Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - zefir

Strony: 1 2 [3] 4 5
31
Trudne tematy / [Police] Opróżnianie koszy
« dnia: Stycznia 24, 2014, 18:03:52  »
Panie Grzegorzu należą się podziękowania za skuteczną interwencję. Dzisiaj w piatek o 16:40 mimo mrozu opróżniano kosze przy betonowym placu.

32
Trudne tematy / [Police] Opróżnianie koszy
« dnia: Stycznia 13, 2014, 16:40:05  »
W piątek popołudniu byliśmy przerażeni przepełnionymi koszami na śmieci dookoła betonowego placu zamykającego przebudowaną aleje deptaku na Osiedlu Chemik. Zastanawialiśmy się kiedy będą opróżnione, czy służby porządkowe zdążą to zrobić przed weekendem. W niedzielę poszliśmy pokazać deptak znajomym ze Szczecina. Niestety śmieci fruwały po betonie, leżały na trawnikach i dookoła przepełnionych koszy. Dzisiaj w poniedziałek sytuacja bez zmian.  Nie wiem kto odpowiada za kosze i porządek na placu i deptaku. Ale wyraźnie Gmina nie radzi sobie z nadzorem porządku w tej części Polic. Może więc warto by Gmina do prac porządkowych kierowała osoby przyłapane na chuligańskich wybrykach lub znajdujące się pod wpływem alkoholu za kierownicą. Wykorzystanie przykładu współpracy UG z sądami w Nowej Soli, być może przyczyniłoby się do zwiększenia czystości na polickim osiedlu. Panie Grzegorzu może warto poruszyć ten temat na najbliższej sesji.

33
Trudne tematy / [Police] Prace remontowe
« dnia: Listopada 19, 2013, 21:33:47  »
Ponieważ na Osiedlu Chemik w wielu mieszkaniach prowadzone są prace remontowe i wiercenie udarami trwa czasem dłużej niż powinno trwać, przypomnę, co w tym temacie postanawia REGULAMIN wewnętrzny SM Chemik :
 Rozdz. VII - Inne postanowienia
pkt. 2 - Na terenie osiedla (domu) obowiązuje w godz. od 22:00 do 6:00 cisza nocna.
pkt. 3 - Głośne prace związane z modernizacją lub remontem mieszkania mogą być wykonywane w godz. 8:00 do 20:00 (z wyłączeniem dni świątecznych).
Tyle regulamin, a rzeczywistość jest jaka jest. Można przeboleć wiercenie podczas wieczornych Faktów i Dziennika TV, ale pamiętajmy, że obok nas mieszkają rodziny z małymi dziećmi, które  chodza spać prze 20-tą.

34
Trudne tematy / [Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« dnia: Listopada 19, 2013, 21:13:41  »
Na dniach" (a być może już są) będą zamontowane dwa dystrybutory z workami na psie odchody.
Jeden z dystrybutorów papierowych torebek z łopatką znajduje się za placem zabaw, na końcu chodnika przy wieżowcu  (róg Zamenhofa i Piaskowej). W dniu wczorajszym był wypełniony torebkami. Mam nadzieję, że zapominalskim ułatwi to sprzątanie po swoich ulubieńcach i wkrótce będziemy mieszkać w Gminie nie tylko zielonej, ale i czystej.

35
Tematy różne / Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Listopada 15, 2013, 23:07:36  »
Chemik A - zmiana stawki z 1,97 zł na 2,25 zł/m2, co daje miesięczna zaliczkę powyżej 150 zł. Czy ktos wie ile na Chemik A wynosi stawka dla mieszkań nieopomiarowanych. Trzeba jak najszybciej zrobic rachunek ekonomiczny i może czas najwyższy zrezygnować z opomiarowania.

36
Trudne tematy / [Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« dnia: Listopada 01, 2013, 11:16:39  »
Cytat: "Wojtek Dudek"
Pozostaje jeszcze tylko znaleźć skuteczne rozwiązanie problemu psich odchodów

Trzeba uczciwie przyznać, że w Policach nastąpiła znaczna poprawa. Sprzątają panie i panowie. Ale obserwuję, że są jeszcze osoby udające, że nie widzą co pies robi. Dlatego proponuję, aby pisać na forum po jakim psie i w jakim miejscu właściciel nie posprzątał. Może to odniesie skutek, gdy przeczyta taką informację ktoś z rodziny i zmobilizuje opornego. Dla przykładu: Dzisiaj 1 listopada ok. godz. 9-tej pan w czarnej kurtce nie posprzątał na ul. Piaskowej po brązowym psie wyglądem przypominającym posokowca bawarskiego.

37
Sprawy bieżące / [Police] Wywóz mebli, gruzu itd. w zasobach SM CHEMIK
« dnia: Października 18, 2013, 21:03:33  »
Od sierpnia pod śmietnikiem w przejściu pomiędzy ul. Bankową 2 i Zamenhofa 2, leży gruz w  big-bagu. Od tamtego czasu dodatkowo zgromadzono obok  mnóstwo innych śmieci, jak np.:  drzwi pokojowe i balkonowe, płyty z regipsu i styropianu, ceramikę z WC, gąbkę z mebli, wykładziny podłogowe itp. Niestety jak do tej pory mimo ogłoszonych w lipcu informacji o terminach zbiórki tzw. gabarytów i zużytych mebli,  śmieci już ponad dwa miesiące czekają na wywóz. A miały być zabierane w terminach : 8 i 22.08; 5 i 19.09; 10.10.
Ponieważ SM Chemik nie przewidziała możliwości kontaktu poprzez stronę internetową, może jakiś pracownik SM Chemik zajrzy na forum i w końcu śmieciowy problem zostanie rozwiązany.

38
Sport / [Police] KPS Chemik Police - siatkówka kobiet
« dnia: Października 10, 2013, 23:00:53  »
W związku z trudnościami w zdobyciu biletów na mecz siatkówki zwracam się z prośbą do Pani Prezes i osób zajmujących się organizacją meczów siatkówki w nowej hali, aby umożliwić kupowanie biletów przez internet np. tak jak na filmy w Multikinie. Po zapłacie przelewem zamawiajacy  na adres e-mail otrzymałby numer rezerwacji i bilety byłyby do odbioru najpóżniej 30 minut przed meczem. Sądzę, że w dobie powszechnej komputeryzacji i odrobinie dobrej woli, jest to możliwe do wprowadzenia. w ten sposób bilety mogliby nabyć również ci kibice, którzy nie pracują w ZCH i nie mają możliwości dotarcia pod kasę przed 17-tą.

39
Sprawy bieżące / [Police] Przebudowa deptaka między ul. Wyszyńskiego i Zamenh
« dnia: Października 06, 2013, 12:53:48  »
Przy polickim deptaku drzewa nabierają kolorów i cieszą oczy. Niestety podczas porannego spaceru rzucały się w oczy wszechobecne śmieci na trawnikach, porozbijane butelki i puszki po piwie, a przepełnione pojemniki na psie kupki nie pozwalają na wykorzystanie ich zgodnie z przeznaczeniem. Zastanawiam się dlaczego ludzie wciskają do tych pojemników wszystkie możliwe śmieci, zamiast wrzucać je do stojących tuż obok koszy.

40
Sprawy bieżące / [Police] Brak ciepłej wody i ogrzewania
« dnia: Września 28, 2013, 12:52:01  »
Od wczoraj na osiedlu Chemik przy Zamenhofa brak ciepłej wody i ogrzewania. Próby dowiedzenia się czegokolwiek w PEC nieudane, ponieważ dyspozytor nie odbiera telefonów. Brak również jakichkolwiek  informacji w tym temacie ze strony SM Chemik. Czy ktoś może z PEC lub SM czyta forum i może udzielić informacji, kiedy będzie ciepła woda i ciepłe kaloryfery.

41
Cytat: zefir
Chodniki wykorzystywane są do parkowania w każdym możliwym miejscu, nawet za znakiem "przejście dla pieszych", co widać na załączonych zdjęciach.[/URL] [/URL] [/URL]

42
Postawiono już słupki na trawnikach, ale zdesperowani kierowcy swoje samochody dalej parkują na trawnikach, gdzie jeszcze słupków nie postawiono. W godzinach wieczornych na Zamenhofa trudno znaleźć miejsce. Czasem trzeba zaparkować na równoległej Boh. Westerplatte lub na Bankowej. Można by wygospodarować dodatkowe miejsca parkingowe usuwając zielony kiosk na rogu Zamenhofa i Bankowej (nieczynny od 1 stycznia 2012r.). Obecnie kierowcy parkują na chodniku z boku i z przodu kiosku. Chodniki wykorzystywane są do parkowania w każdym możliwym miejscu, nawet za znakiem "przejście dla pieszych", co widać na załączonych zdjęciach.
src="http://images50.fotosik.pl/1952/7b1b3a3c4cb54d83m.jpg" width="150" height="100" border="0" alt="darmowy hosting obrazków"/></a>

<a href="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fcbf2435ea75f1ed.html" target="_blank"><img src="http://images44.fotosik.pl/695/fcbf2435ea75f1edm.jpg" width="150" height="100" border="0" alt="darmowy hosting obrazków"/></a>
<a href="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/22d4f96d8d79a72a.html" target="_blank"><img src="http://images50.fotosik.pl/1952/22d4f96d8d79a72am.jpg" width="150" height="96" border="0" alt="darmowy hosting obrazków"/></a>
<a href="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ba925736b50c4401.html" target="_blank"><img src="http://images37.fotosik.pl/2062/ba925736b50c4401m.jpg" width="150" height="100" border="0" alt="darmowy hosting obrazków"/></a>

43
Sprawy bieżące / [Police] Plac Chrobrego w Policach zmieni oblicze
« dnia: Maja 12, 2013, 22:24:03  »
Cytat: "ewaryt"
Po co wycinać zdrowe drzewa? Tak trudno zadbać o to co już urosło? Lepiej wywalić i wsadzać nowe? Zanim urosną minie wiele lat.

Projekt przebudowy Placu Chrobrego przewiduje duży plac przypominający betonowe lądowisko na końcu deptaku na Osiedlu Chemik. Było kiedyś dużo zieleni, a jest beton. Wygląda na to, że po remoncie Placu Chrobrego, zieleni też ubędzie. A szkoda.

44
Trudne tematy / Opłaty w Starostwie Powiatowym w Policach
« dnia: Maja 11, 2013, 20:52:07  »
Cytat: "pol"
Może dlatego, że ten kantorek to filia pekao
Jeżeli to jest agencja banku PEKAO SA, to pytam, gdzie jest ogólnodostępna kasa dla klientów Starostwa

45
Trudne tematy / Opłaty w Starostwie Powiatowym w Policach
« dnia: Maja 11, 2013, 19:18:00  »
Kasa w Starostwie Powiatowym na ul. Tanowskiej może przyjąć opłatę w gotówce lub kartą "uprzywilejowanego banku" PEKAO SA. Klienci chcący uiścić opłaty z kartami wszystkich innych banków są odsyłani po gotówkę do bankomatów obok Kingi lub na Placu Chrobrego. Apeluję do Starosty Polickiego i administracji Starostwa, aby nie dyskryminować osób mających konta w innych bankach. Biorąc pod uwagę, że we wszystkich polickich sklepikach można dokonywać opłat za zakupy kartami rozmaitych banków, nie powinno być z tym kłopotu również przy opłatach w kasie  Starostwa.

Strony: 1 2 [3] 4 5