Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Police - lata 80,90  (Przeczytany 88065 razy)

Offline Borisz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 460
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #90 dnia: Lutego 18, 2010, 11:27:07 »
Cytat: "Poganin"
A czy ktoś posiada może zdjęcie pierwszej siedziby spółdzielni Chemik, która mieściła się obok przedszkola nr 8? To był - o ile dobrze pamiętam - taki barak, rozebrany na początku lat 90.


Pamiętam ten barak (kiedys było ich więcej), potem się on chyba spalił. Do dziś są resztki w trawie (cegły, beton), jak się stopi śn ieg to będzie widac.

Cytat: "Storczyk"
Obok Oazy na tym skwerku są zakopane fundamenty olbrzymiego bloku miał tam powstać dom towarowy.Taki był pierwotny zamiar nic z tego nie wyszło


Kiedys były w tym placu dziury (przynajmniej jedna), przez które można było zajrzec do piwnicy czy jakiegoś podziemia. teraz już tego nie ma, pewnie to skutek sypania na ten plac ziemi przy okazji różnych remontów (np budowa parkingu). A pamiętam jak ten plac był jeszcze otoczony drewnianym płotem, potem pamiętam jak tam siali trawę przy pomocy ... konia.
Co do koni, za czasów Oazy na tyły przyjeżdżał włąsnie wóz konny i zabierał chyba jakeś resztki.
A gdy Oazę przerabiali na Kingę, z tyłu rosła góra demontowanego złomu (wentylatory, kuchenki, wózki do rozwożenia posiłków), szkoda że nie zrobiło się wtedy żadnego zdjęcia...

bob

  • Gość
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #91 dnia: Lutego 19, 2010, 00:27:38 »
Ja jeszcze pamiętam pochody na pierwszego maja, chyba w okolicach dzisiejszej Pilsudskiego/PCK... No i kiermasze w okolicy dawnej Oazy, gdzie czesem można było kupić naprawdę fantastyczne rzeczy (ale to już pod koniec PRLu)

Offline Agnes_1976

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #92 dnia: Lutego 19, 2010, 17:12:59 »
Faktycznie, to były niezapomniane jarmarki wokół Oazy! Ja i moi rodzice głównie zaopatrywaliśmy się tam w mnóstwo książek, czasem sprzedawanych prosto z samochodu dostawczego. Fajnie było!
Pisanie nie polega jedynie na wyrażaniu myśli

Offline kokos126

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #93 dnia: Lutego 19, 2010, 21:47:26 »
ja z tych jarmarków to pamiętam mieczyki takie z pck oraz jojo z pazlotka paru gumek i czegos tam jeszcze no i tak po za tym pełno ludzi którzy coś od siebie sprzedawali.

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #94 dnia: Lutego 19, 2010, 21:54:33 »
z końca lat 80-tych, to jeszcze mile wspominam, wycieczki autokarowe do Berlina zachodniego "turystyczne", po zakup sprzętu RTV,  itp. .... mur jeszcze stał, widziałam.
A zbiórka na "Engelplatz", to były czasy.....

Offline kokos126

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #95 dnia: Lutego 19, 2010, 22:54:52 »
jak jeszcze bylem maluski to pamietam jak rodzice na starych policach czekali w kolejne na jakis sprzet rtv agd (nie pamietam co to było) a teraz jest tam fotogram czy jakos tak,chodzi o ten ciag sklepów obok sediny i grzybka.

bob

  • Gość
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #96 dnia: Lutego 20, 2010, 05:29:26 »
Taaak, dużo się od tego czasu pozmieniało: po sprzęt RTV\AGD nawet nie trzeba wychodzić z domu, a do Berlina dwie godziny drogi, i nawet o paszport nikt nie pyta :-) Ale skoro już o handlu mowa - wie ktoś może, co było na polickim Ryneczku, zanim zaczęto tam handlować? Ja mam tylko mgliste wspomnienie jakichś linii wymalowanych na asfalcie, jak na boisku albo placu manewrowym, jeszcze na grubo zanim powstał cały ciąg sklepów od strony Piłsudskiego (Oscar, Tarantula itp.)

pendrajf

  • Gość
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #97 dnia: Lutego 20, 2010, 08:21:27 »
Ja z jarmarków pamiętam takie czarne gumowe diabełki, które po naciśnięciu wystawiały czerwony jęzor :P Te "prawie jojo" też pamiętam, to chyba były takie krążki na gumkach od majtek :D

Offline Policzanin_2

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #98 dnia: Lutego 20, 2010, 09:08:53 »
Diabełki pamiętam... :( Albo jak rodzice kupili mi pistolet na korki i palce opuchnięte wszyscy oprócz mnie mieli :D Widzę przez mgłę wesołe miasteczko koło muszli koncertowej.Pamiętam jak kręciłem się w takim samolociku.

melka

  • Gość
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #99 dnia: Lutego 20, 2010, 09:41:24 »
Cytat: "bob"
Ale skoro już o handlu mowa - wie ktoś może, co było na polickim Ryneczku, zanim zaczęto tam handlować? Ja mam tylko mgliste wspomnienie jakichś linii wymalowanych na asfalcie, jak na boisku albo placu manewrowym, )


tam był plac i .. zatrzymywało się wesołe miasteczko po środku z karuzelą łańcuchową;) notabene największą atrakcja dla nas nastolatków

później przeznaczono teren ten na Ryneczek, najpierw handel z samochodów a potem jakieś zadaszenie i budki. Na samym początku sporo osób zza wschodniej granicy tam handlowało.

Offline Agnes_1976

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #100 dnia: Lutego 20, 2010, 16:16:40 »
Właśnie, kiedyś na miejscu Ryneczku było objazdowe wesołe miasteczko!! To był szał na łańcuchowej! Oj, przywołujecie fajne wspomnienia i przeżycia z dzieciństwa.
Pisanie nie polega jedynie na wyrażaniu myśli

Offline kier

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #101 dnia: Lutego 20, 2010, 19:39:22 »
no i chyba kort tenisowy tez byl, przynajmniej na czesci terenu

Offline Nataleczka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 488
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #102 dnia: Lutego 20, 2010, 20:37:57 »
a no był kort tenisowy bo moja mama do mnie zawsze mówi jak nie wiem gdzie jest dany sklep  " no wiesz tam na korcie " i chyba jak był stary ryneczek to siatka była taka wysoka ale nie wiem czy dobrze pamiętam...
Bo wolność krzyżami się mierzy,
Historia ten jeden ma błąd!!!
   Ja mówię Hifi Wy mówicie Banda !

Offline kokos126

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #103 dnia: Lutego 20, 2010, 21:34:19 »
Nataleczka, dobrze pamiętasz :-D jeszcze pamiętam własnie te wesołe miasteczka w tym miejscu i od czasu do czasu cyrk zawitał .To był w sumie taki pierwszy "pokazowy" plac nie licząc bunkra który przetrwał do dziś i jeszcze przetrwa swoje.
Pamięta ktoś może jeszcze polickie mokradła tzn. tam gdzie teraz jest lotos netto i od nie dawna orlen.Przeciez tam były takie bagniska i ludzie wszystko tam wywalali co sie dało,doginałem tam do podstawówki numer 5 jeszcze swego czasu. :jupi:

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
[Police] Police - lata 80,90
« Odpowiedź #104 dnia: Lutego 20, 2010, 21:37:29 »
Tak, tak , jak był jeszcze stary ryneczek, to był kort, moi synowe tam grywali...