Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza  (Przeczytany 194494 razy)

zaski

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #120 dnia: Września 17, 2009, 09:23:02 »
Cytat: "dnfan1"
już kandydatura Waldemara Echausta to chyba kpina w policzan...

policzanie i tak już sami z siebie zakpili głosując w eurowyborach na Nitrasa, sami wybrali koniec ZCH i regionu.

yak

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #121 dnia: Września 17, 2009, 10:49:34 »
Dotychczas nie zabierałem głosu, patrząc na rozwój dysputy. Jest jednak jeden temat, który domaga się wyjaśnień. Kilku emigrantów wzięło do ręki program "Nowych Polic" i zachwyciwszy się nim - zaczęło żałować Piotra Misiły. Tymczasem wcale o program nie chodziło. Był poprawny, gdzie trzeba atrakcyjny, inna rzecz, czy możliwy do zrealizowania. Sprawa podstawowa - kto go chciał realizować?
Otóż liderem miał być eks-naczelnik wydziału promocji i edukacji - Piotr Misiło. Odszedł z Gminy po zgłoszeniu do prokuratora przez komisję rewizyjną, powiedzmy - nieszczególnych rozwiązań np. z płytami Soyki i paroma innymi sprawami. Prokuratura doniesienie oddaliła, ale pan Misiło odszedł. Potem postanowił zostać burmistrzem. Sęk w tym, że jako osobowość nie miał zbyt wielu zwolenników, szczególnie wśród nieco starszych mieszkańców gminy. W dodatku otoczył się grupą osób (Koguciuk, Herbowski, Chmielewska), które ongiś czerpały znaczące profity z racji swych związków z "Gryfem", a potem, kiedy z powodu nieporozumień, musiały zejść ze sceny - zaczęły robić wszystko, by za zejście odpłacić, głównie "ludziom Diakuna". W tle majaczył się również, mimo prowadzenia własnej kampanii, pan Kazimierz Drzazga, jawnie (czego nie skrywał) przepełniony wolą odwetu za zwolnienie z Urzędu, wówczas jeszcze Gminy. To, co - zapraszany na spotkania "Nowych Polic" opowiadał: w Niekłończycy, Trzebieży i kilku innych miejscach - szokowało siłą niechęci, by mocniej nie powiedzieć.
Za całością "Nowych Polic" stał finansujący kampanię pewien biznesmen, wściekły na Gminę z racji popsucia mu pierwotnych projektów wzniesienia pewnego obiektu w naszym mieście. Chciał pokazać, że nie można z nim pogrywać i postanowił wesprzeć najbardziej agresywną kampanię wyborczą. A ludzie "Nowych Polic" pasowali jak ulał: zgromadzili się jako grupa samych "niezadowolonych". I - wielu wypadkach - jawnie planujących "totalne rżnięcie" po mniemanym zwycięstwie. Idea, program, obietnice - to był tylko sztafaż, maskujący prawdziwe pragnienia. Gdyby ta grupa wygrała - w Policach rozpętałoby się piekło. Same "wycinki" personalne, zwolnienia, blokady dostępu do zleceń gminnych itd.
Piotr Misiło np. - jawnie zapowiadał - że w jednej z pierwszych decyzji uniemożliwi mnie jakąkolwiek współpracę z Gminą. Bez dyskusji, z założenia, bo mnie nie lubi. To samo obiecywano paru innym osobom. Tam ziało nienawiścią. Żeby nie być gołosłownym - wszystko mam zarchiwizowane i zapisane. Archiwa powinien posiadać również właściciel Wirtualnych Polic. Tylko takiej postawy nikt nie chce pamiętać, ani brać pod uwagę. A emigranci, piszący z Kalifornii lub południowych Niemiec nic o tych niuansach nie wiedzą. Podobnie jak respondenci, cztery lata temu kończący liceum. W każdym razie proszę pamiętać, że Piotr Misiło nie ma w Policach niczego do szukania. Chyba, że szuka kłopotów, np. sądowych.

zaski

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #122 dnia: Września 17, 2009, 13:39:47 »
ta kampania mogłaby być rozkręcona na nowo, by po lecach "Nowych Polic" do władzy wskoczyło coś innego, co ze strony atakującej przeszło by retorykę pokojową, ew. podsycało NP do jadu by osiągnąć swój cel - ciepłe posadki

patrykpolice

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #123 dnia: Września 17, 2009, 17:14:33 »
Obserwuję dyskusję na tym forum i stwierdzam, że nie warto na nim się wypowiadać, bo dyskusja  jest kierowana i pod pełną kontrolą Gryfa. Proszę zauważyć, jak temat szedł w kierunku niewygodnych dla Gryfa kandydatów - mogących realnie zagrozić obecnej władzy- od razu odzywa się tuba Gryfa - pan Kłys, który pisząc nieprawdę, kieruje dyskusję na inny tor lub ją ucina. Bo jakież to zyski (profity) od Gryfa miał niby pan Herbowski czy Chmielewska? Lepiej należy się przyjrzeć profitom jakie osiąga pan Kłys i jego gazeta. Powstała nowa strona internetowa Magazynu Polickiego - gazety lokalnej, a na niej u dołu link - wybory 2010. Jak myślicie jakie ugrupowanie będzie wiodło prym?

Tomix

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #124 dnia: Września 17, 2009, 19:35:39 »
Osobiście uważam, iż dany kandydat na burmistrza naszej szacownej gminy, musiałbym mieć przede wszystkim porządne doświadczenie w zarządzaniu i pomysły jak usprawnić życie w tym powiecie, oraz oczywiście zapał do wprowadzania niezbędnych reform... a co do nazwisk to z przykrością stwierdzam, że na scenie nie widzę nikogo kto chciałby cokolwiek zrobić. być może ktoś z poza miasta, nie przesiąknięty atmosfera by się nadał... wiem... Beenhaker ;> :devil:

jurgenson

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #125 dnia: Września 17, 2009, 19:39:31 »
Panie Janku !!
Zrobił Pan to fachowo ! wszystko jasno wynika, że należy się obawiać tego kandydata.
I jest On raczej spalony.
Jeżeli chodzi o prawdę to już wspomniałem i jestem tego pewien, że porażka wiązała się tylko z powodu grania ferr wobec przeciwnika. To, że planował zmiany,wywalenie, co niektórych i małe czystki - to jest to najzupełniej normalne przy każdych wyborach -Diakun z Pisańskim też tak robili a Pisańskiemu to tak się spodobało, że do dziś stosuje.
Misiło owszem kampanie dość dobrze rozpoczął, ale zapomnieli jego doradcy, że to nie zabawa i gra się o wszystko. Nie chcieli zastosować pewnych metod -może się bali,nie wiem w każdym bądż razie efekt był do przewidzenia i ja im o takim mówiłem -że przerżną to!
Może przy obecnych inni doświadczeni klęskami poprzednich wyborów nabiorą wiedzy i zmieni sie to towarzystwo z Bożej Łaski, bo nikogo innego nie było.
Do mniemuje ze zanim dojdzie do następnych wyborów wyjaśni się wszystko z Burmistrzem, co do jego współpracy, lecz sadzę, że on jest już spalony dożywotnio - wyrok sądu to bedzie tylko, info jak mocno.
A reszta towarzystwa? biorąc pod uwagę sporą ilość afer, które będą, co raz upublicznione, w końcu możliwość kontroli ABW lub CBA, a faktem jest, że są coraz bliżej, do tego działania poszczególnych grup. Można przypuszczać, że reszta podkuli ogony i będzie pilnować tego, co sie nachapali.
Tak sobie myślę, że gdyby Panowie z ABW zechcieli tak naprawdę poważnie podejść i zacząć sprawdzać papierek po papierku, to doczekalibyśmy momentu, że zabrakłoby kandydata na Burmistrza !!!
I wówczas ja bym pokazał palcem, kto najlepiej spełniałby tą funkcję. pozdrawiam

yak

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #126 dnia: Września 17, 2009, 20:06:18 »
Następny wątek, jaki spróbuję rozwinąć na tym forum będzie miał tytuł: "Dyletantom mówimy NIE!". Mnie nie interesuje czyjaś kurza pamięć, amnezja, starcza demencja lub brak lat sprawnych, mnie interesują fakty.

Pan Herbowski był przez pewien czas pełnomocnikiem wyborczym "Gryfa", a równolegle - członkiem Rady Nadzorczej SPPK. O tym, że był dyrektorem szpitala (polickiego, oczywiście) już nie ma potrzeby wspominać.

Ewa Chmielewska - nauczycielka-bibliotekarka w SP nr 1 - została w swoim czasie, z poparciem i zgodą Gryfa prezesem stowarzyszenia "Animator", w którym współpracowała z Anną Ryl i Andrzejem Bednarkiem - obydwoje są ludźmi Gryfa. Gdyby Gryf protestował - szanse pani Ewy byłyby zerowe.

A co do mojej strony internetowej? No cóż - to jest MOJA strona!

[ Dodano: 2009-09-17, 20:11 ]
Dopowiedzenie dla "Jurgensona"
Na dziś nie ma żadnych argumentów pozwalających rzucić istotny cień na osobę W. Diakuna. Działania IPN to bzdety, inspirowane przez pewnego polickiego "zawiedzionego", nota bene znajdującego się na liście Wildsteina. Afera  w ZWiK możliwe, że wystąpiła, niemniej nie widzę przełożeń ZWiK-Gmina w sensie prawnym. Jeśli fakty zostaną potwierdzone - zapłaci za nie pani Raszkiewicz, nikt więcej. Też pozdrawiam.
I jeszcze jedno.
Przeciw W. Diakunowi nigdy nie wystąpię. Ale gdyby go nie stało - np. by zrezygnował, sam wystartuję w wyborach na burmistrza. Lubią mnie, nie lubią, na pewno wszyscy mnie znają. I myślę, że nie byłbym na pozycji "straconej".

jurgenson

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #127 dnia: Września 17, 2009, 21:40:03 »
Widze ze mamy Turbo admina !!
Całkiem niezle , ale moje od połowy mozna było zostawić -ha ha ha
W końcu sami na siebie bat ukręcali .
Na mnie ABW chciał napuscić -ha ha ha
pozdrawiam

yak

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #128 dnia: Września 17, 2009, 21:45:23 »
Obawiam się - "Jurgenson", że masz rację. Smutne, niemniej prawdziwe.

jurgenson

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #129 dnia: Września 17, 2009, 22:08:39 »
Cytat: "yak"
Na dziś nie ma żadnych argumentów pozwalających rzucić istotny cień na osobę W. Diakuna. Działania IPN to bzdety,

Nie do końca -ale załóżmy.
Cytat: "yak"
w ZWiK możliwe, że wystąpiła, niemniej nie widzę przełożeń ZWiK-Gmina w sensie prawnym

Pozostaje nadzór i kontrola co jest wazne w sensie ponoszonych wydatków.
Cytat: "yak"
Jeśli fakty zostaną potwierdzone - zapłaci za nie pani Raszkiewicz, nikt więcej.

Tak nalezy przypszczać , ale czy tak powinno być?
Cytat: "yak"
Przeciw W. Diakunowi nigdy nie wystąpię. Ale gdyby go nie stało - np. by zrezygnował, sam wystartuję w wyborach na burmistrza. Lubią mnie, nie lubią, na pewno wszyscy mnie znają. I myślę, że nie byłbym na pozycji "straconej"

Na temat Diakuna swoje zdanie już pisałem -mogę tylko powtarzać dla nie doinformowanych : jest to człowiek któremu wielu ludzi sporo zawdzięcza , ale jest i sporo takich ,którzy dzieki jego podpisowi wiele stracili - nie jest powiedziane że był doinformowany do końca co robi, w tym interes mieli inni otaczajacy go psedo przyjaciele. Sam miałem taka sytuację gdzie dostarczono mi pismo z podpisana zerwana umową , a w tym samym czasie umowa była załatwiana i wyraznie widać było brak wiedzy Burmistrza ze ktos za niego zdecydował inaczej. Mnie dziwi tylko fakt że ci ludzie pracują do dnia dzisiejszego.
Jak Pan Burmistrz sobie zyczy mogę spokojnie podpowiedzieć kogo należałoby jak najszybciej zwolnić ,żeby do końca kadencji nie dokładano na jego konto. To jeszcze jest trochę czasu , a zauważyłem pospiech w wyprzedawaniu gruntów.
A Pana start w wyborach ? -cóż mamy wolnosć kazdy ma takie prawo.pozdrawiam

yak

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #130 dnia: Września 17, 2009, 22:23:36 »
Generalnie dzięki, najogólniej - zgoda. Mnie aktualne Police ogromnie denerwują brakiem instynktu twórczego. Cokolwiek to oznacza. Jak powiedziałem - startowałbym w wyborach tylko wtedy, gdyby zabrakło Władysława Diakuna. No bo dlaczego nie?

Offline Ja

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #131 dnia: Września 17, 2009, 22:49:08 »
Cytat: "ayarl"
A może losowo wybrany Kradziejonek? :rotfl:


Dobre - urządźmy losowanie! Że absurdalne? Niewiele bardziej, jak policka "polityka" i jej uczestnicy.

JazzCalifornia

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #132 dnia: Września 18, 2009, 00:59:43 »
Cytat: "yak"
Same "wycinki" personalne, zwolnienia, blokady dostępu do zleceń gminnych itd.
Piotr Misiło np. - jawnie zapowiadał - że w jednej z pierwszych decyzji uniemożliwi mnie jakąkolwiek współpracę z Gminą. Bez dyskusji, z założenia, bo mnie nie lubi. To samo obiecywano paru innym osobom. Tam ziało nienawiścią. Żeby nie być gołosłownym - wszystko mam zarchiwizowane i zapisane. Archiwa powinien posiadać również właściciel Wirtualnych Polic. Tylko takiej postawy nikt nie chce pamiętać, ani brać pod uwagę. A emigranci, piszący z Kalifornii lub południowych Niemiec nic o tych niuansach nie wiedzą. Podobnie jak respondenci, cztery lata temu kończący liceum. W każdym razie proszę pamiętać, że Piotr Misiło nie ma w Policach niczego do szukania. Chyba, że szuka kłopotów, np. sądowych.


Czyli juz ktos kiedys poznal sie na Panu. Czego Panu napewno nie brakuje to tupetu.
Z kazdej wypowiedzi Yak'a promieniuje nienawisc, zadza zemsty, odwetu i zastraszanie. Ma Pan piane na ustach piszac o ludziach odmiennej orientacji i pogladach. I Pan chcialby zostac Burmistrzem? A kiedys przekona sie Pan ze emigranci to juz jest i bedzie potezna sila polityczna. Sila myslaca o przyszlosci a nie przeszlosci. Nie dziwi mnie postawa wzgledem p.Diakuna. Straci i Pan swoje przywileje i stanowisko - Pelnomocnika Burmistrza Polic ds.Ochrony Dziedzictwa Kulturowego :) To straszne.

[ Dodano: 2009-09-18, 01:17 ]
Cytat: "jurgenson"
Panie Janku !!
Zrobił Pan to fachowo ! wszystko jasno wynika, że należy się obawiać tego kandydata.
I jest On raczej spalony.
Jeżeli chodzi o prawdę to już wspomniałem i jestem tego pewien, że porażka wiązała się tylko z powodu grania ferr wobec przeciwnika. To, że planował zmiany,wywalenie, co niektórych i małe czystki - to jest to najzupełniej normalne przy każdych wyborach -Diakun z Pisańskim też tak robili a Pisańskiemu to tak się spodobało, że do dziś stosuje.
Misiło owszem kampanie dość dobrze rozpoczął, ale zapomnieli jego doradcy, że to nie zabawa i gra się o wszystko. Nie chcieli zastosować pewnych metod -może się bali,nie wiem w każdym bądż razie efekt był do przewidzenia i ja im o takim mówiłem -że przerżną to!
Może przy obecnych inni doświadczeni klęskami poprzednich wyborów nabiorą wiedzy i zmieni sie to towarzystwo z Bożej Łaski, bo nikogo innego nie było.

Drogi "Jurgensonie" czytajac Twoje wypowiedzi dochodze do wniosku ze jestes osoba dobrze poinformowana o srodowisku polickim. Tok myslenia Twojego jest poparty jakas wiedza ktora nigdy sie nie krystalizuje. Czyli nie moze byc uzyta przeciwko nikomu. Samo stwierdzenie ze p. Pisanski jest winien wielu nieprawidlowosci nic nie dowodzi a Ciebie stawia a zlym swietle.
Jezeli chodzi natomiast o polityke policka to nic tu sie nie zmieni do czasu az sami mieszkancy wezma sprawy w swoje rece. Czyli skonczy sie biernosc, tak szkodliwa dla sprawy. Nie jest trudno zauwazyc proby stworzenia koalicji przeciwko koalicji. Wszystko jednak o podlozu politycznym. A do do czasu gdy samorzad nie stworzy opozycji dla koalicji, zapomnij o zmianach.
A teraz woda na "mlyn" przyszlego kandydata na Burmistrza Polic. Proponuje dwutygodniowy kurs demokracji samorzadowej w USA. Zapewne wplynie to korzystnie na sytuacje Polic w przyszlosci :)  Moze emigranci Panu w tym pomoga.

jurgenson

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #133 dnia: Września 18, 2009, 03:12:47 »
Cytat: "JazzCalifornia"
Tok myslenia Twojego jest poparty jakas wiedza ktora nigdy sie nie krystalizuje.

Tak masz rację ma to swoje uzasadnienie.
Cytat: "JazzCalifornia"
Czyli nie moze byc uzyta przeciwko nikomu.

A to akurat przemysl.
Cytat: "JazzCalifornia"
Samo stwierdzenie ze p. Pisanski jest winien wielu nieprawidlowosci nic nie dowodzi a Ciebie stawia a zlym swietle.

Na pozór tak , i tak ma być.
Cytat: "JazzCalifornia"
Jezeli chodzi natomiast o polityke policka to nic tu sie nie zmieni do czasu az sami mieszkancy wezma sprawy w swoje rece.

Również wyglądałoby że masz rację - niestety nie!
Cytat: "JazzCalifornia"
Czyli skonczy sie biernosc, tak szkodliwa dla sprawy

Teoretycznie to wszystko tak mogłoby wygladac , w praktyce niestety nie.
Widzisz tak jak napisałeś to i w praktyce tak wyglada , ale niestety nie tu.
Przyjdzie czas a moje zachowanie i stanowisko zrozumiesz, na razie uwierz że tak musi być , działania zawsze trzeba dostosować do człowieka, gdy obcje standardowe nie mają zastosowania.
Chyba zwróciłes uwagę na to że to co stworzono w Policach trwa sobie już ładnych parę latek bezkarnie . Były już nie jedne wybory, co jakiś czas słychać tych nie zadowolonych , gdzies tam zbierają się jakieś grupki a efekt końcowy ? -żaden!
A przeciż to że się jeden z drugim nagada to niczemu nie dowodzi - zawsze liczy się efekt końcowy.
Tak własnie między innymi wygladały wybory Misiły , duzo gadania ,nawet niezły marketing , reklama , i co z tego jak przegraną było czuć z daleka.
A nie uwierzysz że wystarczyło wykonać dodatkowe ruchy i nie miałby problemu, ale gdzie tam ! przecież nie wypada .
Klintonowi Lewińską wyłozyli i jakoś wypadało.
Jak wspomniałem liczy sie efekt końcowy i innym nie przeszkadzało grzebanie Misile w życiorysie.
Co do krystalizowania, przeciwko nikomu,stawiania w złym świetle.
Gdybyś znał faktyczną rzeczywistość to dopiero włosy by ci deba staneły,a od nadmiaru wiedzy też głowa potrafi boleć, trudno ją użyć przeciwko każdemu.
To że coś nie logicznego,dzieje się w logicznym ustawieniu, nie decyduje o tym że mozna też logicznie postepować.pozdrawiam

Offline airam

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #134 dnia: Września 18, 2009, 09:21:10 »
Panowie, skąd to zacietrzewienie? Osobiste urazy? Wezwijcie się na "udeptaną ziemię" - walczcie jak szlachta - szablą na argumenty, albo jak prostacy - okładajcie się pięściami. Za dużo waszych wzajemnych "wycieczek" na tym forum. Odchodzicie od tematu, mieszacie ludziom w głowach, a jak nie było ciekawych i odpowiedzialnych kandydatów na burmistrza, tak nie ma. Pokory trochę panowie i samokrytycyzmu.