Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2458) : eval()'d code on line 205
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Wykidajło

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 156
31
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Kwiecień 10, 2016, 18:27:59  »
http://24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/ida-zmienic-spoldzielnie/
W trochę dłuższej wersji było w czwartek (7 kwietnia) w papierowym wydaniu Kuriera.

32
Humor / Odp: Kroniki Gryflandii
« dnia: Marzec 29, 2016, 19:08:12  »

33
Sprawy bieżące / Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« dnia: Luty 08, 2016, 09:21:40  »
Kolejny raz się przekonuję, że dyskusja z anonimami to strata czasu.
Gdybyś rzeczywiście miał dziecko sześcioletnie, to byś wiedział, że rozwiązanie Gryfa oznacza więcej dzieci w pierwszych klasach - "bo i tak są w szkole", bo "jak je teraz przyjmą, to już w tej szkole zostaną"... Ale z ilości piany wnoszę, że walczysz o miejsce dla trzylatka.
Tak, problem mają wszystkie samorządy. Tylko że jedne próbują je rozwiązać w sposób najlepszy dla mieszkańców, a inne - w sposób najlepszy dla władzy. U nas na dodatek tak naprawdę wcale problemu sześciolatków nie rozwiązują. Za rok będziemy dokładnie w tym samym miejscu.
Przemyśl to sobie. No chyba że nieformalna koalicja Gryfa i PO jest już faktem - wtedy nie myśl, bo Ci zaszkodzi. Pa!

34
Sprawy bieżące / Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« dnia: Luty 06, 2016, 14:01:45  »
Gdzie ja pisałem o tworzeniu jakiś oddziałów szkolnych? Tak samo gdzie mówiłem, że źródła finansowania, które wymieniłem są super? I na koniec - ja swoją córkę pośle do 1 klasy w wieku 6 lat i nawet jestem zadowolony, że tak wieku rodziców się waha - przynajmniej klasa do której będzie chodzić będzie mniej liczna co z pewnością można uznać za atut.
A gdzie Twoim zdaniem mają się podziać sześciolatki, które nie pójdą do szkoły? Zostaną umieszczone właśnie w tych oddziałach przedszkolnych w szkołach - bo tak gminnej władzy najwygodniej. Ich utrzymywanie też będzie kosztować - a pieniążki będą ze źródeł, które wskazałeś.
Do przedszkoli dokładamy wszyscy. Nie da się inaczej, skoro na 5 godzin jest "urzędowa" cena 1zł/h. Może utrzymanie sześciolatków (niektórych) kosztowałoby dodatkowo, ale może ich rodzice są gotowi za to zapłacić? Nie wiemy, nikt ich nie pytał. Nikt nawet nie pytał, ilu rodziców chce zostawić swoje dziecko w przedszkolu. Może nikt? Władza po prostu zdecydowała, czego chcą mieszkańcy. To już taka zielona gryfowa tradycja się robi.

35
Sprawy bieżące / Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« dnia: Luty 05, 2016, 16:19:34  »
Trzecią opcją jest stworzenie dodatkowych miejsc w przedszkolach. Czwartą - zachęta finansowa dla rodziców trzylatków, aby zapewnili dziecku opiekę we własnym zakresie. Piątą - zlecenie prywatnym podmiotom prowadzenia dodatkowych przedszkoli.
wszystkie twoje cudowne opcje i rozwiązania wiążą się z dodatkowymi kosztami. jak byłbyś wstanie podpowiedzieć źródła finansowania. jedno mogę wskazać - wzrost opłat za przedszkole. w zasadzie drugie też - zadłużanie i pomoc gminy
Moje pomysły wiążą się z mniejszymi dodatkowymi kosztami niż Twoje cudowne oddziały przedszkolne w szkołach. Rozumiem, że w tym przypadku źródła, które podałeś, są super?

36
Sprawy bieżące / Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« dnia: Luty 05, 2016, 13:03:43  »
Ze strony dyrektorki przedszkola spodziewałbym się więcej empatii i zrozumienia dla trudnej decyzji rodziców a nie prymitywnych nacisków, że te 6 latki które zostaną w przedszkolu będą w grupie z 3 latkami.
a jak mają się zachować dyrektorzy przedszkoli twoim zdaniem? to jest jedyna odpowiedź. przecież nie przeniosą ich do grupy 5 latków, bo wtedy grupy będą zbyt liczne. drugą opcją jest przyjęcie mniej 3 latków.

Trzecią opcją jest stworzenie dodatkowych miejsc w przedszkolach. Czwartą - zachęta finansowa dla rodziców trzylatków, aby zapewnili dziecku opiekę we własnym zakresie. Piątą - zlecenie prywatnym podmiotom prowadzenia dodatkowych przedszkoli.
Pewnie jeszcze parę pomysłów by się znalazło, gdyby ktoś chciał ich szukać. Ale łatwiej ustawić jednych rodziców przeciw drugim.
Wiesz, że gmina nawet nie wie, ilu rodziców sześciolatków chciałoby zostawić je w przedszkolu?

sam sobie odpowiedz - lepszy 6 latek w zerówce, czy 3 latek zamiast w przedszkolu to u babci.
To pewnie zależy od tego, czy jesteś rodzicem trzylatka, czy sześciolatka.

37
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Styczeń 14, 2016, 08:50:57  »
Zarząd i jego kolesie z Rady Nadzorczej doskonale wiedzą że ta uchwała jest niezgodna z prawem jak i wiele innych przepisów regulaminu rozliczania kosztów i właśnie w Sądzie przepisy te są podważane.
Sygnatura sprawy?

A tymczasem Chemik w sądzie jako argumentu używa tego, że nie podważaliście nigdzie uchwały rady nadzorczej w sprawie ryczałtów za kapturki...

Nie do końca tak jest. Podważana była zarówno uchwała o przymusowym stosowaniu głowic typu RAW 5116 jak i uchwała stworzona w niejasnych i tajemniczych okolicznościach, a dotycząca zastępowania felernych głowic czerwonymi kapturkami.
Wojtek, chodzi o podważanie na drodze prawnej. Piszę, co usłyszałem wczoraj na rozprawie ws. kapturków.

38
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Styczeń 13, 2016, 14:54:08  »
A tymczasem Chemik w sądzie jako argumentu używa tego, że nie podważaliście nigdzie uchwały rady nadzorczej w sprawie ryczałtów za kapturki...

39
Polityka lokalna / Odp: Police-REFERENDUM ws likwidacji Straży Miejskiej!
« dnia: Grudzień 29, 2015, 16:45:31  »
Grigorij, piotrzpl i inni którzy tak negatywnie wypowiadacie się o straży miejskiej! Po Waszych wypowiedziach widać, że kompletnie nie interesujecie się pracą straży miejskiej. Piszecie, co Wam ślina na język przyniesie. Jedynie Karol z tego forum obejrzał materiał z sesji i pogłówkował.
Droga koko, co i gdzie obejrzał karol, to już jej/jego słodka tajemnica. A fakty są takie, że póki co w Internecie jest "transmisja" pierwszej części sesji, kończąca się na uchwaleniu budżetu na 2016 r., czyli mniej więcej w połowie obrad. A sprawozdanie komendanta straży miejskiej było na końcu...
Tu jest ta pierwsza część:

40
Trudne tematy / Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« dnia: Grudzień 29, 2015, 16:25:58  »
Przecież o tym właśnie pisze. Ale twierdze też, że koniec zabudowanego nie odwołuje prędkości :)
Sorry, tym razem rację ma KrP. Odwołuje :) (dokładnie: B-33 obowiązuje do...)

41
Edukacja / Odp: Pomoc w zebraniu materiałów do inżynierki
« dnia: Grudzień 20, 2015, 09:37:19  »
Jak pisałem - nie mój cyrk. Ja nie lubię, jak ktoś oszukuje, nawet jeśli to tylko drobiazg. Ale jak ktoś lubi klikać gdzie popadnie, to niech klika.
Jesteś pewien, że strona jest bezpieczna? W ogóle nie dziwi Cię obecność skryptu do mapowania klawiatury?

42
Edukacja / Odp: Pomoc w zebraniu materiałów do inżynierki
« dnia: Grudzień 19, 2015, 19:40:12  »
Ważniaku, nie potrafisz odróżnić wi.zut.edu.pl od wizutedu.pl? Chyba potrafisz. Dodam, że studenci ZUT mogą mieć własne strony w uczelnianej domenie, nie tylko na potrzeby pracy dyplomowej.
Jeżeli administracji ten fejk nie przeszkadza, to nie mój problem. Zwróciłem uwagę, co z tym zrobicie, Wasza rzecz.

43
Edukacja / Odp: Pomoc w zebraniu materiałów do inżynierki
« dnia: Grudzień 19, 2015, 18:50:59  »
Możesz podkręcić jasność wypowiedzi?

44
Polityka krajowa / Odp: Chcieliśmy PiS, no to mamy...?
« dnia: Grudzień 18, 2015, 09:07:57  »
- w końcu pierwszy w czasach PRL skazywał wrogów władzy ludowej, a drugi ich oskarżał."
Kłamiesz wstawiając nie mający potwierdzenia w rzeczywistości tekst.
Kryże - http://ipn.gov.pl/wydzial-prasowy/media-o-ipn/2007/przeglad-mediow-17-19-listopada-2007-r.
Piotrowicz - http://www.13grudnia81.pl/sip/index.php?opt=1&n=T&idS=3984&sprawa=5218

Świadkowie jeszcze żyją. I potwierdzają.

Człowiek (każdy) ma prawo do zmiany swoich poglądów, postępowania.
Każdy? Czy każdy, który się zapisze do PiS?
Jeżeli to pierwsze, to skoro dajesz takie prawo sędziemu Kryże, dajesz je też Rzeplińskiemu. Ale chodzi o to drugie, prawda?

Piotrowicz to odrębna bajka. Ten facet budzi we mnie obrzydzenie. Nie przez to, co robił za komuny, a przez to, jak próbował już w XXI wieku chronić pedofila w sutannie.

45
Polityka krajowa / Odp: Chcieliśmy PiS, no to mamy...?
« dnia: Grudzień 17, 2015, 12:34:52  »
  - Doszliśmy do Polski, która jest cały czas kulejąca, dlatego oprawcy odeszli bezkarni. Dzisiaj ze wstydem pochylam głowę nad tą III RP. Stocznię zlikwidowano, a nie ukarano sprawców masakry. III RP nie zdała egzaminu sprawiedliwości, uczciwości, elementarnej przyzwoitości i gospodarności. To trzeba będzie naprawić. To wielkie zadanie na przyszłość. Zrobię wszystko, aby ta III RP została wreszcie naprawiona - zadeklarował Andrzej Duda. - Oddaję cześć pamięci ofiar Grudnia'70 - zakończył prezydent.
Uzupełniam brakujący cytat:
"...Po przemówieniu rozległy się gromkie oklaski. Najgłośniej prezydentowi Andrzejowi Dudzie bili brawo jego koledzy z PiS: Andrzej Kryże i Stanisław Piotrowicz. Oni najlepiej wiedzieli, jak słuszne są to słowa - w końcu pierwszy w czasach PRL skazywał wrogów władzy ludowej, a drugi ich oskarżał."

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 156