Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Daria

Strony: [1] 2 3 ... 56
1
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Lutego 15, 2016, 13:33:14  »
Mamy dobry przykład Odry gdzie rozlicza się od m2 i ludzie są zadowoleni.
Taa, najbardziej zadowoleni są ci, którzy mieli niedopłaty. Teraz kolektywnie...Wszystkie koszty CO. dla nieruchomości czy budynku są dzielone na poszczególne mieszkania - lokale.

2
Gmina nie pyta za co płaci tylko realizuje wystawione faktury,za których"rzetelność "ręczy suto opłacana liczna Rada Nadzorcza.Wracając do tzw ankiety wielu mieszkańców daje się nabrać na oszustwo jakim ona jest.Przecież tak naprawdę ankieta nie dotyczy metody tylko przyzwolenia na podwyżkę.Każdy wariant ją zakłada.Udział w tym kabaretowym oszustwie to właśnie przyzwolenie na podwyżkę a nie metodę jej naliczania,ta ostatnia to rzecz wtórna.
O tak...I nie ma co liczyć na to, że nagle zmienią myślenie. Ot, panujący i ich poddani.

3
JAK GŁOSOWAĆ Głosowanie jest jawne. Aby zagłosować należy podać swoje imię, nazwisko i adres. W kratce przy wybranym wariancie należy postawić krzyżyk, w przypadku niepostawienia krzyżyka lub postawienia go w więcej niż jednej kratce głos będzie uznany za nieważny. Każdy uprawniony mieszkaniec może oddać tylko jeden głos. Uprawnieni do głosowania są wszyscy mieszkańcy gminy Police.
A czy ,,każdy mieszkaniec" został skutecznie poinformowany, że ,,może"? Jak myślisz?

4
W 2014 deficyt 300tysięcy, w 2015600tysięcy...Przekierowanie uwagi na mieszkańców to odwracanie kota ogonem. Fizycznie ubywa i będzie ubywać mieszkańców. Prościej, przyjąć do wiadomości zmieniające się okoliczności. Jakoś inne gminy uczą się, minimalizują koszty, adoptują dobre pomysły, a u nas...Zmiany to tylko podwyżki Wielki odkurzacz TN pomykający cztery razy, raz po raz, tą samą drogą to w ramach oszczędności? Komu potrzebna taka nadgorliwość z kosztami ,,wypitego" paliwa? Mieszkańcom? Swoją drogą ciekawy jest też obieg lokalnego pieniądza i pytanie; na co w gminie nigdy nie zabraknie pieniędzy?
5
Nadal powodem zmian jest 600 tys deficytu.
Brakujące 600 tysięcy ,,zakładając, że trend ubywania mieszkańców zostanie zatrzymany"- słowa p.Króla. To taki komunikat, że tylko podwyżki. A więc, moim zdaniem, nie ma co się przywiązywać do liczb wskazywanych przez naszych speców od śmieci. 

6
Sprawy bieżące / Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« dnia: Listopada 13, 2015, 16:52:44  »
.Wydział śmieciowy ma jeszcze 4 wakaty,zgodnie z schematem organizacyjnym urzędu,...
Jeśli dobrze usłyszałam, to w debacie politycznej powiedziano-Żeby sprawdzać deklaracje trzeba jeszcze kilku pracowników. Będą dotrudniać? 

7
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Listopada 13, 2015, 14:09:07  »
Mi przyszedł zwrot 800zł, ale sąsiad ma niedopłatę 900zł.
Bilans prawie na zero. Jednemu zysk, drugiemu strata. A jak jest z zaliczkami? Wszyscy macie jednakowe? 

8
Sprawy bieżące / Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« dnia: Listopada 10, 2015, 11:56:31  »
Skoro można to ja poproszę o wskazanie przynajmniej 3 takich gmin.
Zajrzyj na strony gmin jeśli masz rzeczywistą chęć porównywania stawek opłat za śmieci w różnych gminach. To jest takie łatwe. Krótko. Jak to działa? Przetarg. Wygrała firma z ceną 4,49zł/osobę za segregowane odpady, a Rada Miejska uchwaliła stawkę na 6zł od mieszkańca... Przetarg. Firma śmieciowa zaoferowała 7,02zł od mieszkańca za segregowane odpady, a Rada Miejska uchwaliła 8zł od osoby za segregowane i 15zł za niesegregowane. Tak to działa w gminach,które dbają o dobro wszystkich mieszkańców, nie o komfort firmy śmieciowej. 

9
Sprawy bieżące / Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« dnia: Listopada 09, 2015, 13:38:01  »
Można wskazać wiele gmin, które nie zmieniły stawek opłat od 2012 roku (9zł/osobę). W wielu gminach stawki są obniżane. Co więcej, gminy chwalą się, co rok, ograniczaniem masy odpadów komunalnych. A z uaktualnianiem liczby produkujących śmieci nie mają problemu. Realizują ustawę ku zadowoleniu mieszkańców. Policcy urzędnicy tak nie potrafią czy nie chcą? Jakaś niechęć do uczenia się od lepszych? Szukanie winnych wśród mieszkańców to, wg mnie, zły kierunek. 

10
Sprawy bieżące / Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« dnia: Listopada 08, 2015, 16:50:29  »
taka zgadza się p. Król powiedział ze niepłacących jest około 5,5k mieszkańców polic,,, ja przypuszczam ze...
Nie lepiej mieć pewność? Skoro niepłacący policzeni to konieczne dopowiedzenie: Kim są lekceważący obowiązek płacenia? Gdzie mieszkają? Bo przecież poprzestanie na policzeniu nie zmotywuje uchylających się,raczej zalegalizuje stan obecny.

11
Sprawy bieżące / Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« dnia: Listopada 04, 2015, 13:34:40  »
Ja mam pytanie do pana Króla, który twierdzi że zwiększona jest ilość śmieci za którą nie płacą mieszkańcy:

Jak to jest że do prominentnych działaczy Gyfa podjeżdżają pomarańczowe śmieciarki i do śmieci komunalnych dorzucane jest  kilka ton gruzu.
Jak to jest że śmieciarki zbierają w ten sam dzień do tego samego samochodu śmieci z gospodarstw domowych i lokali użytkowych mimo iż mają za to extra płacone i powinny być zbierane w inne dni.
Jak to jest że w  domach  prominentnych działaczy Gyfa jest prowadzona działalność gospodarcza, a oni nie dość że nie płacą z tego tytułu podatku od nieruchomości, nie płacą również dodatkowo za odpady z działalności mimo iż mają największe pojemniki na śmieci na ulicy.
Jak to jest że prywatna firma, która zajmuje się utrzymaniem porządku na zatrudnia żonę dyrektora  polickiego wysypiska, a  Gryfowa śmietanka z burmistrzami na czele uczestniczy  w mocno zakrapianych imprezkach organizowanych specjalnie dla nich przez tego przedsiębiorcę na terenie swojego prywatnego ośrodka.
jak to jest że prominentny działacz Gyfa, który przez lata skutecznie tuszował wszystkie skargi na burmistrza  w radzie miejskiej, przy takim bajzlu zostaje dyrektorem  trans-netu. w jakim celu ? no przecież nie po to  żeby zrobić z tym porządek tylko żeby zamiatać to wszystko pod dywan.
Zanim pan Król odpowie... Tak to jest, że duży i silny może więcej. Dlaczego? Bo jest duży i silny.

12
Sprawy bieżące / Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« dnia: Listopada 02, 2015, 16:10:03  »
Deklaracje są fałszowane. Osobiście nie miałbym nic przeciwko, aby np. Spółdzielnie wywieszaly na klatkach informacje o nr lokalu i liczbie wpisanych osób w deklaracji.
dapol, jakie są Twoje ,,dowody" na winę mieszkańców SM? Indywidualny spółdzielca nie składał deklaracji, nie dostał jej do ręki, nie dostał szansy by opowiedzieć się deklaracją. Spółdzielnie zbiorczymi deklaracjami gwarantowały gminie wpływ określonych środków finansowych. a jak nie, to decyzją administracyjną burmistrza. To utrudnienie, tylko utrudnienie w bieżącym weryfikowaniu liczby produkujących śmieci. Mówienie, że ,,liczba ludności jest trudna do ustalenia, że brak informacji o liczbie zamieszkujących, że ustawodawca nie dał żadnych narzędzi do weryfikacji liczby ludności" stawia pod wielkim znakiem zapytania kompetencje naszych urzędników i radnych. Pan Król Witold będący w Radzie Miasta niemal od zawsze jest też przewodniczącym Rady Nadzorczej w największej spółdzielni mieszkaniowej też od zawsze. I co? Wie, że przybyło gospodarstw 1 i 2 osobowych. Wiekowi mieszkańcy odchodzą na zawsze, młodzi usamodzielniają się.Firma śmieciowa zapowiedziała kilkunastoprocentową podwyżkę. A pieniądze z opłat to szybkie pieniądze.   

13
Sprawy bieżące / Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« dnia: Października 28, 2015, 12:31:48  »
Rozumiem, że nikomu już nie zależy aby uczyć społeczeństwo segregacji? Mogę wrzucać do śmietnika jak leci: szkło, plastiki, papier. W dobie trendów eko...W dobie Natura 2000...Gmina zielona ?

Zapewniano, że ,,segregacja zredukuje koszt odbioru i wywozu śmieci". Mieszkańcy zbierają śmieci, segregują, przechowują i płacą, płacą coraz więcej. Firma kosi kasę. Też coraz więcej? Wbrew logice i matematyce, żeby jeden produkujący śmieci płacił tyle samo co czterech. A radni...Brak konsekwencji w tym co mówią i tym jak głosują. Ostatnie głosowanie za zwyżką stawek to była, być może, jedyna okazja pokazać ludzką twarz urzędnika. Proponuję poszukiwanie środków finansowych zacząć od siebie - minimalizować koszty, oszczędzać. 

14
Sprawy bieżące / Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« dnia: Października 23, 2015, 13:11:09  »
Formalnie uchwalą we wtorek. Tu masz projekt:
http://bip.police.pl/contents/content/238/8327
Liczba mieszkańców z 2012 roku to, wg mnie, słaby argument za podwyżką. Jakoś cicho o wyjętych z systemu, zwolnionych z opłat. Na przykład, mający kilka nieruchomości i korzystający z nich, płacą jedną stawkę. A nieruchomości zgłoszone jako niezamieszkałe, które nie płacą. Ile ich jest? Wiesz? Kto wie?   

15
Sprawy bieżące / Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« dnia: Października 02, 2015, 12:09:50  »
Koszty wzrosły między innymi przez Transnet. W praktyce wygląda to tak, że ile Transnet sobie zaśpiewa za śmieci tyle gmina Transnetowi da, bez względu na zasadność ich wysokości. Może pan Ufniarz podpowie nam jak to było z przetargiem który wygrał Transnet? O ile dobrze słyszałem to pan Pisański (wiceburmistrz), który zasiadał w radzie nadzorczej Transnetu był przewodniczącym komisji przetargowej która zdecydowała o tym, że Transnet wygrał. Możemy liczyć na naświetlenie sprawy?
Ciekawe co w umowie i aneksach do niej. Czytał ktokolwiek z Was tę umowę?

Strony: [1] 2 3 ... 56