Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza  (Przeczytany 196521 razy)

kumaty

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #90 dnia: Sierpnia 28, 2009, 18:58:28 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Ponadto, gmina to nie "biznes" tylko przedsiewzięcie publiczne działające dla dobra i zaspokajania potrzeb mieszkańców, którzy ją tworzą.


Gmina to nie "biznes" proszę Pana? Wygląda na to, że chyba trochę jest to biznes:
- sprawa Pani dyrektor ZWiK-u (złoty biznes).

kinga ling

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #91 dnia: Sierpnia 28, 2009, 19:02:06 »
W/w  post pisałam zmianą, której dojkonał Pan Ufniarz. Kiedy sugerował, że MBA powinien mieć ukończone burmistrz i jego zaplecze. Brawa za refleks. W końcu Burmisrz póki co jest Panba pracodawcą.
Powodzenia.

ela

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #92 dnia: Sierpnia 28, 2009, 20:29:45 »
czegoś w tym wszystkim nie rozumiem: człowiek jest burmistrzem przez 10 lat, trzykrotnie wybrany przez społeczeństwo... rozumiem: po pierwszej kadencji ponosi porażkę i przegrywa z kretesem w następnych wyborach, ale nie: wygrywa następne, i następne. Użył hipnozy czy co? zaczarował wyborców? a może po prostu większość mieszkańców Polic wyżej ceni szacunek do drugiego człowieka niż retorykę? Uczciwość niż MBA? bo choć wiele można zarzucić obecnemu burmistrzowi - nie można powiedzieć, że lekceważy ludzkie sprawy i nie szuka rozwiązań i że nie pełni służebnej roli wobec społeczeństwa, które go wybrało.

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #93 dnia: Sierpnia 28, 2009, 20:37:08 »
Cytat: "ela"
a może po prostu większość mieszkańców Polic wyżej ceni szacunek do drugiego człowieka niż retorykę? Uczciwość niż MBA? bo choć wiele można zarzucić obecnemu burmistrzowi - nie można powiedzieć, że lekceważy ludzkie sprawy i nie szuka rozwiązań i że nie pełni służebnej roli wobec społeczeństwa, które go wybrało.
I za to należy Burmistrza szanować ,zobaczymy co pokażą następne wybory ludzie będą wybierać  .

Offline Nataleczka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 488
    • Zobacz profil
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #94 dnia: Sierpnia 28, 2009, 21:05:13 »
co do wyborów tak piszecie piszecie co kto itp a zapewniam was , że połowa z was dużo mówi ( pisze ) a do urn nie pójdzie. Typowa mentalność polaka. Jak bym miała dziś wybierać to bym wybrała Pana Diakuna . No może jeszcze bym się zastanowiła nad kilkoma osobami z miasta Police .
Bo wolność krzyżami się mierzy,
Historia ten jeden ma błąd!!!
   Ja mówię Hifi Wy mówicie Banda !

zaski

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #95 dnia: Sierpnia 28, 2009, 21:21:36 »
bawią mnie stwierdzenia typu:
Cytat: "kumaty"
Zapytaj się burmistrza iloma językami on włada.

a iloma ma władać? wg. ustawy biegle po polsku i tego należy się trzymać.
Do polski ktoś przyjeżdża to niech gada po polsku albo tłumacza niech sobie wynajmie proste, tak samo w drugą stronę.

RobertPolice

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #96 dnia: Sierpnia 28, 2009, 23:43:57 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Piotr Misiło nie miał nic poza nowoczesną i kolorowa kampanią. Do tego miał zamysł, zaczerpniety chyba z podręczników marketingu, że wystarczy dobra kampania by produkt sie sprzedał.
I tu wyborcza weryfikacja całkowicie zdemolowała ten pomysł.
Bo dobre i kolorowe opakowanie nie wystarczy na wybory w mieście. Wyborcy pokazali swą madrość i nie uwierzyli w te kolorowanki. Brakowało pomysłu, programu, doświadczenia i dobrych ludzi wokoło. bo sami przyznacie, że program Piotra to była mieszanina cudów photoshopa, autocada i kilku ogranych sloganów o nowoczesnym zarządzaniu.
Mam nadzieje, jeżeli Piotr spróbuje raz jeszcze, ze wyciągnie wnioski z tej lekcji i lepiej sie przygotuje.
Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

PS - Ograne slogany o nowoczesności i piekne kolory nie wystarczyły np chłopakom z Zarządu ZCH. Okazało sie że aby podejmować ważne decyzjie nie wystarczy dobry PR. Chłopcy sie szybko zwineli biorąc godziwe odprawy, a my mamy teraz SPORY kłopot bo fabryka zdycha a wraz z nią padnie nasza piękna Gmina Zielona.


O wybaczenie proszę za zbyt długi cytat. Jest jednak istotne o czym chcę pisac, lub raczej odpisać. Można by pogratulować Panu znajomości technik edytorskich. Nic pozatym. Zadałem sobie trud by przejrzeć program wyborczy p. Miśiło. To samo radziłbym wszystkim tym malkontentom polickim.  Nowoczesne zarządzanie, w tym i administracją uleglo ewolucji. Zaszła konieczność korzystania z podręczników marketingu !! Bo aby zapewnić gminie i jej mieszkańcom dobrobyt, należy zrobić dobry BIZNES !Niestety większość mieszakńców Polic tego zauważyć nie zdołała. Moim zdaniem program był przejrzysty i ........przyszłościowy. Pod warunkiem że społeczeństwo zrozumie potrzebę zmian i wyboru odpowiedzialnych radnych. Takie małżenstwo rokuje nadzieje na rozwój potrzebny teraz Gminie Police ! Nie pojętym dla mnie zjawiskiem jest to,że tak wiele do powiedzenai mają "mali ludzie" z poszczególnych partii a sami mieszkańcy tak mało ochoty do samorządu.

>>PS - Ograne slogany o nowoczesności i piekne kolory nie wystarczyły np chłopakom z Zarządu ZCH<<

Zmieńcie związki na RADĘ zakładową a partyjnych prezesów na biznesmenów ! - aż się prosi aby to powiedzieć.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #97 dnia: Września 01, 2009, 09:00:25 »
Cytat: "jezat"

Jeżeli ktoś podpisuje tekst którego nie jest autorem to cała treść przestaje być wiarygodna

Jeżeli ktoś podpisuje tekst, którego nie jest autorem, to staje się przestępcą. Nawet za zgodą autora nie wolno tego robić. Osobiste prawa autorskie są niezbywalne.

[ Dodano: 2009-09-01, 09:11 ]
Cytat: "RobertPolice"
Nowoczesne zarządzanie, w tym i administracją uleglo ewolucji. Zaszła konieczność korzystania z podręczników marketingu !! Bo aby zapewnić gminie i jej mieszkańcom dobrobyt, należy zrobić dobry BIZNES !

Bredzisz, kolego. Gmina nie jest firmą. Nie jest po to, żeby przynosić zysk (finansowy). Ma robić rzeczy, które dają straty w sensie ekonomicznym, ale zrobić je trzeba. Między innymi po to, żeby mieszkańcy mogli robić dobre interesy. I gmina nie ma w tym z nimi konkurować.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

RobertPolice

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #98 dnia: Września 02, 2009, 02:17:39 »
Cytat: "Wykidajło"

Bredzisz, kolego. Gmina nie jest firmą. Nie jest po to, żeby przynosić zysk (finansowy). Ma robić rzeczy, które dają straty w sensie ekonomicznym, ale zrobić je trzeba. Między innymi po to, żeby mieszkańcy mogli robić dobre interesy. I gmina nie ma w tym z nimi konkurować.


Widać <Wykidajło> że kończyleś studia ekonowmiczne w latach 60-tych. Lub co gorsze pozostało Ci to w genach po rodzicach.  Bardziej rażacej formuły ekonomicznej nie mogę się spodziewać. Dobry biznes czy interes dla gminy i społeczeństwa to także zabezpieczenie wpływów i pozyskanie funduszy dla rozwoju i potrzeb gminy - to tez biznes ! i ekonomia.
Cytuj (zaznaczone)
Między innymi po to, żeby mieszkańcy mogli robić dobre interesy.


A gmina ma sobie fundusze wytrzepać z c...? gdy całe społeczeństwo kombinuje jak unikać płacenia podatków. To też dobry biznes :)

karamba

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #99 dnia: Września 06, 2009, 00:49:23 »
niw jestem za bardzo w temacie ale znam osobiscie goscia ktory bylby idealnym kandydatam nazywa die Karpiszyn maga wypasiony kolo jest teraz radnym i ogólinie uczciwym typem na maxa, polecam

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #100 dnia: Września 06, 2009, 14:46:52 »
Cytat: "RobertPolice"
Cytat: "Wykidajło"

Bredzisz, kolego. Gmina nie jest firmą. Nie jest po to, żeby przynosić zysk (finansowy). Ma robić rzeczy, które dają straty w sensie ekonomicznym, ale zrobić je trzeba. Między innymi po to, żeby mieszkańcy mogli robić dobre interesy. I gmina nie ma w tym z nimi konkurować.

Widać <Wykidajło> że kończyleś studia ekonowmiczne w latach 60-tych. Lub co gorsze pozostało Ci to w genach po rodzicach.

Moi rodzice zostawili mi całkiem fajny zestaw genów. I nauczyli wielu dobrych rzeczy - na przykład tej, że lepsza gorzej płatna, ale czysta praca w Polsce, niż więcej kasy za mycie kibli u Niemca. Ty oczywiście możesz mieć inne zdanie - ale nie wiń za swoje nieszczęścia rodziców. Oni ci genów nie wybierali.
Cytuj (zaznaczone)
Bardziej rażacej formuły ekonomicznej nie mogę się spodziewać. Dobry biznes czy interes dla gminy i społeczeństwa to także zabezpieczenie wpływów i pozyskanie funduszy dla rozwoju i potrzeb gminy - to tez biznes ! i ekonomia.

Lepiej już przestań sypać mądrościami rodem z poradników typu "Jak osiągnąć sukces w weekend". Kiepsko ci idzie, może dlatego, że używasz słów, których nie rozumiesz.
Co ma "formuła ekonomiczna" do "zabezpieczenia wpływów" i "pozyskania funduszy"? I jaką to mniej rażącą formułę ekonomiczną powinien mieć samorząd? Spółki prawa handlowego czy może jednoosobowej działalności gospodarczej?
Cytuj (zaznaczone)
Cytuj (zaznaczone)
Między innymi po to, żeby mieszkańcy mogli robić dobre interesy.

A gmina ma sobie fundusze wytrzepać z c...? gdy całe społeczeństwo kombinuje jak unikać płacenia podatków. To też dobry biznes :)

Aaa, to taki biznes gmina ma twoim zdaniem robić?
Widzisz, ja jestem prosty chłopak z małego miasteczka. I mam proste sposoby na różnych cudotwórców. Na przykład taki: chcesz robić biznes za moje pieniądze? To pokaż mi najpierw, co osiągnąłeś za swoje.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

JazzCalifornia

  • Gość
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #101 dnia: Września 13, 2009, 07:22:17 »
Cytat: "patrykpolice"
Osobiście stawiam na Panią Ewę Chmielewską i życząc Jej sukcesu mam nadzieję, że w ogóle zechce stanąć do wyścigu o fotel kompetentego włodarza miasta!

Dlaczego?
- bo pokazała się z dobrej strony przez kilka lat piastując stanowiska radnej oraz wiceprzewodniczącej i przewodniczącej Rady Powiatu Polickiego,
- bo wielokrotnie przeciwstawiała się planom pozbycia się z zasobów powiatowych szpitala, który de fakto został rozdany, jeśli nie mówić po części rozkradziony,

- bo wiele razy stawała w obronie placówek oświatowych,

- bo nie jest tak układna jak cała stara gwardia,

- bo poświęciła w walce o honor i sprawiedliwość wysokie stanowisko, które piastowała,

- bo jako prezes Stowarzyszenia Animator wiele razy pozyskała spore fundusze z UE na wiele cyklicznych oraz jednorazowych imprez dla dzieci i młodzieży, a także z sukcesem organizowała już dwukrotnie koncert Gospel w Policach,

- bo jest kobietą - a te w polityce łagodzą obyczaje,

- bo jeśli dojdzie do władzy to na pewno z polityki znikną kumoterstwa p. "K" oraz lokalne media przestaną grać pod publiczkę i poklaskiwać za gminne pieniądze!

Wiele przykładów kiedy indziej.
Szacunek.


Nieswiadomy polickiej polityki, mam pytanie. Na stronach Szkutnika51 - Razem do Europy znalazlem odnosnik do stron p. Misilo ktory byl kandydatem  w roku 2006. Zawarty tam program wyborczy wygladal calkiem obiecujaco. Dlaczego przepadl? Czy mozna gdzies znalesc programy wyborcze innych kandydatow?

Offline airam

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #102 dnia: Września 13, 2009, 07:41:36 »
Kandydatów jest bez liku, tylko którego wybrać? Za każdymktoś stoi, proponując go - prywatnie czegoś oczekuje dla siebie, nie dla społeczności lokalnej. Demokracja niestety jeszcze jest za młoda, liderów mamy takich, jacy sami jesteśmy. Sztuką jest promować kandydata bezinteresownie nieoczekując dla siebie nic w zamian. W Policach nie ma gwiazd lokalnej polityki. A szkoda.

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #103 dnia: Września 13, 2009, 11:19:15 »
Cytat: "airam"
Sztuką jest promować kandydata bezinteresownie nieoczekując dla siebie nic w zamian. W Policach nie ma gwiazd lokalnej polityki. A szkoda.
Też mam takie zdanie i chyba dużo policzan bo wolą Diakuna  niż ryzykować jakiegoś cwaniaka ale to wiecznie trwać nie może przydałaby się świeża krew .Ale u nas w Gminie siedzą ludzie w jakiś układach chorych powinno powiać nowym.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« Odpowiedź #104 dnia: Września 13, 2009, 18:59:35 »
Cytat: "airam"
W Policach nie ma gwiazd lokalnej polityki. A szkoda.

A według mnie, w takiej gminie jak Police, najgorszym wyborem z wszystkich możliwych jest właśnie wybór tzw gwiazdy polityki. Wystarczy mądry gospodarz i właściwi ludzie zasiadający w Radzie Miejskiej.