Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2458) : eval()'d code on line 205
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Ja

Strony: 1 [2] 3
16
Jeśli osoby modlące się pod krzyżem to oszołomy, to jak nazwać to zachowanie:Wydaje mi się, że różańcowe panie to mniej groźny element społeczny, jak ludzie nawołujący do palenia ich na stosie.

Partia rządząca się cieszy, bo Polakom nie chce się debatować nad finansami państwa, za to wylewają potoki żółci pastwiąc się nad grupką modlących się. Deficyt państwa rośnie, podatki idą w górę - a my łykamy jak idzie to, co podają nam media.

17
Polityka krajowa / [Ogólne] Chcieliście PO, to macie.
« dnia: Sierpień 05, 2010, 09:02:06  »
A cieszycie się z podwyżki podatków?!

18
Gdyby dobra wola była po obu stronach, to nawet procedury nie stanowiłyby przeszkody do zaprezentowania swoich stanowisk. Tymczasem wyszło jak zwykle. Ostatnio jeśli jest mowa o Policach w mediach, to najczęściej tylko w perspektywie problemów ZCh Police oraz samorządowych awantur. Niech burmistrz i reszta rady poważnie się nad tym zastanowi. Bo można wydawać tysiące, miliony na budowę pozytywnego wizerunku gminy, a i co z tego, skoro prowincjonalna banda nie potrafi dogadać się co do wspólnego dobra miasta? Pewnie wszyscy rajcowie zadowoleni są ze swojej postawy i przekonani o słuszności własnych postaw, ale z zewnątrz wygląda to właśnie tak: zgraja, banda, tłuszcza. Najgorsze w tym wszystkim, że do kąta możemy odstawić bajki o samorządności. Pewnikiem na wybory znów karnie ruszą pracownicy urzędów, którym pod burmistrzem czy starostą jest już miło i fajnie i pewnikiem znów rządzić będą nami ci sami. Bo nawet najbardziej niezadowolona grupa internautów nie jest tak karna, jak dziesiątki urzędników i ich członków rodzin, którzy żywią się z samorządowej kiebzy. Przecież to tak proste mechanizmy, których najlepszym przykładem jest yak - gminny kondotier. Postponuje każdego oponenta Diakuna, ale kiedy naigrywał się z niego, że zna tylko ukraiński - to były inne czasy, okoliczności itd., znaczy się - gmina nie płaciła. ale to mały pikuś, ta postać, acz symptomatyczna dla obrazu stosunków panujących w Policach. Na szczęście jednej rzeczy nie da się przeskoczyć - praw natury - i mam szczere nadzieje, że to całe towarzystwo ze słomą w mózgu przejdzie w końcu do historii.

19
Cytat: "yak"
Dla: djlethal

Jacy ludzie? Te kilkanaście osób na forum? Prawdziwi wyborcy wiedzą swoje i co jest dla nich dobre. Po W. Diakunie przyjdzie np. Arciszewski lub Bednarek. Ewentualnie Echaust, jak się mu będzie chciało. Tak będzie, a tu, na forum, będą rozładowywane frustracje. I dostarczane przesłanki dla sprawowania władzy. Tylko tyle i aż tyle.


Dobrze byłoby, gdyby Arciszewski czy Bednarek zastąpili Diakuna. Przyglądałem się minie Bednarka na nagraniach i byłbym bardzo ciekaw, co sam o tym wszystkim myśli.

Te materiały filmowe są świetne pod kątem analizy osobowości poszczególnych aktorów tej gminnej sceny. Chmielewski, który z Kłysem tam zgodnie i świetne wymieniają się zdaniami. Ufniarz, który rokował kiedyś swą młodością nową jakość, a teraz stał się trybikiem tego stetryczałego układu i jak po minie widać lekko się pogubił. Radni siedzący w tyle, przestraszonym wzrokiem wodzący po sali. Diakun łypiący wokół chytrymi oczkami. Ta cała horda profesjonalnych i domorosłych mediowców, latających z kamerami i apracikami wokół. BEZCENNE.

20
Cytat: "Wojtek Dudek"
Była nadzwyczajna pod każdym względem. Zresztą obejrzyjcie i osądźcie sami.


Czy zamieszcza Pan te filmy np. na YouTube? Jeśli nie, to warto - będzie większa propagacja. Niech studenci analizują osobliwości polskiej samorządności. Niestety na stronę "Police tak czy nie" trudno trafić...

21
Śmieszą mnie rejtanowskie tony Kardziejonka, bo partia, którą reprezentuje, działa właśnie w sposób podobny do krytykowanego przez niego Gryfa. PO chce posiadać monopol polityczny w kraju i nie pozostawia suchej nitki na opozycji. W Policach jest podobnie, tyle że, co osobliwe, to PO jest tym uciskanym.

Tak czy inaczej - równia pochyła dla Polic. A niech jeszcze prywatyzacja się nie uda - zamykamy gminę, ostatni gasi światło i przyłączamy do Nowego Warpna lub Stepnicy.

22
Takie akcje, jak te polickiej policji, przypominają takie absurda jak to::]

W moim mniemaniu policjant nie powinien pozwolić na jazdę poza ścieżką, mimo tego, że nie było możliwości przejazdu ją, bo policja jest od przestrzegania prawa, a nie od tworzenia precedensów. Policja powinna wówczas ukarać parkujących tam kierowców, tudzież zgłosić przypadek do zarządcy danego wycinka drogi (o ile była to spółdzielnia), natomiast rowerzystę pouczyć, że powinien wrócić się i spróbować poszukać innej, zgodnej z prawem drogi dotarcia do celu. Rowerzysta powinien też wiedzieć, że to nie kierowcy, ani motcrossowcy są zagrożeniem dla ruchu, ale to właśnie cykliści są najbardziej agresywną, niezrównoważoną, zagrażającą zdrowi i życiu innych uczestników drogi bandą uzurpatorów, którą w świetle prawa należy ścigać i karać. Więc niech nie zawraca głowy komendantowi pierdołami.

23
Trudne tematy / [Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« dnia: Kwiecień 04, 2010, 21:39:45  »
Jak nam muezzini zaczną wyśpiewywać modły z minaretów, to zatęskni się za krzyżami...

24
Polityka lokalna / [Afryka] Pojawił się Misiło...
« dnia: Luty 25, 2010, 20:46:42  »
Jaki Janku? Przecież "yak" to nie Jan Antoni Kłys.

25
Polityka lokalna / [Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« dnia: Listopad 01, 2009, 08:34:51  »
Tak sobie myślę, że yak byłby całkiem niezłym kandydatem na burmistrza. Zna się na wielu rzeczach, potrafi dogadać się od lewa do prawa jednocześnie twardo broniąc swojego stanowiska, wygadany, bogaty życiorys, przyzwoity wiek - czegóż nam więcej trzeba?

26
Polityka lokalna / [Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« dnia: Październik 24, 2009, 10:40:04  »
Jeśli znamy już wynik przyszłorocznych wyborów samorządowych na burmistrza, to tylko źle to świadczy o możliwościach wyboru, jakie dane są polickiemu elektoratowi. Jest to w pewnym sensie pochodna procesów społecznych zachodzących w naszym mieście. Nie wykuwa się nowych elit, kto miał coś w głowie to wyjechał, zostały styropiany i aparatczycy. Diakun to dobra perspektywa dla pierników, ale nie dla tych, którzy chcieliby widzieć Police w regionalnej czołówce. Człowiek ten wspaniale konserwuje przeszłość, ale nie jest to postać przyszłości, żaden manager, żaden wizjoner, a raczej wytwór strajkowy, chłop-roztrop w rodzaju Wałęsy czy Jurczyka. Może starczał na czasy, kiedy to jeszcze zakłady dobrze przędły. Ale dziś?! Pan yak stara się przekonać forumowiczów do obecnego burmistrza, ale sama jego postać i to co robi jest wystarczającą przyczyną, by na Diakuna głosu nie oddać, wiedząc jakimi postaciami się otacza. Przykro mi, ale tak to odbieram.

Czasy się zmieniają, i zasługi minionych lat już nie starczają. Ze wszystkich wymienionych tu nazwisk moim skromnym zdaniem najciekawszą propozycją jest Jaźwińska. Najbardziej stonowana postać. Jeśli chciałaby wystartować, mogłaby powołać własną inicjatywę wyborczą, niekoniecznie z poparciem konkretnego ugrupowania politycznego. Nie wiadomo tylko, czy wyraża chęć i czy ma zaplecze. Być może objawi nam się jeszcze inna postać, choć nic na to na razie nie wskazuje. Police nie zasługują na wiarusów w przydużych garniturach, awanturników, chłopków, mściwców.

27
Polityka lokalna / [Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« dnia: Wrzesień 17, 2009, 22:49:08  »
Cytat: "ayarl"
A może losowo wybrany Kradziejonek? :rotfl:


Dobre - urządźmy losowanie! Że absurdalne? Niewiele bardziej, jak policka "polityka" i jej uczestnicy.

28
Polityka lokalna / [Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« dnia: Sierpień 22, 2009, 11:50:39  »
Oczywiście, nawet najlepsza kampania nie sprosta przywiązaniu ludzi do obecnego stanu. To prosty mechanizm. Na kogo poszli głosować urzędnicy gminy? Na Diakuna. Przecież nie na Misiłę, bo w ten sposób podcięliby sobie gałąź, na której siedzą (Misiło jako burmistrz oznaczałby - zwolenienia i wymianę kadr). O przegranej Misiły nie zadecydowały jakieś szczególne przymioty Diakuna i innych konkurentów, tylko antyrewolucyjne nastawienie głosujących.

29
Polityka lokalna / [Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« dnia: Sierpień 21, 2009, 22:40:12  »
Cytat: "Hfast"
Na koncu i tak okaze sie ze najwieksze szanse maja ci ktorych stac na porzadna kampanie wyborcza


Niekoniecznie. Misiło miał całkiem nowoczesną i szeroką kampanie, a przegrał z przyzwyczajeniem ludu polickiego do status quo.

30
Zapomnij o mediach lokalnych: albo funkcjonujące w cieniu gminy, albo nie wiele znaczące. Celuj od razu do regionalnych.

Strony: 1 [2] 3