Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Nowe rondo na Wyszyńskiego  (Przeczytany 39097 razy)

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
[Police] Nowe rondo na Wyszyńskiego
« dnia: Lutego 07, 2010, 00:20:27 »
Tak się cieszyłam, że zrezygnowano z "lwoskrętu" na Wyszyńskiego na rzecz ronda, ale dzisiaj mam mieszane uczucia.
Chodzi mi o to, że odległość między zjazdami z ronda jest niewielka i może mi sie coś pomyliło albo niektorzy kierowcy nie znają zasad poruszania się na rondzie.
Niednokrotnie zauważyłam , że kierowcy jadacy ul, Wyszyńskiego wjeżdżają na to rondo jakby mieli pierwszeństwo przejazdu, nie zważając, że zbliża się inny samochód.
Miałam już kilka takich przypadków, że wjechałam na rondo z ulicy osiedlowej (na ktorej jest postój taksówek) i samochód wjeżdżajacy z Wyszyńskiego ( od strony koscioła), o mały włos nie wjechał mi w bok....zapewne myslał, że zjadę na Wyszyńskiego...ale ja jechalam w kierunku Siedlic.
Innymi slowy na tym rondzie istnieje swoista " wolna amerykanka".
Czy macie podobne odczucie jak ja?
Podzielcie się opiniami na ten temat.

2OO

  • Gość
[Police] Nowe rondo na Wyszyńskiego
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 07, 2010, 00:27:01 »
Na tym rondzie, jak na każdym innym obowiązują te same zasady ruchu drogowego(w Polsce) tzn. jadący po rondzie ma pierwszeństwo przed tym, który na nie wjeżdża, więc...
jedziesz i tyle... a jak ktoś przywali to jego wina... :)

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
[Police] Nowe rondo na Wyszyńskiego
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 07, 2010, 00:46:49 »
Fajnie "jak ktoś przywali"...jasne , ja wiem, że to jego wina...ale mi samochod jest potrzebny codziennie na dojazd do pracy i  nie chce, żeby mi ktoś przywalił, bo nie bedę mogła do pracy dojechać.
Ale z drugiej strony skąd taka technika jazdy?

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
[Police] Nowe rondo na Wyszyńskiego
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 07, 2010, 00:52:16 »
A może Tobie się tak wydaje? Co to znaczy prawie wjechał? Hamował z piskiem opon? A może Tobie się wydaje, że tak szybko jechał, często widzę kierowców, którzy wjeżdżają na rondo a potem przed każdym wjazdem zwalniają bo się boją, że ktoś w nich wiedzie. A potem taki wjeżdżający ma mętlik czy ten ktoś się boi czy może chce go wpuścić. Więcej pewności siebie polecam.

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
[Police] Nowe rondo na Wyszyńskiego
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 07, 2010, 01:02:00 »
No tak, wlaśnie obawiałam się takie odzewu....ale tak było , właśnie hamowal z piskiem opon 5 centymetrów od mojego wozu.
Może jednak powinnam zmienic charakter tego postu i zaapelować do niektorych kierowców...
Kierowco wjezdzając na rondo nie masz pierwszeństwa przejazdu......, niezależnie jakie to rondo jest....i secha nie bierz mnie za niedoswiadczoną blondynke za kierownicą, bo po pierwsze nie jestem blondynka, po drugie mam 30 letnie doswiadczenie jako kierowca i nigdy nie miałam nawet stłuczki, ani punktow karnych

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
[Police] Nowe rondo na Wyszyńskiego
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 07, 2010, 01:24:53 »
sorki, póżna pora...hamował...juz poprawiłam

ktpb

  • Gość
[Police] Nowe rondo na Wyszyńskiego
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 07, 2010, 08:34:31 »
Cytat: "theville666"
to chamował czy hamował? No bo to zasadnicza różnica...

Widać, pan doskonały się nam znalazł:)
Tak serio, to ludzie naprawdę nie potrafią zachować się na rondzie... Nie wrzucają kierunku przy zjeździe i zatrzymuje się żeby go przepuścić a ten sobie skręca... Jak będzie mnie ktoś miał uderzyć, to nawet nie zahamuje.

Offline xP

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 308
    • Zobacz profil
[Police] Nowe rondo na Wyszyńskiego
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 07, 2010, 08:59:37 »
niektórzy nawet nie wiedzą jak przejsc na drugą stronę ulicy w okolicach ronda (przechodzą przez sam środek widzialem 2 razy) albo starszą panią prowadzącą rower jak święta krowa po rondzie jakby byla sama

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
[Police] Nowe rondo na Wyszyńskiego
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 07, 2010, 09:12:24 »
Rondo to bezpieczna i bezstresowa forma skrzyżowania. Inna sprawa, że nie wszyscy umieją z nich korzystać bo albo są zbyt leniwi by myśleć albo im słoma z butów wystaje. (Tu pozdrowienia dla kierującego, który trzy dni temu wjechał na rondo prawym pasem, bez kierunkowskazu znalazł się na wewnętrznym pasie (tuż przed moją maską) i w prawie równie kretyński sposób z tego ronda uciekł).

Wracając do ronda z tematu - to też mi się bardzo podoba. Tak jak wcześniej część z Was napisała zdarzają się kierowcy, u których ciężko przewidzieć co zrobią - ale to wszędzie tak jest. Na pewno rondo jest bezpieczniejsze podczas zderzenia niż lewoskręt bo osiągane są na nim mniejsze prędkości niż na prostej. A że czasem na drodze trafimy na kozaka, buraka lub kogoś kto po prostu się zagapi (wszystkim może się zdarzyć) to trudno. Byle nikt na tym nie ucierpiał.
I love the night.
1101110100101111

Offline Agnes_1976

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
[Police] Nowe rondo na Wyszyńskiego
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 07, 2010, 09:59:57 »
Ja osobiście także wolę ronda niż takie skrzyżowania jak np. Grzybowa-Bankowa (niestety kiedyś miałam tam stłuczkę). Na rondo wjeżdżam ostrożnie ale i stanowczo, przepuszczam auta znajdujące się na rondzie. Ale mój apel do niektórych kierowców jest taki: włączajcie kierunek jak zjeżdżacie z ronda!
Pisanie nie polega jedynie na wyrażaniu myśli

Offline mateusz12

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
[Police] Nowe rondo na Wyszyńskiego
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 07, 2010, 10:03:24 »
Cytat: "jasia"
Kierowco wjezdzając na rondo nie masz pierwszeństwa przejazdu......, niezależnie jakie to rondo jest.


Nie masz racji. W Polsce mamy dwa rodzaje skrzyżowań o ruchu okrężnym.

1. Wjeżdżając na rondo widzisz znak "ustąp pierwszeństwa"(takie są w Policach).
2. Wjeżdżając na rondo widzisz tylko znak "ruch okrężny" (wtedy wjeżdżając ty masz pierwszeństwo, a ci co są na rondzie muszą ustąpić Tobie pierwszeństwa.)

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Police] Nowe rondo na Wyszyńskiego
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 07, 2010, 10:06:00 »
Masz rację,ale takie ronda to maleńki ułamek...Niedawno chyba prawo jazdy robiłeś..Na kursach uczą namiętnie o takich rondach...

[ Dodano: 2010-02-07, 10:09 ]
Rekordy bezmyślności biją kierowcy sppk!!!Święte krowy,dla których na rondach nie ma nikogo oprócz nich.Wymuszenia na granicy wypadku to norma.Gdyby nie zależało mi na aucie to już kilku delikwentów pseudo kierowców miałoby problemy.Szczególnie Ci,którzy wjeżdżają od strony Szczecina...
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
[Police] Nowe rondo na Wyszyńskiego
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 07, 2010, 10:35:37 »
Cytat: "jasia"
No tak, wlaśnie obawiałam się takie odzewu....ale tak było , właśnie hamowal z piskiem opon 5 centymetrów od mojego wozu.
Może jednak powinnam zmienic charakter tego postu i zaapelować do niektorych kierowców...
Kierowco wjezdzając na rondo nie masz pierwszeństwa przejazdu......, niezależnie jakie to rondo jest....i secha nie bierz mnie za niedoswiadczoną blondynke za kierownicą, bo po pierwsze nie jestem blondynka, po drugie mam 30 letnie doswiadczenie jako kierowca i nigdy nie miałam nawet stłuczki, ani punktow karnych


Przepraszam, nie chciałem się urazić. Po prostu odczytałem Twój post trochę inaczej :-) Tutaj faktycznie ten co wjeżdżał to idiota :-) Ale takie sytuacje jak napisałem się zdarzają. Ale co my tu gadamy o zwykłych kierowcach skoro nawet kierowcy autobusów zachowują się jak święte krowy. Na rondzie na piłsudskiego wjeżdża z prawego pasa i od razu pcha się na lewy mimo, ze równocześnie z nim z prawego wjeżdża osobówka

Offline bydy

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 369
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.KamieniarzPolice.pl
[Police] Nowe rondo na Wyszyńskiego
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 07, 2010, 11:35:48 »
Cytat: "secha"
Na rondzie na piłsudskiego wjeżdża z prawego pasa i od razu pcha się na lewy mimo, ze równocześnie z nim z prawego wjeżdża osobówka


Hmmm ale to właściwie niemożliwe, żeby nasze autobusy przegubowe przejechały te rondo prawym pasem :> Tu kierowców autobusów trzeba zrozumieć... Chociaż mógłby wiechać na rondo z lewego pasa... ;)

pozdro!
Cannot join to channel #real-life (You are banned!!!)

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Nowe rondo na Wyszyńskiego
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 07, 2010, 11:52:44 »
Ja bym powiedział, że chyba nawet krótkie autobusy nie przejadą ronda bez ścięcia chociaż kawałka lewego pasa ;).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy