Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!  (Przeczytany 157913 razy)

Offline gumastic

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #315 dnia: Maja 04, 2012, 12:27:48 »
Wygląda na to, że będziemy mieć dwie ścieżki rowerowe: Police - Trzeszczyn i Trzeszczyn - Tanowo :) Przy Rurowej to coś jeszcze działają, ale ten odcinek w rejonie sklepu w Trzeszczynie to wygląda na to, że odpuścili zupełnie. Wiem - mało miejsca, wąsko. Wiem, że przeniesienie budynku czy korekta przebiegu ulicy byłoby zbyt kosztowne. Ale zastanawia mnie, czy na pewno nie było innej opcji, nieco tańszej - np. inny przebieg ścieżki - skoro tędy jest na tyle wąsko, że nie da się jej poprowadzić, to dlaczego nie zrobiono tego inną trasą np. pod lasem, łukiem omijając gęsto zabudowany Trzeszczyn? Przecież właśnie w ten sposób projektuje się drogi - jak się nie da tędy, to inną drogą. Ścieżek rowerowych to nie dotyczy? Ciekawe jakby społeczeństwo zareagowało, gdyby zbudowano ulicę w podobny sposób - do najbliższej przeszkody - później przy przeszkodzie kawałek brakuje - i dalej za przeszkodą? :)

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #316 dnia: Maja 04, 2012, 13:02:39 »
Ostatnie tygodnie testuję ścieżkę codziennie - na rolkach i ogólnie jest OK. Fajnie jest, że w ogóle jest gdzie pojeździć. Natomiast zauważalna różnica jest w jakości ścieżki od Tanowa do Pilchowa - lepsza, niż na odcinku Tanowo - Trzeszczyn, gdzie każda kostka pod stopą "pracuje". Oszczędności na materiale są wyczuwalne podczas jazdy, bo polbruk po prostu stuka i obija się o siebie pod stopami.
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #317 dnia: Maja 04, 2012, 13:17:37 »
Cytat: "gumastic"
Wygląda na to, że będziemy mieć dwie ścieżki rowerowe: Police - Trzeszczyn i Trzeszczyn - Tanowo  Przy Rurowej to coś jeszcze działają, ale ten odcinek w rejonie sklepu w Trzeszczynie to wygląda na to, że odpuścili zupełnie. Wiem - mało miejsca, wąsko. Wiem, że przeniesienie budynku czy korekta przebiegu ulicy byłoby zbyt kosztowne. Ale zastanawia mnie, czy na pewno nie było innej opcji, nieco tańszej - np. inny przebieg ścieżki - skoro tędy jest na tyle wąsko, że nie da się jej poprowadzić, to dlaczego nie zrobiono tego inną trasą np. pod lasem, łukiem omijając gęsto zabudowany Trzeszczyn? Przecież właśnie w ten sposób projektuje się drogi - jak się nie da tędy, to inną drogą. Ścieżek rowerowych to nie dotyczy? Ciekawe jakby społeczeństwo zareagowało, gdyby zbudowano ulicę w podobny sposób - do najbliższej przeszkody - później przy przeszkodzie kawałek brakuje - i dalej za przeszkodą?


No, ale nasze władze mogą się teraz chwalić, że wybudowano dwie ścieżki rowerowe, a nie jedną (prawda, że lepiej to brzmi z punktu widzenia piaru? :devil: ). Podobna sytuacja jest z metrem w Warszawie - obecnie są dwie nitki. To nic, że powstały one przez przedzielenie w połowie przez jakąś budowę jedynej dotychczasowej długiej nitki - ważne, że funkcjonują obecnie 2 niezależne nitki  :faja:
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

jankes

  • Gość
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #318 dnia: Maja 04, 2012, 14:18:56 »
Zanim oddadzą  całą trase do użytku to się większość rozjedzie na boki. W Trzeszczynie kierowcy samochodów robią sobie już parking.Może jest to droga parkingowa?.

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #319 dnia: Maja 04, 2012, 23:44:34 »
Cytat: "draculka"
Ostatnie tygodnie testuję ścieżkę codziennie - na rolkach i ogólnie jest OK. Fajnie jest, że w ogóle jest gdzie pojeździć. Natomiast zauważalna różnica jest w jakości ścieżki od Tanowa do Pilchowa - lepsza, niż na odcinku Tanowo - Trzeszczyn, gdzie każda kostka pod stopą "pracuje". Oszczędności na materiale są wyczuwalne podczas jazdy, bo polbruk po prostu stuka i obija się o siebie pod stopami.


Tydzień temu chciałem wjechać na ścieżkę do Tanowa w Policach na Tanowskiej, ale odpuściłem. Na rolkach po tym piachu?

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #320 dnia: Maja 05, 2012, 08:13:03 »
Cytat: "Denver"
Na rolkach po tym piachu?


Na odcinku Tanowo-Bartoszewo jest czysto.
Na odcinku Tanowo-Trzeszczyn tylko na paru fragmentach jest ślad piasku i innych leśnych zabrudzeń. Moje rolki dają radę, a nie są jakieś nie wiadomo jakie :)
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #321 dnia: Maja 09, 2012, 14:11:17 »
Chciałbym abyście obejrzeli pewien filmik:

http://www.wykop.pl/link/1129701/ciag-dalszy-represji-wobec-rowerzystow-w-krakowie/

Co o tym wszystkim sądzicie? Bo jak dla mnie to kpina. Takiemu "stróżowi prawa" powiedziałbym wprost, żeby wlepiał mandatu ile chce, ale ja i tak dalej będę jechał chodnikiem bo bardziej cenię sobie swoje życie niż kilka złotych.

Nie wspomnę o manipulacji sprytnie zawartej w programie, a polegającej na tym, że nie pokazano gdzie prowadzi ta droga rowerowa i gdzie złapani bandyci (uff, w końcu będzie można bezpiecznie iść chodnikiem) chcieli jechać. Jak to się ma do:

Art. 33. PoRD
1. Kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu
dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza
lub zamierza skręcić.


Jedna wielka farsa starająca się być programem pouczającym.

BTW zauważcie jak wielu pieszych porusza się tym chodnikiem. ;)

Liczę na solidny flejm bo dawno takiego nie było. ;]
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #322 dnia: Maja 09, 2012, 14:45:05 »
Prowadzący to beton - zgadzam się. Ale wielu rowerzystów również zasługuje na taką opinię.

Mandatami najłatwiej wychować, bo zostają w pamięci. Jak dla mnie więcej takich akcji, może zmniejszy się ilość jeżdżących po chodnikach i przejściach dla pieszych.

A jak ktoś nie czuje się bezpiecznie na jezdni to niech prowadzi rower po chodniku, albo w ogóle nim nie jeździ. Z infrastrukturą jest kiepsko, to wiadomo ale jak pozwoli się ludziom jeździć po chodnikach to szybko wejdzie im to w krew.
To tak jak jazda lewym pasem dwupasmówki - wszyscy nim jadą, bo prawy dziurawy. I nieważne, że droga dopiero co oddana do użytku...

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #323 dnia: Maja 09, 2012, 17:14:30 »
Cytuj (zaznaczone)
Mandatami najłatwiej wychować, bo zostają w pamięci.


No strasznie, zwłaszcza, że mamy takie ogromne te mandaty i nakładane tak uczciwie, że niech mnie. :D Ja się moim, notabene jeszcze nieopłaconym, z grudnia tak przejmuję, że spać nie mogę.

Cytuj (zaznaczone)
Jak dla mnie więcej takich akcji, może zmniejszy się ilość jeżdżących po chodnikach i przejściach dla pieszych.


Ale przecież można jeździć po chodnikach! Jak chodnik ma >2m, a prędkość na jezdni jest minimum 50km/h lub gdy... są złe warunki atmosferyczne! Co moim zdaniem jest jeszcze bardziej niebezpieczne gdy się jeździ po chodniku.

Więc tak - słońce i piękny dzień, w miarę pusty chodnik i jeździć nie można, ale ponuro, grad i wiatr 60km/h i już można manewrować pomiędzy pieszymi zasłoniętymi parasolami.

Bzdura i głupie prawo, ot co.

Cytuj (zaznaczone)
A jak ktoś nie czuje się bezpiecznie na jezdni to niech prowadzi rower po chodniku, albo w ogóle nim nie jeździ.


Wystarczy spokojna prędkość i ustąpywanie pierwszeństwa pieszym, a nic niebezpiecznego w jeździe po chodniku nie ma.

Sam w 99% jeżdżę ulicą jeśli mam już wybierać miasto, ale jak jest jakiś niebezpieczny kawałek to pier.dolę, wolę jechać chodnikiem niż liczyć na to, że kierowcy będą przestrzegać prędkości i odległości przy wyprzedzaniu (średnio 1/100 wyprzedza wjeżdżając całym autem na lewy pas, nawet jak z naprzeciwka nic nie jedzie).

BTW ładne przystanki zrobili na tej drodze rowerowej z Tanowa, fajna mapka. Ciekawe kiedy jakiś kretyn kutasa tam narysuje.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #324 dnia: Maja 10, 2012, 07:26:29 »
Cytat: "Denver"
Cytat: "draculka"
Ostatnie tygodnie testuję ścieżkę codziennie - na rolkach i ogólnie jest OK. Fajnie jest, że w ogóle jest gdzie pojeździć. Natomiast zauważalna różnica jest w jakości ścieżki od Tanowa do Pilchowa - lepsza, niż na odcinku Tanowo - Trzeszczyn, gdzie każda kostka pod stopą "pracuje". Oszczędności na materiale są wyczuwalne podczas jazdy, bo polbruk po prostu stuka i obija się o siebie pod stopami.


Tydzień temu chciałem wjechać na ścieżkę do Tanowa w Policach na Tanowskiej, ale odpuściłem. Na rolkach po tym piachu?


Zaczynam się zastanawiać czy faktycznie tej ścieżki nie dałoby rady jakoś posprzatać z tego piasku? Być może zrobi to firma wykonawca na koniec zlecenia?
Trans-net ma pojazd sprzątający chodniki, ale chyba marne szanse, by ktoś dał zlecenie do pozamiatania ścieżki rowerowej z piasku i śmieci na odcinku Police-Tanowo?
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #325 dnia: Maja 10, 2012, 12:20:38 »
Ta ścieżka chyba nie jest jeszcze oficjalnie oddana do użytku więc teoretycznie nikt nie powinien w ogóle po niej jeździć.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #326 dnia: Maja 10, 2012, 14:36:46 »
Cytat: "KrP"
Cytuj (zaznaczone)
Mandatami najłatwiej wychować, bo zostają w pamięci.


No strasznie, zwłaszcza, że mamy takie ogromne te mandaty


Też uważam, że powinny być wyższe :P

Cytat: "KrP"
Ja się moim, notabene jeszcze nieopłaconym, z grudnia tak przejmuję, że spać nie mogę.


Ej tam, nie każdy tyle zarabia żeby mandatami sobie tyłek podcierać ;)

Cytat: "KrP"
Ale przecież można jeździć po chodnikach! Jak chodnik ma >2m, a prędkość na jezdni jest minimum 50km/h

Znajdź takie miejsce w Policach. A ludzie i tak jeżdżą po chodnikach.
Poza tym na chodniku pieszy ma bezwzględne pierwszeństwo, a z respektowaniem tego przez rowerzystów jest różnie.

Cytat: "KrP"
lub gdy... są złe warunki atmosferyczne! Co moim zdaniem jest jeszcze bardziej niebezpieczne gdy się jeździ po chodniku.


Uściślając, te złe warunki to śnieg, silny wiatr, ulewa, gołoledź, gęsta mgła. Czyli zazwyczaj wtedy jak nikt o zdrowych zmysłach rowerem nie jeździ.

Cytat: "KrP"
Wystarczy spokojna prędkość i ustąpywanie pierwszeństwa pieszym, a nic niebezpiecznego w jeździe po chodniku nie ma.

Ja to wiem i Ty to wiesz. Reszta musi się dopiero dowiedzieć, a ta wiedza kosztuje 50 zł :D

Cytat: "KrP"
kierowcy będą przestrzegać prędkości i odległości przy wyprzedzaniu (średnio 1/100 wyprzedza wjeżdżając całym autem na lewy pas, nawet jak z naprzeciwka nic nie jedzie).


A to już nie wystarczy metrowy odstęp?

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #327 dnia: Maja 10, 2012, 18:35:34 »
Cytuj (zaznaczone)
Ej tam, nie każdy tyle zarabia żeby mandatami sobie tyłek podcierać  


Gdybym tyle zarabiał to już dawno bym to opłacił. ;P

Cytuj (zaznaczone)
Znajdź takie miejsce w Policach. A ludzie i tak jeżdżą po chodnikach.
Poza tym na chodniku pieszy ma bezwzględne pierwszeństwo, a z respektowaniem tego przez rowerzystów jest różnie.


Chociażby wzdłuż Wyszyńskiego w stronę Siedlic. ;p

Cytuj (zaznaczone)
Uściślając, te złe warunki to śnieg, silny wiatr, ulewa, gołoledź, gęsta mgła. Czyli zazwyczaj wtedy jak nikt o zdrowych zmysłach rowerem nie jeździ.


Są rowerzyści jeżdżacy cały rok, bez względu na pogodę.

Cytuj (zaznaczone)
Ja to wiem i Ty to wiesz. Reszta musi się dopiero dowiedzieć, a ta wiedza kosztuje 50 zł  


Raczej powinno się karać za wpieprzanie się pieszym pod nogi, a nie jazdę po pustym chodniku.

Cytuj (zaznaczone)
A to już nie wystarczy metrowy odstęp?


No nie baudzo. Pojeździj czasem dłużej ulicą, szczególnie w centrum. Zobaczysz jak ten metr jest respektowany. ;]
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
[Police, Tanowo] Nowa ścieżka rowerowa...znowu z polbruku!
« Odpowiedź #328 dnia: Maja 11, 2012, 12:31:18 »
Cytat: "KrP"

Cytuj (zaznaczone)
Znajdź takie miejsce w Policach. A ludzie i tak jeżdżą po chodnikach.
Poza tym na chodniku pieszy ma bezwzględne pierwszeństwo, a z respektowaniem tego przez rowerzystów jest różnie.


Chociażby wzdłuż Wyszyńskiego w stronę Siedlic. ;p


Tam jest ograniczenie do 50 (a może nawet 40?)

Cytuj (zaznaczone)
Uściślając, te złe warunki to śnieg, silny wiatr, ulewa, gołoledź, gęsta mgła. Czyli zazwyczaj wtedy jak nikt o zdrowych zmysłach rowerem nie jeździ.


Cytat: "KrP"
Są rowerzyści jeżdżacy cały rok, bez względu na pogodę.


W dokładnie TAKICH warunkach pogodowych to chyba mniej niż promil. Myślę, że można się nimi nie przejmować.

Cytat: "KrP"
Raczej powinno się karać za wpieprzanie się pieszym pod nogi, a nie jazdę po pustym chodniku.


Ciężko złapać, łatwiej dać mandat "z góry", zresztą wiesz jak jest.

Cytuj (zaznaczone)
A to już nie wystarczy metrowy odstęp?


Cytat: "KrP"
No nie baudzo. Pojeździj czasem dłużej ulicą, szczególnie w centrum. Zobaczysz jak ten metr jest respektowany. ;]


Ale mówimy o przepisach, a tam stoi, że metr. Inna sprawa, że nieprzestrzeganie tego jest ciężkie do udowodnienia.

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil