Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - zefir

Strony: [1]
1
Sprawy bieżące / Nowe podwyżki opłat w SM CHEMIK
« dnia: Września 29, 2021, 18:02:03  »
Mieszkańcy SM Chemik otrzymali dzisiaj informację o podniesieniu zaliczki na pokrycie kosztów centralnego ogrzewania, oraz opłat na fundusz remontowy i za sprzątanie posesji. Zastanawia mnie podwyżka opłaty z tyt. sprzątania posesji i kosztów związanych z wywozem sprzętu elekronicznego i odpadów budowlanych, liczonych od m2 mieszkania. Czy nie byłoby rozsądniej naliczać takie opłaty od ilości osób w danym mieszkaniu, a nie m2. Obok mnie mieszkają osoby samotne w M5, które robią zakupy ok. trzech razy w tygodniu. mało wychodzą z mieszkania, a więc nie brudzą klatek schodowych. Nie wyrzucają też żadnych gabarytów do wywozu. Natomiast młodzi ludzie w M3 lub M4 mają dwójkę, czasem trójkę dzieci ciągle biegających na plac zabaw. Często robią remonty i zmieniają sprzęt na nowocześniejszy. Wszystko to ląduje na składowisku obok śmietnika, stare lodówki, zmywarki, pralki, kineskopowe monitory, komputery itp. Często też tekturowe opakowania od telewizorów lub innych sprzętów, bo nie chce  się odnieść tego do pojemnika na papier. I za to wszystko koszty mają być liczone od m2, mimo że to nie m2 śmiecą tylko osoby zamieszkujące budynki.

2
Tematy różne / Przebudowa ul. Zamenhofa
« dnia: Grudnia 03, 2018, 20:51:54  »
W lipcu ruszyła przebudowa ul. Zamenhofa i miała być zakończona do końca listopada 2018. Mamy grudzień, a przebudowa trwa w najlepsze i dotarła do połowy ulicy. I chyba długo jeszcze potrwa, bo ostatnio widać jakby mniej sprzętu i pracowników. Czy ma ktoś jakieś wieści do kiedy przesunięto termin porzebudowy.

3
Trudne tematy / Likwidacja punktu MEDIKI przy ul. Wyszyńskiego
« dnia: Sierpnia 29, 2018, 20:24:56  »
Wielu z Policzan, zapewne jeszcze nie wie, że na Osiedlu Chemik punkt przyjęć MEDIKI (przy ul. Wyszyńskiego) miał zostać zamknięty z dniem 1 września. Dostęp do lekarza rodzinnego ma zostać znacznie utrudniony uciążliwą dla wielu starych schorowanych ludzi, wyprawą do przychodni MEDIKI przy Zakładach Chemicznych POLICE. Informacja taka została wywieszona na drzwiach  pod koniec ubiegłego tygodnia. Dzisiaj temat został poruszony przez Kurier Szczeciński. Podaję link do informacji: https://www.24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/medika-bez-rodzinnego-na-osiedlu-w-policach/

4
Tematy różne / Transport z Polic pod Halę Azoty Arena
« dnia: Października 17, 2015, 11:56:04  »
Czy wiadomo coś w temacie przewozów z Polic na mecze siatkówki w Hali Azoty Arena. Czy będą podstawiane autobusy jak w poprzednim sezonie rozgrywek. Najbliższy mecz jutro w niedzielę o godz. 14:45

5
Trudne tematy / [Police] Opróżnianie koszy
« dnia: Stycznia 13, 2014, 16:40:05  »
W piątek popołudniu byliśmy przerażeni przepełnionymi koszami na śmieci dookoła betonowego placu zamykającego przebudowaną aleje deptaku na Osiedlu Chemik. Zastanawialiśmy się kiedy będą opróżnione, czy służby porządkowe zdążą to zrobić przed weekendem. W niedzielę poszliśmy pokazać deptak znajomym ze Szczecina. Niestety śmieci fruwały po betonie, leżały na trawnikach i dookoła przepełnionych koszy. Dzisiaj w poniedziałek sytuacja bez zmian.  Nie wiem kto odpowiada za kosze i porządek na placu i deptaku. Ale wyraźnie Gmina nie radzi sobie z nadzorem porządku w tej części Polic. Może więc warto by Gmina do prac porządkowych kierowała osoby przyłapane na chuligańskich wybrykach lub znajdujące się pod wpływem alkoholu za kierownicą. Wykorzystanie przykładu współpracy UG z sądami w Nowej Soli, być może przyczyniłoby się do zwiększenia czystości na polickim osiedlu. Panie Grzegorzu może warto poruszyć ten temat na najbliższej sesji.

6
Trudne tematy / [Police] Prace remontowe
« dnia: Listopada 19, 2013, 21:33:47  »
Ponieważ na Osiedlu Chemik w wielu mieszkaniach prowadzone są prace remontowe i wiercenie udarami trwa czasem dłużej niż powinno trwać, przypomnę, co w tym temacie postanawia REGULAMIN wewnętrzny SM Chemik :
 Rozdz. VII - Inne postanowienia
pkt. 2 - Na terenie osiedla (domu) obowiązuje w godz. od 22:00 do 6:00 cisza nocna.
pkt. 3 - Głośne prace związane z modernizacją lub remontem mieszkania mogą być wykonywane w godz. 8:00 do 20:00 (z wyłączeniem dni świątecznych).
Tyle regulamin, a rzeczywistość jest jaka jest. Można przeboleć wiercenie podczas wieczornych Faktów i Dziennika TV, ale pamiętajmy, że obok nas mieszkają rodziny z małymi dziećmi, które  chodza spać prze 20-tą.

7
Sprawy bieżące / [Police] Wywóz mebli, gruzu itd. w zasobach SM CHEMIK
« dnia: Października 18, 2013, 21:03:33  »
Od sierpnia pod śmietnikiem w przejściu pomiędzy ul. Bankową 2 i Zamenhofa 2, leży gruz w  big-bagu. Od tamtego czasu dodatkowo zgromadzono obok  mnóstwo innych śmieci, jak np.:  drzwi pokojowe i balkonowe, płyty z regipsu i styropianu, ceramikę z WC, gąbkę z mebli, wykładziny podłogowe itp. Niestety jak do tej pory mimo ogłoszonych w lipcu informacji o terminach zbiórki tzw. gabarytów i zużytych mebli,  śmieci już ponad dwa miesiące czekają na wywóz. A miały być zabierane w terminach : 8 i 22.08; 5 i 19.09; 10.10.
Ponieważ SM Chemik nie przewidziała możliwości kontaktu poprzez stronę internetową, może jakiś pracownik SM Chemik zajrzy na forum i w końcu śmieciowy problem zostanie rozwiązany.

8
Sprawy bieżące / [Police] Brak ciepłej wody i ogrzewania
« dnia: Września 28, 2013, 12:52:01  »
Od wczoraj na osiedlu Chemik przy Zamenhofa brak ciepłej wody i ogrzewania. Próby dowiedzenia się czegokolwiek w PEC nieudane, ponieważ dyspozytor nie odbiera telefonów. Brak również jakichkolwiek  informacji w tym temacie ze strony SM Chemik. Czy ktoś może z PEC lub SM czyta forum i może udzielić informacji, kiedy będzie ciepła woda i ciepłe kaloryfery.

9
Trudne tematy / Opłaty w Starostwie Powiatowym w Policach
« dnia: Maja 11, 2013, 19:18:00  »
Kasa w Starostwie Powiatowym na ul. Tanowskiej może przyjąć opłatę w gotówce lub kartą "uprzywilejowanego banku" PEKAO SA. Klienci chcący uiścić opłaty z kartami wszystkich innych banków są odsyłani po gotówkę do bankomatów obok Kingi lub na Placu Chrobrego. Apeluję do Starosty Polickiego i administracji Starostwa, aby nie dyskryminować osób mających konta w innych bankach. Biorąc pod uwagę, że we wszystkich polickich sklepikach można dokonywać opłat za zakupy kartami rozmaitych banków, nie powinno być z tym kłopotu również przy opłatach w kasie  Starostwa.

10
Sprawy bieżące / [Police] Zielone Police
« dnia: Sierpnia 03, 2012, 14:18:38  »
Przez wiele lat cieszyliśmy się z nasadzeń drzew i zielonych Polic. Zastanawiam się czy ostatnio coś się zmieniło, że Wydział Ochrony Środowiska i Urząd Gminy zezwalają na dewastację zieleni. Zniszczono zielony park, aby zbudować betonowe lądowisko z ośmioma tryskającymi oczkami . Zniknęły  całorocznie zielone krzewy. Poprzesadzano natomiast iglaki, ale wiele spośród nich pousychało i możemy podziwiać rudości igieł zamiast zieleni. Na nowym placu zabaw przy  deptaku resztki dawnej zieleni, ale już usychają trzy drzewa. Nie wiadomo ile drzew uschnie w alejach starego deptaku, bo podczas wykopów sporo korzeni zostało uszkodzonych. A drzewa te wyrastały około 30 lat. Równie brutalnie poprzycinano korzenie drzew na drugim lądowisku przy ul. Zamenhofa, gdzie podobno ma być Biedronka. Niegdyś pięknie zielony teren z trawą i kilkoma drzewami, teraz zabudowany i zapolbrukowany. A wszystko to zapewne za przyzwoleniem odpowiednich wydziałów Gminy. Usychające drzewa można przecież usunąć i w ich miejsce posadzić nowe. Ale czy ktoś czuwa, aby nie niszczyć korzeni i nie przyczyniać się przy remontach i budowach do usychania już istniejącej zieleni.

Strony: [1]