Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - tatankas

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 66
31
Trudne tematy / Odp: [Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« dnia: Marca 09, 2014, 19:16:02  »
że posiadanie psa wiąże się z obowiązkami jakie nakłada prawo na właściciela czworonoga.Jego nieprzestrzeganie skutkuje określonymi karami.Jedną z dodatkowych kar w skrajnych przypadkach obligatoryjnie winno być pozbawianie praw do psa.

Skrajne przypadki to gdy się znęcamy nad psem,głodzimy go,czy nieodpowiednio zajmujemy,tak samo jak z dziećmi.To,że się załatwi w nieodpowiednim miejscu,a właściciel nie posprząta nie daje prawa do odebrania psa i raczej nikt nigdy takiego prawa nie ustanowi,bo to byłaby lekka przesada.Wysoki mandat raz,drugi,a jak będzie potrzeba to i trzeci poskutkuje doskonale i właściciel albo szybko nauczy się sprzątać po swoim pupilu,albo niestety się go pozbędzie,no i kolejni,którzy będą chcieli sobie wziąć psiaka jako zabawkę kilka razy się dobrze zastanowią zanim się zdecydują.
A z tym zwierzakiem co następnie ? Zutylizować, aby nie zapychać schronisk, czy na licytacji puścić ?

Trzeba by to odpowiednio przemyśleć - gdyby ludzie, którzy mogą o tym decydować, mieli odpowiednio dużo chęci, to jestem przekonany, że jakiś sensowny mechanizm zostałby wypracowany (np. czasowe pozbawienie praw i w tym czasie właściciel miałby obowiązek opłacenia czegoś w stylu hotelu dla zwierzaka).

Widzę,że nie tylko cytujesz selektywnie,ale i czytasz,czy to samo masz z myśleniem?

Ominąłem tylko i wyłącznie absurdalne porównanie zwierzęcia do dziecka. A słowo "też" odwoływało się do stanowiska Króla podziemia, co z mojej strony było skrótem myślowym, za co przepraszam.


Jest odpowiednio przemyślane,tylko nie ma kto tego egzekwować.Są kary za niesprzątanie po swoim psie,w razie braku środków finansowych można zamienić karę pieniężną na prace społecznie odpowiednie do czynu,czyli sprzątanie zieleńców z gówienek .Znajdzie się kilkunastu takich osóbek,zatrudnić jedną do pilnowania ich przy pracy i w tydzień wysprzątają całe Police :) Dasz pracę jednej osobie,Police będą czyste i gmina będzie zadowolona z takiego rozwiązania,bo zaoszczędzi pieniądze .

32
Trudne tematy / Odp: [Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« dnia: Marca 09, 2014, 19:01:10  »


Czyli kara byłaby dotkliwa i dzięki temu zapewne byłaby skuteczna . Też jestem za pozbawianiem praw do posiadania zwierzaka.

Widzę,że nie tylko cytujesz selektywnie,ale i czytasz,czy to samo masz z myśleniem?

33
Zwierzęta / Odp: Znalezione zwierzaki
« dnia: Marca 09, 2014, 18:47:39  »
Oto zdjęcie, rozpoznaje ktoś bądź chce za adoptować tego ślicznego pana ?

Proszę podać swoje dane do kontaktu!!!

34
Trudne tematy / Odp: [Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« dnia: Marca 09, 2014, 18:29:33  »
Królu podziemia wielu starszych ludzi,ale nie tylko swoje zwierzaki traktuje jak dzieci,a ty chcesz pozbawić ich praw do nich.Znów porównanie pewnie przez niektórych będzie skrytykowane,ale nie pozbawia się rodziców praw do dziecka,bo dziecko naśmieciło,rozbiło szybę czy połamało drzewo.Karamy mandatem rodziców,opiekunów.Nikt ci nie zabiera auta,choć zatruwa powietrze nie tylko tobie,ale wszystkim wokoło .

35
Trudne tematy / Odp: [Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« dnia: Marca 09, 2014, 13:35:50  »
Grzegorzu, co dalej z tymi wynikami? Czy będą jakieś zmiany?
Dzisiaj byłem pograć piłkę z dziećmi i  istna masakra, nie da się biegać po trawie.
Sprzątanie po swoim psie musi egzekwowane mandatami...


A ja dziś na Bankowej widziałam młodą dziewczynę z labradorem,piesek się załatwił a dziewczyna posprzątała,jak ktoś chce to może :)

Z drugiej strony p_nowak rozumiem,że guwna przeszkadzają,ale trawnik to również nie miejsce na grę w piłkę,pamiętam kilka-kilkanaście lat temu modne były tabliczki :"Nie depcz zieleń boś nie jeleń " Pozdrawiam :)

I pytanie jeszcze musi ale kto?

Wyniki ankiety, materiały opisujące "psie" programy w innych miastach w Polsce oraz swoje propozycje zmian przekazałem do gminy. W marcu ma się odbyć spotkanie w tej sprawie.Najbardziej z całej ankiety zapamiętałam :"Odkupili" swoje winy :) Dobre :)

A tak na serio:edukacja,motywacja i karanie-wszystko łącznie i może będzie lepiej :)

36
Zwierzęta / Odp: zwierz
« dnia: Marca 05, 2014, 22:36:25  »
Sunia rotweilera za chwilę będzie w Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej .Jestem zachwycona nowym hyclem.Siedziałam na ławeczce i głaskałam sunię,która wpasowała mi się między nogami z dupencją,przyjechał pan i usiadł koło mnie,sunia podeszła do niego,obwąchała,pan pogłaskał i założył pętelkę na szyję,bez szarpania,bez użycia siły sunia poszła z panem do samochodu,a nawet pan dupkę podsadził przy wsiadaniu :) W porównaniu z byłym hyclem niebo a piekło,bo wyczyny starego hycla miałam okazję niestety oglądać.Tak jak Drakulka powiedziała:"Właściwy człowiek na właściwym miejscu".Aż się chce współpracować z takimi ludźmi :)  A sunia cudo,tylko trzeba uważać przy karmieniu-warknęła,choć może to tylko mruknięcie było,wolałam nie sprawdzać,no i prawdopodobnie ma cieczkę :(Sunia trafiła do schroniska w Dobrej,a stamtąd została odebrana przez właścicieli :)

38
Zwierzęta / zwierz
« dnia: Marca 05, 2014, 15:56:52  »
Sunia Rodweilerka BŁĄKA SIĘ po Wróblewskiego w Policach.Większość chodzi dookoła niej,ale sunia łagodna,jeszcze pewnie młoda,bo ząbki białe.Zadbana,moja ruda na nią burczała to odskoczyła,na początku chciała się bawić.Sunia była bez obroży,widziałam ją 5 minut temu,wygłaskałam to siadła mi przy nogach,niestety nie mogłam zabrać,bo moja się na nią czaiła.Kto zgubił taką ślicznotkę???Zdjęcia telefonem i w ruchu,więc nie za dobre :(


39
Strefa kobiet / Odp: DIETA PROTEINOWA dr Pierre Dukana
« dnia: Lutego 28, 2014, 18:19:10  »
Jeżeli kończysz dietę i zaczynasz jeść po staremu to nic dziwnego,że dopada cię efekt jo jo,tak będzie z każdą dietą.Staramy się trzymać pewnych zasad ,których się nauczyliśmy podczas diety i będzie dobrze,ja się trzymałam dość długi czas z niską wagą,puki nie przeszłam z papierosów na e-papierosy i wszystko poszło w diabły w 6 miesięcy.lekarka mnie jednak pocieszyła,że w rok ,góra półtorej powinno wszystko wrócić do normy,niestety ten rok,półtorej strasznie się ciągnie :(

40
Motoryzacja / Łosie parkingowe
« dnia: Lutego 23, 2014, 19:19:56  »
Cytat: "Denver"
Prawo o Ruchu Drogowym w art. 26 ustęp 3. mówi, że zabrania się jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych.
Nie ma żadnych wyjątków dla samochodów dostawczych, którzy dokonują zaopatrzenia sklepu. Jeśli do sklepu nie można dojechać inną drogą, to nie upoważnia to do wjeżdżania na chodnik. Należy zatrzymać pojazd w dozwolonym miejscu i następnie donieść, zawieźć na jakimś wózku do palet towar do sklepu.
Zresztą na zdrowy rozsądek - rozjeżdżanie chodnika ciężkim autem dostawczym nie wydaje się sensowne.


Dzięki za odpowiedź,o to mi chodziło :)

Cytat: "samo zło"
bądź człowiekiem ???


Właśnie jestem,dlatego pytam,a kto pyta nie błądzi-nie muszę wszystkiego wiedzieć,tobie trochę by się luzu przydało  :ass:

41
Motoryzacja / Łosie parkingowe
« dnia: Lutego 23, 2014, 17:44:12  »
A ja mam pytanie w związku z wjeżdżaniem w niedozwolone miejsca,czy samochód dostawczy może wjechać na chodnik około 20m w głąb by rozładować towar do sklepu?

42
Strefa kobiet / Gdzie robicie paznokcie???
« dnia: Lutego 19, 2014, 00:16:54  »
Ja robię sobie sama,wychodzi co najmniej 50% taniej i robisz sobie,kiedy masz akurat czas.Wiadomo,że od razu nie będzie tak pięknie,jak z salonu,ale zaoszczędzone pieniążki można przeznaczyć na inne przyjemności :)

No i można eksperymentować,robiłam ostatnio warstwowe sobie podglądnięte na you tube:i różnokolorowe warstwowe:a ostatnio z naklejkami:spróbuj sama,świetny relaksik i można pokombinować :) A jak ci się nie podoba to szybko zmienić ;)

43
Zwierzęta / Towarzystwo Opieki nad Zwierzetami:) nowy adres:Bankowa 9/12
« dnia: Stycznia 23, 2014, 11:44:38  »
Cytat: "lesman"
dobrze wiesz o kogo chodzi mam na imię leszek oficjalnie nie byłem u was notowany(chyba bo tak lepiej) jako wolnotariusz lecz od około 2 lat wam pomagałem osobiście znam po imieniu (podam inicjały imion) I,S K o nr.tel.nie wspomnę może teraz przypomnisz sobie moją osobę bo na pewno mnie w waszej siedzibie widziałaś bo z widzenia ( imion nie pamiętam) znam jeszcze co najmniej 2 osoby jak będziesz chciała to wymienię charakterystyczne cechy tych osób powiedz mi skąd to wszystko mogę wiedzieć ? następnym razem (jak trzeba będzie) podam więcej szczegółów abyście mojego zaangażowania w waszą działalność nie pomniejszali bo jest mi z tego powodu bardzo przykro jeżeli jesteś tak słabo zorientowana to porozmawiaj z I. lub S pozdro


A pan Leszek,miło mi Ada.A więc napiszę tak:jest pan karmicielem kotów wolno żyjących,a nie wolontariuszem,takich karmicieli mamy około 15-20 osób.Przyjeżdżacie ,zabieracie karmę i sobie jedziecie-nie interesuje was skąd ,za co i ile jej mamy,chcecie tylko brać. Pan dodatkowo dostawał karmę dla kotów przez cały rok,gdzie my z gminy dostajemy pieniążki na dokarmianie kotów tylko w zimę.Nie byłyśmy w stanie dalej zaopatrywać pana w karmę przez cały rok to się pan zbulwersował i odszedł,na nieszczęście dla pana dałyśmy sobie same radę,Iza jeździ dwa razy w tygodniu z osobą,która zaoferowała nam transport na zakłady karmić koty,które pan dokarmiał "po drodze" jak to się mówi.
Ja jestem w tozie minimum 3 razy w tygodniu,na każdym dyżurze można mnie zobaczyć,a pana w siedzibie widziałam tylko kilka razy i zawsze pan wychodził od nas z pełnymi torbami,jak już kiedyś mówiłam " z pustego kapelusza tylko magik królika wyciągnie". Mówimy ,że nie mamy to nie dociera.

44
Zwierzęta / Towarzystwo Opieki nad Zwierzetami:) nowy adres:Bankowa 9/12
« dnia: Stycznia 22, 2014, 20:53:04  »
Cytat: "lesman"
byłem takim i jeszcze dokładałem do tego interesu lecz podziękowano mi za moje zaangażowanie nie będę publicznie poruszał tego problemu bo mógłbym innym wolnotariuszom sprawić przykrość ale kto chciałby dowiedzieć się więcej o mojej współpracy z TOZem proszę o wpis podam wtedy e-mail


Nie wiem o co chodzi tej osobie,ale u nas nigdy wolontariuszem nie był mężczyzna!!!Jeżeli chodzi o dokładanie do "interesu" to każda z nas z własnych prywatnych pieniędzy też się dokłada,to kupi karmę,środki czystości,to zapłaci za bilety czy za benzynę-nic nowego.

45
Zwierzęta / Znalezione zwierzaki
« dnia: Stycznia 17, 2014, 19:53:00  »
Znaleziony kot na Ul. Mieszka 5 c,czy ktoś wie czyj on jest???Kontakt Iza:888-816-843


Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 66