Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Opłaty za śmieci - konsultacje.  (Przeczytany 367934 razy)

saga

  • Gość
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #630 dnia: Września 26, 2015, 11:56:36 »
Nie głosowałem za pieniędzmi na siatkarki.
Głosował Pan przeciw? W komisji budżetu również? Akurat Pan jest najbardziej odpowiedzialny za decyzję o przekazaniu tych pieniędzy. Jeśli wbrew negatywnej opinii przewodniczącego komisji budżetu, rada dokonuje takiego wydatku, to przewodniczący tej komisji powinien zrezygnować z funkcji. Nie dlatego, że tak mówią przepisy (bo takich regulacji oczywiście nie ma), tylko dlatego, że tak wypada - taki obrót spraw oznacza, że nie ma Pan wpływu na kształtowanie budżetu gminy, a moralnie Pan za niego odpowiada. Nie słyszałam, żeby Pan zrezygnował.
« Ostatnia zmiana: Września 26, 2015, 12:39:24 wysłana przez saga »

Offline Panu

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #631 dnia: Września 26, 2015, 12:32:18 »
Śmieci  wywożone mam raz w tygodniu przy  pięcioosobowej rodzinie  trans net przywiózł nam kubeł 120l. Gdy zadzwoniłem do wydziału i poprosiłem o większy np. 240l.  poinformowano mnie że większy mi się nie należy, należy się dopiero powyżej pięciu osób,  a gdy śmieci znajdą się obok kubła trans-net tego nie zabiera, jak to jest że te przepisy te nie dotyczą to naszych włodarzy np. pana Burmistrza, który korzysta z pojemników 240 litrowych.
Pięcioosobowa rodzina za segregowane śmieci wywożone raz w tygodniu  płaci 60zł.
 Za taki sam pojemnik  podpisując umowę bezpośrednio  z  trans-netem wywożonym raz w tygodniu za niesegregowane śmieci płaci się 34.10zł.
Jak to jest może nasz pan „radny” by mi to w jakiś prosty sposób wytłumaczył ???

saga

  • Gość
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #632 dnia: Września 26, 2015, 12:43:39 »
A tutaj jest projekt uchwały przygotowany na najbliższą sesję i jego uzasadnienie: https://www.facebook.com/groups/1502121983432083/?fref=ts

Offline bazyl

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #633 dnia: Września 26, 2015, 14:24:10 »
Jednym słowem w nowym systemie najbardziej "w plecy" będą miały rodziny wielodzietne. To dodatek specjalny od Diakuna do programu Police przyjazne rodzinie. Za to dla brudasów i meneli będzie promocja specjalna w postaci niskich opłat za śmieci.

piotrzpl

  • Gość
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #634 dnia: Września 26, 2015, 14:44:39 »
Panie Piotrze. Użyłem sformułowania, że metoda od wody jest bardziej miarodajna, a nie bardziej sprawiedliwa. Wspomniałem też, że wszystkie zaproponowane w ustawie śmieciowej metody naliczania opłat są ułomne, czytaj - niesprawiedliwe.W Pana przypadku jest ten sam problem, co i w moim. uczciwie płacimy, uczciwie podaliśmy ilość ludzi w mieszkaniu, a według nowej, projektowanej wersji opłaty mamy zapłacić więcej. To samo tyczy się Pani sagi, gdzie dwie osoby x 12 zł to nie to samo co 50 zł ryczałtu. A jak dodamy do tego przypadki m. in. opisane na tym forum o osobach samotnych, leczących się wodą itd., to zakres niesprawiedliwości się poszerza.

nie jest nawet miarodajna, chyba ze pan próbujesz zemnie zrobić głupka albo masz pan problemy zrozumieniem co do pana się mówi,,, podam przykład, za ostatni kwartał 2014 roku w sumie zużyłem 60 m3 wody, czyli powinienem zapłacić za śmieci 300 zł, ale dowcip polega na tym ze nie wywaliłem więcej śmieci, a tylko w tym ze w tym okresie wróciłem ze szpitala, byłem po kilku operacjach,  a zaleceni doktorów było  higiena, higiena jeszcze raz higiena nawet otrzymałem specjalne mydło dezynfekujące i dziennie  kąpałem się 4/6 dziennie a nawet w nocy, a opatrunki pakowałem do wora i zawoziłem raz w tygodniu do szpitala,  do wglądu, i jest to miarodajne,,,  co do braków w budżecie to może powie nam pan czy pan Andrzej P oddał pieniądze około 120 tysięcy które pobrał niesłusznie jako członek RN w firmie, czy zamietliście to pod dywan , a i inni członkowie RG którzy zalegaj oddali ???

Offline bazyl

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #635 dnia: Września 26, 2015, 14:58:22 »
A może prezesi ZOiSOK i Trans Net ( obaj z Gryfa) za dużo zarabiają ? A główne księgowe w obu instytucjach to przypadkiem nie małżonki prominentnych działaczy GRYFA ? Może za dużo dzieci i znajomych pozatrudnialiście w spółkach i w urzędzie ? Od siebie zacznijcie oszczędności to może i śmieci zaczną się wam kalkulować, a nie szukacie pieniędzy  w kieszeniach najuboższych mieszkańców.

Offline krzyś

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #636 dnia: Września 26, 2015, 22:18:12 »
PO CO TYLE KRZYKU. NA STRONIE URZĘDU GMINY NIE MA TYCH UCHWAŁ - NIE BYŁO ICH JUŻ W PIĄTEK RANO - Z TEGO CO SŁYSZAŁEM DZIĘKI SUGESTIOM RADNYCH NADAJ TRWAJĄ PRACE NAD USZCZELNIENIEM SYSTEMU - NIE WIADOMO JESZCZE JAKA BĘDZIE METODA A JUŻ TYLE KRZYKU I OPLUWANIA RADNEGO. GDYBY CHCIELI UTRZYMAĆ  METODĘ Z WODĄ TO NIE ZABRALIBY TYCH PROJEKTÓW ZE STRONY URZĘDU.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #637 dnia: Września 27, 2015, 10:42:28 »
Przecież większość w radzie ma Gryf. Radni zagłosują, jak im burmistrz każe. A każe głosować za projektem tej uchwały, bo to jego urzędnicy go przygotowali. Niestety, to co się sprawdza w przewidywaniu zachowań polickich polityków, nie nadaje się do obstawiania gier losowych  Nie trwają żadne rozmowy i rozważania, bo ta konkretna propozycja jest już w porządku obrad najbliższej, czyli wtorkowej, sesji. Tylko ostry bunt społeczny (wyrażony m.in. na tym forum) może Gryfitów powstrzymać przed strzeleniem sobie w kolano.

,,Służebna" władza. Partykularyzm ujawnia się w głosowaniu. Więc, niebawem okaże jak i komu służebna. 
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

saga

  • Gość
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #638 dnia: Września 28, 2015, 13:19:12 »
Panie Grzegorzu, to nie odpowie Pan na moje pytania? Zrobię to za Pana - nie głosował Pan przeciwko przekazaniu szczecińskim siatkarkom kolejnych w tym roku pieniędzy (bo najpierw było chyba coś koło 300 tys., a w sierpniu dodatkowe pół miliona - proszę mnie poprawić, jeśli coś mylę). A oto fragment protokołu z posiedzenia komisji budżetu 20 sierpnia tego roku nad uchwałą o tej dotacji: "b)    Komisja Budżetu i Finansów Gminnych wyraża pozytywną opinię na temat projektu uchwały w sprawie zmian budżetu i w budżecie Gminy Police na rok 2015 – głosowanie: ZA - 4, PRZECIW - 0, WSTRZYMAŁO SIĘ – 3." Sam Pan jest autorem tego protokołu. A tutaj uchwała, której ta opinia dotyczy: http://bip.police.pl/resolutions/content/8179  Czyli był Pan ZA. Bo przy obecnym układzie, każdy głos wstrzymujący jest głosem ZA.
To prawda, że w projektach uchwał opublikowanych na stronie gminy nie ma projektu dotyczącego sposobu naliczania opłat za wywóz śmieci. Nie wiem czy już, bo ja w ogóle nie widziałam projektów na tej stronie przed wywołaniem tematu. Punkt dotyczący tej sprawy cały czas jednak pozostaje w opublikowanym porządku obrad najbliższej sesji. Jutro wszystko będzie jasne. Dopiero jutro, bo wcześniej radni nie czują potrzeby informowania mieszkańców o tym, co dla nich szykują.

Post Merge: Września 29, 2015, 09:15:13
Udało się. Gryf jeszcze trochę się liczy z głosem społeczeństwa - trzy uchwały śmieciowe wycofane dziś z porządku obrad. Trzeba jednak być czujnym, bo braki w budżecie (po wyrzuceniu niemal miliona na kampanię popieranej przez Gryfa kandydatki na posła) trzeba będzie uzupełnić. A źródło czerpania pieniędzy jest jedno - nasze portfele.
« Ostatnia zmiana: Września 29, 2015, 09:15:13 wysłana przez saga »

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #639 dnia: Września 29, 2015, 09:41:58 »
Udało się. Gryf jeszcze trochę się liczy z głosem społeczeństwa - trzy uchwały śmieciowe wycofane dziś z porządku obrad. Trzeba jednak być czujnym, bo braki w budżecie (po wyrzuceniu niemal miliona na kampanię popieranej przez Gryfa kandydatki na posła) trzeba będzie uzupełnić. A źródło czerpania pieniędzy jest jedno - nasze portfele.
Z tego co do mnie dochodzi szykują jeszcze gorszy system, za to z ulgami dla wybranych.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

piotrzpl

  • Gość
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #640 dnia: Września 29, 2015, 11:12:20 »
Z tego co do mnie dochodzi szykują jeszcze gorszy system, za to z ulgami dla wybranych.

jak cos wiesz dawaj, zobaczymy co tam gryf nam wytnie za nr. i zobaczymy kto tu uprzywilejowany

ps; p. Grzegorzu prose przeczytać to  http://www.gryflandia.pl/2015/09/wola-ludu.html , to dokładnie odzwierciedla wasze postepowanie i zamiary, i może przekaz pan kolegom z gryfa,,, a jak będziecie robić tak jak robicie teraz no to następne wybory mogą być dla was niemiłym zaskoczeniem jak PO w  wyborach prezydenckich
« Ostatnia zmiana: Września 29, 2015, 11:19:45 wysłana przez piotrzpl »

Offline Konkret

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #641 dnia: Września 29, 2015, 12:29:58 »
Z tego co do mnie dochodzi szykują jeszcze gorszy system, za to z ulgami dla wybranych.

Te "ulgi dla wybranych" to nic innego jak ulgi dla osób najbiedniejszych, samotnych, zużywających dużo wody pomimo małej ilości osób w mieszkaniu itp. Proszę poczytać kilka postów wyżej, właśnie sytuacja takich osób była głównym argumentem przeciw temu systemowi. Gdy władza postanowiła pójść takim ludziom na rękę to nagle jest to złe?

piotrzpl

  • Gość
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #642 dnia: Września 29, 2015, 12:51:47 »
Wykidajło kolega napisał ze szykują jeszcze inny system, jak można wywnioskować nie wodny bo ten jak pisane jest w postach wyżej upadł,,, wiec czekamy na prezentacje,,, jestem za ulgami dla najbiedniejszych, schorowanych i samotnych, tylko oczywiście aby ci ludzie to dostali a nie cwaniacy i kombinatorzy,,,

saga

  • Gość
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #643 dnia: Września 29, 2015, 12:59:31 »
Te "ulgi dla wybranych" to nic innego jak ulgi dla osób najbiedniejszych, samotnych, zużywających dużo wody pomimo małej ilości osób w mieszkaniu itp. Proszę poczytać kilka postów wyżej, właśnie sytuacja takich osób była głównym argumentem przeciw temu systemowi. Gdy władza postanowiła pójść takim ludziom na rękę to nagle jest to złe?
To w końcu jak to jest - przecież większe od przeciętnego zużycie wody oznacza, zdaniem rządzących Gryfitów, że w mieszkaniu żyje więcej osób niż zadeklarowane. Skoro zaczyna być mowa o systemie ulg, to znaczy, że Gryf przyznaje, że zużycie wody to żaden "wskaźnik bytowy", tylko furtka do dużych podwyżek opłat. A z ulgami jest tak, że za tych, którzy je dostają (często na podstawie subiektywnych kryteriów), muszą zapłacić ci, którym ich nie przyznano. No i trzeba uważać, żeby ludzi nie obrazić systemem ulg, o które będzie trzeba specjalnym wnioskiem czy podaniem prosić.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #644 dnia: Września 29, 2015, 14:24:37 »
Udało się.
Nagłośnienie pomogło.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -