Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Opłaty za śmieci - konsultacje.  (Przeczytany 365722 razy)

saga

  • Gość
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #615 dnia: Września 25, 2015, 15:25:26 »
Napisałem też o tym, że wraz ze "spadkiem" ilości mieszkańców - nie maleje ilość produkowanych odpadów.
Nie maleje tez liczba zużywanej wody.
A sprawdziliście czy w przedszkolach i szkołach nie ubyło w tym czasie dzieci (oczywiście z uwzględnieniem tego, że do podstawówek w tym roku poszedł dodatkowy rocznik)? A czy w tym czasie w Policach nie ubyło firm? Jest jeszcze kilka innych danych, które można sprawdzić, zanim się ujmie słowo spadek (w odniesieniu do liczby mieszkańców) w cudzysłowie.
Swoją drogą, to bardzo ciekawe, że w całych Policach, wg danych urzędników, "ubywa" mieszkańców, a w samej Jasienicy przed wyborami uzupełniającymi znacząco przybyło uprawnionych do głosowania :)   

Post Merge: [time]Wrzesień 25, 2015, 15:30:42 [/time]
To wg. przedstawionego projektu każdy, kto zużyje ponad 4 m3 zapłaci ryczałtem 50 zł? Również właściciele domków?
Ten punkt ma akurat dotyczyć tylko mieszkańców domków. Ale to oczywiście opłata jedynie za wywóz śmieci, nie za wodę :) Podwyżki opłat za wodę zapewne dopiero przed nami. Okaże się, że spadło zużycie, więc i metr sześcienny będzie musiał być droższy.
« Ostatnia zmiana: Września 25, 2015, 15:51:36 wysłana przez saga »

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #616 dnia: Września 25, 2015, 16:42:40 »
To, że coś jest wpisane w porządek sesji nie oznacza jeszcze, że musi być na tej sesji uchwalone  ;) Rani zawsze mogą się na to nie zgodzić albo odstąpić od podjęcia decyzji i przenieść to na inny termin. Zobaczymy co życie przyniesie, do wtorku jest jeszcze dużo czasu i wiele się może zmienić.
Panie KONKRET Pan chyba nie rozumie kto rządzi w Gminie Police.Pan ma tutaj niewiele do powiedzenia a tym bardziej wyborcy.Decyduje jeden możnowładca,na szczęście dla Polic nie dożywotni.Rosnące koszty gospodarki
odpadami świadczą o waszej nieudolności.W cywilizowanym świecie na odpadach się zarabia.W gminie Police tego nie potrafią. Jeśli nie potrafią ustalić rozbuchane struktury urzędasów ile faktycznie osób zamieszkuje w Gminie to o czym właściwie maja decydować bezradni radni?no o czym?Podnoszą łapki jak możnowładca każe.Tylko tyle.   
jestem gorszego sortu

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #617 dnia: Września 25, 2015, 17:12:37 »
To wg. przedstawionego projektu każdy, kto zużyje ponad 4 m3 zapłaci ryczałtem 50 zł? Również właściciele domków?
Gorzej. Jeżeli domek zużywa miesięcznie ponad 4 metry, będzie ryczałt. W praktyce dla domków, w których mieszkają 2 osoby, oznacza to podwyżkę ponad 100%. I obniżkę tam, gdzie mieszka 5 osób lub więcej. To taka sprawiedliwość społeczna w wersji Gryfa XXI - zapewne zrobili szybką sondę i im wyszło, że swoi zyskają.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #618 dnia: Września 25, 2015, 17:27:46 »
W cywilizowanym świecie na odpadach się zarabia.W gminie Police tego nie potrafią. Jeśli nie potrafią ustalić rozbuchane struktury urzędasów ile faktycznie osób zamieszkuje w Gminie to o czym właściwie maja decydować bezradni radni?no o czym?Podnoszą łapki jak możnowładca każe.

To prawda. Chociażby w Danii.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #619 dnia: Września 25, 2015, 17:30:13 »
Cytat: saga
Panie Radny, niech mnie Pan nie uczy, jak pracuje rada.

Oczywiście... przepraszam. Pani wie lepiej.



Daria, KOOWALSKI,
Macie Państwo rację. Na odpadach, ich przetwarzaniu się zarabia i to grubo. Umożliwiają to zarówno przepisy unijne ale przede wszystkim krajowe dotyczące np. energii odnawialnej, opłat produktowych itd. Wszystko dlatego, że koszty ponoszą również ci, którzy produkują dobra, które w przyszłości będą odpadami -np. producenci opakowań.


W Polsce nie ma ani przepisów, ani rynku. Jest dziki wschód i wolna amerykanka. Dlatego co i rusz słychać o takich przypadkach jak u nas Kamienna, Piotra i Pawła, "mafia" śmieciowa w Wielkopolsce i wielu innych miejscach. Ale to nie wina samorządów tylko kulawa polityka państwa.
Wystarczy popatrzeć na kształt znowelizowanej ustawy śmieciowej. Każdy kto temat odrobinę zna mówi, że to prawo pisane pod "kuratelą" wielkich firm śmieciowych i służące ich interesom.
« Ostatnia zmiana: Września 25, 2015, 17:39:29 wysłana przez grzegorz.ufniarz »

saga

  • Gość
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #620 dnia: Września 25, 2015, 18:00:08 »
W Polsce nie ma ani przepisów, ani rynku. Jest dziki wschód i wolna amerykanka. Dlatego co i rusz słychać o takich przypadkach jak u nas Kamienna, Piotra i Pawła, "mafia" śmieciowa w Wielkopolsce i wielu innych miejscach. Ale to nie wina samorządów tylko kulawa polityka państwa.
Wystarczy popatrzeć na kształt znowelizowanej ustawy śmieciowej. Każdy kto temat odrobinę zna mówi, że to prawo pisane pod "kuratelą" wielkich firm śmieciowych i służące ich interesom.
Naprawdę wierzy Pan w to, że da się zdjąć odpowiedzialność za Kamienną i Piotra i Pawła z polickich samorządowców?

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #621 dnia: Września 25, 2015, 18:31:34 »
Pani Agnieszko, nie napisałem tego by zdejmować odpowiedzialność z kogokolwiek.
Podałem przykład, jeden z wielu w Polsce aby zobrazować, że ludzie "przedsiębiorczy" wykorzystując marne prawo i słabą administrację (powiedzmy sobie szczerze, nie tylko samorządową, bo i na innych szczeblach) organizują śmieciowe oszustwa zarabiając krocie i czyniąc przy tym wielką szkodę lokalnym społecznościom. Tymczasem Daria i KOOWALSKI słusznie wskazali, że w bogatszych i bardziej rozwiniętych państwach europejskich, biznes odpadowy wygląda zupełnie inaczej niż w Polsce.
« Ostatnia zmiana: Września 25, 2015, 18:35:27 wysłana przez grzegorz.ufniarz »

piotrzpl

  • Gość
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #622 dnia: Września 25, 2015, 19:51:09 »
p. Grzegorzu według pana metoda "wodna" jest sprawiedliwa, no to panu udowodnię ze jest niesprawiedliwa, i to udowodnię na swoim przykładzie ,,, jestem uczciwy i podałem uczciwie ilu jest w domu, dokładnie 4 na dzień dzisiejszy płace 48 zł,  średnio wynoszę dziennie jeden worek 60 l śmieci, i to z reguły nie pełny, no plus jakieś 3 butelki plastykowe, raz na jakiś czas szklane, ale rzadko, no i jakąś makulaturę tez raz na jakiś czas,,, posiadam w mieszkaniu   4 liczniki wody średnie zużycie wody ze wszystkich jest 15 / 20 m3, czyli po uchwaleniu tego sposobu rozliczenia ja będę płacił ponad 2 razy tyle , bo  20 x 5 = 100 ,,, a jak przypuszczam więcej śmieci nie będę wynosił jak do tej pory,,, dlatego uważam ze rozliczenie "wodne " jest głupie żeby nie powiedzieć debilne i nie ma nic z rzeczywistością,,,

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #623 dnia: Września 25, 2015, 20:08:48 »
p. Grzegorzu według pana metoda "wodna" jest sprawiedliwa, no to panu udowodnię ze jest niesprawiedliwa, i to udowodnię na swoim przykładzie ,,, jestem uczciwy i podałem uczciwie ilu jest w domu, dokładnie 4 na dzień dzisiejszy płace 48 zł,  średnio wynoszę dziennie jeden worek 60 l śmieci, i to z reguły nie pełny, no plus jakieś 3 butelki plastykowe, raz na jakiś czas szklane, ale rzadko, no i jakąś makulaturę tez raz na jakiś czas,,, posiadam w mieszkaniu   4 liczniki wody średnie zużycie wody ze wszystkich jest 15 / 20 m3, czyli po uchwaleniu tego sposobu rozliczenia ja będę płacił ponad 2 razy tyle , bo  20 x 5 = 100 ,,, a jak przypuszczam więcej śmieci nie będę wynosił jak do tej pory,,, dlatego uważam ze rozliczenie "wodne " jest głupie żeby nie powiedzieć debilne i nie ma nic z rzeczywistością,,,
Proszę nie tłumaczyć ideologowi Gryfa bo on i tak nic nie rozumie.Jego umysł został kupiony apanażami.Jemu wystarczy wskazać miejsce w szeregu i jak to powiedział kiedyś L.Dorn "ruki po szwam".Wymiana poglądów z tym panem to tak jak rozmowa ze ścianą.Powtórze jeszcze raz,odpowiedzialność za iluzoryczne niedobory w kasie  urzędu ponoszą jego urzędnicy z niedawno wyróżnionym odznaką, uwaga - ZA ZASŁUGI DLA SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO - Diakunem na czele.Ale to już nie jego wina tylko tych niedowidzących ,którzy na niego i jego sitwę głosowali.
jestem gorszego sortu

piotrzpl

  • Gość
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #624 dnia: Września 25, 2015, 20:18:31 »
co do problemu jasienickich śmieci, no to ktoś pozwolił na je składowanie, pytanie jakie poniesie konsekwencje, po drugie należy chyba pilnować czy sa spełniane warunki umowy a nie siedzieć za biurkiem pierdzieć w stołki i czekać az druga strona przyniesie jakieś papierki, które pokazuja cos innego niż jest, i wtedy powstaje taki problem

saga

  • Gość
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #625 dnia: Września 25, 2015, 20:30:07 »
Podałem przykład, jeden z wielu w Polsce aby zobrazować, że ludzie "przedsiębiorczy" wykorzystując marne prawo i słabą administrację (powiedzmy sobie szczerze, nie tylko samorządową, bo i na innych szczeblach) organizują śmieciowe oszustwa zarabiając krocie i czyniąc przy tym wielką szkodę lokalnym społecznościom. Tymczasem Daria i KOOWALSKI słusznie wskazali, że w bogatszych i bardziej rozwiniętych państwach europejskich, biznes odpadowy wygląda zupełnie inaczej niż w Polsce.
Policka administracja jest tak dobrze wynagradzana, że nie powinna być słaba. Przecież są w niej zatrudniani najlepsi z najlepszych :)

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #626 dnia: Września 26, 2015, 01:45:22 »
Panie Piotrze. Użyłem sformułowania, że metoda od wody jest bardziej miarodajna, a nie bardziej sprawiedliwa. Wspomniałem też, że wszystkie zaproponowane w ustawie śmieciowej metody naliczania opłat są ułomne, czytaj - niesprawiedliwe.
W Pana przypadku jest ten sam problem, co i w moim. uczciwie płacimy, uczciwie podaliśmy ilość ludzi w mieszkaniu, a według nowej, projektowanej wersji opłaty mamy zapłacić więcej. To samo tyczy się Pani sagi, gdzie dwie osoby x 12 zł to nie to samo co 50 zł ryczałtu. A jak dodamy do tego przypadki m. in. opisane na tym forum o osobach samotnych, leczących się wodą itd., to zakres niesprawiedliwości się poszerza.

Dlatego trzeba formułować metodę naliczania opłat jak najbardziej przystającą do rzeczywistości rodzin z Gminy Police. Dlatego trzeba rozważać jak rozszerzać zaproponowaną metodę o różne dodatkowe warianty. Jeśli mowa o ryczałtach w domkach, to dlaczego nie w mieszkaniach? Jeśli mowa o osobach schorowanych, ubogich, nieradzących sobie, to trzeba robić dla nich "wyjścia awaryjne", np. w postaci odrębnych decyzji administracyjnych Burmistrza. Ewentualnie ustalać dopłaty z budżetu gminy do systemu śmieciowego - choć przyznam, że nie jestem zwolennikiem tego wariantu, bo budżet nie jest gumowy, a potrzeb jest całe mnóstwo. Ale warto brać pod uwagę i taki wariant, by stworzyć mechanizm opłat śmieciowych z jednej strony sprawiedliwych, z drugiej jak najbardziej szczelnych finansowo.

Jest to materia niezwykle trudna, bo dotyka bezpośrednio wszystkich mieszkańców. Z jednej strony obowiązki nałożone ustawą, z drugiej obowiązek dbania o lokalną wspólnotę.
To taki moment dla każdego radnego, gdy podjęcie decyzji niemal w każdym wariancie jest bardzo trudne.
Wybraliście nas(radnych) Państwo po to, byśmy podejmowali takie decyzje. Nie wypowiem się za kolegów, tylko za siebie - wierzcie mi, to na prawdę dla mnie bardzo trudny moment. Działanie odpowiedzialne, a nie populistyczne, niesie za sobą konsekwencje przykre i dolegliwe dla wszystkich.

Opowieści KOWLSKIEGO o "zniewolonych umysłach" i Pani sagi o "wykonywaniu rozkazów burmistrza" można odłożyć między bajki, to taki folklor, nieprzystający do rzeczywistości, a przynajmniej w moim przypadku, bo za innych wypowiadać się nie zamierzam.

We wtorek(bo we wtorek jest sesja Rady Miejskiej) pewnie zapadną jakieś decyzje. Państwo się z nimi zapoznacie, ogłosicie na forum listy głosujących tak lub inaczej.
Tak powinno być. Ja w pełni odpowiadam za swoje decyzje w głosowaniach i liczę się z tym, że moje decyzje będą surowo i krytycznie oceniane przez mieszkańców. Moim celem jest podjęcie decyzji jak najmniej dolegliwych dla mieszkańców. Jak wyjdzie, sami ocenicie.

PS do KOWALSKI - używanie wobec mnie sformułowania "ideolog Gryfa" parafrazując Twaina jest "mocno przesadzone". Proszę przeanalizować procesy polityczne od wyborów w listopadzie 2014 roku, a okaże się jak bardzo nieprawdziwe i mylne jest to określenie.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #627 dnia: Września 26, 2015, 09:57:04 »
Panie Piotrze. Użyłem sformułowania, że metoda od wody jest bardziej miarodajna, a nie bardziej sprawiedliwa.
Bardziej miarodajna od czego?
Nieprawda, Grzegorz. Ona nie jest w ogóle miarodajna. Jest najwygodniejsza dla urzędników, bo wymaga najmniej pracy przy wyliczeniach. Bierzemy dane ze ZWiK, wykonujemy podstawowe działanie arytmetyczne i mamy wynik. Przy okazji załatwiamy problem z krnąbrną spółdzielnią, bo wystawiamy jej rachunek zbiorczy i to ona niech się martwi, jak go podzielić. Nie?


Wspomniałem też, że wszystkie zaproponowane w ustawie śmieciowej metody naliczania opłat są ułomne, czytaj - niesprawiedliwe.
W Pana przypadku jest ten sam problem, co i w moim. uczciwie płacimy, uczciwie podaliśmy ilość ludzi w mieszkaniu, a według nowej, projektowanej wersji opłaty mamy zapłacić więcej. To samo tyczy się Pani sagi, gdzie dwie osoby x 12 zł to nie to samo co 50 zł ryczałtu. A jak dodamy do tego przypadki m. in. opisane na tym forum o osobach samotnych, leczących się wodą itd., to zakres niesprawiedliwości się poszerza.
Jedyna sprawiedliwa metoda to płacenie od ilości wyrzucanych śmieci. Najbliższa jest metoda "od głowy". Pozostałe to nakładki na nią, wprowadzające kolejne poziomy niesprawiedliwości - na przykład takie, że staruszka mieszkająca samotnie w poniemieckiej chałupie zapłaci tyle samo, co kilkuosobowa rodzina z dwustumetrowej willi.

Mieszkańcy już raz się wypowiedzieli: chcą systemu "od głowy". Skoro pieniędzy jest za mało, trzeba system uszczelnić albo wprowadzić podwyżki. Albo jedno i drugie. Ale Gryf wolę mieszkańców ma gdzieś. Łatwiej pogmerać przy systemie niż pogonić pociotków do roboty.

Nie zgadza się liczba mieszkańców? Macie dane z USC, z biura meldunkowego, z paru innych wydziałów, z pomocy społecznej... Wystarczy to połączyć z deklaracjami śmieciowymi i zweryfikować tam, gdzie coś nie pasuje. Nie potraficie? To wywalcie dyletantów poprzyjmowanych po rodzinno-partyjnych koneksjach, a na ich miejsce zatrudnijcie fachowców.

Opowieści KOWLSKIEGO o "zniewolonych umysłach" i Pani sagi o "wykonywaniu rozkazów burmistrza" można odłożyć między bajki, to taki folklor, nieprzystający do rzeczywistości, a przynajmniej w moim przypadku, bo za innych wypowiadać się nie zamierzam.
Naprawdę? Zwolniłeś się z SPPK? Jesteś niezależny? To dlaczego głosowałeś za wywaleniem pół miliona na szczecińskie siatkarki, a teraz przekonujesz, że trzeba grzebać w opłatach za śmieci, bo pieniędzy brakuje?

We wtorek(bo we wtorek jest sesja Rady Miejskiej) pewnie zapadną jakieś decyzje. Państwo się z nimi zapoznacie, ogłosicie na forum listy głosujących tak lub inaczej.
Tak powinno być. Ja w pełni odpowiadam za swoje decyzje w głosowaniach i liczę się z tym, że moje decyzje będą surowo i krytycznie oceniane przez mieszkańców. Moim celem jest podjęcie decyzji jak najmniej dolegliwych dla mieszkańców. Jak wyjdzie, sami ocenicie.
We wtorek albo radni Gryfa klepną, co burmistrz każe, albo projekt zostanie wycofany, bo się za duży szum zrobił.
W pierwszym przypadku głosy wstrzymujące się należy liczyć jako głosy "za". Tak przypominam, na wszelki wypadek.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline marcello

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #628 dnia: Września 26, 2015, 10:47:13 »
http://www.magpol.cba.pl/?p=1877

No i wszystko już jasne. Objawili się trzej królowie: Kacper, Melcher i Baltazar. Sypnęli złotem (kilkaset tysięcy z naszych pieniędzy) na siatkarki i popierają Panią Prezes w wyborach do Sejmu (taki przypadek). No to trzeba teraz dowalić podwyżki mieszkańcom za śmieci (Szczecin 4 zł, Police 5 zł za metr sześcienny zużytej wody - a więc nie uszczelnianie systemu tylko strzyżenie polickich baranów) żeby budżet się zbilansował. Postawa służby całą gębą!
« Ostatnia zmiana: Września 26, 2015, 10:58:20 wysłana przez marcello »

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #629 dnia: Września 26, 2015, 11:47:16 »
To dlaczego głosowałeś za wywaleniem pół miliona na szczecińskie siatkarki, a teraz przekonujesz, że trzeba grzebać w opłatach za śmieci, bo pieniędzy brakuje?

Nie głosowałem za pieniędzmi na siatkarki.