Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Daria

Strony: [1]
1
Trudne tematy / [Ogólne] Rodzina czy Dom Dziecka
« dnia: Marca 21, 2013, 13:52:35  »
Dzieci zabierane rodzicom... system restrykcyjny... wg mnie straszne. Co o tym myślicie?

Dzieci wyrwane spod tablicy do domu dziecka
Jeden z braci płakał, drugi wzywał pomocy. Policja siłą wyciągnęła z lekcji trzech chłopców i zamiast do domu odwiozła ich do ośrodka opiekuńczego. Sąd: - To wina rodziców


- Na lekcję angielskiego przyszła pani nauczycielka i powiedziała, że musimy iść do dyrektorki. Zaprowadziła nas jednak pod szatnię, a tam czekali policjanci. Próbowali nas przekonać, żebyśmy szli, ale potem zaczęli nas wyrywać siłą. Gdy próbowaliśmy zadzwonić, zabrali nam telefony. Krzyknąłem: "Na pomoc!", ale nikt nie usłyszał, bo była lekcja - opowiada 13-letni Krzyś Bajkowski, którego w środę około godz. 10 rano wraz z braćmi - bliźniakiem Stasiem i 10-letnim Piotrkiem - kuratorki w asyście policji zabrały ze szkoły do ośrodka opiekuńczego.

O odebraniu dzieci zdecydował krakowski sąd 30 stycznia na podstawie opinii psychologów. Wyrok opatrzono rygorem natychmiastowej wykonalności. Sąd dał rodzinie tydzień na oddanie dzieci dobrowolnie - rodzice odmówili.

http://wyborcza.pl/1,75478,13517396,Dzieci_wyrwane_spod_tablicy_do_domu_dziecka.html#TRrelSST

Kuratorki wchodzą do szkoły, wyprowadzają trzech braci

http://wyborcza.pl/1,75248,13514539,Kuratorki_wchodza_do_szkoly__wyprowadzaja_trzech_braci.html#TRrelSST

Dzieci Bajkowskich zostają w domu dziecka

http://wyborcza.pl/1,75478,13600080,Dzieci_Bajkowskich_zostaja_w_domu_dziecka.html

2
Sport / [Ogólne] Żyła - MIstrz
« dnia: Marca 18, 2013, 17:18:37  »
Lubię go, przesympatyczny.

Piotr Żyła? Ten nowy rekordzista Polski to mistrz wywiadów i wypowiedzi
- W skoku próbnym pomyślałem, że może już lepiej jak spadnę z progu, niż jak mam znowu odbić się za wcześnie. Trochę mnie wykręciło. Pomyślałem, że nie mam szans. A tu nagle 213 metrów. Zostałem w szoku - powiedział Piotr Żyła o swoim skoku, z serii próbnej w Vikersund. Już w samym konkursie drużynowym pobił rekord Polski, skacząc 232,5 metra. Piotrek został w szoku? My w nim byliśmy. W nie mniejszym gdy dowiedzieliśmy się jak autor nowego rekordu opowiada o tym jak do tego doszło. A właściwie jak jego wypowiedź komentują inni...

-Leciałem i tak sobie myślę, że nic z tego nie będzie - opowiadał Piotr Żyła. Nasz reprezentant tak sobie leciał i myślał. Leciał długo więc i czasu miał sporo. No i wymyślił całkiem ciekawe porównanie. - Miałem takie wrażenie, że ktoś mnie za pupę złapał, narty podeszły, ale przyjemnie się leciało - wyjaśniał nasz reprezentant.

PIOTR ŻYŁA
o rekordowym skoku
Miałem takie wrażenie, że ktoś mnie za pupę złapał, narty podeszły, ale przyjemnie się leciało

Kiedy sobie dalej tak leciał, myślał to sobie też coś wypatrzył - Patrzę sobie, a tam ostatnia czerwona linia się zbliża, rzuciło mnie jeszcze na te 232, ale nawet telemarkiem udało mi się wylądować - powiedział nowy rekordzista Polski. Ale zanim jeszcze wylądował to Piotrek wpadł na pomysł - Miałem taki pomysł, żeby jednak telemarkiem nie lądować, ale nie jest to na tej skoczni tak daleko, więc zrobiłem telemark - powiedział nasz zawodnik. Na szczęście, nie każdy pomysł Piotrek chce realizować. A skoro jesteśmy już przy pomysłach, to Piotrek w swojej wypowiedzi nawiązał do jeszcze jednego - Rozmawialiśmy tak sobie z Maćkiem i powiedział mi, żebym przejechał sobie aktywnie i później zaczął odbicie - no i nasz zawodnik posłuchał. Tak sobie aktywnie jeździł, później się odbijał i w niedzielę w Vikersund co skok bił swój życiowy rekord. Aż pobił ten całej Polski.

Ale te wyżej wspomniane to nie są jedyne wypowiedzi naszego zawodnika które wzbudzają zainteresowanie. Zanim jeszcze pobił nowy rekord Polski, to zasłynął z czego innego. Zapytany w Zakopanem, przez niezmordowanego Bartosza Hellera (… z godną podziwu wytrwałością, od lat pyta prawie na każdych zawodach - panie Adamie/ Piotrku/ Kamilu - "jak pan ocenia swój skok?") o to jak zamierza podziękować Martinowi Kochowi za to, że ten zepsuł swój skok, nasz zawodnik wypalił - Chyba mu flaszkę postawię - tego nie spodziewał się nawet wspomniany wcześniej weteran. - Musimy kończyć tą rozmowę - odpowiedział z uśmiechem. A Żyła stał się prawdziwym ulubieńcem kibiców.

http://natemat.pl/2655,piotr-zyla-ten-nowy-rekordzista-polski-to-mistrz-wywiadow-i-wypowiedzi

3
Trudne tematy / [Ogólne] Abdykacja Papieża Benedykta XVI
« dnia: Lutego 12, 2013, 12:39:49  »
Zaskakująca ta dobrowolna abdykacja. I... bez precedensu w nowożytnej historii.

 "Wszystkim się wydawało, że papieżem jest się do końca"

Papież Benedykt XVI nieoczekiwanie ogłosił w poniedziałek, że ustąpi 28 lutego z powodu, jak powiedział, braku sił i zaawansowanego wieku. Reakcje na decyzję papieża to przede wszystkim zdumienie oraz ocena, że świadczy ona o odpowiedzialności za Kościół.

"Po wielokrotnym rozważeniu w moim sumieniu w obliczu Boga nabrałem pewności, że moje siły z powodu zaawansowanego wieku nie wystarczą, by pełnić w odpowiedni sposób posługę Piotrową" - ogłosił na konsystorzu w Watykanie Benedykt XVI, który w kwietniu skończy 86 lat.

Wyjaśnił, że rezygnuje z posługi 28 lutego o godz. 20. Zapewnił, że decyzję podjął "z pełną wolnością". To odwołanie się do Kodeksu Prawa Kanonicznego, który mówi, że jeśli papież zrzeka się z urzędu, to powinno to zostać "dokonane w sposób wolny".
Rezygnacja zakończy blisko ośmioletni pontyfikat Benedykta XVI, rozpoczęty 19 kwietnia 2005 roku.

Zaskakująca decyzja papieża

Decyzja papieża o ustąpieniu dojrzewała w ciągu ostatnich miesięcy i była dla wszystkich zaskoczeniem - oświadczył rzecznik Watykanu ks. Federico Lombardi. Wykluczył on, by stała za nią depresja lub inna konkretna choroba. Brat Benedykta XVI ks. Georg Ratzinger, który od miesięcy wiedział o planach papieża, zapewnił, że powodem jest nadszarpnięte zdrowie.

W pierwszych reakcjach dominuje zdumienie, a zarazem szacunek dla decyzji Benedykta XVI, która oznacza pierwszą dobrowolną rezygnację papieża od XIII wieku.

"Papież jest człowiekiem głębokiej wiary (...). Swoją decyzję podjął w sposób suwerenny i świadomy, w duchu odpowiedzialności i troski za Kościół powszechny. Za tę odwagę, pokorę i odpowiedzialność należy mu się uznanie i szacunek" - powiedział prymas Polski abp Józef Kowalczyk.

"Wydawało się, że papieżem jest się do końca..."

Zaskoczenie wyraził metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. "Wydawało nam się, że Ojciec Święty, papież jest nim do końca, tylko śmierć może go uwolnić z tego urzędu. Papież postanowił dać przykład innego sposobu oddania urzędu Piotra naszych czasów" - ocenił.

Również bp Tadeusz Pieronek zauważył, że "z oceny zewnętrznej wydawało się, że Benedykt XVI był w pełni sił", ale uzasadnienie abdykacji dowodzi troski papieża o Kościół.

Metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz przyznał, że decyzja Benedykta XVI jest dla Kościoła zaskoczeniem. Jesteśmy wdzięczni za przyjaźń Benedykta XVI do Jana Pawła II, jego beatyfikację, a także wyjątkową życzliwość dla narodu polskiego - podkreślił metropolita.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita przemyski abp Józef Michalik podkreślił, że Benedykt XVI sprawował funkcję papieża z wielkim oddaniem i umiejętnością, a decyzja o rezygnacji pokazuje, jak wielka i trudna to posługa.

Słowa uznania płyną z całego świata

Słowa uznania dla dorobku odchodzącego papieża napływają ze stolic europejskich. Wyrazili je m.in. premier Wielkiej Brytanii David Cameron i kanclerz Niemiec Angela Merkel.

Wdzięczność Benedyktowi XVI za "wspieranie pozytywnej dynamiki" w relacjach między rosyjską Cerkwią prawosławną i Kościołem rzymskokatolickim wyraził przedstawiciel Patriarchatu Moskiewskiego metropolita Hilarion.

O uznaniu za wkład papieża w dialog z judaizmem i Żydami zapewnili: naczelny aszkenazyjski rabin Izraela Jona Metzger oraz prezes Światowego Kongresu Żydów (WJC) Ronald S. Lauder.

Nowy papież na Wielkanoc

Nowy papież - jak ogłosił rzecznik Watykanu - zostanie wybrany "na Wielkanoc", która przypada w tym roku 31 marca i 1 kwietnia. Benedykt XVI nie weźmie udziału w konklawe, które wyłoni jego następcę.

Dotychczas najczęściej jako możliwego następcę wymieniano abpa Mediolanu kardynała Angelo Scolę. Teraz wskazuje się również abpa Wiednia kardynała Christopha Schoenborna. Wymienia się także nazwiska metropolity Nowego Jorku kard. Timothy Dolana i Filipińczyka kard. Luisa Antonio Tagle.

Kościół stoi przed szansą wyboru pierwszego papieża spoza Europy, np. z Ameryki Łacińskiej - uważa publicysta "Polityki" Adam Szostkiewicz.

Zapowiedź abdykacji może wpłynąć na przebieg procesu kanonizacyjnego Jana Pawła II. Benedykt XVI pragnął osobiście dokonać kanonizacji swego poprzednika, zamykając jego drogę na ołtarze po beatyfikacji 1 maja 2011 roku. Jednak teraz wszystkie siły w Watykanie będą skoncentrowane na przygotowaniu konklawe w marcu.

http://fakty.interia.pl/raport/abdykacja-papieza/news/wszystkim-sie-wydawalo-ze-papiezem-jest-sie-do-konca,1891934,8289

4
Trudne tematy / Sejm ... o związkach partnerskich
« dnia: Stycznia 29, 2013, 14:47:48  »
Polskie media prowokują do refleksji. Dobrze czy źle się stało, że parlamentarzyści nie podjęli dyskusji? Uregulowania prawne nie są potrzebne?

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13302519,_Daliscie_ciala__Tyle___Poslowie_PO_dostali_tysiace.html

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13293316,Dziesiec_cytatow_o_homoseksualizmie__ktore_podzielily.html

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13296293,Nie_bedzie_zwiazkow_partnerskich__Tak_zdecydowali.html

Według mnie to chowanie głowy w piasek - krzywdzi pary hetero i dzieci z tych związków.

5
Sprawy bieżące / Opłaty za śmieci - konsultacje.
« dnia: Października 23, 2012, 14:18:13  »
Na podstawie Zarządzenia Nr 210/2012 Burmistrza Polic z dnia 8 października 2012 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących wyboru metody naliczania opłat na terenie Gminy Police, informuję, że prowadzone będą konsultacje społeczne.

Przedmiotem konsultacji będzie:

wybór metody naliczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie Gminy Police.

Konsultacje trwać będą od 15 października 2012 r. do 4 listopada 2012 r.

Zgodnie z art.3 ust. 2 pkt 3 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U.2012.391), gminy są zobowiązane objąć wszystkich właścicieli nieruchomości systemem gospodarowania odpadami komunalnymi. Właściciele nieruchomości nie będą jak dotychczas płacić za odbiór odpadów firmom wywozowym, ale bezpośrednio gminie. Zmieni się także sposób naliczania opłat.

Zgodnie z art. 6j ust.1 i 2 powyższej ustawy dopuszcza się wybór jednej z czterech możliwych metod naliczania opłat:

1. od liczby osób zamieszkujących daną nieruchomość,
2. od ilości zużytej wody w danej nieruchomości,
3. od powierzchni lokalu mieszkalnego
4. od gospodarstwa domowego

Każda z zaproponowanych przez ustawodawcę metod ma swoje wady i zalety. Konsultacje społeczne mają na celu wypracowanie racjonalnego sposobu naliczania opłat, dlatego zachęcamy wszystkich mieszkańców miasta i gminy Police do podzielenia się swoimi opiniami, spostrzeżeniami i uwagami która z podanych powyżej metod naliczania stawki opłaty wydaje się najbardziej zasadna.

W ramach ogłoszonych konsultacji mieszkańcy miasta i gminy Police mogą wyrażać swoje opinie oraz uwagi dotyczące wyżej wymienionych metod naliczania opłaty, które prosimy przesyłać na adres poczty elektronicznej sekretariat@ug.police.pl lub na adres:

Urząd Miejski w Policach, Wydział Gospodarki Odpadami ul. Stefana Batorego 3, 72-010 Police, z dopiskiem ,,Konsultacje społeczne w sprawie systemu gospodarowania odpadami”.

Zarządzenie Burmistrza Polic w sprzawie konsultacji

piątek, 12 października 2012 roku

http://www.police.pl/pcms.aspx?cid=1520

Co myślicie o metodzie naliczania - punkt 2 i 4? Dla mnie nie do końca zrozumiałe.
Natomiast metoda naliczania w zależności od ilości osób, jak dla mnie, może być.

7
Rozrywka i Kultura w regionie / [Police] WOŚP - 2011 - Police
« dnia: Stycznia 11, 2011, 14:27:50  »
Jest już po finale, ale jeśli dobrze słyszałam, orkiestra jeszcze gra bo trwają licytacje.
Byłam w MOK, niestety krótko. Tak wyszło. Z opowiadań wiem, że było ciekawie.
Macie może jakieś filmiki, zdjęcia?
Było licytowanie różnych fantów, czy te, które zostały można jeszcze kupić ?

8
Tematy różne / [Ogólne] Światowy Dzień Mężczyzn
« dnia: Listopada 19, 2010, 14:15:56  »
Och, panowie chłopaki
Bez was świat bylejaki
Tu,na forum piszą...
Buraki, tępaki...a wy
Dynamiczni
Mężni
Prężni
Czarodzieje
Marzyciele
Czasem...
W bujnej czuprynie
Nieraz...
Kochanej łysinie
I nieważne, że
Raz homokreator
Raz kontemplator...
Nie ustawajcie w staraniach
By zły humor znikał
Z prędkością bolidu Kubicy
Tego wszystkim adamom
W Dniu Mężczyzn...
Daria życzy.

9
Rozrywka i Kultura w regionie / [Police] 3x Chopin- "impreza" zamknięta?
« dnia: Listopada 13, 2010, 17:57:04  »
Obejrzałam zdjęcia z koncertu i mam wątpliwość, czy były rzesze publiczności (tak jest w komentarzu) 20 zdjęć i...burmistrz, starosta, radni i ich bliscy. Gdzie lokalna społeczność?http://www.powiatpolicki.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=475:3-x-chopin-na-11-listopada&catid=4:kulturalne&Itemid=3

Mam problem z wklejeniem zdjęcia, link  powyżej. A przy okazji- są filmy z tego właśnie koncertu?

10
Polityka krajowa / [Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« dnia: Sierpnia 29, 2010, 15:53:16  »
Cytat: "TrzebieżCITY"
Z tego co widać,to PIS sam się wykończy.Frakcja młodych ma już dosyć wodza i tylko patrzeć jak nastąpi zmaina warty na czele partii.Oby z pożytkiem dla społeczeństwa.Pozdrawiam

Cytat: "TrzebieżCITY"
Może źle to ująłem,ale chodzi mi o te przepychanki na samym szczycie PIS. Młode wilki ciągną do władzy i dosyć mają dyktatorskich zapędów wodza.Zobaczymy co z tego wyjdzie. Pozdrawiam

A ja myślę,że dobrze ująłeś. Taka "wodzowska " partia ma małe szanse na "długie życie" i sukces wyborczy. Poza tym J.K. wygląda na bardzo zmęczonego polityką. Tak myślę.
Do dnfan1-przeniosłeś z blogu M.Migalskiego jego (i tu mam wątpliwości jak nazwać)...tekst, który napisał już po opublikowaniu Listu Otwartego. Nie wspomniałeś o tym. A jest to ważne.Dlaczego? List jest krytyką J.K. a to co ty cytujesz to bicie się w piersi, kajanie...Migalski strzelił sobie samobója i teraz trochę pogubiony.Fajnie by było gdyby wszyscy tu na forum dawali swoje komentarze. Ja też pozdrawiam.
Część pierwsza  http://forum.police.info.pl/viewtopic.php?p=93116#93116

Strony: [1]