Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Emerytury?  (Przeczytany 41854 razy)

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Ogólne] Emerytury?
« Odpowiedź #90 dnia: Kwietnia 05, 2012, 12:26:28 »
Cytat: "Kilofownikownia"
Za to za co muszę to biorę.

Różnicę robią te elementy, gdzie przymusu nie ma.

Cytat: "tatankas"
z tego co mi wiadomo im dziecko  w wyższej klasie,tym podręczniki droższe.

Może nie tyle droższe, co więcej ich. Próbowaliśmy z używanymi, ale tam, gdzie było nowe wydanie, używanie starego okazało się zbyt uciążliwe. A przecież rozwiązanie jest tak proste, że aż się prosi: MEN kupuje prawa do podręczników i daje lub sprzedaje licencje wydawnictwom, a potem tylko pilnuje, żeby błędów nie było (można kaucję brać albo kary umowne). I wydawnictwa niech konkurują ceną, jakością czy czym tam chcą, byle legalnie.
A Niemcy mają jeszcze jedną fajną rzecz: skoroszyty zamiast zeszytów. Same zalety - kartki dopinasz w miarę potrzeby, jak nauczyciel chce zadanie sprawdzić, to zamiast kilku kilogramów tacha do domu 30 kartek, rodzic ma mniejsze wydatki... No i nawet ministerialnych decyzji nie trzeba, można na poziomie szkoły rzecz załatwić.

Cytat: "TrzebieżCITY"
Cytat: "Wykidajło"
nie mamy pretensji do świata o konsekwencje naszych decyzji.
szanowny Jarku sam powiedz jak to brzmi? Jak zarzut...

Bo to jest zarzut. Ale nie ma nic wspólnego z Twoim "uważasz, że dziecko to kara".

Cytat: "TrzebieżCITY"
Czy według Ciebie konsekwencją posiadania dzieci jest ciągłe życie pod górkę?

Według mnie konsekwencją posiadania dzieci jest bycie rodzicem. Ale skoro to ja decyduję, że chcę (lub mogę - podjęcie ryzyka "wpadki" to też mój wybór) mieć dzieci, to również ja odpowiadam za ich wychowanie i utrzymanie. I nie mam prawa oczekiwać od innych, że zapewnią mi życie na takim samym poziomie jak wówczas, gdy odpowiadałem tylko za siebie.
Utrzymanie trzech osób kosztuje więcej niż dwóch. Żadne pomysły piewców "polityki prorodzinnej" tego nie zmienią, i lepiej, żeby żadne nie były wprowadzane w życie. Jeżeli ktoś decyzję o zostaniu rodzicem podejmuje na podstawie wysokości becikowego, to znaczy, że nie powinien mieć dzieci.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

jezat

  • Gość
[Ogólne] Emerytury?
« Odpowiedź #91 dnia: Kwietnia 05, 2012, 14:29:27 »
Cytat: "tatankas"
z tego co mi wiadomo im dziecko  w wyższej klasie,tym podręczniki droższe.

Cytat: "Wykidajło"
Może nie tyle droższe, co więcej ich. Próbowaliśmy z używanymi, ale tam, gdzie było nowe wydanie, używanie starego okazało się zbyt uciążliwe. A przecież rozwiązanie jest tak proste, że aż się prosi: MEN kupuje prawa do podręczników i daje lub sprzedaje licencje wydawnictwom, a potem tylko pilnuje, żeby błędów nie było (można kaucję brać albo kary umowne). I wydawnictwa niech konkurują ceną, jakością czy czym tam chcą, byle legalnie.
A Niemcy mają jeszcze jedną fajną rzecz: skoroszyty zamiast zeszytów. Same zalety - kartki dopinasz w miarę potrzeby, jak nauczyciel chce zadanie sprawdzić, to zamiast kilku kilogramów tacha do domu 30 kartek, rodzic ma mniejsze wydatki... No i nawet ministerialnych decyzji nie trzeba, można na poziomie szkoły rzecz załatwić.

MEN nawet nie pomyśli o mądrych rozwiązaniach a na skoroszyty pewnie żadna szkoła się nie odważy bo"tradycja"musi być zachowana.
Cytat: "Wykidajło"
Według mnie konsekwencją posiadania dzieci jest bycie rodzicem. Ale skoro to ja decyduję, że chcę (lub mogę - podjęcie ryzyka "wpadki" to też mój wybór) mieć dzieci, to również ja odpowiadam za ich wychowanie i utrzymanie. I nie mam prawa oczekiwać od innych, że zapewnią mi życie na takim samym poziomie jak wówczas, gdy odpowiadałem tylko za siebie.

Brawo za rozsądek!
Cytat: "Wykidajło"
Jeżeli ktoś decyzję o zostaniu rodzicem podejmuje na podstawie wysokości becikowego, to znaczy, że nie powinien mieć dzieci.

To zdanie należałoby przymusowo wytatuować "piewcom polityki prorodzinnej"na czole.

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Ogólne] Emerytury?
« Odpowiedź #92 dnia: Kwietnia 05, 2012, 18:03:57 »
Cytat: "Wykidajło"
Według mnie konsekwencją posiadania dzieci jest bycie rodzicem. Ale skoro to ja decyduję, że chcę (lub mogę - podjęcie ryzyka "wpadki" to też mój wybór) mieć dzieci, to również ja odpowiadam za ich wychowanie i utrzymanie. I nie mam prawa oczekiwać od innych, że zapewnią mi życie na takim samym poziomie jak wówczas, gdy odpowiadałem tylko za siebie.
Utrzymanie trzech osób kosztuje więcej niż dwóch. Żadne pomysły piewców "polityki prorodzinnej" tego nie zmienią, i lepiej, żeby żadne nie były wprowadzane w życie. Jeżeli ktoś decyzję o zostaniu rodzicem podejmuje na podstawie wysokości becikowego, to znaczy, że nie powinien mieć dzieci.
PAństwo nie powinno utrudniać i rzucać kłód pod nogi. TYLKO i AŻ tyle.. Pierwszy przykład z brzegu? Wiesz ,że leki dla małych dzieci nie są refundowane? Córeczka ma 9 miesięcy i zdarzało się wykupywać recepty, bo czasami coś wyskoczyło. Przy kasie zonk.. Ja akurat nie patrzę przez pryzmat becikowego... Nawet wspomniany przykład podręczników. Ja sam całą podstawówkę albo wypożyczałem ze szkolnej biblioteki, albo za grosze kupowałem od starszych roczników. Zobacz jak jest teraz? Czy jako rodzic wymagam zbyt wiele? Czy na tym ma polegać polityka zachęcająca do zakładania rodzin i rodzenia dzieci? Tutaj nie chodzi o sponsorowanie moich i innych rodziców zachcianek tylko o życiowe spojrzenie mądrych głów na swój największy skarb i kapitał, jakim są dzieci, bo one w przyszłości będą decydowały o Polsce. Marzy Ci się masowy najazd cudzoziemców? Czy to jest recepta na ujemny przyrost? Jakie państwo Polskie daje zachęty do zakładania rodzin? Pozdrawiam i zaznaczam, że naprawdę nie zamieniłbym się na nic innego niż to co mam :) Zapomniałem ,że najbardziej poszkodowany jest kościół i oni niezbędnie potrzebują miliardów i hektarów ziemi.. Jakaś tam głupia służba zdrowia czy inne pierdoły nie ważne... To jest dopiero przykład państwa opiekuńczego :crazy:
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

sekator

  • Gość
[Ogólne] Emerytury?
« Odpowiedź #93 dnia: Kwietnia 05, 2012, 19:54:05 »
,,Premier Donald Tusk sprawił swojemu fotografowi wyjątkowy prezent urodzinowy i… zwolnił go z pracy. Oficjalny fotograf Kancelarii Premiera Grzegorz Rogiński, który skończył wczoraj 60 lat i tuż przez na kilka lat przed emeryturą został bezrobotny.

Początkowo, jako przyczynę zwolnienia podawano likwidację stanowiska fotografa KPRM, okazało się jednak, że w miejsce Rogińskiego zdjęcia premierowi robi teraz zewnętrzna firma. Co ciekawe Grzegorz Rogiński zarabiał ok. 3,5 tys zł, a nowa firma za obsługę fotograficzną dostaje aż 4,5 tys. zł netto."


http://niezalezna.pl/26376-tusk-zwolnil-swojego-60-letniego-fotografa

Reforma emerytalna i praca do 67 roku życia w wykonaniu Tuska-pracodawcy. I tak to będzie wyglądało w praktyce.  :ass:

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Ogólne] Emerytury?
« Odpowiedź #94 dnia: Kwietnia 05, 2012, 20:23:44 »
Cytat: "sekator"
Reforma emerytalna i praca do 67 roku życia w wykonaniu Tuska-pracodawcy.
 :crazy: Co wymyśli jeszcze? Strach pomyśleć...
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline bazyl

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
[Ogólne] Emerytury?
« Odpowiedź #96 dnia: Kwietnia 06, 2012, 10:20:59 »
Cytat: "KrP"
Bardzo dobre pytanie


Kluczowe pytanie. Dzieje się tak pewnie dlatego, że grupy uprzywilejowane są niezbędne do utrzymania reżimu, a resztę baranów można strzyc bezkarnie ponieważ nie obejmują ją żadne gwarancje państwa totalitarnego.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
[Ogólne] Emerytury?
« Odpowiedź #97 dnia: Kwietnia 06, 2012, 10:36:31 »
Cytat: "bazyl"
Dzieje się tak pewnie dlatego, że grupy uprzywilejowane są niezbędne do utrzymania reżimu, a resztę baranów można strzyc bezkarnie ponieważ nie obejmują ją żadne gwarancje państwa totalitarnego.
Znasz definicję reżimu i państwa totalitarnego?

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
[Ogólne] Emerytury?
« Odpowiedź #98 dnia: Kwietnia 06, 2012, 12:56:12 »
Cytat: "KrP"
http://www.wykop.pl/link/1099249/dlaczego-w-dziedzinie-emerytur-prawa-nabyte-dotycza-tylko-mundurowych/

Bardzo dobre pytanie.

I dobre i nie dobre. Ogólnie ciężki temat.
Czym ma przyciągnąć pracowników np. policja, jeśli nie szybszą emeryturą? Kasy za dużo nie dają (jak wszędzie), warunki pracy kiepskie, odpowiedzialność duża.
W tym wypadku krótszy czas pracy to przywilej, dzięki któremu wiele osób zdecydowało się wstąpić do służby. Szukając innej pracy nie zwracasz uwagi na emeryturę, bo dotyczą Cię "zasady ogólne".
Czyli nie powiesz, że ktoś Cię pozbawił przywileju, bo go nie posiadałeś.
Poza tym nikt nikomu nie broni munduru założyć. Takiego czy innego.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Ogólne] Emerytury?
« Odpowiedź #99 dnia: Kwietnia 06, 2012, 13:03:25 »
Cytat: "tatankas"
nigdzie nie napisałam,że mnie na dziec nie stać,tylko jest coraz trudniej i trzeba zrezygnować z małych przyjemności,czego nie musiałabym robić,gdybym miała pracę choć na pół etatu,za około 3 lata będę mogła iść do pracy na cały etat,więc ten problem zniknie całkowicie.Chodzi mi o to,że matka z małymi dziećmi nie ma możliwości pracować.

Tak się zastanawiałem - a może spółdzielnia socjalna? Z tego co wiem w tej formie działa ta sala zabaw dla dzieci przy Piłsudskiego ("Bajkowy świat malucha"?). Panie połączyły opiekę nad swoimi dziećmi z zarabianiem pieniędzy, dostały wsparcie z urzędów i wygląda na to, że firma się kręci. Potrzebujesz czterech koleżanek, które też da się podciągnąć pod określenie "zagrożone wykluczeniem społecznym" (mogą być np. bezrobotne). Jeżeli Cię to zainteresuje, szukaj pod hasłem "ekonomia społeczna".
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
[Ogólne] Emerytury?
« Odpowiedź #100 dnia: Kwietnia 08, 2012, 01:58:10 »
Wykidajło, z tym też byłby problem,ja szukam pracy,by być w tym domu po południu,by być z dzieciakami-odrobić lekcje(moje dziewczyny z dysgrafią,niestety to wymaga kilku godzin dziennie nad zeszytem z nimi i dodatkowe zajęcia pozalekcyjne).Taka praca,jaką proponujesz wiążę się ze zmianowym trybem pracy,niestety u mnie odpada :(
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

jezat

  • Gość
[Ogólne] Emerytury?
« Odpowiedź #101 dnia: Kwietnia 08, 2012, 12:46:43 »
Cytat: "tatankas"
Wykidajło, z tym też byłby problem,ja szukam pracy,by być w tym domu po południu,by być z dzieciakami-odrobić lekcje(moje dziewczyny z dysgrafią,niestety to wymaga kilku godzin dziennie nad zeszytem z nimi i dodatkowe zajęcia pozalekcyjne).Taka praca,jaką proponujesz wiążę się ze zmianowym trybem pracy,niestety u mnie odpada :(

Poproś prezesa PiS.Tylko on potrafi sprawić,że praca sama przyjdzie do ciebie.

sekator

  • Gość
[Ogólne] Emerytury?
« Odpowiedź #102 dnia: Kwietnia 09, 2012, 00:35:17 »
Cytat: "jezat"
Poproś prezesa PiS.Tylko on potrafi sprawić,że praca sama przyjdzie do ciebie.


Hej tchórzu. Jak widzę, zaliczasz obsuwę na całego. Już nawet do kobiet obraźliwie się odszczekujesz. Wyleziesz kiedyś ze swojej nory ?

Offline Afgan2402

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 481
    • Zobacz profil
[Ogólne] Emerytury?
« Odpowiedź #103 dnia: Kwietnia 09, 2012, 00:47:56 »
Rabinat z ul. Czerskiej w Warszawie z oddzialem  w Policach, ukryl gleboko swojego szczura.
PO,tylko dla idiotów.

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Ogólne] Emerytury?
« Odpowiedź #104 dnia: Kwietnia 09, 2012, 08:08:44 »
Cytuj (zaznaczone)
Hej tchórzu. Jak widzę, zaliczasz obsuwę na całego. Już nawet do kobiet obraźliwie się odszczekujesz. Wyleziesz kiedyś ze swojej nory ?

Sławku szkoda nerwów dla człowieka z klapami na oczach wielkości autobusu... Tak robi właśnie dobrze wychowany człowiek... Tatankas sobie poradzi z "szarmanckim" jezatem.
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...