Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2458) : eval()'d code on line 205
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - zefir

Strony: 1 [2] 3 4 5
16
Trudne tematy / Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« dnia: Grudzień 21, 2016, 20:36:03  »
Prostom rzeczą by było wszywanie  przez producenta odzieży zimowej odblaskowe elementy. Popieram ten pomysł. Dzisiaj rano  przed ósmą, ulicą Piaskową wędrowała trójka dzieci doskonale widoczna z daleka. Kurtki i torby miały powszywane taśmy odblaskowe. Apeluję do rodziców, szukajcie kurtek z odblaskowymi wszywkami. W ten sposób zwiększacie bezpieczeństwo swoich dzieci. Dobrze byłoby aby w kurtkach noszonych przez dorosłych też wszywać drobne elementy odbijające światło po zmroku.  W godzinach wieczornych w miejscach słabo oświetlonych,  osoby ubrane w ciemną odzież są widoczne dopiero w światłach samochodu. Niestety w Policach na wielu ulicach latarnie nie oświetlają dostatecznie   ulic i przejść dla pieszych. A i piesi nie dbają o swoje bezpieczeństwo, często wchodzą na jezdnię z telefonem przy uchu, nie patrzą zupełnie czy  nie nadjeżdża jakiś pojazd.                
                  
                     
                     
                     
                        

17
Trudne tematy / Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« dnia: Grudzień 09, 2015, 21:28:22  »
kierowca miał prawo niezauważyć pieszego przy takim oświetleniu drogi
.Przechodze tym przejściem przynajmniej dwa-trzy razy dziennie. W godzinach popołudniowo - wieczornych zawsze obawiam się wejścia na pasy, bo po pierwsze bardzo słabe oświetlenie, a po drugie  młodzi kierowcy lubią na Zamenhofa poszaleć. I bardzo wielu kierowców nie zatrzymuje się przy pasach, nawet gdy  przechodzący jest już na pasach.

18
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Październik 31, 2015, 20:29:59  »
do dzisiejszego wieczora awaria zostanie usunięta.
Właśnie przed chwilą dyspozytor PEC potwierdził, że właśnie zakończyli spawanie i rozpoczęto napełnianie rur. Jeżeli na spawach nie bedzie przecieków to dzisiaj ok. 22-giej będzie ciepła woda. Gdyby jednak były przecieki przerywają prace do rana i jutro bedą kontynuować usuwanie awarii.

19
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Październik 31, 2015, 19:48:46  »
Od wczorajszego wieczoru na Zamenhofa brak ciepłej wody i ogrzewania. Czy wiadomo co jest przyczyną, bo szanowna administracja naszej SM CHEMIK, wypoczywa i brak jakiejkolwiek informacji, a wydaje się, że to nic trudnego ustalić przyczynę i przybliżony termin włączenia ogrzewania oraz ciepłej wody i zamieścić taką informację w aktualnościach na stronie internetowej SM CHEMIK. Ale widać, że  moje oczekiwania przerastają dobre chęci albo umiejętności administaracji. Bo nie wierzę, że nikt z Zarządu i administracji nie wie, że na osiedlu Chemik brak ciepłej wody. W Szczecinie w normalnej Spółdzielni, gdy była awaria ogrzewania rozwieszono informację w sobotę wieczorem, pomimo wcześniejszej informacji w telewizji, administracja poczuwała się w obowiązku powiadomić swoich mieszkańców, w jakim czasie przewiduje się usunięcie awarii.

20
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Październik 21, 2015, 20:37:22  »
Może coś nie tak z nowymi wodomierzami... ;/
Od dzisiaj zaczęlismy sprawdzać działanie wodomierzy po każdym użyciu wody. Nie wiem na czym to polega, że napełnienie czajnika 1,5l zimnej wody na liczniku wskazało na troche więcej. Przez kilka dni poobserwujemy i zgłosimy wodomierze do sprawdzenia jezeli bedzie wiecej zauważalnych niezgodności. Podejrzane jest to, że mamy do dopłaty ponad 200zł. Miewaliśmy nadpłaty, niedopłaty ale zawsze kilku złotowe, a tym razem szok.

21
Tematy różne / Odp: Transport z Polic pod Halę Azoty Arena
« dnia: Październik 21, 2015, 15:55:53  »
Proszę o informację, gdzie można znaleźć przed każdym kolejnym meczem siatkówki, o której godzinie i skąd (z Polic) jedzie autobus pod hale ARENA. Niestety nie ma takiej informacji na stronie drużyny Chemik.

22
Trudne tematy / Odp: Wszechobecne w Policach "budki'
« dnia: Październik 17, 2015, 14:27:33  »
od strony ul. Wyszyńskiego - rozebrali stare blaszaki i odsłonili nowe blaszaki
Faktycznie wjazd ul. Wyszyńskiego na polickie osiedla , nie wygląda imponująco. Miejmy jednak nadzieję, że widzą to również zarządzający miastem i gminą, jak i radni gminy.  Jeżeli miastu brak funduszy na dalszą rozbudowę osiedla na terenach po blaszakach, to może po prostu sprzedać teren w przetargu i wtedy deweloper wybuduje kolejne budynki, które przysłonią blachy targowiska, a gmina uzyska fundusze na inne cele.

23
Tematy różne / Transport z Polic pod Halę Azoty Arena
« dnia: Październik 17, 2015, 11:56:04  »
Czy wiadomo coś w temacie przewozów z Polic na mecze siatkówki w Hali Azoty Arena. Czy będą podstawiane autobusy jak w poprzednim sezonie rozgrywek. Najbliższy mecz jutro w niedzielę o godz. 14:45

24
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Październik 09, 2015, 10:03:14  »
9 października (piątek) o godz. 9:20 uruchomiono grzanie (na Zamenhofa). Do tej pory grzejniki w mieszkaniach były lodowate (również te  na klatkach schodowych). Ponieważ w CHEMIKU rozpoczęto grzanie na przeŁomie września i października, to ciekawe jak to 10 dniowe przesunięcie rozpoczęcia okresu grzewczego  uwzględni Zarząd i RN Spółdzielni w opłatach stałych rozliczeń za kolejny sezon grzewczy.

25
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Październik 07, 2015, 18:30:34  »
U mnie w bloku powiesili kartkę z ogłoszeniem o przerwie w ogrzewaniu i dostawie ciepłej wody, spowodowanej jakimiś pracami remontowymi PEC-u.
U nas też wisi kartka o pracach remontowych w okresie 5-7.10., ale ciepłej wody nie było tylko w poniedziałek, a kaloryfery jak były zimne tak są. Czy ktoś wie coś, kiedy na Zamenhofa rozpocznie się sezon grzewczy? Na stronie internetowej SM Chemik brak jakichkolwiek informacji w tym temacie.

26
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Październik 02, 2015, 22:07:53  »
w spółdzielni odra zaczęli grzać 29 września a w chemiku dzień później czyli 30 października
A czy wiadomo kiedy SM Chemik rozpocznie grzanie na Zamenhofa. Może ktoś zna harmonogram podłączania ogrzewania, bo mija 2 dzień października, a kaloryfery zimne.

27
Trudne tematy / Odp: [Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« dnia: Wrzesień 20, 2014, 17:37:38  »
W sobotę, 20 wrzesnia o godz. 15:45 na trawniku sąsiadującym z placem zabaw, naprzeciw wejścia do bloku (klatka nr 2,  przy ul. Zamenhofa) załatwiał się młody piesek rasy Jack Russel Terier, a trzymała go na smyczy mała 4-ro, może 5-letnia ładna blond dziewczynka z dwoma kucykami, w różowej bluzeczce i granatowej spódniczce. dziewczyneczka oczywiscie nie miała żadnego woreczka, żeby posprzątać po swoim ulubieńcu. Zastanawiające jest to, że taka mała dziewczynka wychodzi sama z psem, mimo iż widać, że jest za mała aby samodzielnie posprzątać to co piesek pozostawił w trawie. Dziwne tym bardziej, że w kilka minut później  sama (już bez psa) bawiła się obok placu zabaw i mogła zwyczajnie przewrócic się na trawie w kupkę swojego psiaka. Rodzice pomyślcie czasem........

28
Trudne tematy / Odp: [Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« dnia: Sierpień 14, 2014, 10:10:17  »
[quoteWszyscy właściciele psów mają obowiązek sprzątania odchodów po swoim pupilu. Tak stanowi regulamin Gminy Police dotyczący utrzymania czystości i porządku na terenie gminy. Tyle teoria, jak jest każdy widzi.][/quote] Wielu właścicieli psów sprzata po swoich ulubieńcach i nie widzi w tym żadnego problem. Ilość psich kup na trawnikach znacznie mniejsza niż przed rokiem. Ale sprzątanie powinno dotyczyć wszystkich , również Pani BLONDYNKI (jasne beżowe spodnie i podobnego koloru bluzka), która dzisiaj 14.08. o 9:47 stojąc tuż obok dystrybutora torebek  przy ul. Zamenhofa 36 cierpliwie czekała, aż jej podopieczny YORK  załatwi się i poszła dalej. Małe kupki też sprzątamy!!!!!!!!
Proponuję wpisywać na forum zauważone przypadki. Może to pomoże, aby bylo czysciej.

29
Trudne tematy / [Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« dnia: Luty 08, 2014, 21:03:35  »
Cytat: "dapol"
widać coraz częściej tych sprzątających. niestety jest to znikomy procent. z moich obserwacji wynika, że są to w ogromnej większości ludzie młodzi

W mojej okolicy akurat widzę wiele osób sprzątających w wieku powyżej 50 lat i starszych, a trafiają się młodzieńcy z dużymi psami (po których naprawdę jest co sprzątać), ktorzy udają, że sprzątanie ich nie dotyczy. I niestety czasem starch nawet zwrócić im uwagę.

30
Trudne tematy / [Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« dnia: Luty 08, 2014, 18:50:30  »
Cytat: "mieszkaniec"
Malo kto ma odwage zwrocic uwage wlascicielowi psa zeby sprzatal po swoim kundlu

I własnie to jest największy błąd wszystkich narzekających. Uważam, że należy zwracać uwagę, a nawet zaproponować poratowanie woreczkiem lub torebką, aby ułatwić posprzątanie. Moi sąsiedzi udają, że mnie nie widzą od czasu wręczenia torebki ich synowi i odczekaniu aż posprząta po swoim psiaku. Być może równie skuteczne byłoby opisywanie na forum: gdzie, kto (jak ubrany), kiedy i po jakim psie nie posprzątał. Byłoby wstyd, gdy znajomi przeczytają i może zapytają, czy to o jej/jego piesku pisano. Problem tkwi we właścicelach psów i nawet mandaty nic nie zmienią, dopóki ludzie nie zmienią podejścia do sprawy sprzątania. Chociaż uczciwie trzeba przyznać, że coraz więcej ludzi sprząta.

Strony: 1 [2] 3 4 5