korzystac z sciezki rowerowej.


Wiem, że formalnie rolkarz jest traktowany jak pieszy, ale co mam robić? Jechać drogą wojewódzką i liczyć, że nikt mi nie wjedzie w tyłek z prędkością 90 km/h? To nie Sopot gdzie są osobne ciągi piesze, rowerowe i nawet dla rolkarzy.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #361 dnia: Czerwca 14, 2012, 22:16:41 »
Od Lasku Arkońskiego masz świetną drogę na rolki, czyściutki asfalt.

Ja to was w ogóle podziwiam, że na tych wertepach chce wam się na rolkach jeździć. Mnie by przysłowiowy ch*& strzelił.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #362 dnia: Czerwca 14, 2012, 22:22:19 »
Denver, skoro rolkarz jest traktowany jak pieszy to w tyłek ci nikt nie wjedzie. Na klatę weźmiesz to auto. Wszak lewą stroną się powinieneś poruszać :)

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #363 dnia: Czerwca 14, 2012, 23:35:45 »
Cytat: "Kilofownikownia"
Denver, skoro rolkarz jest traktowany jak pieszy to w tyłek ci nikt nie wjedzie. Na klatę weźmiesz to auto. Wszak lewą stroną się powinieneś poruszać :)


Faktycznie (: Niedostosowane to nasze prawo. Teoretycznie do Tanowa piesi i rolkarze powinni poruszać się lewą stroną drogi - samobójcą nie jestem - pewnie zostałbym milion razy otrąbiony, trzy razy zepchnięty do rowu i ze dwa razy zdmuchnięty przez ciężarówkę... wolę ścieżkę. Generalnie uważam, że rolkarze itd. powinni być uprawnieni do korzystania ze ścieżek rowerowych - ot, czasem jakąś starszą panią na rowerku na moich rolkach wyprzedzę nawet ;p
Inny absurd (: W Policach często jadę lewą stroną drogi, gdy chodnik przy danej ulicy jest w zbyt tragicznym stanie by skutecznie poruszać się na nim na rolkach. Ciekawe jak zareagowałaby na to policja, bo przecież mam obowiązek poruszania się chodnikiem.

Cytat: "KrP"
Od Lasku Arkońskiego masz świetną drogę na rolki, czyściutki asfalt.

Ja to was w ogóle podziwiam, że na tych wertepach chce wam się na rolkach jeździć. Mnie by przysłowiowy ch*& strzelił.


Dzięki wiem - to tylko kawałek i bezpośredniego dojazdu z Polic. Pakować rolki na plecy, jechać busem, później z torbą i butami na plecach - średnia przyjemność. Wolę ścieżki do Siedlic czy Tanowa, bo do nich mogę dojechać z domu na własnych ośmiu kółkach.

Wertepy straszne, ale wtedy doceniasz kawałek gładkiego asfaltu, ba nawet frezowana kostka jest przyjemną alternatywą. Choć nie powiem - czasem kręgosłup daje się we znaki. Myślę też o zakupie terenowych rolek - z pompowanymi kółkami, co by po traktach leśnych jeździć.

shp

  • Gość
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #364 dnia: Czerwca 14, 2012, 23:59:34 »
Cytat: "gzzz"
Cytat: "pola"
A ja mam pytanie odnośnie przepisów rowerowych. Może jest ktoś co się zna. Mam takie pytanie:
a) jeżeli ścieżka rowerowa jest po prawej stronie (tylko po prawej), ja jadąc w przeciwnym kierunku mogę poruszać się po jezdni? (mam prawo jazdy- jeżeli to jakiś warunek?). Mam jakiś związek z tym teren zabudowany i niezabudowany?
b) czy jest przepis nakazujący jazdę jazdę po ścieżce rowerowej?

Powiem szczerze, ścieżka jest ok, ale wolę z różnych względów poruszać się jezdnią.
Widzę nie raz, że kolarze jeżdżący od Pilichowa do Niemiec nie jadą ścieżką, a jezdnią.


Jezeli sciezka rowerowa jest dwukierunkowa, to powinno sie po niej jechac, mandat za niedostowanie sie do przepisow wynosi 50 zl


To nie od dwukierunkowości ścieżki zależy to, czy należy nią jechać, tylko od tego, czy "została wyznaczona dla kierunku ruchu, w którym jedzie rowerzysta lub zamierza skręcić". Mamy ruch prawostronny i znaki ustawia się z prawej strony jezdni. Te z lewej strony są powtórzeniem znaków po prawej. Jeżeli nie masz bezpiecznej i normalnej możliwości wjazdu na drogę rowerową, to nią nie jedziesz i wjeżdżasz dopiero, kiedy to możesz zrobić bezpiecznie, a droga prowadzi tam, gdzie zamierzasz jechać. A przed bezpośrednim zjeżdżaniem w lewo uczulam - jedną z najczęstszych przyczyn wypadków na prostych odcinkach dróg są właśnie takie sytuacje, że rowerzysta skręca w lewo, a w tym samym czasie wyprzedzany jest przez samochody. I nie ma znaczenia, czy rowerzysta sygnalizuje manewr skrętu - ze strony kierowców panuje najczęściej totalna ignorancja tego faktu. Lepiej więc przy dużym ruchu trzymać się prawej strony, niż narażać się na potrącenie "bo po lewej jest ścieżka".

shp

  • Gość
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #365 dnia: Czerwca 15, 2012, 00:14:35 »
Cytat: "bzyku"
Cytat: "pola"
Widzę nie raz, że kolarze jeżdżący od Pilichowa do Niemiec nie jadą ścieżką, a jezdnią.


Mówisz o profesjonalnych kolarzach, my zwykli pedaliści jeździmy ścieżkami oni się takim czymś nie hańbią.


To nie jest tak. Oni tak jadą, bo utrzymują prędkość rzędu 35-40km/h i nie będą narażać ani sprzętu za kilka, kilkanaście tysięcy, ani siebie, ani innych ludzi ,jadąc po ścieżynkach, które sami wiecie, jak wyglądają. Gdyby te drogi były stworzone faktycznie z myślą o wszystkich rowerzystach, nie byłoby polbruku, tylko asfalt, nie byłoby leśnych zjazdów z kamiennej kostki tylko ciągłość nawierzchni, odpowiednie promienie łuków, szerokości, skrajnia itp. Nie widziałem ani podczas pobytu w Danii ani w Holandii, by "profesjonaliści" hańbili się drogami dla rowerów. Tylko, że tam są właśnie drogi, a nie ścieżki. Tam się uwzględnia czynnik ludzki.

Cytuj (zaznaczone)
Swoją drogą dziwę się ludziom, którzy wolą jeździć jezdnią, dla mnie to średnia przyjemność jak co chwilę wyprzedza mnie jakiś kierowca zachowując minimalny margines.


Jak się przejeżdża rowerem rocznie po 20 000km albo i więcej, to człowiek się do ruchu samochodowego przyzwyczaja. Jest on, mimo wszystko, bardziej przewidywalny, podobnie, jak geometria jezdni, od ścieżek rowerowych, które kończą się nie wiadomo gdzie, zaczynają nie wiadomo gdzie, spacerują po niej ludzie i tym podobne atrakcje.

Zły projekt i złe wykonawstwo - to jest głównie źródło spięć między różnymi uczestnikami ruchu. Jak projektant nie kuma ruchu rowerowego, to potem wychodzą takie kwiatki.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #366 dnia: Czerwca 15, 2012, 08:53:50 »
Cytat: "shp"
Cytat: "gzzz"
Cytat: "pola"
A ja mam pytanie odnośnie przepisów rowerowych. Może jest ktoś co się zna. Mam takie pytanie:
a) jeżeli ścieżka rowerowa jest po prawej stronie (tylko po prawej), ja jadąc w przeciwnym kierunku mogę poruszać się po jezdni? (mam prawo jazdy- jeżeli to jakiś warunek?). Mam jakiś związek z tym teren zabudowany i niezabudowany?
b) czy jest przepis nakazujący jazdę jazdę po ścieżce rowerowej?

Powiem szczerze, ścieżka jest ok, ale wolę z różnych względów poruszać się jezdnią.
Widzę nie raz, że kolarze jeżdżący od Pilichowa do Niemiec nie jadą ścieżką, a jezdnią.


Jezeli sciezka rowerowa jest dwukierunkowa, to powinno sie po niej jechac, mandat za niedostowanie sie do przepisow wynosi 50 zl


To nie od dwukierunkowości ścieżki zależy to, czy należy nią jechać, tylko od tego, czy "została wyznaczona dla kierunku ruchu, w którym jedzie rowerzysta lub zamierza skręcić". Mamy ruch prawostronny i znaki ustawia się z prawej strony jezdni. Te z lewej strony są powtórzeniem znaków po prawej. Jeżeli nie masz bezpiecznej i normalnej możliwości wjazdu na drogę rowerową, to nią nie jedziesz i wjeżdżasz dopiero, kiedy to możesz zrobić bezpiecznie, a droga prowadzi tam, gdzie zamierzasz jechać. A przed bezpośrednim zjeżdżaniem w lewo uczulam - jedną z najczęstszych przyczyn wypadków na prostych odcinkach dróg są właśnie takie sytuacje, że rowerzysta skręca w lewo, a w tym samym czasie wyprzedzany jest przez samochody. I nie ma znaczenia, czy rowerzysta sygnalizuje manewr skrętu - ze strony kierowców panuje najczęściej totalna ignorancja tego faktu. Lepiej więc przy dużym ruchu trzymać się prawej strony, niż narażać się na potrącenie "bo po lewej jest ścieżka".


Tak jest np. w Szczecinie na Mieszka I jadąc w kierunki CH Molo. Jedziemy z Piastów, za Ormanentem mamy po lewej stronie dwukierunkową ścieżkę dla rowerów. Nie musimy z niej korzystać jadąc w kierunku Molo bo po prawej (czyli w naszym kierunku) ścieżki nie ma.

P.S. Powodzenia w tłumaczeniu tego policji. ;D
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline krych

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #367 dnia: Czerwca 18, 2012, 18:10:18 »
W ubiegłą sobotę byłem w Niemczech,dokładnie w Hintresse, oczywiście na rowerze razem z moim pieskiem ,tam ścieżki rowerowe są z asfaltu,a wjazdy do lasu są z polbruku u nas jest odwrotnie,ścieżka z polbruku a wjazd z bruku no i te przejazdy na drugą stronę szosy w Tanowie,zgroza nikt nie chce przepuścić,każdemu się śpieszy.Zrobiłem parę zdięć w Tanowie tylko nie wiem jak je wstawić.
piecia

CichyJoe

  • Gość
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #368 dnia: Czerwca 29, 2012, 13:10:45 »
Dziś na dotarcie świeżo wyremontowanego roweru wybrałem się tą ścieżką do Tanowa. Pominę fakt, że wjazdy do lasu są okropne i trzeba zwalniać (w moim przypadku prawie do zera), by nie uszkodzić roweru, bo to zostało omówione.

Ale zjada mnie to o czym piszecie powyżej:
Co innego rowerzysta, rolkarz/wrotkarz, czy biegacz, Ci mi absolutnie nie przeszkadzają. Ale jadąc ulicą tanowską od przejazdu kolejowego aż do Trzeszczynia ludzi było dużo. Pół biedy, jeśli schodzą na bok, gdy jedzie rowerzysta, szczególnie jak dzwoni.
Wracając już do domu, za cmentarzem (jest jakby jakaś ogrodzona przepompownia, czy cokolwiek to jest) szły sobie dwie "damy". Całą szerokością ścieżki rowerowej. Nie zamierzały mnie przepuścić, więc zwolniłem i zacząłem dzwonić. Jedna z nich nagle zaszła z drogi rowerowej, a za nią jak się okazało szło jej 7-8 letnie dziecko. Na szczęście zdążyłem je ominąć, ale, gdyby nie refleks, to dziecko miałoby guza i ja też.
Aż cisnęły mi się na usta słowa "po drugiej stronie macie chodnik", widząc pogardliwy wzrok jednej z nich na język cisnęło mi się jeszcze słowo "idiotki".

To nie jedyny taki przypadek dzisiaj na tanowskiej, ludzie chociaż mają chodnik po drugiej stronie, chodzą ścieżką rowerową. Czy nie można by wstawić kilka znaków zakazu ruchu pieszego na tym odcinku ścieżki?

Prędzej czy później na pewno dojdzie do potrącenia pieszego przez rower, jeśli tego typu sytuacje będą się powtarzać.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #369 dnia: Czerwca 29, 2012, 20:20:07 »
Cytat: "CichyJoe"
Dziś na dotarcie świeżo wyremontowanego roweru wybrałem się tą ścieżką do Tanowa. Pominę fakt, że wjazdy do lasu są okropne i trzeba zwalniać (w moim przypadku prawie do zera), by nie uszkodzić roweru, bo to zostało omówione.
Co wy macie za rowery, że tak się psują? Mój marketowy (wyprodukowany w Polsce) daje rade jeździć wszędzie (łącznie z jeziorem). I się nie psuje :rotfl:

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #370 dnia: Czerwca 29, 2012, 20:25:35 »
Cytat: "Kilofownikownia"
Co wy macie za rowery, że tak się psują?

Też się zastanawiam. Żeby zwalniać prawie do zera? To lepiej przyspieszyć:)

CichyJoe

  • Gość
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #371 dnia: Czerwca 29, 2012, 20:42:02 »
45 letni rower świeżo po remoncie, na dotarciu ;) Wolę zwolnić, niż za chwilę przystawać i go śrubować. Bliżej mu do kolażówki niż górskiego.

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #372 dnia: Lipca 15, 2012, 22:56:42 »
Nie będę zakładał nowego tematu. Otóż jest konkurs na stojaki rowerowe dla naszego regionu, może warto zmobilizować większą ilość osób i nabić trochę kilometrów rowerami. Potrzebne jedynie telefon z GPS z Androidem/OS bądź można wirtualnie nabijac kilometry. Więcej info tutaj: http://zaparkujklimatycznie.pl/o-konkursie

Milimetr

  • Gość
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #373 dnia: Września 14, 2012, 10:06:08 »
Czy Wam coś wiadomo odnośnie oficjalnego otwarcia ścieżki ( ścieżek ) rowerowych na terenie Gminy Police. Może jakiś program ktoś z was posiada, termin etc....
Przeglądam neta i nic nie znalazłem.  :szukaj:

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #374 dnia: Stycznia 28, 2015, 16:11:59 »
Odgrzebię kotleta, może znów będzie fajna gównoburza (a jest kilku użytkowników, którzy myślę, że mnie nie zawiodą i liczę na nich z całego serca).

Pewnie widzieliście, że robią DDR na starych Policach od przejazdu kolejowego wzdłuż stadionu i MOK? Oczywiście nie dało się jej zrobić z asfaltu prawda? Ujma jakaś na honorze? Koszta pewnie też za duże?

Nie wiem czy ktoś z was wybierał się kiedyś do takiego jednego miasta, które zwie się Szczecin. W ścisłym centrum powstaje teraz konkretna sieć dróg rowerowych. Czy są z kostki? Nie. Dlaczego? Może dlatego, że ktoś w końcu poszedł po rozum do głowy? Kiedy ktoś taki pojawi się w Policach?

P.S. Dla zwolenników kostki (bo taniej, bo można rury wykopać, bo to wcale nie firma szwagra robi) - dlaczego jezdnie w tym kraju jednak robi się z asfaltu?
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln