Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Polickie ronda otrzymają wkrótce nazwy…  (Przeczytany 42216 razy)

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Polickie ronda otrzymają wkrótce nazwy…
« Odpowiedź #45 dnia: Marca 15, 2013, 16:38:47 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Bardzo mi się podoba pomysł Mickd ale nadal podtrzymuję to, co powiedziałem wczoraj, że najlepiej zrezygnować z nadawania nazwy naszym rondom.

Ja również jestem za tym. Chciaż już jakby mieli im nadawać te imiona to najlepiej jakieś neutralne i krótkie, a takie zaproponował Wojtek Dudek
Cytat: "Wojtek Dudek"
Równie dobrze można by nazwać je nazwami kierunkowymi, czyli np.: „rondo zachodnie”; „rondo południowe” itd.

W niedalekiej przyszłości ma powstać rondo na ul. Kościuszki to wiadomo że byłoby to rondo północne.
Natomiast te na Wyszyńskiego byłoby Zachodnie, a te na Piłsudskiego byłoby Centralnym, gdyż takie odpowiada geograficznie.
W przyszłości gdyby komuś przyszło do głowy przebudowywać skrzyżowanie Asfaltowej i Piłsudskiego to byłoby Wschodnie.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Polickie ronda otrzymają wkrótce nazwy…
« Odpowiedź #46 dnia: Marca 15, 2013, 17:26:06 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Odnosząc się do naszej, polickiej sytuacji. Nie wątpię w to, że wnioskodawcy kierują się przekonaniem i ideą upamiętnienia patrona, którego proponują. Nie wątpię również, że są w pełni przekonani, ze ich inicjatywa jest słuszna i pożyteczna.

...ku zadowoleniu inicjatora i dla spokojności wnioskodawcy... Nie odpowiedziałeś na dwa pierwsze pytania. Powtórzę -  Za ile? Za friko? Na proste pytania można oczekiwać prostych odpowiedz? Radni pytali? Czy na takich spotkaniach o pieniądzach się nie mówi?
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Polickie ronda otrzymają wkrótce nazwy…
« Odpowiedź #47 dnia: Marca 15, 2013, 18:36:10 »
Daria, cytaty z wczoraj:

"Jak wspomniałem na początku. Na oczy nie widziałem żadnego wniosku w tej sprawie, więc jeszcze nie mam czego rozstrzygać. Swoją wiedzę o tym temacie czerpię jedynie z informacji zamieszczonych w tym wątku."

W związku z tym - nie wiem za ile. A kto płaci? Droga powiatowa więc pewnie tablice z nazwami sfinansuje powiat.

EDIT
No i mamy jasność
Własnie otworzyłem kopertę z materiałami na sesje rady miejskiej 26 marca i jest w porządku podjęcie uchwały w sprawie nadania imienia rondu

Za chwilę zrobię skany i załączę bo na stronei Polic jeszcze projektów uchwał nie znalazłem.

http://grzegorzufniarz.pl/na-najblizszej-sesji-m-in/

Offline zefir

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 67
    • Zobacz profil
Polickie ronda otrzymają wkrótce nazwy…
« Odpowiedź #48 dnia: Marca 15, 2013, 19:45:42 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
na sesje rady miejskiej 26 marca i jest w porządku podjęcie uchwały w sprawie nadania imienia rondu

Taka długa nazwa „Rondo Księdza Arcybiskupa Kazimierza Jana Majdańskiego” , aż się prosi o skrót na rondo Majdana.

j.7

  • Gość
Polickie ronda otrzymają wkrótce nazwy…
« Odpowiedź #49 dnia: Marca 15, 2013, 21:31:19 »
Panie Radny, Szanowny Panie Grzegorzu,
Niebywale cieszę się na Pańską odpowiedź na mojego wczorajszego posta.
Tak to rozumiem.
Przede wszystkim cieszę się, że jest Pan jednak otwarty na „głos ludu” i że nie chce Pan niepotrzebnego nadawania nazw rondom.
Niecierpliwie, zatem czekam na sesję Rady 26.III i bacznie spojrzę, jak Pan zagłosuje (rozumiem, że przeciw). A może wsłuchując się w „głos ludu” wystąpi Pan z wnioskiem, czy też w indywidualnym wystąpieniu zaapeluje Pan do Radnych o odrzucenie wniosku, zgodnie z Pańskimi deklaracjami. Myślę, że nie tylko ja na to liczę.
Pozdrawiam.

Offline gienix

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • SeeSite | Strony i sklepy internetowe
Polickie ronda otrzymają wkrótce nazwy…
« Odpowiedź #50 dnia: Marca 15, 2013, 23:09:34 »
Rękoma i nogami podpisuję się pod tym, aby pozostawić ronda w spokoju, bez jakichkolwiek nazw. Powodów jest przynajmniej kilka:
- żadne z polickich rond same w sobie nie ma większego znaczenia w układzie komunikacyjnym - po prostu zwykłe skrzyżowanie z wyspą centralną zbudowaną JEDYNIE na potrzeby upłynnienia ruchu. Jeśli zwolennicy nazwania ronda naprawdę czują nieodpartą potrzebę upamiętnienia takiej czy innej osoby, niechaj ufundują pomnik! Zyska miasto bo pojawi się jakiś element nazwijmy to małej architektury i jednocześnie nie straci bo nie będzie potrzeby finansowania czyjegoś "widzimisię"
- brak jakiegokolwiek sensownego powodu nazywania tego, czy innego ronda. Przytaczanie jako podstawy chęci upamiętnienia tej czy innej postaci nie jest dla mnie żadnym argumentem. Osobiście jestem przeciwko stosowaniu imiennych nazw wszelkiej maści dla jakichkolwiek obiektów. Taka personalizacja, szczególnie w odniesieniu do postaci z nazwijmy to historii najnowszej nie rodzi żadnych pozytywnych skutków. Jestem w stanie zrozumieć nazwy realnie historyczne, typu Mieszka I, itp...., ale dla przykładu Rondo Ofiar Katastrofy Smoleńskiej absolutnie do mnie nie przemawia. Podobnie przewijające się w wątku propozycje usadowienia nazwy w realiach "chemicznych" - naprawdę musimy zawsze i wszędzie podkreślać nasze zamiłowanie do tablicy Mendelejwa? OK, ZCH są w pewnym sensie przyczynkiem do może nie powstania, a rozwoju Polic, ale to chyba nie jest jedyny element który decyduje o jestestwie tego miasta?
- każda zmiana/nadanie nazwy powoduje konieczność poniesienia przez odpowiednią jednostkę kosztów tej operacji. Znaleźć można setki sensowniejszych sposobów na wydanie publicznych pieniędzy niż (upraszczając) ustawienie tabliczek z taką czy inną nazwą o której i tak nikt nie będzie pamiętał
- odnosząc się do samej proponowanej nazwy - czymże takim niesamowitym wpisał się w historię Polic abp. Majdański? Z całym szacunkiem, ale niech ksiądz proboszcz zajmie się swoją "robotą" i nie próbuje uszczęśliwiać na siłę mieszkańców miasta nazywając rodno imieniem swojego "idola". Mamy wolność i mam prawo sobie tego zwyczajnie nie życzyć, aby nasze ulice opanowali księża, popowie, muazini, immamowie czy ktokolwiek inny. Nie mam uprzedzeń - każdy wierzy w to co chce i niech tak zostanie! Nie narzucajmy innym swojej wiary, bo państwo polskie jest już wystarczająco mocno kościelne...
itp itd...

Jeśli ktoś ma ochotę mnie zlinczować - proszę bardzo :) Przedstawiam po prostu swój punkt widzenia, a w nim nie ma miejsca na bezsensowne nazywanie czego popadnie, imieniem kogo/czegokolwiek.

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Polickie ronda otrzymają wkrótce nazwy…
« Odpowiedź #51 dnia: Marca 15, 2013, 23:50:43 »
spuentuję to w ten sposób

" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
Polickie ronda otrzymają wkrótce nazwy…
« Odpowiedź #52 dnia: Marca 26, 2013, 17:50:43 »
I stało się.Nasz rada pokazał ze opinie forumowiczów i Policzan maja w nosie.
Dla mnie ta rada straciła wiarygodność.Nie jest bezstronna.
 Nie pozdrawiam
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Polickie ronda otrzymają wkrótce nazwy…
« Odpowiedź #53 dnia: Marca 27, 2013, 12:33:22 »
Cytat: "Mickd"
I stało się.Nasz rada pokazał ze opinie forumowiczów i Policzan maja w nosie.

Byłeś lub jesteś naiwny wierząc w to,że jest to przedmiotem debaty publicznej ;-) Decyzja zapadła przy zielonym stoliku zanim temat stał się "publiczny"
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Polickie ronda otrzymają wkrótce nazwy…
« Odpowiedź #54 dnia: Marca 27, 2013, 18:54:23 »
Cytat: "Król podziemia"
Cytat: "Mickd"
I stało się.Nasz rada pokazał ze opinie forumowiczów i Policzan maja w nosie.

Byłeś lub jesteś naiwny wierząc w to,że jest to przedmiotem debaty publicznej ;-) Decyzja zapadła przy zielonym stoliku zanim temat stał się "publiczny"

Ta nazwa to ,,na życzenie społeczności lokalnej" - he,he...
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
Polickie ronda otrzymają wkrótce nazwy…
« Odpowiedź #55 dnia: Marca 27, 2013, 19:05:29 »
Obejrzałem sobie dziś sprawozdanie z rady Polic.
Zdziwiło mie bardzo jak Ks. Proboszcz pięknie przedstawił życiorys ks.abp.Co nie powiem jak i co mówił Burmistrz i Przewodniczący Rady Osiedla.
Czego Ci panowie się  bali ??Mówili tak jakby ktoś miał ich zaraz zastrzelić. Widać wyraźnie uśmieszki i pod kpienia obecnych tam ludzi. Pan Przewodniczący Rady osiedla mówił nie prawdę, bo jaka to była konsultacja ze społeczeństwem?
Ks.abp-owi należny się większy szacunek niż targowica o nazwę jakiegoś tam ronda.Sprawę pogłębia fakt braku konsultacji społecznej,braku informacji. Nawet na mszy nie słyszałem aby taka propozycja padła.Ja osobiści znam sprawę z forum i tam widziałem 90% wypowiedzi przeciwnych nadaniu nazwy im Ks.abp.
Uważam ze ks.abp zasługuje na więcej niż jakieś nieudane rondo.
Według  mie to egoistyczne bez konsultacyjne decydowanie o tym co nasze (obywateli Polic) mienie i dobro.
Panowie Radni następnym razem skonsultujcie się ze społeczeństwem bo to oni was wybrali. I przy następnych wyborach będą o tym pamiętać.
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

bartek

  • Gość
Polickie ronda otrzymają wkrótce nazwy…
« Odpowiedź #56 dnia: Marca 27, 2013, 20:04:51 »
Cytat: "Mickd"
Pan Przewodniczący Rady osiedla mówił nie prawdę, bo jaka to była konsultacja ze społeczeństwem?


Mam nadzieję ,że nie jest to pan który udziela się w kościele. Mamy w Policach ludność pochodzenia greckiego i może  zapytajmy Greków . Zdecydowana większość ludności Grecji należy do greckiego Kościoła prawosławnego. Może wybierzemy św. z ich kościoła będzie całkiem miło?

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
Polickie ronda otrzymają wkrótce nazwy…
« Odpowiedź #57 dnia: Marca 27, 2013, 20:18:56 »
bartek

Z całym szacunkiem do Ciebie ,ale nie żartuj ze sprawy poważnej .OK
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
Polickie ronda otrzymają wkrótce nazwy…
« Odpowiedź #58 dnia: Marca 29, 2013, 11:31:56 »
Po obejrzeniu w tv sesji Rady mam dwa spostrzeżenia.
Tak małe ,nie znaczące wiele rondo nie zasługuje na to by nazywać je imieniem tak zasłużonego  Polaka.
Powinno zostać w takim razie bez nazwy.

Nie zgodzę się z MICKD,że nie było konsultacji ze społeczeństwem.

Przewodniczący Rady Osiedla przedstawił opinię,zdanie, członków Rady,którzy jak rozumiem dyskutowali na tym,czy też głosowali  czy poprzeć ten wniosek czy też nie.
A że członków Rady Osiedla są wybierani spośród mieszkańców danego osiedla,przez nich samych,w demokratycznych wyborach to uważam że jak najbardziej był to głos ludu w rzeczonej sprawie.
Na razie nie ma podpisu......

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Polickie ronda otrzymają wkrótce nazwy…
« Odpowiedź #59 dnia: Marca 29, 2013, 11:46:45 »
Podrzućcie link, dzięki