Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja  (Przeczytany 73605 razy)

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #135 dnia: Maja 20, 2010, 13:07:45 »
uuuu... ja tu chciałem odpisać Wykidajle nt groźby bezprawnej, a tu temat przeskoczył znowu na inne tory...
Ech- Drogi Wykidajło- napiszę Ci na PW odpowiedź by nie zanącać obecnego wątku.

Gminka

  • Gość
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #136 dnia: Maja 20, 2010, 13:39:29 »
Cytat: "Wykidajło"
A ja - zupełnie nieretorycznie - zalecam większą ostrożność w stosowaniu kwantyfikatorów. Występowałem o warunki, nie dostałem żadnego nakazu stosowania studzienek polimerobetonowych. W 2007 r. to było.

A ja pisząc o wszystkich, miałam na myśli zwykłych mieszkańców Gminy występujących o warunki, a nie "przyjaciół Królika" Wyjątki oczywiście się zdarzały. Od razu widać dlaczego tak Pan broni tej sprawy. Wyprzedzają ripostę: niczego nie imputuję. Ot taka zbieżność faktów i skajażeń.

Cytat: "Wykidajło"

Bardzo to ładne i obrazowe, jest tylko jeden szkopuł: instalacja między budynkiem a studzienką nie należy do ZWiK. Tak więc wykonujące ją firmy działały z ramienia zupełnie kogo innego. I jeśli zawyżały koszty, to w celu wyciągnięcia większego dofinansowania niż się należało. Jeśli tu znaleziono nieprawidłowości, to ZWiK nie dopilnował - ale kombinator(kombinatorzy?) jest(są?) po drugiej stronie.

Instalacja pomiędzy budynkiem a granica posesji lub pierwszą studnią kanalizacyjną znajdującą się w granicach posesji należy do właściciela posesji. Kolejny odcinek aż do włączenia do kolektora to już własność ZWiK-u. Pomimo tej rozdzielności własności, całe przyłącze wykonać miał właściciel posesji. Jeżeli zrobił to sam, ponosił w pełni wszystkie koszty. Jeżeli zwrócił się o partycypację w kosztach, mechanizm był inny. ZWiK otrzymywał od Gminy pulę pieniędzy uchwaloną przez Radnych na cele przyłączeniowe do kanalizacji. Pieniądze te miały wystarczyć na np. 75% partycypacji w kosztach budowy przyłączy. Na tej podstawie ogłaszano przetarg na wykonanie przyłączy, nie określając ich ilości, a jedynie kwotę na ich wykonanie. Wykonawca wiedział, że po wygraniu przetargu dostanie te pieniądze plus jeszcze 25% od mieszkańców. Nie ważne ile przyłączy zrobi, ważne żeby wyrobił koszty. Więc koszty sztucznie nabijał poprzez np zawyżanie ilości robót ziemnych które są bardzo drogie, itp. Zwik miał sprawować nad tym kontrolę (dział techniczny). Kontrola polegała na przymykaniu oka na zawyżone kosztorysy, a z drugiej strony niektóre kosztorysy były zaniżane, gdy przyłączanym był któryś z pracowników ZWiK. Był więc to proceder w pełni świadomy i wyrachowany. Kombinował wykonawca, ZWiK dawał na to ciche przyzwolenie. Wykonawca otrzymał "zarobione" pieniądze. Mieszkańcy w swoim udziale 25% płacili zawyżone koszty. Gmina wydała swoje pieniądze przyłączając mniej mieszkańców niż wynikało by to z prawidłowych wyliczeń. Zabrakło bieżącej kontroli finansowo-technicznej ze strony Gminy. Kontrolę wprowadzono dopiero po nagłośnieniu sprawy i potwierdziła ona nieprawidłowości w rozliczeniach.
Tak w skrócie i uproszczeniu wyglądał proceder. Wnioski należą do Państwa.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #137 dnia: Maja 20, 2010, 14:49:32 »
Cytat: "Gminka"
niczego nie imputuję. Ot taka zbieżność faktów i skajażeń.

Nie ma jak merytoryczna dyskusja. Ale skoro chcesz...
Cytat: "Gminka"
ZWiK otrzymywał od Gminy pulę pieniędzy uchwaloną przez Radnych na cele przyłączeniowe do kanalizacji. Pieniądze te miały wystarczyć na np. 75% partycypacji w kosztach budowy przyłączy. Na tej podstawie ogłaszano przetarg na wykonanie przyłączy, nie określając ich ilości, a jedynie kwotę na ich wykonanie. Wykonawca wiedział, że po wygraniu przetargu dostanie te pieniądze plus jeszcze 25% od mieszkańców. Nie ważne ile przyłączy zrobi, ważne żeby wyrobił koszty. Więc koszty sztucznie nabijał poprzez np zawyżanie ilości robót ziemnych które są bardzo drogie, itp. Zwik miał sprawować nad tym kontrolę (dział techniczny). Kontrola polegała na przymykaniu oka na zawyżone kosztorysy, a z drugiej strony niektóre kosztorysy były zaniżane, gdy przyłączanym był któryś z pracowników ZWiK. Był więc to proceder w pełni świadomy i wyrachowany. Kombinował wykonawca, ZWiK dawał na to ciche przyzwolenie. Wykonawca otrzymał "zarobione" pieniądze. Mieszkańcy w swoim udziale 25% płacili zawyżone koszty.[...]
Tak w skrócie i uproszczeniu wyglądał proceder.

Wystarczyło na terenówkę czy musiałaś/-eś dołożyć z innego źródła?
To oczywiście też tylko taka zbieżność faktów i skojażeń.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Gminka

  • Gość
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #138 dnia: Maja 20, 2010, 15:12:05 »
W pierwszym odruchu chciałam Ci coś odpisać. Może nawet niezbyt grzecznie.
Stwierdziłam jednak że nie ma to żadnego sensu bo wywoła to kolejną falę nieporozumień.. Inaczej postrzegamy te same sprawy, kłócić się jednak nie będę. Wdawać w pyskówki również. I tak wszystko wiesz lepiej. Niech tak będzie. Bądź zdrów.
Pozdrawiam.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #139 dnia: Maja 20, 2010, 16:15:20 »
No i proszę, jak gra w skojarzenia... ops. przepraszam, skajażenia, potrafi cywilizować dyskusję...
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Gminka

  • Gość
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #140 dnia: Maja 20, 2010, 16:41:47 »
Cytat: "Wikidajło"
No i proszę, jak gra w skojarzenia... ops. przepraszam, skajażenia, potrafi cywilizować dyskusję...


Cytat: "Gminka"
"przyjaciół Królika"

Trafiony - zatopiony. A Tobie nie muszę udowadniać że nie jestem wielbłądem.
Koniec tych osobistych wycieczek, bo nie o tym ten temat.
Pozdrawiam.

yak

  • Gość
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #141 dnia: Maja 20, 2010, 18:14:43 »
Potwierdź mi, że otrzymałaś priva. Najlepiej na: redaktor@az.pl

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #142 dnia: Maja 20, 2010, 18:31:08 »
Cytat: "Gminka"
Kontrola polegała na przymykaniu oka na zawyżone kosztorysy, a z drugiej strony niektóre kosztorysy były zaniżane, gdy przyłączanym był któryś z pracowników ZWiK. Był więc to proceder w pełni świadomy i wyrachowany. Kombinował wykonawca, ZWiK dawał na to ciche przyzwolenie.

Cytat: "Wykidajło"

Wystarczyło na terenówkę czy musiałaś/-eś dołożyć z innego źródła?

Cytat: "Gminka"

Trafiony - zatopiony.

Chyba raczej "Trafiona - zatopiona"? Czy może chcesz powiedzieć, że Gminka jest chłopczykiem?
Cytat: "Gminka"
A Tobie nie muszę udowadniać że nie jestem wielbłądem.

Widzisz, sęk w tym, że mnie nie interesuje, czy jesteś, czy nie - tak jak ciebie nie interesuje mój stopień zażyłości z Królikiem. Moim celem było pokazanie, że anonimowość nie gwarantuje ci bezkarności. Mam nadzieję, że dotarło. Jeśli nie, to zawsze możemy sprawdzić, kto ma ciekawsze skojarzenia.
Cytat: "Gminka"
Koniec tych osobistych wycieczek, bo nie o tym ten temat.

Nie ma sprawy. Pani skończy, to i ja skończę.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Zdanowicz.J

  • Gość
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #143 dnia: Maja 20, 2010, 23:15:57 »
Cytat: "Wykidajło"

Nie ma sprawy. Pani skończy, to i ja skończę.


I na tym proponuje zakończyć zależności pomiędzy "królikiem a chłopczykiem"
Odbiegacie zasadniczo od tytułu wątku. Temat jest o sesji. Jestem zaskoczony i tak, spokojem jaki panuje w tym temacie. Ale to chyba dlatego że zabrakło Jezata :)

Chciałbym aby temat samych przyłączy był omawiany w wątkach już rozpoczętych. Mnie interesuje bardziej Wasze zdanie na temat sposobu przeprowadzenia sesji. Czy procedury o których tak chętnie mówi Przewodniczący, zostały zachowane?
Czy złamaniem procedur było nie udzielenie głosu jako pierwszemu wnioskodawcy sesji. Czyli Przewodniczącemu Komisji Rewizyjnej. Nie wnikając w zastrzeżenia iż wyjaśnienia Dyr. ZWiK'u wpłynęły po terminie, uważam że gdyby Przewodniczący sesji udzielił głosu P. Kardziejonkowi i po prezentacji oraz dyskusji zgłoszono wniosek formalny - uznał bym to za proces prawidłowy. Zapobiegło by to natomiast kompromitacji. I choć była ona przeznaczona dla innej strony, poszkodowaną stroną pozostała formacja Gryf - PiS i jej spiskowcy.

Offline Ja

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #144 dnia: Maja 21, 2010, 09:30:31 »
Gdyby dobra wola była po obu stronach, to nawet procedury nie stanowiłyby przeszkody do zaprezentowania swoich stanowisk. Tymczasem wyszło jak zwykle. Ostatnio jeśli jest mowa o Policach w mediach, to najczęściej tylko w perspektywie problemów ZCh Police oraz samorządowych awantur. Niech burmistrz i reszta rady poważnie się nad tym zastanowi. Bo można wydawać tysiące, miliony na budowę pozytywnego wizerunku gminy, a i co z tego, skoro prowincjonalna banda nie potrafi dogadać się co do wspólnego dobra miasta? Pewnie wszyscy rajcowie zadowoleni są ze swojej postawy i przekonani o słuszności własnych postaw, ale z zewnątrz wygląda to właśnie tak: zgraja, banda, tłuszcza. Najgorsze w tym wszystkim, że do kąta możemy odstawić bajki o samorządności. Pewnikiem na wybory znów karnie ruszą pracownicy urzędów, którym pod burmistrzem czy starostą jest już miło i fajnie i pewnikiem znów rządzić będą nami ci sami. Bo nawet najbardziej niezadowolona grupa internautów nie jest tak karna, jak dziesiątki urzędników i ich członków rodzin, którzy żywią się z samorządowej kiebzy. Przecież to tak proste mechanizmy, których najlepszym przykładem jest yak - gminny kondotier. Postponuje każdego oponenta Diakuna, ale kiedy naigrywał się z niego, że zna tylko ukraiński - to były inne czasy, okoliczności itd., znaczy się - gmina nie płaciła. ale to mały pikuś, ta postać, acz symptomatyczna dla obrazu stosunków panujących w Policach. Na szczęście jednej rzeczy nie da się przeskoczyć - praw natury - i mam szczere nadzieje, że to całe towarzystwo ze słomą w mózgu przejdzie w końcu do historii.

Mariusz1989

  • Gość
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #145 dnia: Maja 21, 2010, 10:49:14 »
Cytat: "Ja"
Na szczęście jednej rzeczy nie da się przeskoczyć - praw natury - i mam szczere nadzieje, że to całe towarzystwo ze słomą w mózgu przejdzie w końcu do historii.


Ja mam równie szczerą nadzieję :) Nawet niektórzy nie tylko ze słomą w mózgu ale i w butach... Niestety nic ostatnimi czasy nie prezentują sobą. Jedynie awantury i cięty język. Chyba faktycznie boją się, że niektóre sprawy ujrzą światło dzienne.

Sama sesja została przeprowadzona skandalicznie. Wstyd mi za p. Króla, ale nie ma co się dziwić... Musiał trzymać się scenariusza, tyle tylko że ludzie głupi nie są... Wszystko było widać i to przeciwko Gryfowi a nie PO obróciło się to zaplanowane działanie w oczach wielu mieszkańców. A czego to urzędnicy się mają bać ? Jeżeli dobrze pracują to nie muszą obawiać się w większości utraty posad. Na wielu urzędników z polickiego magistratu nie mogę narzekać. Są pomocni i rzetelni w tym co robią. Minimalnie lepiej wygląda to w starostwie. Współpracuję jako organizacja pozarządowa z urzędami i śmiało mogę powiedzieć, że wielka krzywda z ich strony jeszcze mi się nie stała. Chyba, że są faktycznie tacy co nie robią nic i posadki mają po rodzinie albo po znajomości. To wtedy inna sprawa. Wierzę, że nowa władza nie będzie wymieniała 3/4 stanowisk swoimi ludźmi... Ale wiara i nadzieja matką głupich  :jupi:

ela

  • Gość
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #146 dnia: Maja 21, 2010, 16:48:14 »
Skandaliczne to było zachowanie radnych, którzy jeszcze nie tak dawno nie liczyli się z głosem przewodniczącego Rady i nie potrzebowali nawet jego pozwolenia na zabranie głosu. To się skończyło - i stąd ta histeria.

Zastanawiam się nad jednym: nad czym właściwie chciał debatować przewodniczący Komisji Rewizyjnej lub co tak naprawdę chciał obwieścić mieszkańcom Polic w przygotowanej prezentacji, skoro nie posiadał opinii dyrektora ZWiK, gdy wnioskował o zwołanie sesji nadzwyczajnej? Mnie jako mieszkankę Polic obchodzi nie to, co przewodniczący Komisji Rewizyjnej myśli na temat burmistrza, tylko jakie ma dowody i wnioski pokontrolne.

m@rcinek23

  • Gość
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #147 dnia: Maja 22, 2010, 10:26:25 »
osobiscie uwazam ze  pan Kardziejonek ma racje skoro ma dowody na to ze jestesmy oszukiwani a pan radny Król nie daje mu dojsc do glosu to coś jest na rzeczy

Offline babadraba

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 183
    • Zobacz profil
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #148 dnia: Maja 22, 2010, 13:10:23 »
Według mnie przebieg sesji ewidentnie wskazuje na to, że scenariusz był rozpisany z góry. Przewodniczacy rady zaczął swą wypowiedź od słów "zanim głos zabierze przedstawiciel wnioskodawców", po czym, po długiej tyradzie, udaje, że nie widzi ręki radnego PO, tylko od razu dostrzega radnego SLD, który zgłasza wniosek formalny.
Pytam się, w którym to momencie przewodniczący chciał oddac głoś przedstawicielowi wnioskodawców?
"Nie usną snem sprawiedliwych
Ukołysani legendą
I z mogił powstaną - żywi,
I oni sądzić nas będą"

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Sesja nadzwyczajna - misterna prowokacja
« Odpowiedź #149 dnia: Maja 23, 2010, 10:39:31 »
A mnie nie przestaną śmieszyć dorośli zachowujący się jak chłopczyk, który kopie inne dzieci po kostkach i się cieszy, a jak któreś mu odda, leci z wielkim płaczem do mamusi.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.