Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - zefir

Strony: [1] 2 3 ... 5
1
Sprawy bieżące / Nowe podwyżki opłat w SM CHEMIK
« dnia: Września 29, 2021, 18:02:03  »
Mieszkańcy SM Chemik otrzymali dzisiaj informację o podniesieniu zaliczki na pokrycie kosztów centralnego ogrzewania, oraz opłat na fundusz remontowy i za sprzątanie posesji. Zastanawia mnie podwyżka opłaty z tyt. sprzątania posesji i kosztów związanych z wywozem sprzętu elekronicznego i odpadów budowlanych, liczonych od m2 mieszkania. Czy nie byłoby rozsądniej naliczać takie opłaty od ilości osób w danym mieszkaniu, a nie m2. Obok mnie mieszkają osoby samotne w M5, które robią zakupy ok. trzech razy w tygodniu. mało wychodzą z mieszkania, a więc nie brudzą klatek schodowych. Nie wyrzucają też żadnych gabarytów do wywozu. Natomiast młodzi ludzie w M3 lub M4 mają dwójkę, czasem trójkę dzieci ciągle biegających na plac zabaw. Często robią remonty i zmieniają sprzęt na nowocześniejszy. Wszystko to ląduje na składowisku obok śmietnika, stare lodówki, zmywarki, pralki, kineskopowe monitory, komputery itp. Często też tekturowe opakowania od telewizorów lub innych sprzętów, bo nie chce  się odnieść tego do pojemnika na papier. I za to wszystko koszty mają być liczone od m2, mimo że to nie m2 śmiecą tylko osoby zamieszkujące budynki.

2
Trudne tematy / Odp: Dyskusje około kościelne
« dnia: Marca 06, 2021, 16:21:54  »
Pedofilia w kościele katolickim jest jak góra lodowa.
To czego nie widzimy, to bezkarni biskupi przerzucający przestępców w sutannach z parafii na parafie, księża którzy woleli milczeć, pararfianie którzy udawali że nie widzą problemu.
Mam pytanie, czy to prawda że ksiądz Dymer spoczął w Policach? Msza pogrzebowa odbyła się w kościele p.w. Chrystusa Króla w Skolwinie na Inwalidzkiej o godz. 11:30. Na Wirtualnej Polsce były zdjęcia i informacja. A w kalendarzu pogrzebów polickiego cmentarza zamieszczono tylko tajemniczy zapis "Pogrzeb Police  13:00 -14:00 02/03/2021  No additional detail for this event." 

3
Sprawy bieżące / Odp: Nowe podwyżki za śmieci
« dnia: Stycznia 25, 2021, 13:08:04  »
radni nie mają fizycznej i prawnej możliwości sprawdzić czy ilość osób zamieszkujących dany lokal była zgodna z deklaracjami.
Radni nie muszą tego robić, mają podjąć rozsądną i sprawiedliwą decyzję. To urzędnicy gminni powinni sprawdzić rzetelność deklaracji. Mają przecież w UG wydział meldunkowy, więc łatwo im zweryfikować ilość zadeklarowanych osób zarówno w domkach jednorodzinnych jak i w budynkach wielorodzinnych. Po weryfikacji pozostało by kilka pozycji do wyjaśnienia. Więcej pracy dla urzedników, ale też większa sprawiedliwość przy równym traktowaniu wszystkich mieszkańców.

4
Sprawy bieżące / Odp: Nowe podwyżki za śmieci
« dnia: Stycznia 24, 2021, 20:37:06  »
Rada Gminy w Policach może sobie pogratulować. Protestów nie było, akcji zbierania podpisów aby wszyscy mieszkańcy byli traktowani jednakowo też nie było, wiec udało się wprowadzić w życie Uchwałę o nowej wysokości opłat za śmieci: 29 zł/mies. od osoby w domkach jednorodzinnych i 9,20 zł za 1m3 zużytej w ubiegłym roku wody. W rezultacie  opłaty  miesięcznie wzrosły z kwoty 40 zł do kwoty 97,75 zł. Okazało się, że mieszkając w budynkach wielorodzinnych i wyrzucając 2-3 razy w tygodniu 60 litrowy worek śmieci, w ciągu roku w dwie osoby wniesiemy opłatę 1173 zł.  Gdyby nas było stać na domek jednorodzinny opłata by wynosiła 58 zł, a rocznie 696 zł. Niestety nie chciano potraktować wszystkich mieszkańców jednakowo i naliczać opłaty od osoby, bo taka metoda wymaga zaangażowania się urzędników gminnych w weryfikację zadeklarowanych osób do opłat. Wynika z tego, że rządzący Policami mają zaufanie do deklaracji osób zamieszkujących w zabudowie jednorodzinnej, ale brakuje go wobec mieszkańców zabudowy wielorodzinnej, zakładając, że Ci będą deklarować mniej osób, niż faktycznie zamieszkuje dany lokal. 

5
Sprawy bieżące / Odp: Sklepy z kasą samoobsługową
« dnia: Listopada 23, 2020, 18:31:54  »
Samoobsługowe kasy bardzo przyśpieszają czynności związane z zapłatą za towar. Powinny być we wszystkich sklepach, a nie tylko w Lidlu, Rossmannie, Stokrotce i jednej Biedronce. Bardzo ich brakuje w Intermarche i Farmerze (Zamenhofa), gdzie panie  co chwilę wychodzą z kasy , aby pójść na stoisko z alkoholami i podać klientowi butelkę. Gdy jest mało kasjerek, to taka samoobsługowa kasa jest super rozwiązaniem.

6
Sprawy bieżące / Odp: Nowe podwyżki za śmieci
« dnia: Października 14, 2020, 22:20:29  »
Ukazała się informacja dotycząca stawek za odpady. Projekt zakłada  stawkę w wysokości 9,20 za 1 m3 zużytej wody, jeśli odpady są segregowane i 18,40 za 1 m3 w przypadku braku prawidłowej segregacji odpadów komunalnych. W zabudowie jednorodzinnej opłata będzie naliczana wg metody "od osoby". Opłata ta wyniesie 29 zł od osoby zamieszkującej daną nieruchomość – przy segregacji odpadów i 58 zł za osobę jeżeli stwierdzi się brak prawidłowej segregacji odpadów komunalnych.
Z powyższego projektu wynika, że opłata znacząco wzrośnie  w budżecie domowym.  Przykładowo przy dwóch osobach mieliśmy w drugim kwartale zużycie wody 64,6 m3, co dało średnie miesięczne zużycie 21,53 m3. Opłata za odpady segregowane w zabudowie wielorodzinnej wynosiła dla dwóch osób 40 zł miesięcznie, a według nowych stawek w naszym przypadku wyniesie zł 110,93 (21,53 x 9,2 zł za 1 m3 wody). Wzrost opłaty o 70 zł.
Taka sama ilość osób w domku jednorodzinnym zapłaci 58 zł.   

7
Sprawy bieżące / Odp: Nowe podwyżki za śmieci
« dnia: Października 09, 2020, 14:40:22  »
Ogłoszono dzisiaj, że zakończono konsultacje społeczne na temat wyboru naliczania opłaty za odpady komunalne. Mimo braku w ankiecie czwartej metody od ilości mieszkańców, a także braku rozeznania jakie stawki opłat Gmina proponuje dla poszczególnych metod, zebrano  510 głosów, w tym 371 głosów na metodę od ilości zużytej wody. W ten sposób pracownicy gminni zostaną zwolnieni z konieczności weryfikacji ilości mieszkańców.  Za śmieci zapłacą najwięcej Ci co nie oszczędzają wody, a mieszkają w budynkach wielorodzinnych.  Mieszkańcy domków mogą się kąpać do woli i nawet podlewać ogródki, bo oni nie muszą oszczędzać wody, ponieważ zapłacą za śmieci od ilości osób według złożonego oświadczenia. Zużycie wody niestety w żaden sposób nie odzwierciedla ilości odpadów. Nie  wszyscy mogą sobie pozwolić na oszczędzanie wody poprzez zmniejszenie dbałości o czystość. Dotyczy to zwłaszcza ludzi starszych robiących niewielkie zakupy (a więc tworzących mniej odpadów), a obciążonych  często chorobami wymuszającymi częste mycie,  kąpiele i pranie, co powoduje wyższe zużycie wody. Dodatkowo w okresie walki z pandemią Covid -19 kiedy wskazane jest częste mycie rąk, wybrana metoda wydaje się absurdem.

8
Sprawy bieżące / Odp: Nowe podwyżki za śmieci
« dnia: Września 19, 2020, 19:30:21  »
W Wielkiej Brytanii też nakleja się nalepki z kodami na worki np. z liśćmi i innymi odpadami ogródkowymi, a kubły z domków mają kody, które są rejestrowane w momencie opróżniania do śmieciarki. Butelki i papiery są odbierane bez rejestracji.

9
Sprawy bieżące / Odp: Nowe podwyżki za śmieci
« dnia: Września 19, 2020, 17:47:18  »
Burmistrz Polic zaproponował konsultacje społeczne dla mieszkańców zabudowy wielorodzinnej dotyczące systemu naliczania opłat za odpady komunalne. Przygotowaną ankietę trudno jednak traktować poważnie, jeżeli  wybór sposobu naliczania opłat  został ograniczony do trzech zależności: 1/ od zużytej wody; 2/ od powierzchni użytkowej mieszkania; 3/od gospodarstwa domowego.  Protestuję Panie Burmistrzu ponieważ pominięto najsprawiedliwszy system "od osoby",  pozostawiając zresztą ten system "od osoby" dla tzw. domków jednorodzinnych. Wybór "od osoby" w zabudowie wielorodzinnej gwarantuje  również ustawa określająca metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz sposoby ustalenia stawki tej opłaty.(Dz.U. z 2018 r.  poz. 1454 art.6. To mieszkańcy Gminy, zarówno z zabudowy wielorodzinnej jak i z osiedli  domków wytwarzają śmieci, a nie zużycie wody lub powierzchnia domku lub mieszkania. Rada Gminy powinna jednakowo traktować mieszkańców domków i zabudowy wielorodzinnej, a nie różnicować ich odrębnymi opłatami. A ustalenie czy zadeklarowana ilość osób do opłat jest zgodna z rzeczywistością należy do urzędników gminnych i administracji spółdzielni mieszkaniowych, wspólnot mieszkaniowych i właścicieli nieruchomości. Tłumaczenie zmiany opłat trudnościami w weryfikacji faktycznej ilości osób w danej nieruchomości, dowodzi jedynie nieudolności, nieumiejętności i niechęci w wykorzystaniu dostępnych metod weryfikacji złożonych oświadczeń będących podstawą do naliczania opłat. Burmistrz po weryfikacji może zarządzić kary i zmianę opłat dla składających nieprawdziwe deklaracje.  Ankieta w aktualnej postaci tylko dla mieszkańców zabudowy wielorodzinnej jest nie do przyjęcia. Ponadto rozpoczęto konsultacje bez podania propozycji stawek, które mają obowiązywać od 2021 roku.

10
Trudne tematy / Odp: Paliwowa zmowa cenowa w Policach.
« dnia: Lipca 24, 2019, 16:04:46  »
Dzisiaj w Shellu przy Gontynce i na Orlenie przy Bogumińskiej Pb95 po 5,08 zł

11
Trudne tematy / Odp: Paliwowa zmowa cenowa w Policach.
« dnia: Marca 15, 2019, 16:17:54  »
Przez miesiące czy nawet lata w Policach cena paliwa była niższa na stacjach niż w Szczecinie
To fakt, że kiedyś w Policach było taniej i nawet znajomi ze Szczecina wykorzystywali okazję i tankowali  w Orlenie na Piłsudskiego. Teraz to my jadąc do Szczecina tankujemy w Schellu, Orlenie lub BP, oszczędzając kilka złotych. Polickie stacje tracą klientów na własne życzenie.

12
Tematy różne / Przebudowa ul. Zamenhofa
« dnia: Grudnia 03, 2018, 20:51:54  »
W lipcu ruszyła przebudowa ul. Zamenhofa i miała być zakończona do końca listopada 2018. Mamy grudzień, a przebudowa trwa w najlepsze i dotarła do połowy ulicy. I chyba długo jeszcze potrwa, bo ostatnio widać jakby mniej sprzętu i pracowników. Czy ma ktoś jakieś wieści do kiedy przesunięto termin porzebudowy.

13
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Października 30, 2018, 18:37:31  »
Uchwała Rady Nadzorczej z dnia 14 grudnia 2017 r. Wprowadziła ona zmianę w regulaminie. Tu jej treść:  http://www.sm-chemik.pl/dokumenty/uchwaly-rn/uchwala-nr-19-IX-2017.pdf
Ale w w/w uchwale dalej jest zapis o treści:" Wymiana uszkodzonych przez użytkownika wodomierzy, zaworów termostatycznych,
podzielników kosztów obciąża użytkownika w pełnej wysokości. W przypadku uszkodzenia przez lokatora plomb na wodomierzach i podzielnikach kosztów rozliczenia dokonywane będą na zasadach obciążenia kosztami normatywnego zużycia co. i cw. na dane mieszkanie".
A wymieniając głowice zostaną zerwane plomby założone przez SM Chemik.

14
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Października 29, 2018, 20:28:57  »
Głowice termostatyczne znów przy wietrzeniu mieszkania zaczęły włączać kaloryfery. Na znalezione zapytanie w  temacie  możliwości wymiany zaplombowanych głowic jest odpowiedź 
Tak! Uchwała Rady Nadzorczej z dnia 14 grudnia 2017 r. Wprowadziła ona zmianę w regulaminie. Tu jej treść:  http://www.sm-chemik.pl/dokumenty/uchwaly-rn/uchwala-nr-19-IX-2017.pdf
Mam pytanie gdzie można znaleźć treść Regulaminu dotyczącego głowic termostatycznych. Nie ma takiego regulaminu na stronie SM Chemik. Nie wiem też gdzie znaleźć katalog głowic zgodnych z zainstalowanym zaworem. Czy mógłby ktoś podpowiedzieć gdzie i jakie głowice kupić i następnie kto mógłby je wymienić.

15
Trudne tematy / Likwidacja punktu MEDIKI przy ul. Wyszyńskiego
« dnia: Sierpnia 29, 2018, 20:24:56  »
Wielu z Policzan, zapewne jeszcze nie wie, że na Osiedlu Chemik punkt przyjęć MEDIKI (przy ul. Wyszyńskiego) miał zostać zamknięty z dniem 1 września. Dostęp do lekarza rodzinnego ma zostać znacznie utrudniony uciążliwą dla wielu starych schorowanych ludzi, wyprawą do przychodni MEDIKI przy Zakładach Chemicznych POLICE. Informacja taka została wywieszona na drzwiach  pod koniec ubiegłego tygodnia. Dzisiaj temat został poruszony przez Kurier Szczeciński. Podaję link do informacji: https://www.24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/medika-bez-rodzinnego-na-osiedlu-w-policach/

Strony: [1] 2 3 ... 5