Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Opłaty za śmieci - konsultacje.  (Przeczytany 365606 razy)

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #720 dnia: Października 27, 2015, 22:08:35 »
Za dużo tych, "może", "chyba", "zapewne" :)
<*)))))>{

saga

  • Gość
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #721 dnia: Października 27, 2015, 22:16:08 »
"Na pewno" to tylko Gryf wie. Czemu coraz częściej daje wyraz. Już nawet nie musi pytać o zdanie mieszkańców, a jak  pomyłkowo zapyta, to i tak podpowiedzi "skoszuje".
« Ostatnia zmiana: Października 27, 2015, 22:17:58 wysłana przez saga »

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #722 dnia: Października 28, 2015, 08:50:29 »
Rozumiem, że nikomu już nie zależy aby uczyć społeczeństwo segregacji? Mogę wrzucać do śmietnika jak leci: szkło, plastiki, papier. W dobie trendów eko...W dobie Natura 2000...Gmina zielona ?

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #723 dnia: Października 28, 2015, 09:02:34 »
Przecież ustawę o Segregacji śmieci ,wymyślili po to aby zamknąć gęby obywatelom.Wiadomo było ze to nie wypali.(300 m. do najbliższych pojemników na plastyk,szkoło,papier.)Ukryto sprytnie tym sposobem pretekst podwyżki opłat.
Proste???? .no właśnie jak ,proste jak palec w D.....e

-
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #724 dnia: Października 28, 2015, 09:41:58 »
Za dużo tych, "może", "chyba", "zapewne" :)
Chcesz jakieś "na pewno"? Proszę bardzo: na pewno krewnych i znajomych królika w magistracie powinni zastąpić fachowcy, niekoniecznie znajomi. Na pewno należy polikwidować wydziały od spraw zbędnych, składające się z naczelnika i zastępcy. Wystarczy? :)

Uczciwie płacę za wywóz śmieci. Urzędasy twierdzą, że w systemie brakuje 600 tysięcy. Żeby wyrównać ten niedobór, wystarczy, abym zamiast 12 zł od osoby płacił 13,80. Ok, mogę płacić. Nie interesuje mnie, ilu ludzi oszukuje (jeżeli w ogóle tacy są - tym niech się zajmą urzędnicy, którzy biorą za to pieniądze).
Tymczasem paru radnych uznało, że przy tej okazji mogą sobie załatwić obniżki opłat - kosztem takich jak ja. No to skoro chcecie mnie w ten sposób oszukiwać, to ja też się czuję zwolniony z uczciwości wobec was. Będę płacił raz według wody, powiedzmy, 10 zł (bo zadeklaruję 2 metry zużycia), raz ryczałtem 50. Średnia wyjdzie mi 30 zł i będę do przodu. Jeszcze większe możliwości mają ci, u których odczyt jest co 3 miesiące. Mogą dwa miesiące płacić symbolicznie, a tylko w trzecim ryczałtem.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #725 dnia: Października 28, 2015, 11:38:29 »
Tymczasem paru radnych uznało, że przy tej okazji mogą...

Mam poważne wątpliwości czy to są jeszcze radni, czy już bardziej urzędnicy na usługach Gryfa. Rola radnego jest mi dobrze znana a tu jakoś jej dopatrzeć się nie mogę.

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #726 dnia: Października 28, 2015, 11:40:07 »
http://www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/oplata-za-smieci-co-zrobic-gdy-nie-pokrywa-wydatkow,73221.html

"Według wiceministra środowiska, Janusza Ostapiuka, możliwe jest zbilansowanie wyższych kosztów odbierania odpadów komunalnych z budżetu gminy.

– O ile nie wolno pokrywać z opłat innych działań niż związane z kosztami funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi, o tyle możliwe jest dofinansowanie tego systemu z innych źródeł – tłumaczy wiceminister środowiska Janusz Ostapiuk."

 A to tak ma marginesie straszenia, że burmistrz nie może pokryć deficytu. Może, tylko pozostaje pytanie czy chce ? Wywalenie 700 tys. na jakieś siatkarki jest przecież uzasadnione politycznie, pomoc mieszkańcom już niekoniecznie.
Swoją drogą łaski pan burmistrz nie robi, ponieważ jak widać po komentarzach forumowiczów, to głównie jego "fachowcy" z Batorego powodują czarną dziurę w systemie śmieciowym.
millena

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #727 dnia: Października 28, 2015, 12:31:48 »
Rozumiem, że nikomu już nie zależy aby uczyć społeczeństwo segregacji? Mogę wrzucać do śmietnika jak leci: szkło, plastiki, papier. W dobie trendów eko...W dobie Natura 2000...Gmina zielona ?

Zapewniano, że ,,segregacja zredukuje koszt odbioru i wywozu śmieci". Mieszkańcy zbierają śmieci, segregują, przechowują i płacą, płacą coraz więcej. Firma kosi kasę. Też coraz więcej? Wbrew logice i matematyce, żeby jeden produkujący śmieci płacił tyle samo co czterech. A radni...Brak konsekwencji w tym co mówią i tym jak głosują. Ostatnie głosowanie za zwyżką stawek to była, być może, jedyna okazja pokazać ludzką twarz urzędnika. Proponuję poszukiwanie środków finansowych zacząć od siebie - minimalizować koszty, oszczędzać. 
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

saga

  • Gość
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #728 dnia: Października 28, 2015, 12:59:04 »
Możemy już nie segregować śmieci. Policcy urzędnicy się przyznali, że i tak nie są w stanie zweryfikować, kto oddaje posegregowane, a kto zmieszane.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #729 dnia: Października 28, 2015, 14:43:47 »
Tymczasem paru radnych uznało, że przy tej okazji mogą...

Mam poważne wątpliwości czy to są jeszcze radni, czy już bardziej urzędnicy na usługach Gryfa. Rola radnego jest mi dobrze znana a tu jakoś jej dopatrzeć się nie mogę.
Ja nie mam.
Jeszcze dwie ciekawostki z wczorajszej sesji:
1. Rada zatwierdziła wzory deklaracji składanych elektronicznie. Można w ten sposób zadeklarować podatek rolny, leśny, od nieruchomości, od środków transportowych. Nawet opłatę od psa. Deklaracji śmieciowej elektronicznie złożyć nie można. Uprzedzam wątpliwości: ustawa pozwala (art. 6n.1.2).
2. Radni uchwalili, że do deklaracji trzeba załączyć fakturę albo zaświadczenie ze ZWiK o zużyciu wody za 12 miesięcy. Wygląda, że zamierzają brać pod uwagę średnie zużycie. Tyle że w uchwale o opłatach tego nie ma, a ustawa mówi o opłacie za miesiąc i nigdzie nie znajduję podstaw do uśredniania... Coś mi tu zalatuje uchyleniem przez wojewodę... ;)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #730 dnia: Października 28, 2015, 15:47:44 »
W związku z podjętą przez Radnych Gminy Police uchwałą o zmianie  opłat za "śmieci", która jest krzywdząca dla część mieszkańców Gminy Police postanawiam zbierać podpisy pod petycją o dokonanie zmian tej uchwały na przywrócenie zapisów z poprzedniej czyli 12 zł od mieszkańca domu/ mieszkania przy odpadach segregowanych i 20 zł przy niesegregowanych. Obecna opłata przy odpadach segregowanych 50 zł od domu i 40 zł od mieszkania jest krzywdząca wszystkie osoby samotne, pary i trzyosobowe rodziny. Odpowiednie druki przygotuję dziś i od jutra osoby zainteresowane proszę o kontakt.
Anna Tarocińska
annatarocinska@gmail.com
« Ostatnia zmiana: Października 28, 2015, 16:00:46 wysłana przez An_na »

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #731 dnia: Października 28, 2015, 16:44:03 »
Ania, poczekaj. Uchylić trzeba chyba trzy uchwały. Zaraz sprawdzę.

Już sprawdziłem. Dwie, ta o terminach wnoszenia opłat może zostać. Kłopot w tym, że w BIP nie ma jeszcze numerków uchwał, a nie jestem pewien, czy do zbierania podpisów wystarczy data i tytuł. Ale tak czy inaczej tę uchwałę też trzeba wygrzebać.

Proponuję prosty tekst:
Uchwała w sprawie uchylenia uchwał X i Y
Na podstawie art. xxxxxxx
1. Uchyla się uchwałę X
2. Uchyla się uchwałę Y
3. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia i podlega ogłoszeniu.


Potrzeba chyba 300 podpisów, ale zaraz to znajdę.

Znalazłem. Statut gminy. Potrzeba 300 osób, ale na początek trzyosobowy komitet. To jeszcze jedna potrzebna :)

A jednak komitet niepotrzebny. Wojewoda trochę pouchylał.
Do złożenia jest wniosek, projekt uchwały i wykaz osób popierających go.


Przy okazji prostuję swój wcześniejszy post: radni przyjęli deklaracje elektroniczne również dla śmieci, ale w jednej z trzech uchwał śmieciowych, a nie razem z innymi. Dlatego przeoczyłem.
« Ostatnia zmiana: Października 28, 2015, 17:09:48 wysłana przez Wykidajło »
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline TomaszTokarczyk

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #732 dnia: Października 28, 2015, 22:49:37 »
W związku z podjętą przez Radnych Gminy Police uchwałą o zmianie  opłat za "śmieci", która jest krzywdząca dla część mieszkańców Gminy Police postanawiam zbierać podpisy pod petycją
W kontekście posta Wykidajły powyżej, to będzie raczej obywatelski projekt uchwały, a nie petycja, prawda? Ale popieram, popieram, i z chęcią się podpiszę. Swoją drogą zastanawiający jest brak udziału w tej dyskusji "sygnatariuszy" tej podwyżki. Nikt nie chce nawet spróbować minimalizować własnych strat wizerunkowych? Przykre.
P.S. Brawa należą się radnemu Różyckiemu za samotne przeciwstawienie się większości. Dobrze też, że wyszło, kto tak naprawdę jest w Radzie Miasta opozycją.
« Ostatnia zmiana: Października 28, 2015, 23:10:09 wysłana przez TomaszTokarczyk »
Zapraszam na mój blog o sprawach Powiatu Police: www.tomasztokarczyk.wordpress.com

Offline Konkret

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #733 dnia: Października 28, 2015, 23:48:24 »
W systemie jest za mało pieniędzy, więc trzeba zmienić system.

Zgodnie z ustawą system ma się samofinansować, więc wszystko się zgadza. Pretensje należy kierować do PO, która taką ustawę zrobiła, a nie do urzędników, którzy maja OBOWIĄZEK ją stosować czy im się to podoba czy nie.

Naprawdę uważasz, że bez wejścia do mieszkania się nie da? Da się, jak najbardziej. Sęk w tym, że nikt nawet nie próbował.

Jak? Masz jakiś konkretny przykład? Był pomysł weryfikacji na podstawie wody to został tu szeroko skrytykowany, więc proszę, zaproponuj coś lepszego.


W związku z podjętą przez Radnych Gminy Police uchwałą o zmianie  opłat za "śmieci", która jest krzywdząca dla część mieszkańców Gminy Police postanawiam zbierać podpisy pod petycją o dokonanie zmian tej uchwały na przywrócenie zapisów z poprzedniej czyli 12 zł od mieszkańca domu/ mieszkania przy odpadach segregowanych i 20 zł przy niesegregowanych.

Popieram całkowicie. Dzięki temu jak w następnych wyborach Gryf odda władzę to nowa partia (PiS lub PO) przejmie gminę tak zadłużoną, że jedyną opcją będzie wprowadzenie maksymalnych stawek, a wtedy ludzie szybko zatęsknią za Gryfem :)

A tak na poważnie to KAŻDY system jest krzywdzący dla CZĘŚCI mieszkańców. Dla mnie na przykład krzywdzący był stary system, bo teraz będę płacił 8 złotych mniej.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #734 dnia: Października 28, 2015, 23:51:07 »
W związku z podjętą przez Radnych Gminy Police uchwałą o zmianie  opłat za "śmieci", która jest krzywdząca dla część mieszkańców Gminy Police postanawiam zbierać podpisy pod petycją
W kontekście posta Wykidajły powyżej, to będzie raczej obywatelski projekt uchwały, a nie petycja, prawda?
To An_na jest inicjatorem, więc do niej należy decyzja. Moim zdaniem powinien to być obywatelski projekt, nie petycja. Na petycję można odpowiedzieć "dziękujemy, rozważymy" i wrzucić ją do kosza. Projekt uchwały musi być rozpatrzony - i przyjęty albo odrzucony.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.