Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - tatankas

Strony: [1] 2 3 ... 66
1
Tematy różne / Odp: Wybiegi dla psów
« dnia: Sierpnia 30, 2018, 15:58:11  »
Na pewno lepsza taka inwestycja z pieniędzy podatników,niż ta nasza chora Policka "plaża",pieniądze takie same by na wybieg poszły,a z wybiegu by przynajmniej korzystali psiarze przez cały rok,z plaży nie korzystali nawet w sezonie,to co będzie zimą-pieniądze wyrzucone w błoto.

Co do pytania-Kto będzie pilnował porządku?-Na pewno normalni właściciele psów,bo i ci bez inteligencji się zdarzają,a za nich niestety nie ręczę ;)

2
Zwierzęta / Odp: ZAPROSZENIE NA ZAKUPY.
« dnia: Października 04, 2015, 21:42:09  »

3
Tematy różne / Odp: Dziki
« dnia: Marca 16, 2015, 15:05:40  »
W przeciwieństwie do ludzi dziki nie są agresywne, nikogo nie atakują (to spokojne zwierzaki) - po co ten strach? Większość wypadków, stłuczek na drodze powodują ludzie - dziki wyjątkowo rzadko.

Jeżdżę autem sporo i już kilkanaście dzików widziałam na drodze do Jasienicy i do Przęsocina rozjechanych,nie uwieżę,że auta ani ludzie na tym nie ucierpieli,ale nie ma sensacji,więc nie jest to rozgłaśniane.Sama zostałam zaatakowana przez dzika,gdy wieczorem szłam przez boisko w stronę garaży,na moje szczęście dzik wpadł na siatkę,która była między nami i zawrócił do lasu,nie chcę nawet myśleć,co by było,gdyby siatki wokoło boiska nie było.W drodze przez las do Trzeszczyna mój mąż szedł spokojnie z psem ścieżką,pies szedł jakieś 20 metrów przed nim jak wyskoczył z krzaków dzik i mi psa walnął w bok powalając na ziemię,na szczęście ruda nie ucierpiała,mąż z daleka zaczął kijami w dzika rzucać i dzik zwiał,ale mogło się skończyć gorzej.Kilka razy mąż odprowadzał dzieci do przedszkola i nie można było wyjść z klatki z dzieckiem,bo dziki przy śmietniku buszowały.Kto mi da gwarancję,że nie zaatakują mnie,jak będę chciała koło nich przejść???4
Tematy różne / Odp: Dziki
« dnia: Marca 13, 2015, 17:01:11  »
Dziki grasują także przy wróblewskiego, mam nadzieje że znajdzie się jakiś sposób na ograniczenie ich harców.

bella20 ul:Wróblewskiego to osiedle Gryfitów również ;)

Grzegorzu mam nadzieję,że coś wynikło z tego spotkania,bo o dzikach na tym osiedlu już nie raz zgłaszałam problem.Jeszcze 10 lat tmu dziki podchodziły na wróbla tylko w godzinach nocnych(między 24.00-3.00 nad ranem) i zwiewały na każdy drobny chałas,teraz przychodzą całą dobę i nawet psów ujadających 10 metrów od nich się nie boją,nie mówiąc o ludziach chodzących :(

5
Tematy różne / Odp: Dziki
« dnia: Marca 10, 2015, 10:48:07  »
Wczoraj około 4.00 rano dzik wyskoczył mi przed auto spod głównego wejścia do SP3 na Siedleckiej,dobrze,że nie jechałam szybciej,bo mogło być po aucie,skubany najpierw zbiegł z ulicy w stronę działek,by wystraszyć się płotu okalającego działki i znów wbiec na ulicę :( No gdzie jak gdzie,ale tam się bydlaka nie spodziewałam .....

6
Zwierzęta / Odp: Prosimy o głosy na zdjęcie naszej podopiecznej!!!
« dnia: Lutego 20, 2015, 18:48:58  »
Dziękujemy pięknie-dziś również można głosować :)

Post Merge: Lutego 21, 2015, 11:40:51
I dziś też głosujemy-weekend,więc może więcej osób będzie mogło 5 minutek poświęcić ;)

7
Zwierzęta / Prosimy o głosy na zdjęcie naszej podopiecznej!!!
« dnia: Lutego 19, 2015, 21:04:55  »

Nasza kotka Bianka bierze udział w konkursie GS24 na Superkota,może wygrać dzięki temu nagrody dla siebie i innych kociaków pod naszą opieką,a najlepszą nagrodą będzie,jak uda się jej znaleźć dzięki rozgłosowi nowy domek,a więc zapraszamy do głosowania:
http://plebiscyty.gs24.pl/plebiscyt/karta/bianka,26077,1365011,t,id,kid.html


Zawsze szukamy różnych sposobów na znalezienie domków dla naszych zwierzaków,im więcej ludzi o nas wie,tym większe szanse na super domki mają nasi podopieczni,pomóżcie nam pomagać!!!To nic was nie kosztuje,wystarczy poświęcić 5 minutek.Głosować można codziennie !!!

8
Rozrywka i Kultura w regionie / Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« dnia: Stycznia 30, 2015, 09:00:27  »
Darmowe czipy są ok ale bez takich jaj że zaraz będziecie ludzi zapisywać na obowiązkowe płacenie. W tym kraju się płaci za psa, za telewizor, za auto które stoi bo nie masz zamiaru go użytkować, za fikcyjną służbe zdrowia i można długo by jeszcze wymieniać... . Niedługo będą chcieli aby w policach płaciło się za "uszlachetniane" powietrze... . Ten kraj i tak już jest wystarczajaco drogi.
Proponuję wrócić do tematu bo lekko odbiegliśmy.

Koszt chipowania z wpisem na odpowiednie strony to około 100zł,sterylizacja suki to koszt od 250zł,dużej suki to nawet 500zł,czy nie lepiej płacić 70zł rocznie,a te usługi mieć darmowe?Za telewizor płacisz,bo używasz,za auto płacisz-ciesz się,że masz gdzie zaparkować,parkingi darmowe same się nie budują,służba zdrowia jest darmowa,co do jej usług i czasu oczekiwania na nie można polemizować,ale jest,też mogę długo wymieniać.Jak pisałam wcześniej-nie ma nic za darmo,chyba,że ty pracujesz w wolontariacie i nie przyjmujesz swojej wypłaty.... Od tematu nie odbiegliśmy,bo to również jest propozycja do BO.


Nie da się nauczyć kultury kogoś kto nie ma o niej pojęcia..... jak się wcześniej nie nauczył.... to już się nie nauczy 
Mandaty są karą za brak kultury

dokładnie :)


Sprawa jest prosta, ludzie nie sprzątają po psach nie tylko z lenistwa (najczęstszy powód), ale także dlatego, że nie ma do tego odpowiedniej infrastruktury (czyt. śmietników na psie odchody). Wiem, że zaraz odezwą sie ci, którzy powiedzą, że można wrzucić do zwykłego kosza. Lecz to też nie do końca takie oczywiste. Sam posiadam psa i pewnego razu, gdy sprzątałem po nim kupę i zanosiłem do śmietnika przyglądała mi się para- strażnik miejski i policjantka, dostałem pouczenie, że psich odchodów nie wolno wyrzucać do zwykłych śmietników. A więc wolno, czy nie wolno? Zgłupieć można.
Myślę, że problem byłby rozwiązany, gdyby miasto zainwestowało w śmietniki na psie odchody, jakieś ogrodzone wybiegi dla psów np w parku staromiejskim i za sp8, wtedy, gdyby ludzie nie sprzątali, to ich psy bawiłyby sie w takim gnojowisku z odchodami.
Kolejna kwestia pewnie zaraz wywoła burzę i zostanę obrzucony błotem, ale jeśli ja płacę podatek za psa, to czemu nie ma obowiązku płacenia podatku za kota?
Kot potrafi być wielkości psa i nawet przewyższać produkcją odchodów. Pewnie zaraza ktoś powie, że kot stawia klocki do kuwety, ale czy gdybym nauczył swojego psa srać do kuwety to byłbym zwolniony z podatku?

Wcześniej nie było można wrzucać psich odchodów do zwykłego śmietnika ,dziś można już,niestety problem to również to,że tych zwykłych śmietników również brak :(
Co do kotów to mam takie samo zdanie,są też koty wychodzące,a najwięcej można zobaczyć ich u ludzi mieszkających na parterze,drabinki z balkonu na każdym kroku,niby jak te koty wychodzą na dwór to się nie załatwiają?

 

9
Rozrywka i Kultura w regionie / Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« dnia: Stycznia 29, 2015, 21:56:03  »
Jak masz taką potrzebę to sobie wybuduj wybieg dla swojego psa, ja i pewnie większość ludzi nie mamy takiej potrzeby i wolimy na coś innego przeznaczyć NASZE pieniądze.  Jak byśmy mieli cywilizowanych ludzi rządzących to śmietnik był by na każdym rogu bez tworzenia specjalnych opłat za psa. Worki można sobie kupić samemu (i tak nikt ci ich pod nos nie przyniesie a tylko będą więcej kosztować)

No i ci nie wyszło,ja takiej potrzeby nie mam,mam za to potrzebę,by za moje pieniądze wpłacane od 15 lat w ramach podatku od psa zrobili coś,co będzie dotyczyło psów.Może to być darmowe chipowanie,darmowe sterylizacje lub właśnie wybiegi czy woreczki,które tak przy okazji mam zawsze przypięte do swojej listonoszki w pięknym pudełku-kosteczce.Nie chcę płacić na schroniska,do którego mój pies nie trafi nigdy,gdy ci ,co faktycznie psa się pozbywają nie płacą ani złotówki.

Posiadacze psów (w tym ja) płacący opłatę od posiadania psów od dawna postulują, by za pieniądze wpłacane do kasy gminy z tytułu tej opłaty, były wykonywane urządzenia i infrastruktura dla psów. Tylko o to chodzi. Z tej opłaty, rocznie do budżetu wpływa około 65 tys. Ty wystarczy na budowanie i utrzymywanie wybiegów dla psów.

Tam, gdzie zadania związane ze zwierzętami dotyczą zadań własnych gminy(np. opieka nad bezdomnymi zwierzętami), na ich realizację "zrzucają się" wszyscy podatnicy. I to jest ok. Ja, jako posiadacz psa i opłacający z tego tytułu opłatę do kasy gminy, chciałbym, aby z tych pieniędzy powstawała infrastruktura służąca "psiarzom" - wybiegi, dystrybutory z workami, psie toalety itp.

Na terenach zarządzanych przez ZGKiM dozorczynie dwa razy w miesiącu grabią trawniki, w ten sposób sprzątając psie odchody. Nie wiem jak to wygląda na terenach spółdzielni.

No i o to mi właśnie chodzi :)

ps.na Wróbla od miesięcy nie były grabione trawniki,chyba,że rycie przez dziki się liczy :p

10
Rozrywka i Kultura w regionie / Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« dnia: Stycznia 29, 2015, 20:58:55  »
A moim zdaniem sensu nie ma, z jednego powodu: nie możesz nikogo zmusić, żeby zaczipował swojego zwierzaka. Sama idea ok, ale dopóki przepisy się nie zmienią, będą to wyrzucone pieniądze.

Może właśnie dlatego piszę,że w zamian za sterylizację darmową-darmowe chipowanie,nikt nikogo do niczego nie zmusza ;)

Czy posiadanie psa to jakiś luksus żeby za to płacić...?    Widzę że jest tutaj sporo osób żyjących z pieniędzy podatników...

No ja akurat tylko płacę podatki,a jestem za tym,żeby wszyscy właściciele psów płacili podatki,można byłoby wtedy żądać od gminy wybiegów dla naszych czworonogów,można by było żądać "darmowych"(z naszych podatków) woreczków na psie odchody i specjalnych śmietników,a nie tylko żądać,a nic od siebie w zamian nie dawać.

Posiadanie psa to radość i przyjemność ale również obowiązek. M. in. dotyczący utrzymania czystości w mieście.

To ,że powinno się sprzątać,to w ogóle nie podlega dyskusji ;) Tylko teraz wytłumacz temu,który sprząta po swoim psie-dlaczego ma płacić? Na schroniska powinni wszyscy płacić,nie tylko psiarze,bo psiarze mają swoje psy w domu(już ten temat gdzieś przerabialiśmy)Więc na co idą pieniądze z podatków za psa?

Nauczcie ludzi kutury (zbieranie kup) a nie tylko potraficie obciążać podatkami. Obowiązkiem powinno być zapewnienie zwierzakowi potrzeb a nie nabijanie kasy kolejnym cwaniakom.

Czyli  jak niby mają nauczyć kultury ludzi? I kto ma to robić?

a jakież to miejskie służby sprzątają psie odchody z trawników i chodników? mieszkam tu od urodzenia i nigdy nie zaobserwowałem takowych służb w akcji. obowiązek sprzątania po swoim psie leży po stronie właściciela a nie miasta. podatek ten jest haraczem. grzegorz - jesteś niepoważny.

Ja też takich służb nie zauważyłam,sprzątają właściciele,o ile sprzątają,a reszta zostaje na trawniku do czasu rozpuszczenia :p Haraczem nie będzie,jeżeli psiarze z tego tytułu będą mieli jakieś wybiegi,woreczki i.t.p

11
Rozrywka i Kultura w regionie / Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« dnia: Stycznia 29, 2015, 09:31:31  »
-darmowa sterylizacja bezpańskich zwierząt

Darmowa sterylizacja już jest dla bezdomnych zwierząt,tylko ma ograniczoną ilość rocznie,ale zwierzaki trafiające do naszego schroniska w Dobrej,czy te trafiające do Tozu w Policach są sterylizowane ;)

Można by za to pomyśleć o darmowej sterylizacji i chipowaniu wszystkich zwierzaków z gminy Police,rozwiązało by to problem niechcianych szczeniaków,bo pani nie upilnowała,a nie stać jej na sterylizację.Chipowanie za to zwiększyłoby szansę,że zwierzak,który się zgubił odnajdzie swojego właściciela.Oczywiście musiałby ktoś monitorować od razu wprowadzanie danych do komputera(wet chipujący psa/kota),bo bez tego chipowanie nie ma sensu,ale wszystko do ogarnięcia.Przy chipowaniu od razu do rejestru gminy i podatek ściągnięty,w kilka lat zwróci się inwestycja z nawiązką,bo nie płacących podatek od psa jest wielu.A z nawiązek wtedy można pomyśleć o wybiegach-psiarze płacą i psiarze dostają-idealny układ tak mi się wydaje ;)

12
Trudne tematy / Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« dnia: Stycznia 26, 2015, 21:12:38  »
Dziś rano ten cud techniki nie działał.

A nie jest tak, ze te cuda maja dzialac dopiero po zmroku? Moze sa sterowane czujnikiem natezenia swiatla?


O 4.00 nad ranem też nie działały na Piłsudskiego,a raczej jasno nie było ;)

13
Trudne tematy / Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« dnia: Stycznia 24, 2015, 11:35:04  »
A ja przechodząc codziennie przynajmniej 2 razy dziennie to przejście na Wyszyńskiego mam wrażenie, że kierowcy teraz częściej się zatrzymują i puszczają pieszych. Może to jeszcze za krótki okres, aby to stwierdzić, ale przez ostatnie dni za każdym razem ktoś mnie przepuszczał, co wcześniej zbyt często się nie zdarzało.

Bo wcześniej cię nie widzieli ;)

14
Trudne tematy / Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« dnia: Stycznia 23, 2015, 18:52:44  »
Ja z dzisiejszej jazdy mam takie wnioski: przez te światła ludzie w ogóle poczuli się jak święte krowy i nie muszą się już nawet rozglądać przed wejściem na jezdnię :( Źle to wróży...

Wysłałne z ZTE Gand X QuadWcześniej też tak chodzili,a do tego ich widać nie było,teraz przynajmniej ich widać,już w rozmowie na FB na ten temat pisałam,że 90% pieszych powinno się wysłać do przedszkola na naukę przechodzenia przez jezdnię(zawsze na pasach i nawet przed pasami musisz się zatrzymać,obejrzeć w lewo,prawo,znów w lewo i dopiero można iść)

15
Polityka lokalna / Odp: Program Gryfa: wiecej bezdomnych w Policach
« dnia: Listopada 10, 2014, 17:44:12  »
Pozostając w temacie empatii - W naszej gminie jest też wielu bezrobotnych. Ilu bezrobotnych załapało się do komisji wyborczych za około 400 złotych dniówki? 

Kochana co do bezrobotnych to tylko powiem,że jeżeli jest to osoba w miarę młoda(liczę,że w miarę młoda jest też osoba około 40 lat)i sprawna fizycznie to nie powinna mieć problemu ze znalezieniem pracy o ile tylko chce.Ogłoszenia dam pracę widzę na każdej ulicy,może nie są z super umowami,super płatne,ale lepsze takie,niż żadne.Ostatnio widziałam pod netto klęczącą młodą matkę 2 dzieci,podobno matkę,podobno bezrobotną i w trudnej sytuacji.I była bez dzieci,a gdzie te dzieci były,jak ona klęczała pod tym sklepem?Czy w tym czasie nie mogłaby pracy jakiejś sobie znaleźć.Ja też mam trójkę dzieci,pracuję zawodowo,oprócz tego dorabiam sobie na wychodzeniu z psem sąsiadki,na opiece nad córką koleżanki i na strzyżeniu psów,nie narzekam na brak pieniędzy,raczej na brak czasu.Dla chcącego nic trudnego.Dlatego też nie daję żebrakom ani grosza,bo swoje pieniądze ciężko zarobione wolę przeznaczyć na dzieci,nie latam po czyiś domach i nie czekam aż ktoś mi da.Jak nikt nie będzie dawał bezdomnym to i oni nie będą widzieli sensu w żebraniu i może wezmą się za robotę w końcu.


Każda forma pomocy jest potrzebna, od czegos trzeba zaczac. A dach nad głowa i opieka to już jakis start żeby było lepiej.

Dokładnie tak jak piszesz,do tego można dodać godziny prac społecznych za wyżywienie i nocleg np:grabienie liści,zbiórka śmieci po okolicznych lasach,nawet sprzątanie odchodów psich,pewnie inni też dodadzą jakieś pomysły prac społecznych.Pomoc w znalezieniu pracy w takim schronisku też mogłaby być oferowana.

Strony: [1] 2 3 ... 66