Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.  (Przeczytany 39991 razy)

Offline pismak

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #45 dnia: Grudnia 08, 2015, 22:02:07 »
Wobec tego stawiam śmiało tezę,że równie śmiało ( jak śmiało obwieścił braki przewodniczący Król ) należy rozpatrywać możliwość defraudacji tych środków-ze wskazaniem na wykorzystanie ich niezgodnie z przeznaczeniem.Skąd przewodniczący miał tę tajemną wiedzę-? Powinien złożyć w tej sprawie niezwłocznie wyjaśnienie.Przynajmniej na tym etapie "postępowania"

To poważny zarzut. Jeśli masz dowody to niezwłocznie zgłoś komu trzeba bo jeśli wiesz coś ważnego w tej materii i nie zgłosisz to możesz zostać posądzonym o współudział.

Braki osób - prosta sprawa.
Policzyli w 2012 r. ilość zameldowanych i na podstawie tej liczby wyliczyli stawkę 12 zł od osoby - zadeklarowało się mniej ludzi - część wyjechało za pracą więc rodziny składają korekty deklaracji na zmniejszoną liczbę osób (ja sam to zrobiłem gdy córka z zięciem wyjechali do Irlandii) a niektórzy wiedząc że są nieuchwytni nie zostali zgłoszeni.
A ile na prywatnych posesjach (np. Wieńkowo, Jasienica, Przęsocin) w podwórkach niektóre zabudowania  gospodarcze i warsztaty przerabiane są na mieszkania - sądząc po wystawianym pojemniku mieszka mało osób a sądząc po dużych liczbach osób codziennie przebywających na niektórych posesjach można wątpić w uczciwość niektórych.  A CO NA TO SOŁTYSI - siedzą cicho, bo boją się, że nie zostaną wybrani na kolejną kadencję.
Przecież każdy sołtys wie ilu w danym domu mieszka ludzi. Niech zgłasza do urzędu - jeśli tego nie robi a posiada takie wiadomości to oznacza, że działa na korzyść nieuczciwych a przeciwko uczciwym. 
 
Mniej ludzi zadeklarowanych = mniej wpłat  a firmie odbierającej śmieci trzeba czymś zapłacić. 

Post Merge: Grudnia 08, 2015, 22:10:00
Cytat: Konkret w Dzisiaj o 18:11:25
Tylko ja nie rozumiem o co mu znowu chodzi?

Nie znam innego sposobu poznania opinii ponad 40 tysięcy ludzi w innej formie niż ankieta. Podanie swoich danych by się wypowiedzieć też go pewnie drażni, bo chciałby wypełnić ankietę 15 razy, a tak może tylko raz... Ciekawe czy podpisał petycję pani Anny Trocińskiej, bo tam też trzeba było swoje dane podać, w dokładnie takim samym celu co tutaj, czyli 1 człowiek = 1 głos.
Głupa rżnięcie też zajęcie.Leninowska zasada głosiła - nieważne kto głosuje /wypełnia ankietę ,ważne kto to liczy.Trwonicie publiczną kasę bezmyślnie a mieszkańców gminy traktujecie jak szkodliwy balast  oczywiście z wyłączeniem tych równiejszych.Przestraszyliście się liczby tego balastu ,który pogroził wam palcem ale dalej idziecie w zaparte.Na 2016 rok zaplanowano na wynagrodzenia związane z gospodarka odpadami
434 tysiące złotych dla ludzi ,którzy nie potrafią kontrolować systemu..Za 36166 złotych miesięcznie można zatrudnić kilkudziesięciu uczniów szkoły średniej ,którzy dadzą sobie radę z prostymi rachunkami.Wasze propozycje zmierzją tylko do podwyżki opłat a nie do rozwiazania problemu.Na Batorego już decyzja o wyborze wariantu zapadła.Ankieta jest tylko zasłoną dymną dla uzasadnienia podwyżki  wynikającej z bajzlu jaki stworzyliście.Podwyżka nie ma żadnego ekonomicznego uzasadnienia choćby biorąc pod uwagę ceny paliw ,które spadają.

Proponuję skrzyknąć się na forum jak zakończą się te konsultacje - wybrać przedstawiciela (np. Panią Anię) i komisyjnie liczyć głosy.  Wtedy będziemy mieli pewność że nikt nie oszuka.
 
« Ostatnia zmiana: Grudnia 08, 2015, 22:10:00 wysłana przez pismak »

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #46 dnia: Grudnia 08, 2015, 22:15:15 »
To poważny zarzut.
a to jest przesłanka procesowa-?  ;-)
jeśli wiesz coś ważnego w tej materii i nie zgłosisz to możesz zostać posądzonym o współudział.
zgłosił co-? współudział czego-?  ;-)
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline stugiewa

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 81
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #47 dnia: Grudnia 09, 2015, 09:19:16 »
Gmina ma głównego księgowego - jest to SKARBNIK, który musi czuwać nad prawidłowością rozliczania pieniędzy.
Są kontrole RIO (Regionalna Izba Obrachunkowa) - gdyby były marnotrawione pieniądze to to wyjdzie.
Zawsze gdy podatnik ma obiekcje to może zwrócić się do skarbnika o podanie jak wylicza budżet oraz o to czy prawidłowo wydatkuje publiczną kasę.


Otóż proszę Pana ostatnio wstawiłem tutaj i na Facebooku link do raportu RIO który w bardzo ładny sposób pokazał zmarnowanie ok. 80 tys. A z resztą proszę Pana w jakim my kraju żyjemy nie powie mi pan że nie ma przekrętów kolesiostwa itp? I może GRYF wszystko robi prawidłowo? Gwarantuje że gdyby ludzie podobnych poglądów co moje zajmowałyby stanowiska w gminie to może byłoby mniej inwestycji w początkowych latach ale na pewno nie byłoby sytuacji którą mamy teraz, nie byłoby zadłużania gminy czyli co jak co podatnika. I ciągle twierdzę że skoro pan Biedroń w Słupsku potrafił zrobić porządek to tym bardziej w Policach można go zrobić tylko że najpierw trzeba chcieć służyć ludziom a nie być u władzy tylko dla swojej kieszeni.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #48 dnia: Grudnia 09, 2015, 12:50:18 »
Konsultacje..., konsultacje..., konsultacje...! Szkoda tylko, że uruchomiono je w czasie przypadającym na okres bezpośrednio przedświąteczny i świąteczny, kiedy mieszkańcy myślami - siłą rzeczy -  będą zupełnie gdzie indziej. Nie wiem czy to niedopatrzenie, czy świadome działanie obliczone na zamierzony efekt? Gdyby to zależało ode mnie, to uruchomiłbym je już w listopadzie, albo przedłużył przynajmniej do końca stycznia 2016. Gdyby to zależało ode mnie...  :(

I jeszcze jedno:
 JAK GŁOSOWAĆ Głosowanie jest jawne. Aby zagłosować należy podać swoje imię, nazwisko i adres. W kratce przy wybranym wariancie należy postawić krzyżyk, w przypadku niepostawienia krzyżyka lub postawienia go w więcej niż jednej kratce głos będzie uznany za nieważny. Każdy uprawniony mieszkaniec może oddać tylko jeden głos. Uprawnieni do głosowania są wszyscy mieszkańcy gminy Police.

... to cytat ze strony konsultacyjnej. Nie rozumiem jednego! To są konsultacje czy wybory...? Jeżeli konsultacje, to uznanie głosu za nieważny w przypadku wskazania np. dwóch wariantów - jest pozbawione sensu. Mnie mogą przykładowo odpowiadać dwie opcje, albo jedna z wskazanych i druga moja własna. Przykro mi! Stwierdzam jednoznacznie, że to nie są żadne konsultacje. Głos nieważny w konsultacjach? Pierwszy raz mam do czynienia z takimi konsultacjami. To raczej jakiś plebiscyt, nie konsultacje!
 

Post Merge: Grudnia 09, 2015, 15:42:24
I kolejna sprzeczność jakiej użyto w celu zrealizowania zamierzonego oszustwa w tym plebiscycie!
Według burmistrza:

"Na podstawie Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 14 stycznia 2002r. poz. 70 w sprawie określenia przeciętnych norm zużycia wody przyjmuje się, że przeciętnie jedna osoba zużywa do 3m3 wody."

Tymczasem rozporządzenie wyraźnie określa, że w budynkach wielorodzinnych, dominujących w Policach, norma ta wynosi 5,4 metra sześciennego na osobę miesięcznie!!!
« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2015, 15:42:24 wysłana przez Wojtek Dudek »

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #49 dnia: Grudnia 09, 2015, 15:58:14 »
JAK GŁOSOWAĆ Głosowanie jest jawne. Aby zagłosować należy podać swoje imię, nazwisko i adres. W kratce przy wybranym wariancie należy postawić krzyżyk, w przypadku niepostawienia krzyżyka lub postawienia go w więcej niż jednej kratce głos będzie uznany za nieważny. Każdy uprawniony mieszkaniec może oddać tylko jeden głos. Uprawnieni do głosowania są wszyscy mieszkańcy gminy Police.
A czy ,,każdy mieszkaniec" został skutecznie poinformowany, że ,,może"? Jak myślisz?
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #50 dnia: Grudnia 09, 2015, 16:12:32 »
Jak myślisz?

Mam poważne i..........uzasadnione wątpliwości. I jeszcze ten szczególny czas wybrany na przeprowadzenie tego plebiscytu.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #51 dnia: Grudnia 09, 2015, 17:02:10 »
Na BIP zarządzenie jest.
Tak czy inaczej ja bojkotuję. Nie będę swoim głosem legitymizował nieuzasadnionych podwyżek.

A że gryfici łamią prawo, które sami ustanowili, to inna sprawa.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #52 dnia: Grudnia 10, 2015, 12:33:10 »
Cytat: Wojtek Dudek
Tymczasem rozporządzenie wyraźnie określa, że w budynkach wielorodzinnych, dominujących w Policach, norma ta wynosi 5,4 metra sześciennego na osobę miesięcznie!!!
Tymczasem według statystyk "Zużycie wody, energii elektrycznej oraz gazu w gospodarstwach domowych" w kategorii "ogółem woda z wodociągów na 1 mieszkańca" w Policach wartości dla lat 2010-2014 kształtują się tak (m^3/rok):
33,3
31,8
31,4
31,0
30,5
podzielić przez 12 chyba każdy potrafi.
Tymczasem tymczasem dla całego powiatu:
39,2
41,8
40,5
38,2
37,7
"Delikatne" różnice, ale widać gdzie woda się leje i kogo boli najbardziej.
Ja sobie przeliczyłem według zużycia i wychodzi mi ok 41 zł. Różnica w stosunku do innych metod niewielka ale nikt mi nie będzie wmawiał, że kogoś nie uwzględniam w deklaracji.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 10, 2015, 12:36:05 wysłana przez cooker »

Offline stugiewa

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 81
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #53 dnia: Grudnia 10, 2015, 15:32:50 »
Właśnie czytam ulotkę o niby konsultacjach i widzę w niej same bzdury i kłamstwa. "Metoda ta jednak spowodowała deficyt w systemie [...]" Otóż Panowie nie Metoda jest winna ale wy Panowie radni którzy pozwalacie marnowanie publicznych pieniędzy. "Rada miejska w Policach, mając na uwadze głównie dobro rodzin wielodzietnych i osób samotnych" żadne podwyzszki a te dotknęły by samotnych nie są dla nich czymś dobrym. "Wielu mieszkańców wyraziło jednak wolę bezpośredniego wypowiedzenia się na ten temat. Dlatego 24 listopada, na mój wniosek, radni uchylili te uchwały[...]" Otóż proszę Pana nie na Pana wniosek a na wniosek pani Anny Tarosińskiej. I jeżeli mieszkańcy wyrazili chęć wypowiedzenia to im dajmy możliwość na nie podstawiajmy ankietę którą z konsultacjami ma mało wspólnego. I tu dodam jeszcze jedno pytanie "każdy uprawniony mieszkaniec może oddać tylko jeden głos. Uprawnieni do głosowania są wszyscy mieszkańcy gminy Police" czyli ci nie zarejestrowani i nie pełno letni też?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 10, 2015, 15:44:48 wysłana przez stugiewa »

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #54 dnia: Grudnia 10, 2015, 16:03:48 »
Właśnie czytam ulotkę o niby konsultacjach i widzę w niej same bzdury i kłamstwa. "Metoda ta jednak spowodowała deficyt w systemie
Po prawdzie gmina nadal nie potrafi rzetelnie oszacować ilości odpadów komunalnych wytwarzanych na jej terenie.Swoją drogą w sposób szczególny należałoby przeanalizować,skalkulować umowy z TN Jaka forma tych umów,za co  i ile tak naprawdę gmina płaci.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #55 dnia: Grudnia 10, 2015, 16:58:28 »
Właśnie czytam ulotkę o niby konsultacjach i widzę w niej same bzdury i kłamstwa. "Metoda ta jednak spowodowała deficyt w systemie
Po prawdzie gmina nadal nie potrafi rzetelnie oszacować ilości odpadów komunalnych wytwarzanych na jej terenie.Swoją drogą w sposób szczególny należałoby przeanalizować,skalkulować umowy z TN Jaka forma tych umów,za co  i ile tak naprawdę gmina płaci.
Gmina nie pyta za co płaci tylko realizuje wystawione faktury,za których"rzetelność "ręczy suto opłacana liczna Rada Nadzorcza.Wracając do tzw ankiety wielu mieszkańców daje się nabrać na oszustwo jakim ona jest.Przecież tak naprawdę ankieta nie dotyczy metody tylko przyzwolenia na podwyżkę.Każdy wariant ją zakłada.Udział w tym kabaretowym oszustwie to właśnie przyzwolenie na podwyżkę a nie metodę jej naliczania,ta ostatnia to rzecz wtórna.
jestem gorszego sortu

Offline karol

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #56 dnia: Grudnia 10, 2015, 17:01:01 »
Ma pan rację zmieniłem adres zamieszkania ale nie zameldowania i uważam że zgłoszenie tego faktu nie jest potrzebne ponieważ nie ma różnicy z którego miejsca odprowadzana jest składka za moją osobę.
b) Nic trudnego ale nie wiem do czego pan pieje bo jasno z mojej wypowiedzi wynika że ludziom nie chodzi o sposób naliczania opłaty ale o podwyższki, niech będzie od wody, prądu, metrażu, ilości osób, psów, kotów i Bóg wie od czego jeszcze ale niech zostanie na tej stawce którą jest bo przypomnę socjalizm dawno się skończył i nie w interesie płacących jest szukanie tych co nie płacą bądź płacenie za nich.

Proszę Pana, proszę nie zaniżać poziomu dyskusji!!!!!!!!
Obserwuję Pana wypowiedzi od samego początku i mam wrażenie, że tak naprawdę temat dyskusji jest Panu obcy.
Co do płatności to sam się Pan przyznał, że nie jest zgłoszony do opłaty. Police są małe, wystarczy popytać - na osiedlu w pobliżu Pana obecnego miejsca pracy  tylko wynajmował Pan mieszkanie więc opłaty jak Pan sam potwierdził nie było. Z miejsca zameldowania najprawdopodobniej jeśli był to policki adres ktoś Pana wykreślił bo dlaczego ktoś miałby płacić za nieobecnych. Ułomne przepisy pozwalają na takie machlojki a ktoś na tym korzysta.

Post Merge: [time]Grudzień 10, 2015, 17:28:25 [/time]
I jeżeli mieszkańcy wyrazili chęć wypowiedzenia to im dajmy możliwość na nie podstawiajmy ankietę którą z konsultacjami ma mało wspólnego. I tu dodam jeszcze jedno pytanie "każdy uprawniony mieszkaniec może oddać tylko jeden głos. Uprawnieni do głosowania są wszyscy mieszkańcy gminy Police" czyli ci nie zarejestrowani i nie pełno letni też?


Przy takim płytkim poziomie myślenia niektórzy nawet młodzi doczekaliby się emerytury.
Pyta Pan o siebie???? Bo z wcześniejszej wypowiedzi wynika, że to Pan nie jest zarejestrowany do opłaty śmieciowej - niech się Pan więcej nie pogrąża ;-)))
Przecież za niepłacących zapłacą ci uczciwi.
Jeśli na forum wypowiadają się niektórzy uczciwi to powinni wiedzieć jak to działa i powinni rozważyć jak poprawić ten stan i jak tępić tych, którzy
oszukują.


Post Merge: Grudnia 10, 2015, 17:53:34
A noże trzeba napisać projekt uchwały obywatelskiej,


Pan Panie Krystianie ma wprawę w pisaniu projektów.

Police to małe miasteczko - poszperało się i się wie.
Powiadają tu i ówdzie, że niektórzy  lubą ogródków piwnych bo narzucają tam ceny trunków a swoich nie można przynosić.
Za to picie poza takimi ogródkami pod tzw. chmurką grozi mandatem od straży miejskiej. Co trzeba zrobić????
Napisać petycję o likwidację straży miejskiej a nie dostosować się do przepisów.
To tak jak w szkole.
Przytoczę cytat stary jak świat: "słaby i leniwy uczeń nie siądzie nad książkami i nie zacznie się uczyć aby dorównać tym lepszym - za to zrobi wszystko aby zniszczyć tych lepszych i wszelkimi sposobami zniżyć ich do swojego poziomu"
« Ostatnia zmiana: Grudnia 10, 2015, 17:53:34 wysłana przez karol »

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #57 dnia: Grudnia 10, 2015, 18:52:55 »
Gmina nie pyta za co płaci tylko realizuje wystawione faktury,za których"rzetelność "ręczy suto opłacana liczna Rada Nadzorcza.Wracając do tzw ankiety wielu mieszkańców daje się nabrać na oszustwo jakim ona jest.Przecież tak naprawdę ankieta nie dotyczy metody tylko przyzwolenia na podwyżkę.Każdy wariant ją zakłada.Udział w tym kabaretowym oszustwie to właśnie przyzwolenie na podwyżkę a nie metodę jej naliczania,ta ostatnia to rzecz wtórna.
O tak...I nie ma co liczyć na to, że nagle zmienią myślenie. Ot, panujący i ich poddani.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline stugiewa

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 81
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #58 dnia: Grudnia 10, 2015, 19:41:47 »
Panie Karolu (Karol) proszę mi wskazać gdzie się wypowiedziałem że składka za moją osobę nie jest odprowadzają? Dokładny cytat? Jeżeli da mi pan sposób w jaki mogę udowodnić że jest ona płacona a natychmiast to zrobię ponieważ jak mówiłem nie mam nic do ukrycia składkę płacą moi rodzice gdzie jestem zameldowany i gdzie na drodze prawnej mieszkam to że 99% czasu który spędzam w mieszkaniu jest to czas spędzany w nie moim mieszkaniu nie oznacza że nie odprowadza się za moją osobę składki ale widzę że ostatnio panuje moda na gbębienie osób które są przeciwko działaniom GRYF'u .
P.S proszę podać mi adres lokalu który rzekomo wynajmuje bo sam chętnie się dowiem kto jest na tyle głupi że daje mi mieszkanie za które nie muszę płacić i nigdy w nim nie byłem. Tak na prawdę to większych kłamstw na temat mojej osoby nie czytałem. Ma pan jakieś pytania proszę je zadać chętnie odpowiem tylko jeżeli już raz to robiłem a pan nadal nie wierzy to jaki sens ma dyskusja?

P.S2 jeszcze raz proszę o zacytowanie całej wypowiedzi w której jest napisane przeze mnie że za moją osobę nie jest odprowadzaba składka. No chyba że każdy mieszkaniec ma osobno się rozliczać bo za mnie płaci matka u której jestem zameldowany - jeżeli jedna osoba nie może płacić za inne osoby to też proszę o wskazanie podstawy prawnej nakazującej płacenie osobiście.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 10, 2015, 20:07:08 wysłana przez stugiewa »

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil