Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Police - lata 80,90  (Przeczytany 88867 razy)

Offline grubcia1982

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 339
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #120 dnia: Lutego 21, 2010, 12:38:30 »
"Gafę popełnić jest wybaczalnym nietaktem. Ignorancja, to gafa nabyta i pielęgnowana"

yak

  • Gość
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #121 dnia: Lutego 21, 2010, 12:48:38 »
Dzięki, wszystko OK.

bob

  • Gość
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #122 dnia: Lutego 27, 2010, 09:51:40 »
Ten strumień wije się równolegle do drogi przez Leśno Górne, widać go tuż przy poboczu np. na wjeździe do Siedlic. Na terenie miasta płynie już pod ziemią i pełni dziś rolę, co tu dużo mówić - ścieku... Jego trasa w przybliżeniu to: piaskownik za Ósemką, okolice Kingi (kokos126 dobrze pamięta konstrukcję do odpowietrzania ścieków) skrzyżowanie Wyszyńskiego z Piłsudskiego, gdzie strumyczek skręca i płynie aż do... Oczyszczalni Ścieków Komunalnych ZWiKu przy ulicy Dębowej (przedłużenie Piłsudskiego za skrzyżowaniem z Asfaltową). Zakładam, że oczyszczony wpada już sobie spokojnie do rzeki - ale proszę mnie poprawić, jeśli się mylę! Pozdrawiam, bob

Offline Afgan2402

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 481
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #123 dnia: Marca 07, 2010, 22:41:15 »
Wroce do miejsca pierwszego kotwiczenia wesolego miasteczka.Bylo to miejsce placu rogu ulicy Wojska Polskiego i Slonecznej.Pamietam ze wtedy zaprzyjazniona obsluga miasteczka puszczala ''okolicznych zaprzyjaznionych mieszkancow''i o czwartej rano na lancuchy ;D
PO,tylko dla idiotów.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #124 dnia: Marca 08, 2010, 00:22:53 »
Do całej góry i ja dorzuce garść wspomnień.
Pamiętam ryneczek zlokalizowany w miejscu dzisiejszego budynku Zamenofa 1do5. I cały szereg takich małych, ponimieckich chyba betonowych budek strażniczych przy ul. Piaskowej. Słynny bar Agatka na rogu dzisiejszej Bankowej(wtedy Rew. Padziernikowej) i Grzybowej. Zawsze obok Agatki ustawiana była trybuna honorowa na 1-go Maja. Gdzieś na początku lat 80-tych za Agatką powstał Bar ABC z rurkami z kremem i lodami z automatu. Pamietam, że własciciel Agatki, konkurując z ABC postawił automat z grą telewizyjną(tak sie to wtedy nazywało!), przed którym gromadziły się tłumy. Inna lodziarnia była w kontenerze przy Zamenhofa obok dawnego przedszkola. Pamiętam tez "kamyk" i zimę 79 - sniegu było tyle, że był wyższy ode mnie i szło się w takich tunelach śnieżnych do przystanku autobusowego.
Wspominam też wyburzanie bunkra obok SP 4 w kierunku byłej jednostki wojskowej. Dla nas maluchów, wybuchy były ogromną atrakcją;)
W dwóch domach obok dzisiejszego sklepu NEONET był żłobek i przedszkole nr 3. Obok cukiernia. Pamietam, że jako przedszkolak często stawałem z kolegami przy płocie cukierni i wąchaliśmy słodki zapach cukru pudru.
Jedyny chyba sklep czynny do póxna to były delikatesy na Grzybowej. Pójście tam po ciemku było szczytem odwagi. No i jazdy autobusem:) Zanim ustalono linie 107, ze zczecina na osiedle dojeżdżało się 101 z przesiadką w 102 na Rynku. Oczywiście końcowy w Szczecinie był na Pl. Hołdu Pruskiego, a zimą w przyczepach ogórków tylko najtwardsi i wyposażeni w pół litra mogli wytrzymać jazdę do Polic;)
Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

Offline Afgan2402

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 481
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #125 dnia: Marca 09, 2010, 12:54:14 »


To jest fragment programu opowiadajacy historie o szczecinsko polickim liceum morskim.
Program zostal nagrany w 1981r.Mysle ze te budynki,  sa nam wszystkim dobrze znane.
PO,tylko dla idiotów.

Offline jatage

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #126 dnia: Marca 09, 2010, 20:49:33 »
Cytat: "Afgan2402"


To jest fragment programu opowiadajacy historie o szczecinsko polickim liceum morskim.
Program zostal nagrany w 1981r.Mysle ze te budynki,  sa nam wszystkim dobrze znane.


Historia LM w Policach

Polecam

Offline Daurel

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 137
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #127 dnia: Marca 09, 2010, 23:38:24 »
Cytat: "kokos126"
azbestpolice, zgadza sie ,jakis dzieciak sie utopił ,chodzilem tam z kolesiami na kijanki a dół był prawie na miejscu budynku spółdzielni odry.


Utopił się Paweł G. (nazwiska nie wymieniam) uczeń byłej Szkoły Podstawowej nr4 . Pamiętam Dobrze ze Nurkowie nie mogli znaleźć chłopca z powodu niewidoczności - potem w końcu wypompowali wodę za pomocą 3-ch pomp straży pożarnej. To był dla mnie szok - jak zobaczyliśmy po wydobyciu  ;/ Tyle pamiętam.

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #128 dnia: Marca 09, 2010, 23:51:55 »
Oj , tak dół był duży i głęboki (niezabezpiczony), moi chłopcy tam chodzili, jak sie dowiedziałam o tym tragicznym wypadku.... to strach...strach mnie ogarał

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #129 dnia: Marca 21, 2010, 14:06:34 »
Na stronie szczecińskiego urzędu miasta oglądać możemy (pod tym linkiem) zdjęcie lotnicze Szczecina z 1996 roku - fajna sprawa tym bardziej, że zdjęcie swoim zasięgiem obejmuje także sporą część Polic. Jest to obszar, którego zachodnią granice wyznacza mniej więcej ul. Wyszyńskiego, a północną linia na której znajduje się zajezdnia autobusowa. Możemy więc popatrzeć na skrzyżowanie ul. Siedleckiej, Wyszyńskiego i Grzybowej przed budową ronda itd.

tad19601963

  • Gość
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #130 dnia: Marca 23, 2010, 19:42:16 »
apropos zdjęcia http://static.panoramio.com/photos/original/11126279.jpg po lewej stronie komin EC2 jeszcze nie pomalowany 180 m wysokości jak pamiętam miał mierzyć ponad 200 m ale NRD miało obiekcje... w środku wieża granulacyjna mocznika a po prawej komin bieli tytanowej ze 150 m wysokości a jeżeli chodzi o kominy starej fabryki 3 szt. to zostały wyburzone chyba na początku lat 70 XX w. a mierzyły chyba z 80 m max

mateusz

  • Gość
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #131 dnia: Marca 23, 2010, 20:34:55 »
Znalazłem fajne zdjęcie - Otwarcie sklepu na Zamenhofa ( kiedyś to musiały być niezłe promocje )  Teraz chyba to jest Farmer



Offline Domino

  • Moderator
  • Wielka Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 900
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #132 dnia: Marca 23, 2010, 21:01:11 »
Znalezione w sieci.

Zdjęcia bazy autobusowej na ulicy Fabrycznej w Policach - "Wiadomości Polickie" marzec 1986 rok.






Pozdrawiam

Offline kokos126

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #133 dnia: Marca 23, 2010, 21:18:30 »
Domino, jesteś nie samowity ze swoimi archiwami.
mateusz, raczej kolejka po towar deficytowy (ciekawe czy już na kartki czy jeszcze przed kartkami)

Offline Agnes_1976

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #134 dnia: Marca 23, 2010, 22:24:14 »
Cytat: "mateusz"
Znalazłem fajne zdjęcie - Otwarcie sklepu na Zamenhofa ( kiedyś to musiały być niezłe promocje )  Teraz chyba to jest Farmer



Ale smutny krajobraz... Szaro, buro, błocko wszędzie.

Poprawiłem cytat. Pozdrawiam - Kuba
Pisanie nie polega jedynie na wyrażaniu myśli