• Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - grzegorz.ufniarz

Strony: 1 ... 88 89 [90]
1336
Cytat: "MrW"
Wiem, że pan Grzegorz Ufniarz podniósł rękę- Panie Grzegorzu- niech Pan napisze, co Panem kierowalo by unieść prawicę?


Drogi Panie Mariuszu i Szanowni Państwo.
Moim zdaniem powodem tak histerycznej reakcji szanownych radnych z PO nie było zamiatanie czegokolwiek pod jakikolwiek dywan, czy też kneblowanie kogokolwiek, czymkolwiek. Wszak sesja została jedynie przesunięta o 3 trzygodnie, a nie odwołana.
Prawdziwym, moim zdaniem, powodem wspomnianych reakcji było to, że nie wypalił misternie przygotowany spektakl, napisany i wyreżyserowany przez Panów radnych z PO zasiadających w Komisji Rewizyjnej.
Była cała seria dokumentów, była prezentacja multimedialna przygotowana do wyświetlania z netbooka(nie wiem czy prywatny, czy służbowy ten netbook???).

Odpowiednie przepisy mówią w jakich okolicznościach i w jaki sposób ma następować finał kontroli przeprowadzonej przez Komisję Rewizyjną. Radni PO zgłaszając wniosek o nadzwyczajną sesję chcieli w ten sposób finał kontroli przyspeszyć, pomijając jeden z kroków jaki nalezy wykonać. Pominiety krok, to odpowiedź kontrolowanej jednostki(ZWiK) na zarzuty czy uwagi Komisji Rewizyjnej sformułowane pod adresem Zakładu w efekcie kontroli.
Dziś większość radnych polickich( w tym ja) zdecydowała, że Komisja Rewizyjna powinna się z tymi uwagami ZWiK-u zapoznać i dopiero po tym sformułować ostatecznie swoje wnioski, które zostaną publicznie przedstawione na kontynuacji dzisiejszej sesji w dniu 3 czerwca. Nie uważam aby miało to znamiona kneblowania kogokolwiek lub zamiatania sprawy pod dywan.

I na koniec jeszcze o motywach jakimi się kierowałem przy tym głosowaniu
Sprawa kontroli w ZWiK ma wiele aspektów. Najważniejszy z nich to oczywiście kwestia możliwych nieprawidłowości w naliczaniu opłat, które mogły spowodować, że mieszkańcy budujący przyłącza kanalizacyjne ponieśli wyższe koszty, a ci, którzy robili przyłącza wodne, wydali wiecej pieniędzy na te instalacje, bo musieli postawić jakies polimerobetonowe urządzeni. Ta sprawa wymaga dogłębnego zbadania, zrekompensowania ewentualnych strat bogu ducha winnym ludziom i ukarania odpowiedzialnych za te sprawę.
Jednak od samego począku, powyższy aspekt, używany jest jako narzędzie gry politycznej, której celem jest dyskredytacja Burmistrza i Stowarzyszenia GRYF, którego jestem członkiem. Już kilkakrotnie, a dziś w sposób szczególnie głośny padły oskarżenia, że GRYF okradł mieszkańców. GRYF, czyli ja również.
Szanowni Państwo, skoro wrzaskiem ogłasza się, że jestem złodziejem( co jest absolutną bzdurą), to mam chyba prawo się bronić??? A, że pod drodze okazuje się, że kontrola tylko w nazwie jest "kompleksowa", i że są podstawy sądzić, iż prowadzona była w sposób jednostronny i "z nastawieniem", to tym bardziej mam prawo oczekiwać, że ostateczny raport z tej kontroli uwzględni WSZYSTKIE stanowiska, wyjasnienia, opinie i dane.
Panie Mariuszu - czy tyle wystarczy?

Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

1337
Polityka krajowa / [Polska] Wybory prezydenckie
« dnia: Maj 03, 2010, 21:53:44  »
Cytat: "suszek"
Panie Grzegorzu proszę nie popisywać się swoją odwagą, że zagłosuje Pan na Grześka, bo to kolega ze studiów, no i też Grzesiek. Myślę,że jako były członek Unii Wolności , kolega partyjny Tuska i Komorowskiego ma Pan dylemat, na kogo głosować. Dlatego, proszę nie ściemniać. Konkretnie , na kogo zagłosuje Pan w drugiej turze, na Komorowskiego,czy Kaczyńskiego?


Jeśli będzie druga tura i taki zestaw kandydatów jaki Pan proponuje to na Komorowskiego.
Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

1338
Polityka krajowa / [Polska] Wybory prezydenckie
« dnia: Maj 03, 2010, 00:16:28  »
Wbrew pozorom, prezydent RP dysponuje jednak pewnymi narzędziami, kóre moga zmuszać większość rządzącą do liczenia się z jego stanowiskiem.
Mnie osobiście najbardziej podoba się organizacja władzy w systemie amerykańskim. I nie chodzi tu o wiodącą role prezydenta, tylko, o najbardziej demokratyczny sposób powiązań i kontroli wszystkich trzech elementów władzy - tzw system  check and balances(kontrola i równowaga).

Z tego własnie powodu nie poprę chyba najlepszego z całej stawki Komorowskiego. Uważam, że rządzącej PO przyda się prezydent z opozycyjnego obozu. Model jednowładzy PO(gmina, powiat, marszałek, wojewoda, rząd) przerabiamy od 4 lat w regionie i efekty nie są zadowalające.

Z powodu osobistej znajmości oddam głos na Grześka Napieralskiego. Bylismy razem na roku. Poza tym współczuję mu jego sytuacji. Zagrał va banque i za te odwagę chcę mu pomóc swoim głosem.
Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

PS - w nawiązaniu do wcześniejszej dyskusji - poparcie lewicowego kandydata na prezydenta wcale nie oznacza, iż popierający jest ultralewicowcem, który tęskni za PRL-em;)

1339
Turystyka / [Police] "Sama rama"
« dnia: Kwiecień 12, 2010, 22:19:57  »
Zdaje sie, że na stronie powiatu polickiego "samarama" ma gdzieś swój kącik.
Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

1340
Polityka lokalna / [Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« dnia: Marzec 25, 2010, 23:22:29  »
Cytat: "Wykidajło"
Cytat: "ak"
Miałem sen... miałem sen, że
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
budowy nabrzeża i promenady wzdłuż Łarpi, narazie na odcinku od dzisiejszej przytani WOPR-u do mostku. Planowane jest nabrzeże dla żaglówek, alejka spacerowa, miejsce na grilla.
Proszę to pilotować, może wreszcie Police odwrócą się przodem do Łarpi. Z korzyścią dla niej i dla nas.

Na razie zanosi się na obsuwę. We wtorek na sesji 600 tys. zł, które miały być w tym roku na rozbudowę przystani, ma być przesunięte na 2012 r. A całe zadanie w wieloletnim planie inwestycyjnym z lat 2009-2011 na 2009-2012.


Powód jest dość prosty.
Sygnały z Urzędu Marszałkowskiego mówią, że konkurs na dofinansowanie bedzie ogłoszony dopiero w 3 kwartale( od złożenia wniosków, poprzez ich ocenę aż do podpisania umowy na dofinansowanie może minąć nawet 6 miesięcy). To oznacza, ze nawet jesli się uda przeprowadzić w tym roku przetarg na to zadanie, to i tak finansowanie(realne wydatkowanie pieniędzy) następowac będzie dopiero w 2011 roku. Szkoda więc "mrozić" pieniądze na zadanie, gdy niemal pewne jest, że nie zostaną wydane.
Taki jest powód zdjęcia tych pieniędzy i przesunięcia realizacji o rok w wieloletnim planie inwestycyjnym.
Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

1341
Polityka lokalna / [Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« dnia: Marzec 23, 2010, 22:52:41  »
Cytat: "ak"
Cytat: "kubapolice"
4. działo się coś nad Łarpią, jakieś pomiary do przygotowania planów (może już są?) budowy nabrzeża
Interesujące, może coś więcej na ten temat.


W tym roku złozony zostanie wniosek do RPO dotyczący wsparcia finansowego budowy nabrzeża i promenady wzdłuż Łarpi, narazie na odcinku od dzisiejszej przytani WOPR-u do mostku. Planowane jest nabrzeże dla żaglówek, alejka spacerowa, miejsce na grilla. Przyznaje jednak, że szczegółów dotyczących projektu nie znam.
Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

PS - Wspomniane wyżej pomiary mogły dotyczyć, związanych z planowaną inwestycją badań gruntowych. Wiem, że wokół tego projektu pojawiły się wątpliwości czy budowa wzmocnionego nabrzeża nie wpłynie na wzrost zagrożenia powodziowego.

1342
Historia / [Police] Police - lata 80,90
« dnia: Marzec 08, 2010, 00:22:53  »
Do całej góry i ja dorzuce garść wspomnień.
Pamiętam ryneczek zlokalizowany w miejscu dzisiejszego budynku Zamenofa 1do5. I cały szereg takich małych, ponimieckich chyba betonowych budek strażniczych przy ul. Piaskowej. Słynny bar Agatka na rogu dzisiejszej Bankowej(wtedy Rew. Padziernikowej) i Grzybowej. Zawsze obok Agatki ustawiana była trybuna honorowa na 1-go Maja. Gdzieś na początku lat 80-tych za Agatką powstał Bar ABC z rurkami z kremem i lodami z automatu. Pamietam, że własciciel Agatki, konkurując z ABC postawił automat z grą telewizyjną(tak sie to wtedy nazywało!), przed którym gromadziły się tłumy. Inna lodziarnia była w kontenerze przy Zamenhofa obok dawnego przedszkola. Pamiętam tez "kamyk" i zimę 79 - sniegu było tyle, że był wyższy ode mnie i szło się w takich tunelach śnieżnych do przystanku autobusowego.
Wspominam też wyburzanie bunkra obok SP 4 w kierunku byłej jednostki wojskowej. Dla nas maluchów, wybuchy były ogromną atrakcją;)
W dwóch domach obok dzisiejszego sklepu NEONET był żłobek i przedszkole nr 3. Obok cukiernia. Pamietam, że jako przedszkolak często stawałem z kolegami przy płocie cukierni i wąchaliśmy słodki zapach cukru pudru.
Jedyny chyba sklep czynny do póxna to były delikatesy na Grzybowej. Pójście tam po ciemku było szczytem odwagi. No i jazdy autobusem:) Zanim ustalono linie 107, ze zczecina na osiedle dojeżdżało się 101 z przesiadką w 102 na Rynku. Oczywiście końcowy w Szczecinie był na Pl. Hołdu Pruskiego, a zimą w przyczepach ogórków tylko najtwardsi i wyposażeni w pół litra mogli wytrzymać jazdę do Polic;)
Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

1343
Polityka lokalna / [Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« dnia: Październik 14, 2009, 12:58:13  »
Cytat: "theville666"
jestem pozytywnie zaskoczony. nie ironizuje. tym razem. jakbyś jeszcze mógł napisać co się udało załatwić...na dalej, dobry start do kampanii taka autoreklama ;)


Proszę tego nie kojarzyć z jakimkolwiek startem kampanii.
Odniosłem się do refleksji forumowiczów zawierającej pytanie co nam daje bycie na forum. Czy nasze głosy są wysłuchane przez kogokolwiek?
Twierdzę, że opinie, spostrzeżenia i wnioski padające na tym forum są czasami realizowane w realu.
Piknik Organizacji Pozarządowych - idea powstała na tym forum.
Budowa miejsc parkingowych w kilku miejscach miasta - pomysły lokalizacji zaczerpnięte od forumowiczów.
Budowa ciagu przejść dla pieszych i progów zwalniających - j.w.
Zmiany organizacji ruchu w trakcie remontu ul. Wyszyńskiego, zmiany w rozkładach jazdy LS - j.w.
Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

1344
Polityka lokalna / [Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« dnia: Październik 14, 2009, 10:45:10  »
Cytat: "theville666"
oczywiście ze nie. prawdopodobnie poza Rożą (no i YAKiem) nikt z "góry"  nie wie o naszych wypocinach a co dopiero czyta czy bierze pod rozwagę. ilu nas jet forumowiczów, tych aktywnych - 100? to kropla w morzu 25 tys ludzi  z prawem wyborczym w mieście...


Nie uważam się z człowieka "z góry" ale śledze bardzo dokładnie forum.
Kilka spraw drobnych ale uciążliwych dla mieszkańców, a zgłaszanych na tym forum zostało już załatwione. To pozytywny aspekt funkcjonowania forum.
Inny pozytywny to wielość opinii, częste i ciekawe dyskusje. Jest zatem to forum "głosem społecznym".
Jak dotąd jedyny mniej pozytywny aspekt forum to zajadłe kłótnie, często w drobnych sprawach.
Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

1345
Historia / [Police] Okręgowa Składnica MPS w Policach
« dnia: Październik 14, 2009, 10:32:43  »
Witam
I we mnie zakiełkowały wspomnienia o jednostce w Policach.
Bywałem tam często jako młody chłopiec ponieważ służył tam mój ojciec - był dowódcą kompanii. Jezeli szukacie informacji o jednostce zapytajcie go wprost. urzęduje od rana do wieczora w Stołówce w Białej Szkole.
Jako ciekawostka dodam, że więksośc kadry tej jednostki mieszkała(była skoszarowana?) w budynku przy ul. Grzybowej pomiędzy byłym baerm ABC a pocztą. Do dziś jest to budynek wojskowy(AMW) i mieszkają tam byli żołnieże tej jednostki.
Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

1346
Polityka lokalna / [Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« dnia: Sierpień 28, 2009, 18:35:09  »
Cytat: "kinga ling"
P.S. MBA powinni natomiast ukończyc wszyscy radni. Może praktyczna wiedza w zakresie zarządzania odwiodła by ich od zawirowań personalnych.


Jak nazwa wskazuje MBA to mistrz zarządzania biznesem
Bycie radnym nie ma wiele wspólnego z zarzadzaniem - to domena burmistrza i jego zaplecza w urzędzie. Ponadto, gmina to nie "biznes" tylko przedsiewzięcie publiczne działające dla dobra i zaspokajania potrzeb mieszkańców, którzy ją tworzą.
Sami Panstwo wybieracie sobie radnych wiec przy wyborze kierujcie się swoimi kryteriami i jesli czujecie taka potrzebę, zagladajcie kandydatom w rubrykę wykształcenie.
Ja uważam, że radnym jest bardziej potrzebny talent do słuchania ludzi i rozumienia ich potrzeb, a do tego nie trzeba jakiegoś specjalnego wykształcenia.
Jeżeli juz jednak mamy zaglądać w ukonczone szkoły to bardziej tu wskazana jest znajomość prawa administracyjnego i samorządowego.
Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

1347
Polityka lokalna / [Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« dnia: Sierpień 23, 2009, 02:20:22  »
Twierdzenie, że kłopoty ZCH spowodowane są rządami Gryfa jest oczwyiście kompletnie błędne. Mówienie o tym, że Gmina Police funkcjonuje i rozwija się głównie dzięki ZCH(podatki, opłaty za środowisko) jest oczywiste i często powtarzane na tym forum.
Nie czuje sie kompetentny aby wskazywać winnych za stan fabryki. Natomiast wskazuję, że ów stan w bezpośredni sposób przenosi się na kondycję Gminy i komfort życia mieszkańców.
Jeżeli ktoś uważa, iż zagrożenia jakie stają obecnie przed Gminą Police wynikają również z "rządów" Gryfa, to oczwyiście pełne prawo każdego aby tak myśleć. Ja uważam, że nie jest to jednak do końca trafny pogląd.

W sprawie wyników wyborczy powiem tyle. liczby i statystyki mogą potwierdzać zdanie archanioła. Ale uważam, że PO na tamten czas nie dysponowała ani odpowiednim kandydatem, ani programem ani możliwościami orgaanizacyjnymi aby spróbować choć odrobinę zawalczyć z Burmistrzem Diakunem. A wiem to świetnie bo sam prowadzilem kampanię Gryfa... i po części równiez PO.
Zatem statystycznie może sie jakoś zgadzać teoria archanioła. Praktycznie jednak stwierdzam z całą stanowczością, że PO nie miała najmniejszych szans chocby nawiązać walkę z Panem Diakunem.
Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

1348
Polityka lokalna / [Police] Wasz typ kandydata na przyszłego burmistrza
« dnia: Sierpień 22, 2009, 01:44:42  »
Piotr Misiło nie miał nic poza nowoczesną i kolorowa kampanią. Do tego miał zamysł, zaczerpniety chyba z podręczników marketingu, że wystarczy dobra kampania by produkt sie sprzedał.
I tu wyborcza weryfikacja całkowicie zdemolowała ten pomysł.
Bo dobre i kolorowe opakowanie nie wystarczy na wybory w mieście. Wyborcy pokazali swą madrość i nie uwierzyli w te kolorowanki. Brakowało pomysłu, programu, doświadczenia i dobrych ludzi wokoło. bo sami przyznacie, że program Piotra to była mieszanina cudów photoshopa, autocada i kilku ogranych sloganów o nowoczesnym zarządzaniu.
Mam nadzieje, jeżeli Piotr spróbuje raz jeszcze, ze wyciągnie wnioski z tej lekcji i lepiej sie przygotuje.
Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

PS - Ograne slogany o nowoczesności i piekne kolory nie wystarczyły np chłopakom z Zarządu ZCH. Okazało sie że aby podejmować ważne decyzjie nie wystarczy dobry PR. Chłopcy sie szybko zwineli biorąc godziwe odprawy, a my mamy teraz SPORY kłopot bo fabryka zdycha a wraz z nią padnie nasza piękna Gmina Zielona.

1349
Tematy różne / [Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« dnia: Sierpień 18, 2009, 16:35:28  »
o ile mi wiadomo odbiór techniczny budynku zaczyna sie jutro
uwagi tu zgłoszone zostały juz przekazane do komisji odbiorowej
pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

1350
Motoryzacja / [Police] Drogi.
« dnia: Październik 18, 2008, 10:37:40  »
Podane w tytułowym poscie dane finansowe przy zadaniach nie zostały opatrzone dosyć instotnym dodatkiem informacyjnym. Wszystkie te inwestycje zakładdały oparcie na współfinansowaniu z europejskich środków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Jak powszechnie wiadomo RPO nie ruszył stąd brak realizacji tych zadań. Zaplanowane środki z budżetu gminy wystarczyły jedynie na dokumentację - czyli projekty i ekspertyzy. Oczywiście nie w podanych kwotach(milionowych) tylko dużo taniej.
Wskazane zadania mają być realizowane w roku 2009, przy czym priorytetowa ma być ul. Wyszyńskiego. Planowana jest jej modernizacja nawet gdy nie będzie jeszcze RPO.
Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

Strony: 1 ... 88 89 [90]