Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Chcieliście PO, to macie.  (Przeczytany 79181 razy)

Offline mariusz88887

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 206
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #180 dnia: Sierpnia 11, 2010, 18:22:27 »
Ci co mają kredyty na mieszkania są wdzięczni Tuskowi za taką politykę i kursy walut.
Mariusz

dnfan1

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #181 dnia: Sierpnia 11, 2010, 19:00:31 »
tak zwłaszcza Ci co brali kredyty w CHF po kursie 2,30-1,90 a w EUR 3,70-3,30

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #182 dnia: Sierpnia 11, 2010, 19:10:05 »
http://podatki.onet.pl/rybinski-podwyzka-vat-do-23-proc-jak-pyralgina-dla,19923,3416738,1,prasa-detal


"Kto nie popiera rządowego planu podniesienia VATu do 25% jest moherem i nie zna się na ekonomii"
millena

jezat

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #183 dnia: Sierpnia 11, 2010, 21:09:47 »
Cytat: "millena"
http://podatki.onet.pl/rybinski-podwyzka-vat-do-23-proc-jak-pyralgina-dla,19923,3416738,1,prasa-detal


"Kto nie popiera rządowego planu podniesienia VATu do 25% jest moherem i nie zna się na ekonomii"

Nareszczie zjawiła się nasza specjalistka od pisowskiej demagogii po dłuższej nieobecnosci.A sekator juz płakał,że ucieklaś z forum na rekolekcje,które Kłamczyński organizuje dla wszystkich Polaków na plażach Egiptu.To w sumie dość ciekawa myśl ekonomiczna;wysyłać Polaków za granicę,żeby utrzymywali obcym miejsca pracy.
A wracając do twojej "złotej myśli"ja akurat poprę każde rozwiązanie rządu które uchroni nas przed scenariuszem greckim ,o ile wiesz co to jest.  1% VATu więcej to tylko jedna złotówka więcej od każdych wydanych stu złotych.I choćbyście się zes.....li to rewolucji w pństwie z tego powodu nie będzie.Tak jak nie było rewolucji z powodu braku waloryzacji rent i emerytur w czasach PiSu,nie wykonanej oczywiście w trosce o najuboższych.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #184 dnia: Sierpnia 11, 2010, 21:54:52 »
Cytuj (zaznaczone)
,o ile wiesz co to jest. 1% VATu więcej to tylko jedna złotówka więcej od każdych wydanych stu złotych.


VAT nie zostaje podniesiony o 1% tylko o jeden punkt procentowy panie ekonom. ;]

To po pierwsze, po drugie nie znaczy to, że ceny wzrosną jedynie o 1%, oczywiste jest, że wzrosną bardziej i to praktycznie wszystkie.

Doliczyć do tego wzrost akcyzy na paliwo, który zamierzają wprowadzać już jesienią, likwidację ulg na biokomponenty i parę innych rzeczy to wyjdzie nam ciekawa przyszłość.

PO jest już spalona i tak jak już pisałem - kolejne wybory będą sprawdzianem naiwności i głupoty narodu.

Zastanów się więc kogo nazywasz "kłamczyńskim". :)
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #185 dnia: Sierpnia 11, 2010, 22:21:44 »
To ty KrP sie zastanów... , bo PiS na koniec swoich rządów obniżyło podatki Pit, żeby ludzie ich wybrali... i co?...kicha
Teraz Po podnosi podatki Vat... przecież, to jest na ich niekorzyść...ale chcą ratować kraj i jak myslisz...ludzie obrocą sie przeciw nim?
Nie myślę..., bo kazdy wie, że kraj należy ratować.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #186 dnia: Sierpnia 11, 2010, 22:24:23 »
PiS przegrało nie przez obniżenie podatków tylko durne koalicje z durnymi ludźmi co wywołało durne pomysły.

Jeśli wszystkie obecne pomysły PO (o których notabene milczeli przed wyborami) wejdą w życie i ludzie ich ponownie wybiorę to już kompletnie stracę nadzieję dla tego narodu.

P.S. Przypominam, że już częściowo odbywa się spis powszechny 2011, który kosztuje państwo kilkaset milionów złotych, a który nie jest czymś niezbędnym. Gdzie więc ta oszczędność?
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

sekator

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #187 dnia: Sierpnia 12, 2010, 00:52:56 »
Cytat: "jasia"
ale chcą ratować kraj i jak myslisz


To niech ratują, tylko dlaczego kosztem mojej kieszeni ?

[ Dodano: 2010-08-12, 00:58 ]
Cytat: "jasia"
bo PiS na koniec swoich rządów obniżyło podatki Pit, żeby ludzie ich wybrali


A co mnie to obchodzi jakie mieli intencje. Bezrobocie spadało, deficyt był na normalnym poziomie, dług publiczny praktycznie nie wzrastał, ludzie dostali dodatkową kasę i ok, wszystkim zaczęło się żyć troche lepiej, ale przyszedł magik ekonomista-historyk i roz.....ł to co inni tak dobrze prowadzili, bo mu się drugiej Irlandii zachciało....
No i zwiększył w trzy lata o ponad 150 mld dług publiczny...ciekawe kto teraz będzie to spłacał przez następne 100 lat ? Same odsetki od tego cudu będą nas kosztować miliardy złotych......

[ Dodano: 2010-08-12, 01:23 ]
A tutaj, niezależny komentarz potwierdzający moje słowa :

http://www.hotmoney.pl/artykul/place-spadly-wynagrodzenia-polakow-15051


Tak Tusk i jego ekipa robią dziadów z większości Polaków.....

jezat

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #188 dnia: Sierpnia 12, 2010, 09:46:43 »
Cytat: "Jezat"
,o ile wiesz co to jest. 1% VATu więcej to tylko jedna złotówka więcej od każdych wydanych stu złotych.


Cytat: "KrP"
VAT nie zostaje podniesiony o 1% tylko o jeden punkt procentowy panie ekonom. ;]

Nie przypominam sobie,żebym na tym forum chwalił się ,że jestem ekonomistą.Wg sekatora jestem chodzącą nienawiścią piszącą- używając języka Kłamczyńskiego -zbrodnicze teksty nie w sensie prawnym tylko w sensie potocznym.I po drugie może wyjaśnisz róznicę między 1 procentem a 1 punktem procentowym,bo nie wiem o co ci chodzi.
Cytat: "KrP"
To po pierwsze, po drugie nie znaczy to, że ceny wzrosną jedynie o 1%, oczywiste jest, że wzrosną bardziej i to praktycznie wszystkie.

Oczywiście,że mogą wzrosnąć o pochodne wynikające z wzrostu cen na wszystkie elementy procesu produkcyjnego. Płakać w tej sytuacji nie będę,bo i tak na ceny wolnego rynku państwo wpływu nie ma.
Cytat: "KrP"
Doliczyć do tego wzrost akcyzy na paliwo, który zamierzają wprowadzać już jesienią, likwidację ulg na biokomponenty i parę innych rzeczy to wyjdzie nam ciekawa przyszłość
.
Wymienione wyżej elementy jeszcze nie zdrożały a ty już ronisz krokodyle łzy.Masz za mało, bierz się za robotę.
Cytat: "KrP"
PO jest już spalona i tak jak już pisałem - kolejne wybory będą sprawdzianem naiwności i głupoty narodu
.
Ja bym się nie odważył Polaków nazwać głupim narodem,ale rozumiem,że wielbiciele kaczyzmu to naród wybrany,po prostu nadludzie.
PO jest rzeczywiście spalona.Ostatni sondaż po ekscesach Kłamczyńskiego 47% dla PO i 38% dla pisiorów.
Cytat: "KrP"
Zastanów się więc kogo nazywasz "kłamczyńskim". :)

Po pierwsze Kłamczyńskiego z dużej litery a po drugie oświeceni wiedzą o kogo chodzi.Nie potrzebują tłumacza.

Offline Ja

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #189 dnia: Sierpnia 12, 2010, 09:57:14 »
Jedno spostrzeżenie na początek: Polakom wbito do głowy dialektyczny podział świata. Tzn. jeśli jesteś przeciw PiS, to jesteś z PO. I odwrotnie - skoro jesteś przeciw PO, musisz być PiSowcem. Widać to choćby po tym forum. To wygodny szablon dla mediów i różnej maści oszołomów. Ale polityka jest nieco bardziej skomplikowana a rzeczywistość zaskakuje. Podział polskiego świata na PiS i PO nie jest wcale tak oczywisty. Polecam śledzenie paradoksów. Parę z nich poniżej:

- Dla młodzieży Kaczyńscy byli synonimem obciachu, czegoś archaicznego, nienowoczesnego. I oto w wyborach startuje Jarosław, singiel (bardzo modna postawa, niezależna, za zachodzie coraz powszechniejsza, oddaje się swojej pasji zamiast dyganiu z wózeczkiem po parku), nie ma konta internetowego (alterglobalista, nie poddaje się przymusowi korporacji bankowych), ma za to koty (kocha zwierzęta, miłośnik przyrody) - oraz Bronisław, posiadacz gromadki dzieci (liczna rodzina, żona pracująca tylko przy dzieciach, posługują im), szlachcic (sarmackie korzenie, dworki, historycyzm, przeszłość, wąsy), myśliwy (strzela do zwierząt, pozbawia je życia - brakuje mu jedzenia, czy dla przyjemności?). Który z kandydatów jest bardziej postępowy?

- PO deklarowała się jako partia liberalna. Nie ma jednak podatku liniowego, nie ma obniżki podatków, nie uproszczono życia przedsiębiorcom, deficyt budżetowy rośnie, nie sprywatyzowano służby zdrowia, lud nie wraca masowo z wysp brytyjskich. Jedyną ostatnimi laty obniżkę podatków zafundowała nam tymczasem koalicja PiS-LPR-Samoobrona - partie, których programy wyborcze ciekną aż od etatyzmu i socjalizmu. Czy PiS i PO nie oszukały wyborców?

Polacy zbyt łatwo łykają to, co im podają media.

jezat

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #190 dnia: Sierpnia 12, 2010, 10:24:13 »
Cytat: "Ja"
Jedno spostrzeżenie na początek: Polakom wbito do głowy dialektyczny podział świata. Tzn. jeśli jesteś przeciw PiS, to jesteś z PO. I odwrotnie - skoro jesteś przeciw PO, musisz być PiSowcem. Widać to choćby po tym forum. To wygodny szablon dla mediów i różnej maści oszołomów. Ale polityka jest nieco bardziej skomplikowana a rzeczywistość zaskakuje. Podział polskiego świata na PiS i PO nie jest wcale tak oczywisty. Polecam śledzenie paradoksów. Parę z nich poniżej:

Ciekaw jestem na jakiej podstawie twierdzisz,że "Polakom wbito do głowy".Mi nic nie wbito,moim znajomym tez nie i o dziwo znajomym moich znajomycj równiez nie.Mają trzezwe spojrzenie na swiat.Nie modlą się o cud ani o deszcz ,tylko wzięli sprawy w swoje ręce.Używają cały czas rozumu bo wiedzą,że mało używany ma wartość tylko w prosektorium.I co najważniejsze cenią sobie spokój,który jak pewnie zauważyłeś gwarantuje PO.
Cytat: "Ja"
- PO deklarowała się jako partia liberalna. Nie ma jednak podatku liniowego, nie ma obniżki podatków, nie uproszczono życia przedsiębiorcom, deficyt budżetowy rośnie, nie sprywatyzowano służby zdrowia, lud nie wraca masowo z wysp brytyjskich. Jedyną ostatnimi laty obniżkę podatków zafundowała nam tymczasem koalicja PiS-LPR-Samoobrona - partie, których programy wyborcze ciekną aż od etatyzmu i socjalizmu. Czy PiS i PO nie oszukały wyborców?

Nie przypominam sobie aby PO reklamowała się jako partia liberalna.Tak ją określiły,na wyrost zresztą, media.O pewnych rzeczach piszesz tak jak byś nie rozumiał otaczającego świata.Ale po kolei;obniżka podatku dochodowego zaczęła obowiązywać od 1 stycznia 2009 i wpłynęła na spadek dochodów budżetu.Wprowadzenie ulgi prorodzinnej to kolejna obniżka dochodów państwa.Becikowe także.Żeby było jeszcze fajniej obniżono składkę rentową.Na to wszystko nałożyła się konieczność zaciągania kredytów w celu sfinansowania programów inwestycyjnych w oparciu o środki UE.Na to nałożył się światowy kryzys finansowy.I w tym momencie "fachowcy"z PiSu zaczęli domagać się zwiększenia wydatków.Śmieszne,prawda?Ale tak było.Dzisiaj wrzeszczą,że rośnie dług publiczny.Czy wiesz może dlaczego wrzeszczą,kiedy jeszcze niedawno domagali się zwiększania wydatków,w trosce o biednych.?Na szczęście rząd PO nie zwariował.Dzięki temu po prawie trzech latach rządzenia PO ma wyższe notowania niz PiS.

sekator

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #191 dnia: Sierpnia 12, 2010, 12:54:01 »
Gabinet płemieła Dyzmy zabiera się teraz za nasze emerytury i za rozwalenie reformy emerytalnej. Nie wystarcza im już okradanie obywateli za pomocą podwyżek VATu i akcyzy (która wzrośnie już jesienią) teraz zabierą ludziom kasę z II filaru. Mam nadzieję, ze ktoś kiedyś postawi tych złodzieji przed Trybunał Stanu, szkoda tylko,że do tego czasu całkiem rozwalą państwo polskie.

http://biznes.onet.pl/fedak-paralizuje-system-emerytalny-by-zalatac-budz,18543,3417531,1,prasa-detal

jezat

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #192 dnia: Sierpnia 12, 2010, 16:13:38 »
Cytat: "sekator"
Gabinet płemieła Dyzmy zabiera się teraz za nasze emerytury i za rozwalenie reformy emerytalnej. Nie wystarcza im już okradanie obywateli za pomocą podwyżek VATu i akcyzy (która wzrośnie już jesienią) teraz zabierą ludziom kasę z II filaru. Mam nadzieję, ze ktoś kiedyś postawi tych złodzieji przed Trybunał Stanu, szkoda tylko,że do tego czasu całkiem rozwalą państwo polskie.

A może tak coś własnymi słowami na temat tej zapowiadanej przez ciebie"rozwałki"?Jeśli chodzi o złodziei powinniście zacząć od watykańskiego okupanta a potem po kolei, PC z aferą Telegraf itd..A potem jak już wszystkich pozamykacie, będziecie mogli na gruzach państwa polskiego zbudować swoją wymarzoną IV RZESZYpospolitą.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #193 dnia: Sierpnia 12, 2010, 19:26:27 »
Cytuj (zaznaczone)
Nie przypominam sobie,żebym na tym forum chwalił się ,że jestem ekonomistą.Wg sekatora jestem chodzącą nienawiścią piszącą- używając języka Kłamczyńskiego -zbrodnicze teksty nie w sensie prawnym tylko w sensie potocznym.I po drugie może wyjaśnisz róznicę między 1 procentem a 1 punktem procentowym,bo nie wiem o co ci chodz


Google nie boli.

Cytuj (zaznaczone)
Wymienione wyżej elementy jeszcze nie zdrożały a ty już ronisz krokodyle łzy.Masz za mało, bierz się za robotę.


Owszem ronię bo podnoszenie cen za paliwa jest bezpodstawne gdyż na samą jego cenę i tak składa się już za dużo podatków.

Cytuj (zaznaczone)
Ja bym się nie odważył Polaków nazwać głupim narodem,ale rozumiem,że wielbiciele kaczyzmu to naród wybrany,po prostu nadludzie.
PO jest rzeczywiście spalona.Ostatni sondaż po ekscesach Kłamczyńskiego 47% dla PO i 38% dla pisiorów.


Ok, z głupim może przesadziłem (chociaż widząc niektórych pod krzyżem to śmiem wątpić), ale naiwni na pewno są (jesteśmy).
Co do sondaży to spoko, masz prawo w nie wierzyć. ;] [;

Cytuj (zaznaczone)
Po pierwsze Kłamczyńskiego z dużej litery a po drugie oświeceni wiedzą o kogo chodzi.Nie potrzebują tłumacza.


Z dużej litery piszemy nazwiska, "kłamczyński" to nie nazwisko osoby, do której się w ten sposób odnosisz. :)
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

krk2222@o2.pl

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #194 dnia: Sierpnia 13, 2010, 10:04:03 »
Cytuj (zaznaczone)
Obrońcy Kaczyńskiego powołują się na przykład Węgier, gdzie równie wyszydzany i niszczony w mediach Wiktor Orban odniósł ostatecznie miażdżące zwycięstwo. Nie zauważają tylko, że Orban pracował na ten sukces w zupełnie inny sposób, budował sprawną strukturę polityczną, a nie sektę, i skupiał się nie na symbolach, tylko na punktowaniu błędów i nadużyć nieudolnego rządu.

Tymczasem jednak, dopóki cud nie nastąpi albo Kaczyński nie odejdzie, polska polityka gnije. Lider opozycji nie może ani wygrać, ani przegrać, lider formacji rządzącej nie musi rządzić, a państwo sypie się powoli jak niedoglądany przez nikogo, opuszczony dom. Skutki mogą być tragiczne.



http://www.rp.pl/artykul/521667.html

Kolejny krytyczny artykuł ze strony RP.