Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Ankieta

Jak oceniasz stan dróg w Policach?

bardzo dobry
1 (3.1%)
zadowalający
7 (21.9%)
zły
12 (37.5%)
beznadziejny
12 (37.5%)

Głosów w sumie: 21

Głosowanie skończone: Października 17, 2008, 20:37:18

Autor Wątek: [Police] Drogi.  (Przeczytany 13174 razy)

Offline Godzik

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 217
    • Zobacz profil
[Police] Drogi.
« dnia: Października 17, 2008, 20:37:18 »
Witam wszystkich,
chciałbym poruszyć temat stanu dróg w tym mieście, zapoczątkować jakąś szerszą dyskusję.
Stan dróg, jaki jest, każdy widzi i czuje. Mnie osobiście krew zalewa i kieszeń boli, kiedy przejeżdżam ulicami Piłsudskiego, Wyszyńskiego, Piaskową, Grzybową, Grunwaldzką... (mam wymieniać dalej?).
Na początek może garść informacji z projektu budżetu na 2008 rok:
    A) Modernizacja ul.Wyszyńskiego w Policach
    Okres realizacji: 2003-2009
    Budżet na 2008 rok: 2 112 000 zł

    B) Modernizacja wiaduktu przy ul. Piotra i Pawła w Policach
    Okres realizacji: 2007-2008
    Budżet na 2008 rok: 3 517 500 zł

    C) Modernizacja wiaduktu przy ul. Kuźnickiej w Policach
    Okres realizacji: 2008-2009
    Budżet na 2008 rok: 150 000 zł[/list]
    Ad. A. Wiedzieliście, szanowni forumowicze, że Wyszyńskiego jest modernizowana od 2003 roku? A czy wiedzieliście, że tegoroczne prace przy modernizacji ul. Wyszyńskiego kosztować będą ponad 2 mln zł?
    Ja przecierałem oczy w nadziei, że się za chwilę obudzę.
    Zapytam wprost: czy łatanie pojawiających się między betonowymi płytami (wszyscy wiemy, że to jest "podstawą" tej ulicy) szczelin można nawet na wyrost nazwać "modernizacją"? I najważniejsze: czy aż taki koszt jest tych prac? (zima idzie, więc nie wydaje mi się, żeby coś się miało dziać w tej materii jeszcze w tym roku)

    Ad. B. To jest smaczny kąsek. 3,5 mln zł na mijający rok. Efekt? Sygnalizacja świetlna puszczająca wahadłowo ruch na rzeczonym wiadukcie.

    Ad. C. Wiadukt przy Kuźnickiej. Przejeżdżam obok codziennie, nie widać, żeby się coś działo. No ale 150 tys. to można na sam projekt modernizacji wydać, więc się nie czepiam.

    Pieniędzy na inwestycje drogowe mnóstwo, jednak, żeby coś się działo w samych Policach, to nie zauważyłem - jedynie w Jasienicy coś się dzieje, wylali warstwę wiążąco-profilującą, i czekają z położeniem warstwy ścieralnej chyba na pojawienie się dziur w istniejącej warstwie ;] Sytuacja taka trwa już dobre pół roku. Bez komentarza.

    To tyle na początek. Wrzucam również ankietę, tak dla urozmaicenia. Zapraszam do dyskusji, bez pyskówek. Adminie (Moderatorze), proszę czynić swą powinność.

    Pozdrawiam.

    Pomocny link: http://www.bip.police.pl/?cid=210&bip_id=1211
    Godzik



    "Masz styl i masz klasę, zostań moim przydupasem." - Stephen King

    Offline Denver

    • Administrator
    • VIP
    • *****
    • Wiadomości: 1121
    • ostatni dinozaur
      • Zobacz profil
    [Police] Drogi.
    « Odpowiedź #1 dnia: Października 17, 2008, 21:30:52 »
    Co do pierwszego punktu to z tego co mi się obiło o uszy to remont tej ulicy miał się rozpocząć w tym roku, ale procedury przetragowe i odwołania przeciągneły sprawę i przełożyły ją w czasie na następny rok.
    Co do remontowania to w tym roku pokryto ul. Wyszyńskiego jakimś dzinym czymś, co miało poprawić nieco komfor jazdy...
    Fakt, że stan dróg i tak pozostawia wiele do życzenia...

    Brebis

    • Gość
    [Police] Drogi.
    « Odpowiedź #2 dnia: Października 17, 2008, 21:34:09 »
    No o.k. Wyszyńskiego i Piaskowa wymagają natychmiastowego remontu, ale co masz do Grzybowej, Grunwaldzkiej czy  Piłsudskiego? Bijesz pianę i tyle. Sposób na podkręcenie nastrojów anty anty???
    A co powiesz o wyremontowanej drodze  w Siedlicach? dobrej drodze na Głębokie, czy o masie (przeważającej)dróg w stanie o niebo lepszym niż w Szczecinie? Rozumiem, chwalenie jest niewygodne i nudne. Lepiej krytykować. O.K. szanuję pieniactwo  :lol2:

    Offline caarola

    • Gaduła
    • ******
    • Wiadomości: 245
      • Zobacz profil
    [Police] Drogi.
    « Odpowiedź #3 dnia: Października 17, 2008, 21:35:33 »
    No i tak żeś Godżek pojechał że nic dodać nic ując i jak tu z Tobą gadać?  :rotfl:
    Pozbawione interpunkcji i pełne błędów posty to tak, jakbyś postawił piwo w brudnym kuflu z pływającą muchą i mówił, że masz problemy z myciem...

    Offline Denver

    • Administrator
    • VIP
    • *****
    • Wiadomości: 1121
    • ostatni dinozaur
      • Zobacz profil
    [Police] Drogi.
    « Odpowiedź #4 dnia: Października 17, 2008, 21:42:04 »
    Cytat: "Brebis"
    No o.k. Wyszyńskiego i Piaskowa wymagają natychmiastowego remontu, ale co masz do Grzybowej, Grunwaldzkiej czy  Piłsudskiego? Bijesz pianę i tyle. Sposób na podkręcenie nastrojów anty anty???
    A co powiesz o wyremontowanej drodze  w Siedlicach? dobrej drodze na Głębokie, czy o masie (przeważającej)dróg w stanie o niebo lepszym niż w Szczecinie? Rozumiem, chwalenie jest niewygodne i nudne. Lepiej krytykować. O.K. szanuję pieniactwo  :lol2:


    Ja w żadnym razie nie chcę nabijać piany, ale ulica Piłsudskiego w okolicach przed wiaduktem jest w złym stanie...
    No i trzeba się cieszyć, że mamy drogi, bo nowe na ul. Brzoskwiniowej na przykład utwardzononej nawierzchni się można się w ogóle doczekać...

    Offline caarola

    • Gaduła
    • ******
    • Wiadomości: 245
      • Zobacz profil
    [Police] Drogi.
    « Odpowiedź #5 dnia: Października 17, 2008, 21:43:18 »
    Cytat: "Brebis"
    Rozumiem, chwalenie jest niewygodne i nudne. Lepiej krytykować. O.K. szanuję pieniactwo  :lol2:


    Taaaaaaaa wygodnie za to jest nie zwracać uwagi na problemy i nie naprawiać ich! lepiej niech się dzieje co chce, niech wszystko niszczeje, co tam..  :crazy:

    Czy to forum nie jest aby po to żeby dzielić się takimi spostrzeżeniami ?
    Pozbawione interpunkcji i pełne błędów posty to tak, jakbyś postawił piwo w brudnym kuflu z pływającą muchą i mówił, że masz problemy z myciem...

    Offline Godzik

    • Moderator
    • Gaduła
    • *****
    • Wiadomości: 217
      • Zobacz profil
    [Police] Drogi.
    « Odpowiedź #6 dnia: Października 17, 2008, 21:59:10 »
    Cytat: "Brebis"
    ale co masz do Grzybowej, Grunwaldzkiej czy Piłsudskiego?

    Kolega chyba dawno Grzybową nie jechał, polecam szczególnej uwadze odcinek od skrzyżowania z ulicą Bankową do skrzyżowania z ulicą Piaskową, łata łatę łatą pogania... faktycznie nawierzchnia godna toru F1.
    Grunwaldzka? I owszem, pozapadane studzienki i poprzeczne "rowy", w które pół koła wpada niszcząc przy tym ogumienie i zawieszenie - to faktycznie przykład "dobrej" drogi.
    Piłsudskiego? Proszę bardzo: odcinek od wiaduktu do netto, miód na me serce. A spróbuj kolego skręcić z Piłsudskiego w ulicę Przybora - koleiny będą Ci to chciały baaardzo uniemożliwić.
    Mógłbym dorzucić do tego zestawu jeszcze ulicę Piotra i Pawła, z cudnym odcinkiem przy bajorku :D

    Cytat: "Brebis"
    Bijesz pianę i tyle. Sposób na podkręcenie nastrojów anty anty???

    Faktycznie, moja odpowiedź na Twój zarzut z pewnością potwierdza Twoją tezę ;]Dla Twojej informacji, nie jestem rodowitym Policzaninem (zaraz pewnie przeczytam... "więc jakim prawem zabierasz głos?"), mieszkam tu i pracuję po prostu, i mało mnie obchodzą tutejsze rozgrywki polityczne czy salonikowe.

    Cytat: "Brebis"
    A co powiesz o wyremontowanej drodze w Siedlicach?

    Wystarczy czytać ze zrozumieniem, żeby wywnioskować z pierwszego postu, że chodzi o drogi w samych Policach, a nie okolicznych wioskach, czy na trasach przelotowych, do których oczywiście większych zastrzeżeń nie ma chyba nikt. Chodzi o życie codzienne, dojazd do i z pracy na terenie samego miasta, dojazd do sklepów czy innych instytucji użyteczności publicznej.

    Cytat: "Brebis"
    O.K. szanuję pieniactwo

    I to mnie nazywa się pieniaczem? Nie przedstawiasz żadnych argumentów, tylko z miejsca atakujesz. Zdrowia życzę i zadowolenia z siebie.

    Pozdrawiam wszystkich.
    Godzik



    "Masz styl i masz klasę, zostań moim przydupasem." - Stephen King

    Brebis

    • Gość
    [Police] Drogi.
    « Odpowiedź #7 dnia: Października 17, 2008, 22:11:10 »
    Cytat: "Godzik"
    Dla Twojej informacji, nie jestem rodowitym Policzaninem (zaraz pewnie przeczytam... "więc jakim prawem zabierasz głos?"), mieszkam tu i pracuję po prostu, i mało mnie obchodzą tutejsze rozgrywki polityczne


    Dla twojej informacji, mieszkam w Szczecinie i nie powiem tak. Pracuję tu tylko i tym bardziej nie obchodzą mnie rozgrywki, ale również dlatego porównałem Police do Szczecina, bo macie naprawdę świetne drogi w mieście w porównaniu do nas.

    Offline Godzik

    • Moderator
    • Gaduła
    • *****
    • Wiadomości: 217
      • Zobacz profil
    [Police] Drogi.
    « Odpowiedź #8 dnia: Października 17, 2008, 22:18:25 »
    Cytat: "Brebis"
    Dla twojej informacji, mieszkam w Szczecinie i nie powiem tak. Pracuję tu tylko i tym bardziej nie obchodzą mnie rozgrywki, ale również dlatego porównałem Police do Szczecina, bo macie naprawdę świetne drogi w mieście w porównaniu do nas.

    Szczecin pod względem dróg nie wygląda tak źle, czytałem, że relatywnie spośród dużych miast, w Szczecinie jest jedna z najwyższych średnich prędkości, co świadczy o małej ilości korków i dobrze rozbudowanej sieci dróg (niekoniecznie o ich jakości) - no, ale to już temat na inny wątek, i chyba nie na tym forum :D
    Świetne drogi to są (znam jedno takie miasto, moje rodzinne zresztą - nie chwaląc się :]), ale nie w Policach, co pokazuje chyba dość jednoznacznie dotychczasowy wynik ankiety.

    Pozdrawiam.
    Godzik



    "Masz styl i masz klasę, zostań moim przydupasem." - Stephen King

    Offline gigus 36

    • Rozpisuje się
    • *****
    • Wiadomości: 120
      • Zobacz profil
    drogi w policach
    « Odpowiedź #9 dnia: Października 17, 2008, 23:40:57 »
    witam chciałem przypomnieć że na poprzednich WP ten temat poruszałem i na nikim nie zrobiło to wrażenia ktoś mi odpisał że Wyszyńskiego ponoć w planach na przyszły rok , napisali że pieniacz i tyle było tematu.Tu w Policach zrobił się marazm nic się nie dzieje ,,wręczają sobie medale,, gazety gminę wychwalają Wiecie co wam powiem po ostatnich wypowiedziach na forum tu już nic nie będzie w tym naszym mieście nic się nie zmieni nic się
    nie będzie działo szkoda się rozpisywać taka ,,mała Białoruś,,tylko się pokłócicie a pan Burmistrz ze świtą robi co chce ,radni swoje.Na tym forum było poruszanych tyle tematów i spływa co po niektórych.A szkoda bo nie raz czytałem mądre wypowiedzi.Oni i tak robią swoje.Wszystkie ulice w Policach maja zniszczoną nawierzchnie jak już.

    Offline dd2f

    • Gaduła
    • ******
    • Wiadomości: 277
      • Zobacz profil
    [Police] Drogi.
    « Odpowiedź #10 dnia: Października 18, 2008, 00:13:48 »
    Są plusy i minusy takich dróg jak my mamy. Na plus napewno trzeba będzie zaliczyć to, że jakiś wariat nie będzie pokazywał co to on nie ma za fury i nie będzie napierał 120 na godzinę po mieście (choć i tak bezmyślni się zdarzają). Ja tam specjalnie nie narzekam na jakość dróg w samych policach, nie ma się co czepiać bo to u nas w kraju normalne, że nie ma kilometra bez dziury a jak się naprawia to prawie zawsze jest to łatanie. Taki urok w naszym kraju, może za 50 lat osiągniemy poziom obecny w niemczech.

    Nie ma co narzekać za bardzo na dziury w mieście, gorzej z tymi na trasach, gdzie prędkości są większe i często brak oświetlenia, tamte są znacznie bardziej niebezpieczne. Te w mieście da radę omijać, ja na Piłsudskiego w ww miejscu już się nauczyłem slalomu między studzienkami a krawężnikami, tak samo zresztą jak i na ulicy Asfaltowej ;-) A płaskie drogi? Przydały by się - to fakt, sam mam aluminiowe wahacze (i to dość sporo) więc boli mnie każda dziura, której nie ominę ;-)

    A inną sprawą jest to na co faktycznie idą te pieniądze, pewnie na nowe domy dla tych "równiejszych" a Ci "równi" będą musieli jeździć po nierównych drogach ;-)

    Pozdrawiam
    I love the night.
    1101110100101111

    Offline Godzik

    • Moderator
    • Gaduła
    • *****
    • Wiadomości: 217
      • Zobacz profil
    [Police] Drogi.
    « Odpowiedź #11 dnia: Października 18, 2008, 00:32:23 »
    Cytat: "dd2f"
    Są plusy i minusy takich dróg jak my mamy.

    Dziury nigdy nie będą na plus. Większe zużycie części samochodu - zwróć uwagę, że ściągając samochód z Zachodu, ma on zazwyczaj zawieszenie w doskonałym stanie - polatasz takim autem trochę po Polsce, i zawieszenie masz do wymiany - idąc dalej tym tropem, niesprawny samochód zwiększa zagrożenie na drodze. Jadąc, skupiasz się na omijaniu dziur, a nie na bacznym obserwowaniu drogi, innych użytkowników i najbliższego otoczenia - co znowu stwarza niebezpieczeństwo na drodze.

    Cytat: "dd2f"
    Na plus napewno trzeba będzie zaliczyć to, że jakiś wariat nie będzie pokazywał co to on nie ma za fury i nie będzie napierał 120 na godzinę po mieście (choć i tak bezmyślni się zdarzają).

    Jak chce pokazać, to i na dziurach pokaże. Bez dziur staje się to automatycznie "bezpieczniejsze", o ile zasuwanie po mieście 120 (na normalnej drodze, z przejściami dla pieszych itp.) może być bezpieczne.

    Cytat: "dd2f"
    mam aluminiowe wahacze (i to dość sporo) więc boli mnie każda dziura, której nie ominę

    Mam ten sam problem ;]

    Polickie drogi pozostawiają wiele do życzenia, niestety.
    Dopóki ktoś personalnie nie będzie odpowiadał za wypadki i uszkodzenia powstałe z powodu zaniedbań w drogownictwie, dopóty się raczej nic nie zmieni (wiem, dość radykalne podejście).

    Pozdrawiam.
    Godzik



    "Masz styl i masz klasę, zostań moim przydupasem." - Stephen King

    Offline dd2f

    • Gaduła
    • ******
    • Wiadomości: 277
      • Zobacz profil
    [Police] Drogi.
    « Odpowiedź #12 dnia: Października 18, 2008, 10:06:27 »
    Cytat: "Godzik"
    Większe zużycie części samochodu

    Racja, tu się sprzeczał nie będę, ludzie mogli by sporo zaoszczędzić na dobrych drogach nie mówiąc już nic o firmach, które mają całe floty i o tych posiadających tiry gdzie ceny części są już niemałe.

    Cytat: "Godzik"
    Jak chce pokazać, to i na dziurach pokaże. Bez dziur staje się to automatycznie "bezpieczniejsze", o ile zasuwanie po mieście 120 (na normalnej drodze, z przejściami dla pieszych itp.) może być bezpieczne.

    Ale dziury ograniczają, Ci którzy mają chociaż trochę rozumu (albo Ci z 18" alusami ;-)) jeśli będą chcieli poszaleć to się tak nie rozpędzą bo szkoda im będzie auta. Gdyby drogi były w lepszym stanie w Policach to wydaje mi się, że część tych z nadmiarem adrenaliny a niedoborem wyobraźni mogła by szaleć jeszcze bardziej, no i nie wiem czy byłoby bezpieczniejsze bo wtedy byłyby jeszcze większe prędkości.

    Zresztą nie mam tu zamiaru usprawiedliwiać ani zarządców dróg ani wariatów którzy ogranicznik w aucie powinni mieć na 50km/h, prawda jest taka że w cywilizowanym kraju drogi powinny być w dobrym stanie a ludzie powinni umieć korzystać z auta w taki sposób aby nie odebrać drugiemu radości z życia. Dla rajdowców polecam gokarty - świetna zabawa.
    I love the night.
    1101110100101111

    Offline grzegorz.ufniarz

    • Weteran
    • *********
    • Wiadomości: 1734
    • Płeć: Mężczyzna
      • Zobacz profil
      • http://www.grzegorzufniarz.pl
    [Police] Drogi.
    « Odpowiedź #13 dnia: Października 18, 2008, 10:37:40 »
    Podane w tytułowym poscie dane finansowe przy zadaniach nie zostały opatrzone dosyć instotnym dodatkiem informacyjnym. Wszystkie te inwestycje zakładdały oparcie na współfinansowaniu z europejskich środków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Jak powszechnie wiadomo RPO nie ruszył stąd brak realizacji tych zadań. Zaplanowane środki z budżetu gminy wystarczyły jedynie na dokumentację - czyli projekty i ekspertyzy. Oczywiście nie w podanych kwotach(milionowych) tylko dużo taniej.
    Wskazane zadania mają być realizowane w roku 2009, przy czym priorytetowa ma być ul. Wyszyńskiego. Planowana jest jej modernizacja nawet gdy nie będzie jeszcze RPO.
    Pozdrawiam
    Grzegorz Ufniarz

    Offline Ważniak

    • Moderator
    • Weteran
    • *****
    • Wiadomości: 1676
    • Płeć: Mężczyzna
    • Subiektywnie obiektywny
      • Zobacz profil
    [Police] Drogi.
    « Odpowiedź #14 dnia: Października 18, 2008, 10:57:39 »
    Cytat: "gigus 36"
    Wszystkie ulice w Policach maja zniszczoną nawierzchnie jak już.
    Z tym się zgodzę, ulica Tanowska, Kołłątaja, droga do Siedlic są drogami z dobrą nawierzchnią. Największym problem na remontowanych drogach są źle ułożone studzienki (Kościuszki, Asfaltowa). Drogi w Policach jeszcze do tragicznych nie należą i chyba po każdej polickiej drodze jedzie się lepiej niż po szczecińskiej Szosie Polskiej.
    Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.