Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!  (Przeczytany 44713 razy)

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #60 dnia: Lutego 15, 2014, 13:23:06 »
Cytat: "dapol"
Chcialem tylko zauwazyc ze police to nie tylko grunty sm chemik.

To prawda. Posłużyłem się regulaminem SM Chemik jedynie przykładowo z uwagi na to, że niemal połowa mieszkańców Polic (tu strzelam!) zamieszkuje w zasobach tej spółdzielni. Pozostałe spółdzielnie i wspólnoty oraz zasoby komunalne też mają swoje przepisy wewnętrzne i podobne o ile nie takie same, ponieważ te przepisy ustanawiane są na bazie przepisów ustawy o porządku i czystości w gminach oraz regulaminów o utrzymaniu czystości na terenie gminy Police!

Cytat: "dapol"
A moze poprostu nalezy zmienic regulamin i dostosowac go do wymagan czlonkow ktorzy...

… którzy zamierzają, za przeproszeniem!, s…ć gdzie popadnie i oczekiwać, aby inni mieszkańcy pokryli za nich koszty usunięcia ich g…a? Są inne, lepsze sposoby na rozwiązanie tego problemu od manipulowania w poprawnym regulaminie.

Cytat: "dapol"
A moze jest to doskonaly pomysl na biznes-zalozyc firme sprzatajaca(specjalizacja psie odchody) i swiadczyc uslugi spoldzielnia, ktore zaplaca przeciez za to nie z wlasnej kieszeni - tylko naszej - lokartorow.

Jestem za! Pod warunkiem, że sponsorami tych usług będą tylko ci lokatorzy, którzy posiadają psy i uchylają się od sprzątania po nich, popełniając tym samym wykroczenia.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #61 dnia: Lutego 15, 2014, 13:42:01 »
Nadrzędnym wobec wszelkich regulaminów spółdzielnianych i innych jest "Regulamin porządku i czystości w gminie Police", który jest obowiązującym prawem miejscowym.

W Regulaminie w paragrafie 3 jest dosyć wyraźnie napisane, że:

§ 3.
Właściciele nieruchomości zapewniają utrzymanie czystości i porządku na terenie nieruchomości poprzez:
...
5. Uprzątanie przez właścicieli nieruchomości, niezwłocznie po opadach: błota, śniegu, lodu z powierzchni chodników (od granicy nieruchomości do krawędzi chodnika), przy czym za taki chodnik uznaje się wydzieloną część drogi publicznej służącej dla ruchu pieszego położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości a także nieruchomości, w tym z podwórzy, przejść, bram, itp. (przy czym należy to realizować w sposób nie zakłócający ruchu pieszych i pojazdów); uprzątnięte błoto, śnieg, lód należy złożyć na skraju chodnika, tak by mogły je sprzątnąć służby utrzymujące w stanie czystości jezdnię; właściciel nieruchomości nie jest obowiązany do uprzątnięcia chodnika, na którym jest dopuszczalny płatny postój lub parkowanie samochodów;
...
8. Stosowanie się właścicieli zwierząt domowych i gospodarskich do przepisów rozdziałów 6 i 7 Regulaminu.

ROZDZIAŁ 6
OBOWIĄZKI OSÓB UTRZYMUJĄCYCH ZWIERZĘTA DOMOWE
§ 16
1. Osoby będące właścicielami lub opiekunami psów i innych zwierząt domowych, są zobowiązane do sprawowania właściwej opieki nad tymi zwierzętami, w tym w szczególności do ich właściwego dozoru uniemożliwiającego stworzenie zagrożenia dla innych zwierząt i ludzi.
2. Zabrania się drażnienia zwierząt lub doprowadzania ich do stanu, w którym mogą stać się niebezpieczne dla człowieka lub otoczenia.
§ 17.
1. Na tereny użytku publicznego psy mogą być wyprowadzane tylko na smyczy. Uwolnienie psa ze smyczy jest dozwolone tylko w miejscach mało uczęszczanych i pod warunkiem, że pies ma kaganiec, a właściciel czy opiekun psa ma możliwość sprawowania bezpośredniej kontroli nad jego zachowaniem.
2. Właściciel psa ma obowiązek prowadzenia psa na smyczy podczas jego przeprowadzania przez korytarze i klatki w budynkach wielomieszkaniowych.
3. Właściciel psa rasy uznanej za agresywną lub mieszańca psa rasy uznanej za agresywną ma obowiązek wyprowadzania go na smyczy oraz utrzymania go podczas wyprowadzania stale w kagańcu (obowiązek dotyczy także przeprowadzania psa poprzez korytarze windy i klatki schodowe w budynkach wielomieszkaniowych).
6. Przewożenie zwierząt środkami komunikacji publicznej jest możliwe tylko na zasadach ustalonych przez przewoźnika
§ 18.
1. Właściciele zwierząt domowych, w tym ptaków, są zobowiązani do usuwania spowodowanych przez nie zanieczyszczeń na klatkach schodowych, także z szyb okiennych, korytarzach, strychach, w windach lub innych pomieszczeniach budynków służących do użytku publicznego oraz na ulicach, chodnikach, parkach, skwerach, zieleńcach
.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #62 dnia: Lutego 15, 2014, 14:08:16 »
regulamin regulaminem a życie sobie. i powtarzam swoje wcześniejsze słowa - bez karania nic się nie zmieni w tym temacie.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline NICE

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #63 dnia: Lutego 15, 2014, 19:41:13 »
Regulaminy,uchwały etc.mają się nijak do życia.Coraz więcej wymyślamy form prawnych i różnych ograniczeń -ale po co? W pełni się zgadzam z teorią przedmówcy dapol .Dopóki nie zaczniemy karać mandatami to o  egzekwowaniu  od właścicieli psów sprzątania po swoich pupilach można zapomnieć.Nie wielka część prawdziwych wielbicieli czworonogów poczuwa się do tego obowiązku OLBRZYMIE BRAWA DLA TYCH LUDZI. :compress:

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #64 dnia: Lutego 15, 2014, 21:52:06 »
Regulaminy sa konieczne, bo sa prawem miejscowym, na podstawie którego można nakładac kary za brak sprzątania po psie. Gdyby nie było tego regulaminu, którego część przytoczyłem, służby nie miałby podstaw prawnych do nakładania mandatów.

Offline stokrotka84

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 464
    • Zobacz profil
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #65 dnia: Lutego 15, 2014, 22:25:08 »
grzegorz.ufniarz, ale czy ktoś sie do regulaminu stosuje? Odpowiedź brzmi nie... Mój kot za przeproszeniem sra do kuwety i moim zasranym obowiązkiem jako właściciela jest po nim posprzątać bo inaczej to by w mieszkaniu nie dało się wysiedzieć.. Jakbym miała psa to oczywiście sprzątnęła bym po nim - pod warunkiem że śmietnik byłby  w zasięgu mojego wzroku.Widzę jak ludzie gnają z workami kilkaset metrów i wrzucają do ogólnego... Niestety ale w Policach ten kto sprząta uznawany jest za bohatera - to powinno wejść w krew każdemu ale tylko w przypadku gdy Gmina o to zadba i zainwestuje w śmietniki na wiadomo co.  Nikt mi nie powie że podatki za psy 60 czy 70 zł idą na ten cel.... Co do kotów puszczanym samopas to ja się nie wypowiadam.. mój wychodzi max na balkon i z tej perspektywy ogląda świat..

Offline MANIEK M5

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #66 dnia: Lutego 16, 2014, 09:56:03 »
Wyczytałem że gminy przeznaczają pieniądze z podatku za psa na schroniska dla zwierząt.Więc nie zgodnie z przeznaczeniem w/g mnie choć cel szczytny.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #67 dnia: Lutego 16, 2014, 12:05:35 »
Cytat: "splinter"
Dapol!

Temat nagrody dla dyrektorki Białej tak Cię rozpalił i g... w nim zdziałałeś to otworzyłeś temat z nizinnych wyżyn.
Przystopuję Cię kolego z tym karaniem!

 o kolego przychamuj trochę piętą. ja po prostu zarówno w jednym jak i w drugim temacie wyrażam swoje zdanie. nie ja jestem od robienia czegokolwiek i działania gdziekolwiek. powinni zajmować się tym ludzie którzy biorą za to pieniądze. ja po prostu wyrażam swoją opinię i zdanie na dany temat. ale widzę, że i to już niektórym zaczyna przeszkadzać.  :crazy:
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline NICE

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #68 dnia: Lutego 16, 2014, 14:11:12 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Regulaminy sa konieczne, bo sa prawem miejscowym, na podstawie którego można nakładac kary za brak sprzątania po psie. Gdyby nie było tego regulaminu, którego część przytoczyłem, służby nie miałby podstaw prawnych do nakładania mandatów.

To wszystko to zazwyczaj martwe przepisy.Teraz mają prawo nakładać mandaty za psie gówna - ale ,, gównianie" się do tego zabierają albo tak naprawdę ,,gówno " robią w tym ,,gównianym" temacie.

Offline p_nowak

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #69 dnia: Lutego 16, 2014, 16:54:49 »
Cytuj (zaznaczone)
Najpierw pojemniki,torebki,kampania informacyjna a potem TWOJE mieszkańców karanie.

Bardzo podoba mi się ta opinia. Popieram kolegę ;-)

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #70 dnia: Lutego 16, 2014, 19:17:23 »
nie mogę tego pojąć. jakie kampanie, jakie torebki. jak wam się pies w domu sfajdoli to po prostu po nim sprzątacie. i nie ma wtedy tłumaczenia, że nie mam torebeczki, a do którego pojemniczka muszę to wrzucić. po prostu - bierzecie to co macie pod ręką i sprzątacie i wyrzucacie. jakoś wtedy was to nie obchodzi czy oby ten pojemnik to na pewno ten właściwy. powiem tak - klepcie się dalej po dupciach a będzie tak jak jest. i jestem ciekawy jakich argumentów będziecie używać jak już powstaną te pojemniki. zawsze można powiedzieć, że kolor nie ten.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline stokrotka84

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 464
    • Zobacz profil
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #71 dnia: Lutego 16, 2014, 21:06:55 »
dapol, popieram :)

Offline ona

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 124
    • Zobacz profil
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #72 dnia: Lutego 16, 2014, 21:25:20 »
Właściciele kotków, chomików, świnek niech zaczną zanieczyszczenia z kuwet, klatek wywalać za balkon prosto na trawnik, chyba, ze im gmina zacznie fundować żwirek i trociny. Albo najlepiej niech gmina zatrudni panie sprzątające co będą za nich kuwety i klatki sprzątały.
A jak mi dziecko zwymiotuje na klatkę schodową to ja nie posprzątam bo przecież płacę za sprzątaczkę i z jakiej paki mam za nią robotę odwalać! Sory ale taki jest tok myślenia niektórych osób tutaj. Nie trafiają do mnie argumenty, że jakiś burak wywala puszkę przez okno bo w Niemczech się tak robi, dla mnie to jest zwykłe buractwo i brak kultury.
Wy będziecie się rękoma i nogami bronić przed sprzątaniem, ale radzę zacząć oswajać się z myślą, ze kiedyś nadejdzie taki piękny dzień i zaczniecie poczuwać się do tego obowiązku, te wszystkie zasyfione trawniki i chodniki przejdą do historii.
Oby to było jak najszybciej, bo aż się niedobrze robi jak się na to wszystko patrzy.

Offline p_nowak

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #73 dnia: Lutego 16, 2014, 22:10:41 »
Proszę zauważyć, że jak była akcja ze segregacją odpadów, to na klatkach były przyklejone foldery informacyjne, do czego który pojemnik itp.
Po czymś takim można egzekwować od mieszkańca, żeby segregował i karać jak tego nie robi, bo nie może powiedzieć, że nie wiedział...
Coś podobnego trzeba zrobić w przypadku sprzątania po psach (tak uważam).
Zaznaczyć, czy wywalać do kosza zwykłego, czy do specjalnie na to przeznaczonego. I że można skorzystać z pojemników z woreczkami, torebkami czy czymś tam... (nie wiem czego najlepiej użyć, bo psa nie mam, ale problem dostrzegam).

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #74 dnia: Lutego 16, 2014, 22:22:30 »
naprawdę nie wiem jaki to problem sprzątnąć "kupcię" po swoim ukochanym psiaczku i w razie braku ODPOWIEDNICH POJEMNIKÓW  po prostu przynieść to gówno  do do domu i spuścić je w klozecie. widocznie właściciele tych kochanych psiaczków uwielbiają się z nimi przytulać i całować po przecudnym spacerku jak ich cudowny piesek obwąchał i polizał wszystkie kupcie w okolicy. mniam
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!