Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Wykidajło

Strony: [1] 2 3 ... 156
1
Humor / Odp: Kroniki Gryflandii
« dnia: Grudnia 12, 2018, 21:30:30  »
Oj bo czasu mało na wszystko. Ale czasami człowiek musi ;)

2
Podobno na wakacje ma jednak być. Tylko gdzie indziej.
https://ipolice.pl/plaza-w-policach-przed-wakacjami/

4
Trudne tematy / Odp: Łosie za kierownicą
« dnia: Września 28, 2017, 23:00:58  »
Nie mówię tylko o Przęsocinie, a ogólnie. Równie dobrze możemy się nie czepiać objeżdżających rondo dookoła zewnętrznym pasem. Albo tych, co jadą lewym, bo przecież za 500m skręcają w lewo.
Tych na rondzie bym się nie czepiał. To efekt wyćwiczony przez polską szkołę jazdy, tę "ja tu jestem na prawie i nikogo nie wpuszczę". Chociaż muszę przyznać, że normalnych kierowców na drogach coraz więcej.

Za to zdecydowanie do odstrzału przeznaczyłbym rozumnych inaczej specjalistów od "wyprzedzić zawalidrogę i po hamulcach".

A jeśli chodzi o zgodność z przepisami:
Art. 90. Tamowanie lub utrudnianie ruchu na drodze publicznej
Dz.U.2015.0.1094 t.j. - Ustawa z dnia 20 maja 1971 r. - Kodeks wykroczeń
Kto tamuje lub utrudnia ruch na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, podlega karze grzywny albo karze nagany.

Oczywiście zastosowanie kary zależy od podejścia do konkretnego przypadku przez policjanta lub sąd.
Obawiam się, że nie masz szans na uznanie, że 70/h przy dozwolonym 90/h jest tamowaniem ruchu. W uznanie, że 30/h jest, też wątpię.

edit: wracając do Niemiec, tam naprawdę ciężko spotkać zawalidrogę. Czy to lepsze wyszkolenie kierowców pozwala im jeździć tyle ile można? Czy może jest jakiś inny powód?
Eee tam. Drogi mają generalnie lepsze, ale jeżdżą tak samo różnie jak u nas.

5
Trudne tematy / Odp: Łosie za kierownicą
« dnia: Września 21, 2017, 12:55:57  »
więc nie widzę niczego złego w tym gdy ktoś jedzie 70 na ograniczeniu do 90.
Dla mnie to lekceważenie innych uczestników ruchu. Jeśli droga jest pusta to jeździj ile chcesz, w innym wypadku pamiętaj, że nie jesteś na niej sam.
Może dostosowuje prędkość do swoich umiejętności, sprawności i doświadczenia
To się chwali, ale jeśli ktoś boi się jechać 90 po dobrej drodze, w dobrych warunkach pogodowych to niech się doszkoli albo jeździ komunikacją miejską. Mamy na tyle dobre drogi i samochody, że prędkość ta naprawdę nie jest wymagająca dla przeciętnego kierowcy.
A jak tak nieśmiało zauważę, że i 70/h, i 90/h to w przęsocińskim lesie prędkości zgodne z przepisami. I jak ktoś zwyczajnie chce sobie jechać te 70, to co? Dlaczego czyjaś chęć jechania 90 ma być ważniejsza?
"Nie jesteś sam na drodze" obowiązuje w obie strony :)

7
Tematy różne / Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« dnia: Lipca 22, 2017, 11:50:03  »
Na etapie tworzenia koncepcji i potem studium wykonalności(ma to przecież wpływ na wynik ekonomiczny przedsięwzięcia i na rozkłady jazdy) skierowano zapytanie do ZCH o to, czy fabryka widzi potrzebę i konieczność doprowadzenia SKM do przystanku przy Kuźnickiej.
ZCH odpowiedziały, że nie ma takiej potrzeby.

Ja wprawdzie sądzę, że ta kolej to taka sama dyżurna kiełbasa wyborcza jak przeprawa Police-Święta i obwodnica (https://ipolice.pl/kolej-na-naiwnych), ale jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby Zakłady dały taką odpowiedź. Tradycyjnie więc mówię: sprawdzam.
Grzegorz, pokażesz nam to pismo z ZCh (wraz z zapytaniem, żeby nie było, że ktoś np. stawiał jakieś warunki finansowe)?

8
Gryf rządzi dobrze dla krewnych i znajomych Gryfa. Pozostałych policzan robi w bambuko - i to za ich pieniądze.
https://www.facebook.com/groups/glosPolic/permalink/1779811345663144/

9
Humor / Odp: Kroniki Gryflandii
« dnia: Kwietnia 22, 2017, 22:32:39  »

11
Tak, tak, Panie Grzegorzu. Wszystkiemu są winni dziennikarze i cykliści, pragnący odebrać władzę wspaniałemu "Gryfowi". Którego członkowie całe noce myślą jedynie o tym, jak uszczęśliwić mieszkańców gminy. I dochodzą do wniosku, że ludziom ciąży gotówka w portfelu, więc trzeba ich od niej uwolnić. A wszystkim kieruje pewna pani pragnąca zostać burmistrzem. Większych niedorzeczności dawno już nie czytałem. 
Dokładnie.
Niektórym gryfitom znów się buta uszami wylewa. Ich zdaniem jak mieszkańcy wyrażają swoje zdanie, to jest to co najmniej spisek wywrotowców z Bonn.
Według naszych wielmożów mieszkańcy mają płacić, patrzeć i słuchać. Oraz czytać objawienia światłych radnych, specjalistów od autoreklamy przy każdej okazji (albo i bez niej) i oczywiście wierzyć w nie bez zastrzeżeń. Bo jak nie wierzą, to wiadomo - wiadome siły.

A ja przypomnę tylko: "w Polsce największe pieniądze robi się na wielkich, słomianych inwestycjach".
Więcej wkrótce, ale nie tutaj.
 

12
Nie zostaniecie. Teraz jesteście, cytując waszego ulubionego radnego:
Cytat: Grzegorz Ufniarz
różne siły polityczne, które niedawno przebudziły się widząc na horyzoncie zbliżające się wybory samorządowe.

13
Tematy różne / Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« dnia: Stycznia 03, 2017, 12:03:39  »
Tutaj padło tyle "uprzejmości" by zamiast wierzyć na słowo jednej lub drugiej stronie ,wolę przeczytać co faktycznie w wyroku umieścił sąd . Nie interesują mnie już przekazy,interpretacje itd. Swoją drogą szanowany i zawsze dobrze poinformowany dziennikarz odsyła do "jakieś" czytelni zostawię bez komentarza.
Szanowana delmo, jakoś wcześniej bez sprawdzania wierzyłaś/eś jednej stronie, nawet dosyć gorliwie. Skoro teraz chcesz sobie poczytać, to rusz szanowane cztery litery i sobie załatw lekturę. Ja nie zamierzam marnować na tę sprawę ani minuty więcej niż to konieczne.

Czułem się zobowiązany poinformować o wyniku tych, których stronnicy pani Chmielewskiej gnoili tutaj i obrzucali błotem. Oni wiedzą, że wtedy pisałem prawdę, więc i teraz nie mam powodu robić inaczej.
Animatorzy "społecznego" protestu też to wiedzą. Wie pani DeDe, wie Rybka_o_wielu_twarzach. Ty też wiesz.

14
Tematy różne / Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« dnia: Grudnia 30, 2016, 10:13:32  »
Pan Kwiatkowski współpracował z SB.Ciężko mi to przełknąć wieloletniemu czytelnikowi Kuriera...
skąd to info? źródło?  i chyba temat nie ten...

Że temat nie ten? Najlepszy dowód, że Kwiatkowski celnie strzela, skoro nawet tu trzeba na niego esbeckie pieski szczuć.

15
Tematy różne / Odp: [Police] Nowy Dyrektor w Białej
« dnia: Grudnia 29, 2016, 18:22:05  »
a gdzie można zapoznać się z treścią wyroku?
Zapewne w jakiejś czytelni wyroków.

Wykidajło jestem nowa tu na watku ale juz mi sie niescisłosc wdarła w Twoja wypowiedz dwa sady odrzuciły pozwy a apelacyjny utrzymał to w mocy .... wiec to nie ma nic wspolnego z tym czy pisałes prawde wraz z redaktorem Kwiatkowskim czy nie ....po prostu sprawy sie nie odbyły tak?
Nie. Coś się pani pomyliło, być może z jakąś inną sprawą.

W omawianym tutaj przypadku pani Chmielewska wytoczyła proces dziennikarzom, którzy pisali o sprawie Białej prawdę, a nie to, co wmawiali nieświadomym animatorzy "społecznego" ruchu oporu. Przegrała go w pierwszej instancji, odwołała się, i apelację (druga instancja) też przegrała. Wyrok jest prawomocny.
Nie wiem, skąd się pani wziął trzeci sąd. Nic o nim nie pisałem.

Strony: [1] 2 3 ... 156