Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2458) : eval()'d code on line 205
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Daria

Strony: 1 [2] 3 4 ... 56
16
Sprawy bieżące / Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« dnia: Wrzesień 29, 2015, 14:24:37  »
Udało się.
Nagłośnienie pomogło.

17
Tematy różne / Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« dnia: Wrzesień 29, 2015, 14:21:34  »
Dzięki za odpowiedź. Czyli...Pisząc na tym forum trzeba się liczyć się z tą możliwością. Niezbyt komfortowe. 

18
Tematy różne / Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« dnia: Wrzesień 28, 2015, 16:44:41  »
No nie...I znów to samo. Użytkownik o nicku ,,politycznie podejrzany" wkleiłeś post Wikidajły jako Darii(wrzesień 27,2015, 21:58:55). Stąd pytanie: Jak to się dzieje, że jest możliwość wkleić post jednego użytkownika jako post drugiego? W czym rzecz?

19
Tematy różne / Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« dnia: Wrzesień 27, 2015, 10:44:41  »
No to mamy pierwszy oficjalnie potwierdzony sukces edukacyjny przywróconej jedynie słusznej dyrekcji Białej: klasa chemiczna w technikum (ta utworzona we współpracy z Azotami, z gwarancją zatrudnienia w ZCh dla piątki najlepszych absolwentów co roku) ma 10 (słownie: dziesięciu) uczniów. I to pomimo dwóch naborów, przy czym drugiego ciągniętego do granic możliwości. Takie są efekty reklamowania się tylko u rodziny i znajomych królika, bez przejmowania się skutecznością ("bo kasa nie moja").
Członek zarządu powiatu Beata Chmielewska tłumaczyła na sesji, że to skutek postawienia wysokich wymagań kandydatom. Ponieważ lokalne tzw. media z pewnością powtórzą to bezkrytycznie, postanowiłem sprawdzić, jakie to były wymagania. Rzeczywiście, drakońskie: 80 punktów na 200 możliwych (czyli 40%). Oznacza to mniej więcej 50% z egzaminu gimnazjalnego i same tróje na świadectwie. A jak ktoś miał sukcesy sportowe czy artystyczne, to nawet mniej. No naprawdę próg nie do przejścia...
Rewelacja. W szczecińskich technikach po kilku kandydatów na miejsce, w Białej kilka miejsc na kandydata. Brawo.
Jakoś mnie to nie dziwi, ale smuci.

20
Sprawy bieżące / Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« dnia: Wrzesień 27, 2015, 10:42:28  »
Przecież większość w radzie ma Gryf. Radni zagłosują, jak im burmistrz każe. A każe głosować za projektem tej uchwały, bo to jego urzędnicy go przygotowali. Niestety, to co się sprawdza w przewidywaniu zachowań polickich polityków, nie nadaje się do obstawiania gier losowych  Nie trwają żadne rozmowy i rozważania, bo ta konkretna propozycja jest już w porządku obrad najbliższej, czyli wtorkowej, sesji. Tylko ostry bunt społeczny (wyrażony m.in. na tym forum) może Gryfitów powstrzymać przed strzeleniem sobie w kolano.

,,Służebna" władza. Partykularyzm ujawnia się w głosowaniu. Więc, niebawem okaże jak i komu służebna. 

21
Sprawy bieżące / Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« dnia: Wrzesień 25, 2015, 17:27:46  »
W cywilizowanym świecie na odpadach się zarabia.W gminie Police tego nie potrafią. Jeśli nie potrafią ustalić rozbuchane struktury urzędasów ile faktycznie osób zamieszkuje w Gminie to o czym właściwie maja decydować bezradni radni?no o czym?Podnoszą łapki jak możnowładca każe.

To prawda. Chociażby w Danii.

22
Sprawy bieżące / Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« dnia: Wrzesień 25, 2015, 13:29:13  »
Jeżeli ktoś dziś wykazuje, że w jego mieszkaniu są 2 osoby, płaci 24 złote.
Jeżeli ze zużycia wody wyjdzie, że miesięcznie zużywane jest 14 m3 wody(a średnie, statystyczne zużycie wody na osobę miesięcznie to 3m3), to albo ktoś uwielbia się kapać albo w tym mieszkaniu jest więcej niż 2 osoby.

Statystyka. gdybanie (Twoje ,,albo...albo) to, moim skromnym zdaniem, słaby argument za zmianą metody. Na tę chwilę.

23
Sprawy bieżące / Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« dnia: Wrzesień 25, 2015, 12:50:45  »
radni muszą szanować swoich wyborców. Jeśli ci, w konsultacjach społecznych, opowiedzieli się za danym systemem rozliczania, to trzeba to uszanować. Można było nie robić konsultacji. Niewydolność systemu (urzędników) w kontrolowaniu uczciwości deklaracji nie powinna być argumentem

Jeśli nie pytają o zgodę, to jak powiedzieć ,,Nie"?                                                                                                 

24
Trudne tematy / Odp: Uchodźcy w Policach
« dnia: Wrzesień 24, 2015, 12:05:48  »
Tak, 6000 euro na osobę, ale jednorazowo.
Na pół roku. A po tym czasie jak nie znajdzie sobie pracy, to wraca do miejsca wcześniejszego pobytu.

25
Trudne tematy / Odp: Uchodźcy w Policach
« dnia: Wrzesień 23, 2015, 18:03:08  »
Wybacz, ale co mnie obchodzą słowa papieża szczelnie zamkniętego w swoim pałacu? Chcesz takie widoki jakie wrzucilem na zdjęciach?
Twoje pierwsze pytanie: pytasz siebie czy mnie? Patrząc szerzej: w nabożnym społeczeństwie pomaganie bez względu na różnice kulturowe, religijne wydaje się rzeczą naturalną i prostą. Skoro można pomóc, należy to zrobić. A Twoje drugie pytanie: skupiam się na meritum.

26
Tematy różne / Odp: Szczecińska Karta Rodzinna
« dnia: Wrzesień 23, 2015, 12:10:16  »
Forum Wirtualnych Polic to jednak potęga - ledwo skończyłam pisać  to, co wyżej (zanim zaczęłam, sprawdzłam i nie było), a już jest! 
Ale nie tylko sprawcza moc mediów:) tęż czujność obywateli.

27
Trudne tematy / Odp: Uchodźcy w Policach
« dnia: Wrzesień 23, 2015, 11:52:15  »
Przepychanki słowne i nie tylko, a apel papieża Franciszka by pomagać uchodźcom lekceważony. Władze Locknitz też apelują by pomagać uchodźcom. Więc? Odpowiedzią na te apele będzie procentowy wynik tej ankiety? 

28
Trudne tematy / Odp: Uchodźcy w Policach
« dnia: Wrzesień 20, 2015, 15:26:00  »
Daria: jest różnica między kimś, kto wyjechał legalnie pracować a kimś kto na chama i z pominięciem przepisów pcha się po socjal. Albo nawet i do pracy ale nielegalnie. Też mieszkam i pracuję w DE ale nawet złamanego euro nie wziąłem (mimo, że jakby dobrze zakręcić to bym coś zapewne wyrwał). Pracę mam legalną, na terytorium Niemiec mieszkam legalnie. Widzisz subtelną różnicę między nami a tymi którzy teraz szturmują (z olaniem przepisów) Europę?
Widzę tę różnicę. A Ty widzisz różnicę między imigrantami bytowymi a uchodźcami? Polacy migrujący po całym świecie przyjmowani są życzliwie.A w sytuacji wojny domowej w Syrii, kiedy cywile uciekają przed śmiercią, torturami, głodem rzeczą naturalną pomoc. Tymczasowa choćby. Więc...Nic nie robić? Czekać? Na co? Przecież ten problem sam się nie rozwiąże.   

29
Trudne tematy / Odp: Uchodźcy w Policach
« dnia: Wrzesień 19, 2015, 13:11:32  »
Ojejku...Ja o Tobie? Nie! Ja do użytkownika DEtonator. Wskazałam na zasadnicze znaczenie perspektywy, z której ogląda się rzeczywistość. 

30
Trudne tematy / Odp: Uchodźcy w Policach
« dnia: Wrzesień 19, 2015, 12:31:25  »
Nie znasz mojej historii, więc zamilknij.
Jak Ty mojej. A jak nie zamilknę, to co? Tu się nie dyskutuje?

Strony: 1 [2] 3 4 ... 56