Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja  (Przeczytany 72486 razy)

Zdanowicz.J

  • Gość
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« dnia: Maja 14, 2010, 14:05:26 »
Sesja nadzwyczajna - misternie przygotowana prowokacja. Pisząc w którymś wątku, zadałem pytanie chyba radnemu Tokarczykowi - ile czasu koalicja poświęca czasu na przygotowanie walki z opozycją. Pytanie pozostało oczywiście bez odpowiedzi.
Miałem okazje uczestniczyć po raz pierwszy w Sesji Rady Gminy Police i to NADZWYCZAJNEJ !
Nadzwyczajnej z kilku powodów.
1. Ponieważ była nadzwyczajna.
2. Nadzwyczajnie została przygotowana i zmanipulowana.
3. Nadzwyczajnie się zakończyła.

Koalicja Gryfa i PiS-u dołożyła starań aby ta sesja była nadzwyczajną. Opuszczałem sale czerwony ze wstydu. Choć w moim wieku nie zdarza się to często, tym razem się wstydziłem. Wstydziłem się za aktorów tego "przedstawienia" Nie jestem zwolennikiem tej formy prezentacji lub może inaczej nie tej prezentacji na którą oczekiwałem. Oczekiwałem na prezentacje Komisji Rewizyjnej na ekranie sali obrad. Prezentacji tej zapobiegła postawa Przewodniczącego Rady. W mowie wstępnej, zawarte już były sugestie świadczące o przygotowanym scenariuszu.
Udzielenie głosu jako pierwszemu innemu radnemu, mimo iż radny Kardziejonek uczynił to wyraźnie jako pierwszy, dowodzi manipulacji. Sesja została natychmiast storpedowana wnioskiem formalnym o wykluczenie pierwszego punktu z obrad sesji.
Resztę zobaczycie w TV lub klipach internetowych.

Czynię wyjątek w ocenie zasad postępowania. Tym razem wzburzenie radnego Kardziejonka uważam za usprawiedliwione ! Samo przygotowanie scenariusza i skuteczne zablokowanie prezentacji to objawy świadomego łamania zasad demokracji. Z dokumentów zaprezentowanych po burzliwym zakończeniu sesji, wynika zupełnie coś innego niż zaprezentował to Przewodniczący Król. I oby ocena moja się nie potwierdziła. W innym przypadku, koalicja Gryf - PiS wystawi sobie bardzo negatywną ocenę - lub inaczej "strzał we własne kolano"
Czas chyba zweryfikować wieloletnie rządy Gryfa. Rozumiem że bronią się przed zarzutami niegospodarności. Jednak stosowanie " ciosów poniżej pasa" w tym konkretnym przypadku szkodzi interesom mieszkańców Gminy.
Domyslam się że misternie przygotowana strategia ma na celu usunięcie radnego Kardziejonka jako przewodniczącego Komisji Rewizyjnej i skierowaniu sprawy na " inne tory"
Dziwi mnie także fakt tak "służebnego" oddania się niektórych radnych, manipulacjom duetu Diakun-Pisański. Wszak to służba dla społeczeństwa. NIE koalicji.
Pozdrawiam

Offline Ja

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 14, 2010, 15:19:31 »
Śmieszą mnie rejtanowskie tony Kardziejonka, bo partia, którą reprezentuje, działa właśnie w sposób podobny do krytykowanego przez niego Gryfa. PO chce posiadać monopol polityczny w kraju i nie pozostawia suchej nitki na opozycji. W Policach jest podobnie, tyle że, co osobliwe, to PO jest tym uciskanym.

Tak czy inaczej - równia pochyła dla Polic. A niech jeszcze prywatyzacja się nie uda - zamykamy gminę, ostatni gasi światło i przyłączamy do Nowego Warpna lub Stepnicy.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 14, 2010, 16:01:25 »
Cytat: "Zdanowicz.J"
Koalicja Gryfa i PiS-u dołożyła starań aby ta sesja była nadzwyczajną. Udzielenie głosu jako pierwszemu innemu radnemu, mimo iż radny Kardziejonek uczynił to wyraźnie jako pierwszy, dowodzi manipulacji. Sesja została natychmiast storpedowana wnioskiem formalnym o wykluczenie pierwszego punktu z obrad sesji.
Resztę zobaczycie w TV lub klipach internetowych.

Już można obejrzeć obszerne fragmenty tej sesji TUTAJ Była nadzwyczajna pod każdym względem. Zresztą obejrzyjcie i osądźcie sami.

Offline Ja

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 14, 2010, 18:21:11 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
Była nadzwyczajna pod każdym względem. Zresztą obejrzyjcie i osądźcie sami.


Czy zamieszcza Pan te filmy np. na YouTube? Jeśli nie, to warto - będzie większa propagacja. Niech studenci analizują osobliwości polskiej samorządności. Niestety na stronę "Police tak czy nie" trudno trafić...

Offline babadraba

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 183
    • Zobacz profil
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 14, 2010, 19:53:49 »
Temat ZWiK wywołuje bardzo dużą nerwowość w środowisku Gryfa. Kiedyś te mleko musi się rozlać. Bardzo możliwe, że przy obecnej konfiguracji w radzie miejskiej, uda się temat przetrzymać pod dywanem do czasu wyborów, a przecież o to w tym wszystkim chodzi. Konsekwencje z pewnością ktoś potem poniesie, ale lądowanie na pewno będzie miękkie, wszak od czego ma się przyjaciół.
"Nie usną snem sprawiedliwych
Ukołysani legendą
I z mogił powstaną - żywi,
I oni sądzić nas będą"

kumaty

  • Gość
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 14, 2010, 20:13:19 »
Cytat: "Zdanowicz.J"
Tym razem wzburzenie radnego Kardziejonka uważam za usprawiedliwione ! Samo przygotowanie scenariusza i skuteczne zablokowanie prezentacji to objawy świadomego łamania zasad demokracji. Z dokumentów zaprezentowanych po burzliwym zakończeniu sesji, wynika zupełnie coś innego niż zaprezentował to Przewodniczący Król. I oby ocena moja się nie potwierdziła. W innym przypadku, koalicja Gryf - PiS wystawi sobie bardzo negatywną ocenę - lub inaczej "strzał we własne kolano"


Uważam, że był to potężny "strzał we własną stopę". Jest to widać bardzo drażniący i niechciany temat dla radnych Gryf-a i PiS-u.

Dodam punkt czwarty:

4. W nadzwyczajnych okolicznościach sprawa nabrała zainteresowania mediów tym tematem (m.in. TVP).

[ Dodano: 2010-05-14, 20:15 ]
Cytat: "Zdanowicz.J"
Udzielenie głosu jako pierwszemu innemu radnemu, mimo iż radny Kardziejonek uczynił to wyraźnie jako pierwszy, dowodzi manipulacji


Rzeczywiście nie zwróciłem na to uwagi. Masz rację - reżyserka na fulla.

Dochodzą mnie słuchy, że ciąg dalszy dzisiejszych wydarzeń na sesji został poruszony w programie regionalnym SPIĘCIE w TVP Szczecin.

dnfan1

  • Gość
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 14, 2010, 21:15:51 »
Cytat: "kumaty"
Cytat: "Zdanowicz.J"
Tym razem wzburzenie radnego Kardziejonka uważam za usprawiedliwione ! Samo przygotowanie scenariusza i skuteczne zablokowanie prezentacji to objawy świadomego łamania zasad demokracji. Z dokumentów zaprezentowanych po burzliwym zakończeniu sesji, wynika zupełnie coś innego niż zaprezentował to Przewodniczący Król. I oby ocena moja się nie potwierdziła. W innym przypadku, koalicja Gryf - PiS wystawi sobie bardzo negatywną ocenę - lub inaczej "strzał we własne kolano"


Uważam, że był to potężny "strzał we własną stopę". Jest to widać bardzo drażniący i niechciany temat dla radnych Gryf-a i PiS-u.

Dodam punkt czwarty:

4. W nadzwyczajnych okolicznościach sprawa nabrała zainteresowania mediów tym tematem (m.in. TVP).

[ Dodano: 2010-05-14, 20:15 ]
Cytat: "Zdanowicz.J"
Udzielenie głosu jako pierwszemu innemu radnemu, mimo iż radny Kardziejonek uczynił to wyraźnie jako pierwszy, dowodzi manipulacji


Rzeczywiście nie zwróciłem na to uwagi. Masz rację - reżyserka na fulla.

Dochodzą mnie słuchy, że ciąg dalszy dzisiejszych wydarzeń na sesji został poruszony w programie regionalnym SPIĘCIE w TVP Szczecin.


po co mieszać PiS w rozliczenia wieloletnich rządów Gryfa w gminie i 3 letnich rządów PO? PiS nie nakazywał kupowania takich studzienek, PiS nie kupował sam od siebie samochodów...

Offline airam

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 14, 2010, 21:38:04 »
Niektórzy pogubili się w procedurach (a tacy mądrzy) i krzykiem próbowali załatwić sprawę. Prawo jest jednakowe dla wszystkich, a jeżeli nie przestrzega się procedur - trzeba liczyć się z tym , że inni to wykorzystają. PO chyba zbyt rzadko korzysta z pomocy prawników, albo ma takich którzy nie znają prawa samorządowego.

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 14, 2010, 21:49:27 »
Kumaty- pamietasz mnie? To ja, ten opozycjonista, który sprzeciwiał się Panu Kardziejonkowi w związku z jego wypowiedziami na wcześniejszych sesjach.
I tu postaram się zwięźle. Obejrzałem jedynie skrót z tej sesji nadzwyczajnej.
Jeśli klimat przedstawiony w skrócie jest jednaki do calości to WSTYD!
WSTYD dla koalicji GRYFA i PiS, że do tego dopuścili!
Nie dziwcie się obruszeniu Jerzego Kardziejonka. Nie dziwcie sie jego emocjonalnemu podejściu do sprawy skoro Pan Król wraz z Panem Wirkijowskim dosłownie WYKOMBINOWALI taki spektakl.
Wstyd- Panie Król.
Wstyd Panie Wirkijowski.
Wstyd- wszystkim, którzy podnieśli rękę za przyjęciem tej uchwały.
Wiem, że pan Grzegorz Ufniarz podniósł rękę- Panie Grzegorzu- niech Pan napisze, co Panem kierowalo by unieść prawicę?
Tomaszu? A Tyś jak głosował? I dlaczego?...

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 14, 2010, 21:51:32 »
Relacja Głosu Szczecińskiego z omawianej sesji:

http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100514/POLICE/192302026

Radni pojechali ostro "po bandzie", mało brakowało, a mielibyśmy darmowy Wrestling w ich wykonaniu.

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 14, 2010, 21:51:37 »
Cytat: "airam"
Niektórzy pogubili się w procedurach (a tacy mądrzy) i krzykiem próbowali załatwić sprawę.

Procedury... procedury...
Umowy... umowy... nie byłaś chyba nigdy wykiwana przez debilne procedury....
Nigdy nie byłaś wykiwana przez nieuczciwe umowy... jak byś była to trafiłabyś może do mnie z płaczem....

Zdanowicz.J

  • Gość
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 14, 2010, 22:00:03 »
Cytat: "MrW"
Wiem, że pan Grzegorz Ufniarz podniósł rękę- Panie Grzegorzu- niech Pan napisze, co Panem kierowalo by unieść prawicę?
Tomaszu? A Tyś jak głosował? I dlaczego?...


Siedziałem za plecami radnego. Więc mogę Ci zdradzić. Ale poczekam najpierw na wypowiedz wezwanego "do tablicy"

[ Dodano: 2010-05-14, 22:09 ]
Cytat: "MrW"
Cytat: "airam"
Niektórzy pogubili się w procedurach (a tacy mądrzy) i krzykiem próbowali załatwić sprawę.

Procedury... procedury...
Umowy... umowy... nie byłaś chyba nigdy wykiwana przez debilne procedury....
Nigdy nie byłaś wykiwana przez nieuczciwe umowy... jak byś była to trafiłabyś może do mnie z płaczem....


Zgadzam się. Procedury nie zostały zachowane. Ale z obu stron. Jednak przewaga Przewodniczącego polegała na tym iż patrzył cały czas na radnego Wirkijowskiego aby ten nie przegapił umówionego momentu.  Nie zwracając uwagi na rozpaczliwe ruchy radnego Kardziejonka.
Tempo zawrotne jak na powagę sprawy. Co widać wyraźnie na relacji z sesji.

kumaty

  • Gość
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 14, 2010, 22:56:44 »
Cytat: "MrW"
Kumaty- pamietasz mnie? To ja, ten opozycjonista, który sprzeciwiał się Panu Kardziejonkowi w związku z jego wypowiedziami na wcześniejszych sesjach.


Owszem! Pamiętam Pana doskonale i z uwagą czytam Pana posty - to co się dzisiaj wydarzyło na zadziwiająco krótkiej sesji RM na długo pozostanie mi w pamięci. I nie tylko ze względu na burzliwy i bardzo emocjonalny charakter. Czy przyznasz mi rację, że niektórzy próbują za wszelką cenę wytłumić postępowanie w tej sprawie? I sami widzimy jak jednostka może zostać wyprowadzona z równowagi... bez prawa ustosunkowania się do wypowiedzi poprzedników.

Offline airam

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 14, 2010, 23:07:56 »
Do MrW - byłam "wykiwana przez procedury, ale walczę również przy pomocy procedur, prawa. Co to byłoby, gdyby nie przestrzegano procedur? Bezprawie. A chcemy żyć w państwie prawa. Ci dzisiaj "pokrzywdzeni" niech się na czerwcową sesję lepiej przygotują i przestaną krzyczeć.

kumaty

  • Gość
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 14, 2010, 23:14:25 »
Cytat: "MrW"
Wiem, że pan Grzegorz Ufniarz podniósł rękę- Panie Grzegorzu- niech Pan napisze, co Panem kierowalo by unieść prawicę?
Tomaszu? A Tyś jak głosował? I dlaczego?...


Co? - a raczej kto?
Wydaje mi się, że kierował wszystkimi Pan z całkiem pokaźnym łańcuchem na szyi.

Zaczynam powoli wierzyć słowom wypowiedzianym przez radnego Kardziejonka, że jak Pani Raszkiewicz miałaby zostać ukarana za ten stan rzeczy - to pociągnie za sobą kolejne...