Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!  (Przeczytany 44717 razy)

JohnnyB3

  • Gość
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #45 dnia: Lutego 12, 2014, 21:12:15 »
Cytuj (zaznaczone)
Celem ankiety jest zgromadzenie opinii mieszkańców o skali dolegliwości psiego problemu oraz o preferowanych sposobach przeciwdziałania zanieczyszczeniu miasta psimi kupami.

Panie Grzegorzu, jak to będzie analizowane? W ciemno strzelam, że 80% ankietowanych odpowie, że problem jest duży. Trochę wygląda to tak, że ankieta stworzona, aby pokazać, że "na górze" interesują się problemem. Sorry, za szczerość. Nie chcę nikogo urazić, ale tak to dla mnie wygląda.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #46 dnia: Lutego 12, 2014, 22:53:35 »
edit

JohnnyB3

  • Gość
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #47 dnia: Lutego 13, 2014, 22:50:28 »
"edit"

Czy to ma starczyć za odpowiedź Panie Grzegorzu? :-)

Offline MANIEK M5

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #48 dnia: Lutego 14, 2014, 07:54:21 »
Tak czytam i czytam ale proszę odpowiedzieć na bardzo proste pytanie.Na co są przeznaczone pieniądze za podatek od posiadania psa czyli 70 zł. ?

Offline anita

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #49 dnia: Lutego 14, 2014, 08:23:51 »
nie ulega wątpliwości że po psie trzeba posprzątać zwłaszcza jeśli narobi na chodnik. jednak po przeczytaniu wątku zastanawia mnie inna kwestia, przecież za każdy chodnik ktoś jest odpowiedzialny, są gminne, należące do spółdzielni i wspólnot. każda zatrudniona pani sprzątająca jest zobowiązana utrzymywać chodnik i trawniki w czystości. więc ja nie rozumiem skąd te kupy na chodnikach skoro ktoś ma płacone za sprzątanie chodników? czy jest tak że sprzątaczka wychodzi z miotłą i zgarnia tylko piach, liście i papierki a kupę zostawia? skoro tak to znaczy że nie wykonuje swoich obowiązków należycie. ja osobiście nie zostawiłabym kupy mojego psa na chodniku ale z drugiej strony ktoś bierze kasę za sprzątanie tych chodników. płacimy podatek za psa, płacimy za sprzątanie wokół posesji a mimo to trzeba chodzić slalomem.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #50 dnia: Lutego 14, 2014, 08:30:36 »
Bardzo intensywnie zabiegałem o to, by opłata za posiadanie psów "szła" bezpośrednio na działania związane z psami.

http://grzegorzufniarz.pl/wraca-psi-problem/

Analizując definicję opłaty uznałem bowiem, że w tym wypadku powinno następowac tzw. "świadczenie wzajemne" ,czyli pieniądze z opłaty powinny "iść" tylko na działania związane z psami.
Służby finansowe gminy są innego zdania.
Zwróciłem się zatem o opinię do Regionalnej Izby Obrachunkowej.
Mimo, że RIO nie udziela opinii osobom fizycznym, to jednak w piśmie, które od nich otrzymałem poinformowano mnie, że mój pogląd jest błędny i nie ma przymusu "świadczenia wzajemnego", co więcej, nie można środków publicznych kierować na imiennie wskazane wydatki o ile nie reguluje tego oddzielny przepis(jak chociażby ustawa śmieciowa).

Zatem, pieniądze z opłaty od posiadania psów trafiają do wspólnego, budżetowego "wora" i są rozdysponowywane według potrzeb.
Przypomnę jednak, że wydatki z budżetu gminnego na szeroko pojętą opiekę nad zwierzętami to rocznie kilkaset tysięcy złotych.


PS - chodniki są sprzątane z psich odchodów ale proszę pamiętać, że często chodnik jest sprzątany rano, a "przeszkody" na chodniku lądują w późniejszych godzinach

Offline MANIEK M5

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #51 dnia: Lutego 14, 2014, 09:09:08 »
Chodzi o to że przeszkadza nam psia kupa a nie przeszkadza zbita butelka,śmieci itp.A całości dopełnia fakt że właściciele czworonogów  płacą rok w rok a nie wiedzą za co.Wiadomo tylko że za psa  :crazy: Wolę te 70 zł wręczyć pani która sprząta teren i było by po sprawie.Jawne robienie z Nas właścicieli psów frajerów.

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #52 dnia: Lutego 14, 2014, 09:37:18 »
Przesadzasz z tym robieniem frajerów z właścicieli psów - płacisz podatek nie tylko od psa, ale kupując każdy produkt też. To wyszłoby, że frajer jest każdy kto płaci podatek (jakikolwiek, a jest ich multum). Poza tym te 70 PLN to rocznie tak? To skoro ktoś kupił psa (a potrafią kosztować), stać go na karmę, szczepienia, weterynarza, utrzymanie (fryzjer, ubranka, miseczki, leżaczki, itd) - to 70 PLN to nie majątek. Kierowca (a zdaje mi się, że też jesteś kierowcą) potrafi wydać 70PLN na podatki podczas jednego tankowania i to nie koniecznie do pełna. Także na którym poletku robi się - jak to określiłeś - "z Ciebie frajera" w większym stopniu? A gdzie idzie Twoja kasa z tankowania? Na lepsze drogi? Na więcej miejsc parkingowych? Ale to nie temat. Chodzi o to, że jeśli ktoś kupuje psa - to powinien się liczyć z tym, że wiążą się z tym wydatki. Tak jest ze wszystkim. Z autem też - przecież gdy je kupujesz liczysz się z wydatkami. Mieszkanie to też wydatki, nie wystarczy go kupić. Chcesz coś posiadać - płacisz.

A jako osoba która jest neutralnie nastawiona do zwierząt nie chciałbym sprzątać gówien po czyichś psach. No sorry - co innego sprzątnąć rozbitą butelkę, odśnieżyć chodnik czy zgarnąć liście a co innego sprzątać kupy. Tym bardziej, że właściciele czworonogów (nie wszyscy) choć zwracają się z taką czułością do swoich psów i pewnie traktują je czasem jak członka rodziny brzydzą się po nich sprzątać. To czemu ktoś obcy ma to robić? Bo mu za to płacą? A jakby ktoś z osiedla przyszedł i powiedział Ci to samo: "słuchaj, dam Ci 70 PLN rocznie, tylko sprzątaj odchody mojego psa dwa razy dziennie". Poszedłbyś na to? I nie mów, że to nie to samo, bo Ty zajmujesz się czymś innym. Osoby sprzątające też zajmują się czymś innym - powinny sprzątać ale nie odchody, bo te odchody po psach świadczą o kulturze ich właścicieli.

Dlaczego ludzie, gdy mają domek z terenem i gdy pies nafajda im na ich terenie to sprzątają? Nie dlatego, że wiedzą, że trzeba posprzątać po swoim psie tylko dlatego, że muszą to zrobić bo inaczej będą się taplać w... Na osiedlu ludzie zawężają sobie ten teren do własnych mieszkać a między blokami rośnie morze psich odchodów.

Nie odbieraj tego jako atak, to moja opinia - logiczna zdaje mi się.
I love the night.
1101110100101111

Offline MANIEK M5

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #53 dnia: Lutego 14, 2014, 09:54:54 »
dd2f, absolutnie nie odbieram tego jak atak.Zgadzam się z tobą w kilku kwestiach.Tylko że to nie chodzi o 70 zl.Bo właścicieli psów jest znacznie więcej.I suma jest większa.Zmierzam jedynie do tego aby tą sumę pieniędzy przeznaczyć dla ludzi którzy te odchody posprzątają.Z podatkiem drogowym jest podobnie tyle tylko że coś tam faktycznie robią w tej sprawie.A jak napisał powyżej grzegorz.ufniarz,  podatek z psów przeznaczony jest na inne inwestycje.Jak zwykle problem jest gdzieś po środku.
Taki przykład podam z wczoraj.Nie będzie o kupach ale o sprzątaniu.Odwiedził mnie wczoraj znajomy na stale mieszkający w niemczech.Jedziemy razem samochodem,odpala papierosa ,otwiera szybę i wyrzuca opakowanie od papierosów przez okno.Wkurzyłem się i mówię do niego co on robi?A On mówi że w jego mieście tak sie robi bo od tego są odpowiednie służby.Ja mu na to że jesteś zwykłym syfiarzem w/g mnie.Powiedziałem tak aby wzbudzić w nim jakikolwiek wstyd.Odpowiedział mi że u nich nawet nie ma na ulicach pojemników na pety więc norma jest że palisz i odgaszasz na chodniku.Zasada stosowana przez niemiaszków.
Więc mam pretensje że płacimy poniekąd za pieski tylko chcę wiedzieć za co?Takie proste pytanie.....

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #54 dnia: Lutego 14, 2014, 10:53:35 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
PS - chodniki są sprzątane z psich odchodów ale proszę pamiętać, że często chodnik jest sprzątany rano, a "przeszkody" na chodniku lądują w późniejszych godzinach

jest to nie prawda - chodząc codziennie po tych samych chodnikach często widuje te same kupy.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Zenobiusz

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #55 dnia: Lutego 14, 2014, 11:33:31 »
Cytat: "MANIEK M5"
.A całości dopełnia fakt że właściciele czworonogów  płacą rok w rok a nie wiedzą za co.Wiadomo tylko że za psa  :crazy: Wolę te 70 zł wręczyć pani która sprząta teren i było by po sprawie.Jawne robienie z Nas właścicieli psów frajerów.


Nazywajmy rzeczy po imieniu. Wyciąganie od ludzi pieniędzy (pod przymusem) i rozporządzanie nimi niezgodnie z ich wolą to po prostu złodziejstwo - i dotyczy to wszelkich podatków w ten sposób rozdysponowywanych.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #56 dnia: Lutego 14, 2014, 12:01:27 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
PS - chodniki są sprzątane z psich odchodów ale proszę pamiętać, że często chodnik jest sprzątany rano, a "przeszkody" na chodniku lądują w późniejszych godzinach

Niestety, nie! – Grzegorzu. Są chodniki, na których owe miny zalegają po kilka dni i znikają dopiero wskutek rozdeptania butami przez przechodniów lub rozmycia przez rzęsisty deszcz…

Cytat: "MANIEK M5"
Na co są przeznaczone pieniądze za podatek od posiadania psa czyli 70 zł. ?

Na to samo na co są przeznaczane moje podatki, czyli na drogi (po których psy również biegają!), na chodniki (po których psy też chodzą!), na trawniki (z których psy też korzystają!), na parki i skwery (po których psy też biegają!), na komunikację miejską (z której psy też korzystają), na naprawy mienia publicznego (które psy też niszczą!) itd., itp.

Cytat: "anita"
każda zatrudniona pani sprzątająca jest zobowiązana utrzymywać chodnik i trawniki w czystości.

A płacisz tej sprzątaczce za sprzątanie po psie czy tylko płacisz tak jak ja, za sprzątanie po sobie??? Wymagać potrafi każdy, ale wyłożyć na to kasę to już nie!

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #57 dnia: Lutego 14, 2014, 21:42:57 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
A płacisz tej sprzątaczce za sprzątanie po psie czy tylko płacisz tak jak ja, za sprzątanie po sobie??? Wymagać potrafi każdy, ale wyłożyć na to kasę to już nie!

ja, prawdę mówiąc byłem pewny, że pani sprzątaczka ma płacone za utrzymywanie czystości i porządku zarówno na klatkach schodowych, jak i przed nimi.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #58 dnia: Lutego 14, 2014, 22:00:50 »
Cytat: "dapol"
prawdę mówiąc byłem pewny, że pani sprzątaczka ma płacone za utrzymywanie czystości i porządku zarówno na klatkach schodowych, jak i przed nimi.

Prawdę mówiąc istnieje też coś takiego jak regulamin wewnętrzny dla mieszkańców i warto sobie go poczytać, zwłaszcza paragraf 23 tego regulaminu! Nie zaszkodzi tez zapoznać się z paragrafem 15 ust. 1, 2, 3.
Regulamin jest tutaj:  http://www.smchemik.tstd.pl/files/nowe/regulamin_wewnetrzny.pdf

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #59 dnia: Lutego 15, 2014, 10:03:49 »
Dziekuje bardzo! Chcialem tylko zauwazyc ze police to nie tylko grunty sm chemik. Nie mam czasu i nie chce mi sie sprawdzwac pokolei wszystkich regulaminow chociazby poszczegolnych wspolnot. A co z gruntami gminnymi. A moze poprostu nalezy zmienic regulamin i dostosowac go do wymagan czlonkow ktorzy utrzymuja ten betonowy zarzad. I tak naprawde nie jest moim celem zrzucenie tego niemilego zajecia na barki pan sprzatajacych, ale skoro sami wlasciciele nie maja zamiaru sprzatac po swoich zasrancach, to kto? A moze jest to doskonaly pomysl na biznes-zalozyc firme sprzatajaca(specjalizacja psie odchody) i swiadczyc uslugi spoldzielnia, ktore zaplaca przeciez za to nie z wlasnej kieszeni - tylko naszej - lokartorow. Ale zaradny prezes to obejdzie, wystarczy tylko stworzyc nowy paragraf w regulaminie, zamiast poprostu ruszyc glowa i uzyc mozgu
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!