Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Chcieliście PO, to macie.  (Przeczytany 79184 razy)

jezat

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #195 dnia: Sierpnia 13, 2010, 15:28:55 »
Cytuj (zaznaczone)
Nie przypominam sobie,żebym na tym forum chwalił się ,że jestem ekonomistą.Wg sekatora jestem chodzącą nienawiścią piszącą- używając języka Kłamczyńskiego -zbrodnicze teksty nie w sensie prawnym tylko w sensie potocznym.I po drugie może wyjaśnisz róznicę między 1 procentem a 1 punktem procentowym,bo nie wiem o co ci chodz

Cytat: "KrP"
Google nie boli.

O,key,uznaję ,że nie potrafisz wyjaśnić różnicy bo jej nie ma.
Cytat: "Jezat"
Wymienione wyżej elementy jeszcze nie zdrożały a ty już ronisz krokodyle łzy.Masz za mało, bierz się za robotę.


Cytat: "KrP"
Owszem ronię bo podnoszenie cen za paliwa jest bezpodstawne gdyż na samą jego cenę i tak składa się już za dużo podatków.

Przejdz na paliwo stałe np;węgiel,sieczka,trawa itp.
Cytuj (zaznaczone)
Po pierwsze Kłamczyńskiego z dużej litery a po drugie oświeceni wiedzą o kogo chodzi.Nie potrzebują tłumacza.


Cytat: "KrP"
Z dużej litery piszemy nazwiska, "kłamczyński" to nie nazwisko osoby, do której się w ten sposób odnosisz. :)

Pozwolisz,że ja będę decydował o wielkości pierwszej litery a nie ty.W swoich tekstach możesz używać nawet liter niewidocznych.To twój problem.

Offline Marcin069

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 243
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #196 dnia: Sierpnia 13, 2010, 16:02:35 »
Między punktem procentowym a procentem jest znaczna różnica, ale niektórzy jej nie rozumieją i powtarzają głupoty po dziennikarzach, którzy twierdzą, że punkt procentowy = 1%.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #197 dnia: Sierpnia 13, 2010, 16:59:13 »
Cytat: "Marcin069"
Między punktem procentowym a procentem jest znaczna różnica, ale niektórzy jej nie rozumieją i powtarzają głupoty po dziennikarzach, którzy twierdzą, że punkt procentowy = 1%.

Marcinie, czy nie prościej było napisać, że podniesienie o jeden punkt procentowy to podniesienie VAT-u z 22% do 23%, a podniesienie o jeden procent dałoby VAT = 22,22%

jezat

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #198 dnia: Sierpnia 13, 2010, 20:16:21 »
Cytat: "Marcin069"
Między punktem procentowym a procentem jest znaczna różnica, ale niektórzy jej nie rozumieją i powtarzają głupoty po dziennikarzach, którzy twierdzą, że punkt procentowy = 1%.

Cytat: "Wojtek Dudek"
Marcinie, czy nie prościej było napisać, że podniesienie o jeden punkt procentowy to podniesienie VAT-u z 22% do 23%, a podniesienie o jeden procent dałoby VAT = 22,22%

A jakie to ma znaczenie dla przeciętnego Polaka.Zapytany odpowie,że chodzi o wzrost stawki a nie matematyczne odniesienia.

Mamabije

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #199 dnia: Sierpnia 13, 2010, 23:52:09 »
Fakt, jednak jeśli taka podwyżka ma miejsce powinno się ją przedstawiać poprawnie. Żeby nawet ci mniej wykształceni wiedzieli o co chodzi.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #200 dnia: Sierpnia 14, 2010, 00:07:43 »
Cytat: "Mamabije"
Fakt, jednak jeśli taka podwyżka ma miejsce powinno się ją przedstawiać poprawnie. Żeby nawet ci mniej wykształceni wiedzieli o co chodzi.


Dokładnie jak piszesz, ale to POwinni wiedzieć wasi wszystko POtrafiący POprawnie przedstawiający POlitycy POlityki miłości... A jak myślisz? Dlaczego ten "szczegół" nie został tym "mniej wykształconym" przedstawiony metodą "jak krowie na rowie"?

[ Dodano: 2010-08-14, 00:19 ]
Cytat: "jezat"
A jakie to ma znaczenie dla przeciętnego Polaka.Zapytany odpowie,że chodzi o wzrost stawki a nie matematyczne odniesienia.


Czy Ty na prawdę masz wszystkich za idiotów? Taka propaganda chyba już dzisiaj nie przejdzie...

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #201 dnia: Sierpnia 14, 2010, 00:25:48 »
Speedbax, nie możesz się powstrzymac od tych podkresleń... PO ? Czy wiesz , że trudno cię czytać?
A po drugie, takie podkreslenia odbieram jako niedojrzałość... nie tylko polityczna, ale i intelektualną.
Myslę,że ludzie na poziomie nie muszą stosowac takich technik pisania... a za takiego cię uważałam... czyżbym się myliła?

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #202 dnia: Sierpnia 14, 2010, 00:51:18 »
Jasia, już tłumaczę (choć nie muszę). Robię to dla jaj, szukanie takich określeń i pretekstów jest celowe, jestem wielkim fanem kabaretu i bardzo lubię "tworzyć" aluzje. Nie wątpię w inteligencję czytających, a nawet bardzo w nią wierzę. Spójrz na moje wypowiedzi pod tym kątem, śmiech to zdrowie. A i fakty mówią za siebie. Pozdrawiam.

Mamabije

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #203 dnia: Sierpnia 14, 2010, 01:15:00 »
Jasia, ja w swoim podpisie też mam podkreślienia i też tylko dla tzw. jaj. Cytat pochodzi z książki S. Kinga "Pod kopułą". Nawiasem mowiąc-mój ulubiony autor.
Speedbax, moim zdaniem info odnośnie różnic między 1% a 1 stopniem procentowym nie zostało podane przez media z rozmysłem, żeby tylko bardziej dociekliwi dotarli do sedna. Zauważ, jak bardzo wybiórczo przedstawiają nawet fragmenty z rozmów na żywo.

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #204 dnia: Sierpnia 14, 2010, 01:17:15 »
Łoł, łoł, kabaretem zawiało... może robisz to dla jaj.. ale wypowiadasz się w dość poważnym temacie, więc proszę nie rób sobie jaj...
A tak poważnie, to ... lepiej się czyta i wyrabia opinie o człowieku, ktory na poważne tematy pisze normalnie...ale wiem , zaraz mi zarzucisz moderatorskie zapędy..
Ale to tylko chęć czytania normalnych wypowiedzi bez jadu i sarkazmu..., no i bez kabaretu...

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #205 dnia: Sierpnia 14, 2010, 01:17:54 »
Cytuj (zaznaczone)
moim zdaniem info odnośnie różnic między 1% a 1 stopniem procentowym nie zostało podane przez media z rozmysłem, żeby tylko bardziej dociekliwi dotarli do sedna. Zauważ, jak bardzo wybiórczo przedstawiają nawet fragmenty z rozmów na żywo.


Przyznam, że jesteś bardzo dobrym obserwatorem, jak myślisz dlaczego tak się dzieje?

[ Dodano: 2010-08-14, 01:25 ]
Cytat: "jasia"
ale wypowiadasz się w dość poważnym temacie, więc proszę nie rób sobie jaj...


No.... jaja w/g mnie robią sobie teraz rządzący z wyborców i to totalnie, ja tylko skromnie próbuję im dorównać.

Cytat: "jasia"
lepiej się czyta i wyrabia opinie o człowieku, ktory na poważne tematy pisze normalnie...


Jasia masz rację, lecz powiedz, ile wypowiedzi tutaj na te tematy były tak na prawdę poważne i kierowały się w pierwszej kolejności dobrem naszej Ojczyzny?

Cytat: "jasia"
chęć czytania normalnych wypowiedzi bez jadu i sarkazmu..., no i bez kabaretu...


I oby takich wypowiedzi bez jadu było coraz mniej, a kabaret czasami też jest potrzebny.

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #206 dnia: Sierpnia 14, 2010, 01:25:35 »
A ja myslę, że ludzie nawet mało wyksztalceni dobrze zrozumieli podwyzkę Vat... z 22% na 23%... niezależnie, jak to dziennikarze przekazali, czy o jeden punkt procentowy, czy o jeden procent. I nie ma o co kopii kruszyć

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #207 dnia: Sierpnia 14, 2010, 01:29:05 »
Cytat: "jasia"
czy o jeden punkt procentowy, czy o jeden procent. I nie ma o co kopii kruszyć


Jeżeli tak, to napisz proszę definicję tej różnicy i udowodnij, że zrozumiałaś tą ściemę w stu procentach.

Mamabije

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #208 dnia: Sierpnia 14, 2010, 01:32:52 »
Speed, dzieje się tak dlatego, ponieważ media manipulują ludźmi, a to znowu ma swój powód w tym, iż większość ludzi "łyka" to, co inni powiedzieli czy napisali. Sami od siebie nie zastanawiają się nad tym. Być może brak im dociekliwości, być może nie mają czasu na takie "pierdoły". Ja- owszem- posłucham, poczytam, jednak staram się wypracować własne zdanie na dany temat.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« Odpowiedź #209 dnia: Sierpnia 14, 2010, 01:46:21 »
Cytat: "Mamabije"
Speed, dzieje się tak dlatego, ponieważ media manipulują ludźmi, a to znowu ma swój powód w tym, iż większość ludzi "łyka" to, co inni powiedzieli czy napisali.


Media zawsze były pod wpływem aktualnej władzy, warto o tym pamiętać. Masz rację, większość ludzi nie myśli indywidualnie i jest podatna na sugestie "spikera dziennika".

Cytat: "Mamabije"
Być może brak im dociekliwości, być może nie mają czasu na takie "pierdoły"


No właśnie nie mają, im mniejsza jest ich wiedza, tym łatwiej nimi sterować.

Cytat: "Mamabije"
Ja- owszem- posłucham, poczytam, jednak staram się wypracować własne zdanie na dany temat.


I tak trzymaj, warto bronić swoich wartości i przekonań. Różnimy się w swoich ideach, prawda, ale to nie znaczy, że ktoś z nas obojga jest lepszy lub gorszy. Pozdrawiam.