Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Emerytury?  (Przeczytany 39840 razy)

Taki.Wał

  • Gość
[Ogólne] Emerytury?
« dnia: Marca 30, 2012, 03:57:46 »
Ale kaszana! Wrocilem ze zmiany a moja sie skarzy ze do grobu bedzie musiala pracowac!!
No i faktycznie. Nasza ekipa rzadzaca ma najwyrazniej w dupie fakt ze kobieta pracuje cale zycie.
Do tego najczesciej zawodowo!
Wyrazy szacunku dla swoich zon, mili panowie!
Podwyzszenie okresu pracy - bez sensu. Facet 65, kobieta max 62 !! a rzad niech stworzy programy powodujace ze ludzie beda oszczedzac i odkladac dziennie 2-3 zl. na starosc oraz
mozliwosc zdobycia nowych kwalifikacji po 50-cte.


PS. dziekuje Kuba za poprawki ale  a tym momencie lepiej pasuje w D-U-P-I-E ales Ty swiety chlopie. Oby tylko w glowie Ci sie nie poprzewracalo.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Emerytury?
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 30, 2012, 09:55:57 »
Cytat: "Taki.Wał"
PS. dziekuje Kuba za poprawki ale a tym momencie lepiej pasuje w D-U-P-I-E ales Ty swiety chlopie. Oby tylko w glowie Ci sie nie poprzewracalo.


Akurat jest to sprawka automatu, więc daruj sobie. Pozdrawiam - Kuba
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline kokos126

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
[Ogólne] Emerytury?
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 30, 2012, 15:12:44 »
Pogieło ich już całkiem  :crazy:

jezat

  • Gość
[Ogólne] Emerytury?
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 30, 2012, 15:34:05 »
Cytat: "kokos126"
Pogieło ich już całkiem  :crazy:

A kto ciebie i tobie podobnych zmusza do pracy w ogóle a do 67 lat w szczególności?Nawet nikt ci nie zabrania odkładania kasy na starość.Ale tobie się pewnie  marzy PRL?Macie szansę na powrót,sojusz komuchów i solidaruchów już się w sejmie dokonuje.

Offline kokos126

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
[Ogólne] Emerytury?
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 30, 2012, 16:43:10 »
jezat, mam 33 lata wiec to ja będę zapinał do 67 ,powiedz mi jak sobie wyobrażasz mnie za kolejne lat jako powiedzmy operatora suwnic,lub listonosza lub kierowce ciężarówki ?? Żebyś wiedział ze kasę odkładam tylko nie w naszych bankach bo to ci sami złodzieje , i uwierz mi szukam możliwości pracy za granica bo tutaj jest jedna wielka porażka. Powiedz mi skoroś taki mądry co ma zrobić mój siostrzeniec który aktualnie kończy technikum i nie mam pracy u nas a co dopiero gdzie indziej !! kto go zatrudni bez doświadczenia ?? co z tego ze ma szkole ?? pójdzie gdzieś gdzie coś będzie mógł zarobić żeby mógł żyć jakoś a o rodzinie i jej założeniu nie mówiąc o utrzymaniu może zapomnieć.
Ja mam średnie wykształcenie techniczne i co z tego zasuwam w innym zawodzie niż się kształciłem i na pewno nie w tym co lubię robić ale jakoś rodzinę utrzymam ale sory wodzu ale w wieku 67 to już będę miał tak ztyrane zdrowie nie mówiąc już o innych ludziach którzy pracują w górnictwie itp bo im tez za jakiś czas wszystko pozabierają .
Wyobrażasz sobie kobiete w tym wieku np sprzątaczkę ?? zamiast siedzieć z wnukami zasuwa na klatkach lub halach bo brak na leki ,mieszkanie a dokładnie na życie ?? bo ja nie .
Zamiast podnosić wiek niech potworzą miejsca pracy , zwiększą podatek dla bogatszych tak jak np.: w Norwegii .

Co do PRL to byłem dzieciakiem jak sobie policzysz wiec pohamuj wycieczki. :jupi:

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
[Ogólne] Emerytury?
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 30, 2012, 17:02:25 »
Cytat: "kokos126"
Wyobrażasz sobie kobiete w tym wieku np sprzątaczkę ?? zamiast siedzieć z wnukami zasuwa na klatkach lub halach bo brak na leki ,


Kto przyjmie sprzątaczkę w tym wieku.Ja też mam 33 lata,ostatnio w gazecie znalazłam ogłoszenie,że ktoś potrzebuje osoby sumiennej,odpowiedzialnej do sprzątania-50zł/h.W domu robię to za darmo,więc zadzwoniłam się zapytać,zawsze to parę złotych za kilka godzin pracy,by było na własne wydatki,bo niestety ja przy trójce dzieci na cały etat do pracy nie pójdę.No i usłyszałam,że jestem za stara.
W urzędzie pracy jedynym moim wymaganiem to praca max do 15.30,mąż pracuje do późna a ktoś dziecko z przedszkola odebrać musi-też pani stwierdziła,że za duże wymagania mam.Więc się pytam-dzieci rodzić kobiety mają,ale po odchowaniu dzieci matka już pracy dostać nie może,bo za stara,albo za duże wymagania.Dziwią się,że mało dzieci,bo dziecko nie problem zrobić,ale jak później pracę zdobyć,choć masz chęci to graniczy z cudem.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

jezat

  • Gość
[Ogólne] Emerytury?
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 30, 2012, 17:29:21 »
Cytat: "kokos126"
jezat, mam 33 lata wiec to ja będę zapinał do 67 ,powiedz mi jak sobie wyobrażasz mnie za kolejne lat jako powiedzmy operatora suwnic,lub listonosza lub kierowce ciężarówki ??

Czyżbym trafił na niepismiennego?Wydaje mi się,że napisałem poprawnie po polsku -nikt cię do pracy nie zmusza w żadnej konfiguracji.A jeśli chcesz pracować musisz dopasować się do rynku a nie odwrotnie.Czasy kiedy państwo budowało rozmaite zakłady chemiczne i inne perfumerie, dzięki solidaruchom odeszły w niebyt.Nawet obecny sojusz komuchów i solidaruchów tego nie zmieni.
Cytat: "kokos"
Żebyś wiedział ze kasę odkładam tylko nie w naszych bankach bo to ci sami złodzieje , i uwierz mi szukam możliwości pracy za granica bo tutaj jest jedna wielka porażka.

To dobrze ,że myślisz już teraz o starości,czyli robisz dokładnie to samo co rozsądni ludzie w wielu rejonach świata.
Cytat: "kokos"
Powiedz mi skoroś taki mądry co ma zrobić mój siostrzeniec który aktualnie kończy technikum i nie mam pracy u nas a co dopiero gdzie indziej !! kto go zatrudni bez doświadczenia ?? co z tego ze ma szkole ?? pójdzie gdzieś gdzie coś będzie mógł zarobić żeby mógł żyć jakoś a o rodzinie i jej założeniu nie mówiąc o utrzymaniu może zapomnieć.

Te pretensje musisz skierowac do obalaczy poprzedniego ustroju.
Cytat: "kokos"
Ja mam średnie wykształcenie techniczne i co z tego zasuwam w innym zawodzie niż się kształciłem i na pewno nie w tym co lubię robić ale jakoś rodzinę utrzymam ale sory wodzu ale w wieku 67 to już będę miał tak ztyrane zdrowie nie mówiąc już o innych ludziach którzy pracują w górnictwie itp bo im tez za jakiś czas wszystko pozabierają .

Tutaj też jak wyżej pretensje do obalaczy.

Offline kokos126

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
[Ogólne] Emerytury?
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 30, 2012, 17:37:28 »
tatankas, o to właśnie mi się rozchodzi ; stworzyć miejsca pracy zmienić system podatkowy ale nie kazać ludzia zapierdzielać do 67 bo to ni jak ma się do reali pracy . Swego czasu siostra też długo szukała pracy ale za każdym razem jej odmawiano bo uwaga : 2 dzieci z czego jedno tak jak pisałem kończy technikum drugie fakt ma 3,5 roku ale ma się kto nim zająć (nasi rodzice czyli babcia i dziadek którzy już są na emeryturze) , po jakimś czasie się to udało a i tak po lekkich znajomościach (koleżanka ją jakoś wkręciła do sklepu).
Generalnie rozbija się o to że nie ma pracy i nie są tworzone nowe miejsca pracy nawet jeśli są ludzie chętni do pracy . Mówi się że praca jest dla każdego i wszędzie co jest g... prawda bo albo nie ma się kwalifikacji do jej wykonywania albo pieniądź za jej wykonanie jest tak niski że brak słów i wiąże się ledwo koniec z końcem .
 Podniesienie wieku emerytalnego to takie same rozwiązanie jak zabranie z funduszy emerytalnych kasy - miała być z tego dodatkowa emerytura która miała odciążyć państwo (ZUS - największy przekręt jaki może być) i dać lepsze życie później na starość - to co zrobili ?? zabrali bo trzeba łatać dziurę w kasie państwa - i w ten o to sposób powoli mamy to co teraz sie dzieje a za pewne jeszcze coś wymyślą lepszego co bardziej walnie po kieszeni tych co najmniej zarabiają

Generalnie ten rząd jest do bani i nie boje się tego napisać bo przyznaje się sam głosowałem na Tusk-a ale niech nikt mi nie pisze że po co to robiłem skoro sam nie głosował (lub nie poszedł zagłosować). Myślałem że posprząta to co się zaczeło sypać ale on jeszcze bardziej rozwala i tyle .

Poruszając dalej temat po co nam euro ?? (waluta) skoro złoty ma się podobno dobrze ,kto na tym zyska ?? na pewno nie zwykły szary człowiek.  :jupi:

sekator

  • Gość
[Ogólne] Emerytury?
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 30, 2012, 19:04:02 »
Cytat: "kokos126"
Generalnie ten rząd jest do bani i nie boje się tego napisać bo przyznaje się sam głosowałem na Tusk-a ale niech nikt mi nie pisze że po co to robiłem skoro sam nie głosował (lub nie poszedł zagłosować). Myślałem że posprząta to co się zaczeło sypać ale on jeszcze bardziej rozwala i tyle


,,Witam więc Ciebie, drogi rodaku, który żyłeś w przekonaniu, że znajdujesz się na zielonej wyspie sukcesu.

Witam Ciebie, młody człowieku, który wyliczałeś sobie ile to już na emeryturę odłożyłeś.

Witam Ciebie, człowieku starszy, który ciągle miałeś w uszach reklamówki Donalda Tuska w których mówił o trosce o pokolenie rodziców.

Witam Ciebie, samorodny ekonomisto, który uważałeś iż kto jak kto ale "liberałowie" nie będą beztrosko przejadali wszystkiego co zgromadziły pokolenia po to tylko, by mieć władzę, święty spokój. No i tworzyć dziesiątki tysięcy nowych stanowisk by w sieciach zależności korumpować ludzi.

Witam Ciebie, szanowny wyborco, który ze zniecierpliwieniem (bo tak chciałeś być modny) odwracałeś głowę od ostrzeżeń, że jak za Gierka się zadłużamy i trzeba będzie znaleźć miliardy na spłatę tych długów. Właśnie znaleziono. To będą pieniądze tych, którzy emerytury nie dożyją. I z tych naszych kilku lat w których będziemy dodatkowo zasuwali nie pobierając emerytury.

Witam Ciebie, oglądaczu telewizji, który zdziwiony patrzysz jak wielkie media nie są w stanie zadać władzy kilku choćby twardych pytań w sprawie dla Ciebie tak zasadniczej. Sprawdzić dlaczego nie wspomniano o tym słowem w niedawnej kampanii? Dlaczego Bronisław Komorowski zapewniał, że nie ma takiej potrzeby? My wiemy, że one o nic już tej władzy nie pytają. One jej wolę przekazują.

Witam Ciebie, pacjencie, który właśnie dzwonisz do lekarza z pytaniem kiedy Cię przyjmie. Mamy czas, z grypą proponują "za tydzień". Z nowotworem - za kilkanaście miesięcy. Co z pewnością skraca długość twojego życia.

Witam Ciebie, bezrobotny. Uspokajam - zasiłki jeszcze są. Z naciskiem na jeszcze. Pracy nie ma i nie będzie.

Witam Ciebie, który odrzuciłeś wszystkie argumenty, wszelki krytyczny osąd, byle tylko było spokojnie, cicho, bez dyskusji, nasz drogi przywódca był chwalony, a "Wyborcza" i TVN zachwycone.

Właśnie dostałeś rachunek. Bo "Fakt" napisał, choć tak bezpośrednio, świętą prawdę: od dziś harujemy do śmierci. I mogą sobie zagadywać, zagłuszać, przykrywać. To jest właściwy opis sytuacji. Wyjątki będą tylko trzy: geniusze biznesu, złodzieje pieniędzy publicznych i uwłaszczeni na medialnych spółkach, które dzisiaj to wszystko zachwalają. Reszta będzie cierpieć.

I nie mam dobrych wiadomości. To dopiero pierwszy z całej serii rachunków, które już są w drodze. Za wszystko trzeba bowiem kiedyś zapłacić - za haniebne odpuszczenie przez władzę niewyjaśnionej śmierci prezydenta i elity państwowej, też. Konsekwencje słabego i niepoważnego państwa, tak jak wielkiej orgii  zaciągania długów, poznajemy wprawdzie z pewnym opóźnieniem, ale zawsze w sposób nieunikniony.

A więc witam w realnym świecie."

http://wpolityce.pl/dzienniki/jak-jest-naprawde/25719-serdecznie-witam-w-realnym-swiecie-tych-ktorzy-wczoraj-byli-soba-i-wladza-zachwyceni-a-dzis-juz-wiedza-jaka-jest-tego-cena

No cóż, ja zawsze ostrzegałem przed zagrożeniem pod tytułem PO i Donald Tusk. Ale żadna to dla mnie satysfakcja.....

jezat

  • Gość
[Ogólne] Emerytury?
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 31, 2012, 16:33:18 »
Cytat: "sekator"

Właśnie dostałeś rachunek. Bo "Fakt" napisał, choć tak bezpośrednio, świętą prawdę: od dziś harujemy do śmierci. I mogą sobie zagadywać, zagłuszać, przykrywać. To jest właściwy opis sytuacji. Wyjątki będą tylko trzy: geniusze biznesu, złodzieje pieniędzy publicznych i uwłaszczeni na medialnych spółkach, które dzisiaj to wszystko zachwalają. Reszta będzie cierpieć.

Fakt to pewnie gazeta anypisowska dlatego ten płacz.Nie martw się 67 masz jak w banku jeśli uwazasz tak jak Jego Eminencja Jaśnie Nieomylny Prezes,że praca w Polsce jest przymusowa.Nie martw się jak JEJNP  dojdzie ze swoimi pretorianami po raz siódmy do władzy napisze nową konstytucję,gdzie zagwarantuje wszystkim (uwaga-dotyczy tylko naszych)raj na ziemi.W oczekiwaniu na ten raj sprowadzi plaże Egiptu na nasze wybrzeże.
Cytat: "sekator"
I nie mam dobrych wiadomości. To dopiero pierwszy z całej serii rachunków, które już są w drodze. Za wszystko trzeba bowiem kiedyś zapłacić - za haniebne odpuszczenie przez władzę niewyjaśnionej śmierci prezydenta i elity państwowej, też. Konsekwencje słabego i niepoważnego państwa, tak jak wielkiej orgii  zaciągania długów, poznajemy wprawdzie z pewnym opóźnieniem, ale zawsze w sposób nieunikniony.

Oczekiwanie na cud może ci zająć całe życie i jeden dzień dłużej.Rozsądek podpowiada ,że nie warto.Jeśli chodzi o śmierć elity państwowej z lecącym na sesję zdjęciowa do kampanii prezydenckiej urzędującym prezydentem proponuję zająć się rolą gen.Błasika w bałaganie 36 Pułku Lotnictwa Transportowego.Skutki tego bałaganu przywieziono w trumnach do Polski.I nikt nam nie wmówi,że na pokładzie TU 154M lecieli terroryści.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Ogólne] Emerytury?
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 31, 2012, 16:52:28 »
Cytat: "tatankas"
w gazecie znalazłam ogłoszenie,że ktoś potrzebuje [...] do sprzątania-50zł/h.

I naprawdę nic Cię w tym ogłoszeniu nie zastanowiło?
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Emerytury?
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 31, 2012, 16:54:18 »
Cytat: "Wykidajło"
I naprawdę nic Cię w tym ogłoszeniu nie zastanowiło?


Dokładnie tak samo pomyślałem, jednak uznałem, że nie wypada pytać.

jezat

  • Gość
[Ogólne] Emerytury?
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 31, 2012, 17:01:17 »
Cytat: "sekator"

Właśnie dostałeś rachunek. Bo "Fakt" napisał, choć tak bezpośrednio, świętą prawdę: od dziś harujemy do śmierci. I mogą sobie zagadywać, zagłuszać, przykrywać. To jest właściwy opis sytuacji. Wyjątki będą tylko trzy: geniusze biznesu, złodzieje pieniędzy publicznych i uwłaszczeni na medialnych spółkach, które dzisiaj to wszystko zachwalają. Reszta będzie cierpieć.

Fakt to pewnie gazeta anypisowska dlatego ten płacz.Nie martw się 67 masz jak w banku jeśli uwazasz tak jak Jego Eminencja Jaśnie Nieomylny Prezes,że praca w Polsce jest przymusowa.Nie martw się jak JEJNP  dojdzie ze swoimi pretorianami po raz siódmy do władzy napisze nową konstytucję,gdzie zagwarantuje wszystkim (uwaga-dotyczy tylko naszych)raj na ziemi.W oczekiwaniu na ten raj sprowadzi plaże Egiptu na nasze wybrzeże.W swoich pomysłach JEJNP idzie bardzo daleko.Na pytanie jak sobie radzić by państwo nie zbankrutowało skoro społeczeństwo się starzeje i coraz więcej emerytów przypada na ludzi pracujących Jego Eminencja Jaśnie Nieomylny Prezes odpowiada"kto powiedział,że nie damy sobie rady z  rodzeniem dzieci"?.Może coś antypisowski Fakt wie na temat zdolności rozrodczych prezesa?
Cytat: "sekator"
I nie mam dobrych wiadomości. To dopiero pierwszy z całej serii rachunków, które już są w drodze. Za wszystko trzeba bowiem kiedyś zapłacić - za haniebne odpuszczenie przez władzę niewyjaśnionej śmierci prezydenta i elity państwowej, też. Konsekwencje słabego i niepoważnego państwa, tak jak wielkiej orgii  zaciągania długów, poznajemy wprawdzie z pewnym opóźnieniem, ale zawsze w sposób nieunikniony.

Oczekiwanie na cud może ci zająć całe życie i jeden dzień dłużej.Rozsądek podpowiada ,że nie warto.A recepta prezesa brzmi;"wystarczy zrzucić z pleców ten garb jakim są patologie.I wysłać sygnał tzw rynkom,czyli spekulantom,że Polski nie da się dalej doić.Czy antypisowski Fakt wie coś o wysłanym sygnale lub sygnałach przez prezesa?
 Jeśli chodzi o śmierć elity państwowej z lecącym na sesję zdjęciowa do kampanii prezydenckiej urzędującym prezydentem proponuję zająć się rolą gen.Błasika w bałaganie 36 Pułku Lotnictwa Transportowego.Skutki tego bałaganu przywieziono w trumnach do Polski.I nikt nam nie wmówi,że na pokładzie TU 154M lecieli terroryści.

sekator

  • Gość
[Ogólne] Emerytury?
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 31, 2012, 20:25:51 »
Cytat: "jezat"
Jeśli chodzi o śmierć elity państwowej z lecącym na sesję zdjęciowa do kampanii prezydenckiej urzędującym prezydentem proponuję zająć się rolą gen.Błasika w bałaganie 36 Pułku Lotnictwa Transportowego.Skutki tego bałaganu przywieziono w trumnach do Polski.I nikt nam nie wmówi,że na pokładzie TU 154M lecieli terroryści.



Cytuj (zaznaczone)
2.Spieprzaj dziadu.L.Kaczyński


Sam ze sobą potrafisz rozmawiać. Nic dodać, nic ująć. Tylko cytować i  podziwiać :rotfl:

Offline Żaba

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 113
    • Zobacz profil
[Ogólne] Emerytury?
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 31, 2012, 21:49:33 »
Na razie nie widać braku rąk do pracy. Pomimo niżu, emigracji cały czas jest bezrobocie. Zakłady produkcyjne nie powstają, tylko sklepy, hurtownie, biura.
     Jeśli nic nie tworzymy to nie może być nowych miejsc pracy. Jakoś nie widać tego braku rąk do pracy. Jeśli  20 lat nie wystarczyło to nie wierzę, że następne wystarczy.
     Przypomnijcie sobie, że przed wojną 20 lat wystarczyło na budowę miast np: Stalowej Woli i Gdyni. Jakie miasto powstało od 1989 roku?.
      Argument o braku rąk do pracy jest nietrafiony. Pracy brak.  Za 10 i 20 LAT TEŻ JEJ NIE BĘDZIE.