Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Ankieta

Czy jesteś za przyjęciem imigrantów do Polic?

Tak
6 (8.8%)
Nie
51 (75%)
Tak, ale tylko chrześcijan
10 (14.7%)
Nie mam zdania
1 (1.5%)

Głosów w sumie: 67

Autor Wątek: Uchodźcy w Policach  (Przeczytany 52709 razy)

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Odp: Uchodźcy w Policach
« Odpowiedź #47 dnia: Września 23, 2015, 11:52:15 »
Przepychanki słowne i nie tylko, a apel papieża Franciszka by pomagać uchodźcom lekceważony. Władze Locknitz też apelują by pomagać uchodźcom. Więc? Odpowiedzią na te apele będzie procentowy wynik tej ankiety? 
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Uchodźcy w Policach
« Odpowiedź #48 dnia: Września 23, 2015, 12:03:39 »
Przepychanki słowne i nie tylko, a apel papieża Franciszka by pomagać uchodźcom lekceważony. Władze Locknitz też apelują by pomagać uchodźcom. Więc? Odpowiedzią na te apele będzie procentowy wynik tej ankiety?

Wybacz, ale co mnie obchodzą słowa papieża szczelnie zamkniętego w swoim pałacu? Chcesz takie widoki jakie wrzucilem na zdjęciach?

Ją, mimo iż nie czułem się tam jakoś szczególnie niebezpiecznie (u jednego muzułmanina robilem kilka razy zakupy, miły i sympatyczny) to jednak wolalbym mieć porządek w mieście. Pokazać Ci jak wygląda KAŻDA brama w Marsylii?

Ale skoro słowa papieża takie ważne to w takim razie ja pomoge uchodzcom. Wespre ich duchowo. :)
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Uchodźcy w Policach
« Odpowiedź #50 dnia: Września 23, 2015, 14:25:15 »
Skoro mamy u siebie w Europie juz tyle brudasow, to po co nam kolejni???
No i na zdjeciu nie widac porozrzucanej zywnosci, a takze namiotow, spiworow i wozkow dla dzieci, jednym slowem, dowodu pogardy na otrzymane wsparcie.
« Ostatnia zmiana: Września 23, 2015, 14:29:08 wysłana przez DEtonator »

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Uchodźcy w Policach
« Odpowiedź #51 dnia: Września 23, 2015, 15:28:26 »
W sumie to nie rozumiem co Wykidajło chce nam przekazać.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Uchodźcy w Policach
« Odpowiedź #52 dnia: Września 23, 2015, 15:57:05 »
przekaz prosty - widzieć drzazgę w oku bliźniego ,a w swoim belki nie ...
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Uchodźcy w Policach
« Odpowiedź #53 dnia: Września 23, 2015, 16:12:54 »
przekaz prosty - widzieć drzazgę w oku bliźniego ,a w swoim belki nie ...

Nie. Jest taka zasada, że nie robi się we własne gniazdo. Po prostu. Doskonale wiadomo, że u nas nie wszyscy są idealni.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Uchodźcy w Policach
« Odpowiedź #54 dnia: Września 23, 2015, 16:21:05 »
przekaz prosty - widzieć drzazgę w oku bliźniego ,a w swoim belki nie ...

Czo? Pokaz mi gdzie w Polsce w CENTRUM miasta jest taki syf? Gdzie każda brama, mur, metro jest pomazane sprayem? W porównaniu do większości europejskich miast, a szczególnie dzielnic ciapatych to jesteśmy królami porządku.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

piotrzpl

  • Gość
Odp: Uchodźcy w Policach
« Odpowiedź #55 dnia: Września 23, 2015, 16:25:30 »
chyba panowie zaczynacie odbiegać od tematu zasadniczego, czyli gadacie o nas a nie o uchodźcach,,, co do uchodźcach, większość z nich idzie do Europy po to aby polepszyć sobie byt nie robiąc nic, dlatego chcą iść do krajów gdzie socjal jest wysoki,,, jak można było już zauważyć ze z nimi nie będzie tak prosta ja się wydaje proste przykłady dali u Węgrów i Serbów jak im nie dano tego co chcieli,,, po dostaniu się tam gdzie będą chcieli po aklimatyzacji zaczną się zadanie z ich strony, typu poszanowanie ich praw , meczety itp.,,, dlaczego żaden z nich nie chce jechać do Australii, ponieważ tam nie musza przestrzegać zasad i praw australijskich, nie ma żadnych ustępstw   

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Odp: Uchodźcy w Policach
« Odpowiedź #56 dnia: Września 23, 2015, 18:03:08 »
Wybacz, ale co mnie obchodzą słowa papieża szczelnie zamkniętego w swoim pałacu? Chcesz takie widoki jakie wrzucilem na zdjęciach?
Twoje pierwsze pytanie: pytasz siebie czy mnie? Patrząc szerzej: w nabożnym społeczeństwie pomaganie bez względu na różnice kulturowe, religijne wydaje się rzeczą naturalną i prostą. Skoro można pomóc, należy to zrobić. A Twoje drugie pytanie: skupiam się na meritum.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Uchodźcy w Policach
« Odpowiedź #57 dnia: Września 23, 2015, 21:51:33 »
Twoje pierwsze pytanie: pytasz siebie czy mnie? Patrząc szerzej: w nabożnym społeczeństwie pomaganie bez względu na różnice kulturowe, religijne wydaje się rzeczą naturalną i prostą. Skoro można pomóc, należy to zrobić. A Twoje drugie pytanie: skupiam się na meritum.

Słowo klucz: można. Co to za "można" skoro to "można" narzuca nam rząd sterowany przez Merkel? Czyli de facto narzucają nam to Niemcy. To mamy jeszcze tą suwerenność czy nie?


Bo w naszej sytuacji, patrząc ekonomicznie, nie, nie można pomóc.
« Ostatnia zmiana: Września 23, 2015, 21:57:03 wysłana przez KrP »
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Uchodźcy w Policach
« Odpowiedź #58 dnia: Września 23, 2015, 22:06:49 »
Bo w naszej sytuacji, patrząc ekonomicznie, nie, nie można pomóc.
tylko z tego co słyszałem - my jako państwo polskie nie dołożymy do tego ani złotówki - to unia będzie na nich euro sypała
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Fortunat

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Uchodźcy w Policach
« Odpowiedź #59 dnia: Września 24, 2015, 00:39:49 »
Czytam apele o sprowadzenie do Polski uchodźców, lecz ograniczają się one jedynie do wygłaszania sloganów pomijając całkowicie problem jak to konkretnie miało by wyglądać.
Po pierwsze zakwaterowanie. W grę wchodzą jedynie ośrodki dla azylantów już istniejące. Pierwszą turę jakoś tam się upchnie. Pamiętajmy jednak, że każdy uchodźca z chwilą osiedlenia go na terenie danego kraju, ma prawo sprowadzić do siebie rodzinę. W krótkim więc czasie liczba "pensjonariuszy" w takim ośrodku wzrasta kilka lub też kilkunastokrotnie. Więc co dalej?.
Musimy też wziąć pod uwagę to, że Polska nie jest dla nich krajem docelowym. Oni zostaną tu przysłani wbrew ich woli. Oczywistym jest więc, że będą chcieli nielegalnie przedostać się do kraju, który jest dla nich celem głównym. Kraje te jednak zabezpieczyły się przed tym wprowadzając system polegający na pobieraniu odcisków palców od osób "przydzielonych" danemu państwu. Nie miałaby ona prawa przekraczania granicy kraju swego osiedlenia a po schwytaniu na terytorium obcym, byłaby deportowana z powrotem np. do Polski.
Następny problem techniczny: język. Ile jest w Polsce osób znających ich języki i mogących być zatrudnionych jako tłumacze? Mówiąc szczerze, nie wiem. Nie sądzę jednak by była to liczba wystarczająca.
Są to sprawy techniczne, czyli najprostsze, lecz nawet o nich dyskusji w mediach głównego nurtu brak.
O wiele trudniejsza jest sprawa kulturowa. Pamiętajmy, że są to przybysze z cywilizacji zupełnie różnej od naszej, wyznający inny system wartości i otwarcie naszym gardzą. Przyjrzyjmy się doświadczeniom krajów, które z tym problemem borykają się bezskutecznie od lat. My sobie z tym jednak poradzimy?
Nie, do już istniejących problemów dodamy sobie kolejny, nierozwiązywalny.

tylko z tego co słyszałem - my jako państwo polskie nie dołożymy do tego ani złotówki - to unia będzie na nich euro sypała
Tak, 6000 euro na osobę, ale jednorazowo.

Wykształcenie. Coś, co mądremu mówi, jak mało wie, natomiast głupiemu, jak wiele potrafi. J. Tuwim.