Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - zefir

Strony: 1 2 3 [4] 5
46
Sprawy bieżące / Opłaty za śmieci - konsultacje.
« dnia: Maja 11, 2013, 18:13:56  »
Cytat: "Domino"
Czy wyjaśniła się już sprawa ze Spółdzielnią "Chemik" czy obowiązek złożenia deklaracji spada indywidualnie na mieszkańców?
Właśnie dzisiaj w skrzynce pocztowej była ulotka z informacją Zarządu  SM Chemik , z której dalej nic nie wynika. Ulotka zawiera informację, że  od 1 lipca 2013r. będzie obowiązywać nowy system gospodarowania odpadami, że wysokość opłat będzie uzależniona od liczby osób w lokalu mieszkalnym, oraz do jakich pojemników wrzucać segregowane odpady. Z uwagi na sposób naliczania opłaty za wywóz odpadów, proszeni jesteśmy o aktualizację informacji o liczbie osób zamieszkujących w lokalu mieszkalnym.  W jakim terminie i do kogo, do UG czy do SM Chemik ??? brak wyjaśnienia. Ale czytając dalej Zarząd SM Chemik umywa ręce informując, że "przepisy ustawy tzw. śmieciowej nie nakładają żadnych obowiązków na spółdzielnie, lecz bezpośrednio na właścicieli lokali i inne osoby posiadające tytuł prawny do lokalu, a także faktycznie nim władające. O sposobie i terminie wnoszenia opłat za wywóz śmieci zostaną Państwo poinformowani odrębnym pismem, po otrzymaniu przez SM Chemik decyzji wydanej przez Burmistrza polic dotyczącej wysokości opłaty z tego tytułu." Biorąc pod uwagę, że informacja ta dotarła do mieszkańców 10 maja, a 30 kwietnia minął termin składania deklaracji. Zaniedbano sprawę poinformowania mieszkańców w terminie pozwalającym na złożenie stosownych deklaracji do UG i teraz UG zapewne naliczy opłatę bez segregacji, czyli np. trzy osobowa rodzina do tej pory płaciła 28,08zł, a teraz opłata wyniesie 60zł.

47
Sprawy bieżące / Polickie ronda otrzymają wkrótce nazwy…
« dnia: Marca 15, 2013, 19:45:42  »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
na sesje rady miejskiej 26 marca i jest w porządku podjęcie uchwały w sprawie nadania imienia rondu

Taka długa nazwa „Rondo Księdza Arcybiskupa Kazimierza Jana Majdańskiego” , aż się prosi o skrót na rondo Majdana.

48
Trudne tematy / [Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« dnia: Marca 15, 2013, 19:27:33  »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Mój pomysł ma pomóc rozwiązać problem zanieczyszczania miasta poprzez dostepnośc woreczka. Zakładam, ze gdy własciciel pieska będzie miał woreczki pod nosem i zobaczy, że sąsiedzi z nich korzystają, wytworzy się przez to swoista presja, która skłoni go, by równiez i on uzywał woreczków. Takie zjawisko obserwuję w swojej okolicy, gdzie coraz więcej osób jest "uzbrojonych" w worki i sprzata psie kupy.

W ostatnim czasie  coraz więcej osób sprząta po swoich pupilach. Pojemniki przy betonowym deptaku bywały już nawet przepełnione. Szkoda tylko, że  przy pojemnikach na psie odpady nie ma jednorazowych zestawów higienicznych.  Sądzę, że wkrótce bedzie głupio nie posprzątać po swoim psie.Gdy obok sprzątaja starsze osoby to w końcu zaczną sprzątać również młodzieńcy po swoich dużych psach. A zestawy higieniczne animals (torebka ze specjalnego papieru i kartonowa łopatka) można kupić w Szczecinie.

49
Trudne tematy / [Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« dnia: Marca 13, 2013, 20:45:24  »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Zadaniem gminy jest opieka nad zwierzętami, rozwiązywanie problemów bezpańskich psów itd. Realizacja tych zadań rodzi koszty(w tym roku w Policach 565 tys. złotych).
informacje  na stronie
Cytat: "Lilo"
http://www.boz.org.pl/zp/animal_c.htm
przerażają. Nie dopuszczam myśli, że społeczne pieniądze na "rozwiązywanie problemów z bezdomnymi psami" były wydatkowane bez kontroli ze strony Gmin. Nie chce się wierzyć,  że przez kilka lat jednoosobowa firma Animal Control świadczyła usługi i pozostawała  bez kontroli ze strony gminnych urzedników, co do sposobu wykonywania usług i dokumentowania co dzieje się ze złapanymi psami. Część z tych psów na pewno miała włąścicieli. Wydaje się, że nawet pies agresywny powinien przejść obserwację i kwarantannę w schronisku i nie powinien być uśpiony bez opinii opiekunów ze schroniska i lekarza weterynarii.

50
Zwierzęta / Akcje klikania/zbiórki karm i inne
« dnia: Grudnia 14, 2012, 17:04:29  »
Klikaniem pomagamy też na stronach:  http://www.akcjazwierzak.pl/
http://www.poomoc.pl/

51
Tematy różne / [Police] Zima już u nas!
« dnia: Grudnia 11, 2012, 18:06:10  »
Jeżeli któryś z kierowców pługów śnieżnych zajrzy na forum, proszę aby nie pozostawiać hałd usuniętego śniegu wzłuż chodników, w miejscach gdzie znajdują się garaże. Wyjazd, a póżniej wjazd do garażu każdorazowo wiąże się z koniecznością ręcznego usuwania hałdy śniegu. A taki zgarnięty zbity śnieg nie jest już tak łatwy do usuwania jak puszysta warstwa całodobowych opadów. Apeluję, aby przy garażach pozostawiać w zepchniętej hałdzie choć jedną przerwę pozwalającą na wjazd samochodów z ulicy przed garaże. Bo nie jest problemem odśnieżenie terenu przy garażach, tylko właśnie największym problemem jest niemożność przejechania przez  wały śniegu na skraju chodnika.

52
Tematy różne / [Police] Zima już u nas!
« dnia: Grudnia 10, 2012, 18:31:00  »
Drogi w Policach  w godzinach późnowieczornych były dobrze przejezdne. Ale w Szczecinie też nie było źle, przynajmniej na trasie od S3, przez  Struga, Trasę Zamkową, Matejki i dalej do Polic. Znacznie gorzej było na drogach krajowych i S3.  W Policach drogi ok. ale chodniki i parkingi znacznie gorzej. Piesi niestety muszą brnąć w sporym śniegu aby przejść na druga stronę ulicy, bo nikt nie odgarnia śniegu zgarnianego przez pługi na pobocza ulic

53
Trudne tematy / [Gmina Police] PODATKI
« dnia: Listopada 20, 2012, 12:38:56  »
Cytat: "samo zło"
Ciekawym pomysłem ma być też szybkie zapełnienie nowobudowanego schroniska dla psów przez znaczną podwyżkę podatku od psów, rok temu z 50zł do 60zł w tym roku z 60zł do 70zł w czasach gdy i tak mało kto płaci ten podatek, inne gminny promują za czipowanie lub sterylizację zwolnieniem z tego podatku co ma zapewnić by mniej było niechcianych psów.

Obawiam się, że podniesienie podatku od posiadania psa, spowoduje pozbywanie się psów przez niektóre rodziny. Dodatkowo w Policach przybywa emerytów. Pamiętajmy, że do Polic ludzie młodzi napływali na przełomie lat siedemdziesiątych, najczęściej zaraz po ukończeniu studiów lub szkoły średniej. Obecnie Ci ludzie są w wieku około-emerytalnym. A po przejściu na emeryturę trzeba wybierać jakie wydatki są niezbędne. Nie wiem czy dla emerytów są jakieś zmniejszone opłaty z racji posiadania psa. Obyśmy nie wylali "psa" z kąpielą.

54
Sprawy bieżące / Opłaty za śmieci - konsultacje.
« dnia: Listopada 20, 2012, 12:24:30  »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Oznacza to niestety wzrost kosztów dla większości mieszkańców o kilka złotych miesięcznie.

Wzrost opłat w Policach o kilka złotych miesięcznie jest do przyjecia. Przy metodzie przyjętej przez szczecińskich radnych, dla mojej rodziny byłby to wzrost o prawie 300%

55
Sprawy bieżące / Opłaty za śmieci - konsultacje.
« dnia: Listopada 19, 2012, 21:31:47  »
Przeczytałam juz kilka dni wcześniej, ale jakoś umknęła mi na Pana stronce informacja: "Ile zapłacimy???
Przykłady napływające z Polski pokazują, że opłaty oscylują w przedziale od 11 do 15 złotych miesięcznie za osobę w przypadku segregowania odpadów oraz 15-20 złotych w przypadku braku segregowania. Nie SA znane jeszcze konkretne propozycje stawek w Policach ale należy oczekiwać, że będą one mieścić się w podanych powyżej przedziałach.
Decyzje w tym zakresie MUSZĄ zostać podjęte do końca 2012 roku. W Policach, prawdopodobnie na początku grudnia, zwołana zostanie nadzwyczajna sesja rady miejskiej poświęcona gospodarce odpadami."
Moja rodzinka skrupulatnie segreguje odpady. Słoiki, szklane butelki, butelki PET i papier wrzucamy do specjalnych pojemników, bo o tyle mniej jest w pojemnikach na śmieci. Ale niestety mieszkamy w blokach SM Chemik i widzę, że wiele osób wyrzuca śmieci jak leci. Zawsze podziwiam Niemców, że potrafią wozić butelki do pojemników ustawionych na wyznaczonych placach zbiórki. Niemcy wrzucają do odrębnych pojemników szkło brązowe, zielone i białe. Oddzielnie butelki PET i papier do pojemnika na prasę kolorową i papier pozostały (w tym gazety codzienne). Podobnie segreguje się w Wielkiej Brytanii. Zastanawiam się, czy  w Polsce nasze społeczeństwo dorośnie kiedykolwiek do segregacji śmieci. Niestety  często natrafiam w podpolickich lasach na worki ze śmieciami, a nawet  tuż za Ogrodami działkowymi za SP nr8 wywieziono na skraj lasu duży narożnikowy zestaw wypoczynkowy (pokryty skórą lub materiałem skóropodobnym w jasnym kremowym kolorze). I myślę, że nie wywieźli go do lasu mieszkańcy bloków, bo Spółdzielnie organizują zbiórkę i wywóz mebli dużych gabarytów dwa razy w miesiącu.

56
Sprawy bieżące / Opłaty za śmieci - konsultacje.
« dnia: Listopada 19, 2012, 20:36:49  »
Czy wiadomo kiedy nasi  RADNI ustalą wysokość opłat za wywóz śmieci. Zrobili to dzisiaj radni Szczecina i włos stanął mi na głowie po sprawdzeniu jaka opłata wychodzi po przyjęciu szczecińskiego kryterium. Zużycie roczne wody mojej 3 osobowej rodziny wynosi 211m3, co daje 5,86m3 miesięcznie na osobę. Na takie zużycie składa się codzienna kąpiel 3 osób, gotowanie posiłków, zmywarka, sprzątanie, pranie normalne plus dodatkowo ubrań roboczych (1 osoba pracuje fizycznie) i podlewanie od połowy kwietnia do połowy października 10 skrzynek z kwiatami na balkonie. Na pewno nie chcemy zrezygnować z codziennej kąpieli. A przyjęte w Szczecinie kryterium naliczania preferuje brudasów. Obecnie płacę kwotę 37,44 zł miesięcznie za 4 osoby,nie zgłosiliśmy w Spółdzielni ubytku jednej osoby. Przyjmując stawki ze Szczecina opłata dla trzech osób wychodzi w kwocie 113,04 zł miesięcznie ( 5,86m3 mies. zużycie wody x 3 osoby x 6,43zł opłata bez segregacji bo pewnie taka zostanie przyjęta dla mieszkańców bloków).  Z niepokojem czekam na decyzję radnych, bo po prostu opłaty zaczynają przerastać nasze możliwości.

57
Tematy różne / [Police] Trzecia "Biedronka" w Policach!
« dnia: Września 15, 2012, 16:40:18  »
Strefa dostaw została chyba wyznaczona od strony Zamenhofa. I obawiam się, że samochody będą zastawiały przejście chodnikiem pomiędzy miejscami parkingowymi. Wydaje mi się zresztą, że chodnik jest trochę za wąski i gdy na miejscach do parkowania będą stały samochody, trudno będzie się przecisnąć np. dwom wymijającym się wózkom z dziećmi.

58
Tematy różne / [Police] Trzecia "Biedronka" w Policach!
« dnia: Września 15, 2012, 12:53:55  »
Wycięte drzewa stojące do niedawna wzdłuż dawnego chodnika przy Zamenhofa to były topole. Topole to chwast wśród drzew i chyba nikt ich  nie żałuje. Natomiast szkoda tych drzew, które rosły na dawnym trawniku. A na powstałym dla klientów  Biedronki parkingu, to "przeszkadzające drzewo" zostało podparte kołkiem i jest ostatnim w rządku drzew o bordowo-wiśniowym kolorze liści. Są to chyba śliwy wiśniowe (odmiana ozdobna), posadzone wzdłuż dawnego trawnika, jeszcze w czasie gdy teren należał do Gminy i w budynku po prawej działało przedszkole. Teraz jest to teren należący do inwestora prywatnego i pewnie Gmina nie ma wpływu na decyzje inwestora.

59
Tematy różne / [Police] Trzecia "Biedronka" w Policach!
« dnia: Września 08, 2012, 20:41:14  »
Wiadomo, że parking (teoretycznie  przeznaczony dla klientów Biedronki) będzie wykorzystany w 100% również po zamknięciu sklepu. Ale powstanie parkingu nie powinno byc przyczynkiem do wycinania drzew. To "przeszkadzające drzewo" mogło sobie spokojnie stać i dalej rosnąć. Wystarczyło pomyśleć i granicę miejsca do parkowania wyznaczyć tak, aby obok pomiędzy drzewami oznaczyć miejsce dla samochodów osób z dzieckiem. Wiadomo, że wypinanie przenośnego fotelika wymaga szerszego otwarcia drzwi i wszędzie na świecie są wyznaczane takie szersze miejsca parkingowe.

60
Tematy różne / Los przeszkadzającego drzewa
« dnia: Września 07, 2012, 13:54:24  »
W pomieszczeniach "trzeciej Biedronki" przy Zamenhofa zaczęły się prace wyposażeniowe. Udostepniono również parking, na którym wieczorem parkują już samochody okolicznych mieszkańców. Mnie niepokoi jednak los pierwszego drzewa rosnącego pośrodku jednego z wyznaczonych miejsc parkingowych. Drzewo ma okrutnie poprzycinane korzenie i tylko obok tego drzewa brak wykończenia w postaci kręgu w wyłożonej kostce polbrukowej. Ten stan trwa już kilka tygodni. Czyżby inwestor dogadywał się z Wydziałem Ochrony Środowiska UG w sprawie zezwolenia na wycięcie "przeszkadzającego drzewa".

Strony: 1 2 3 [4] 5