Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Nowe rondo na Wyszyńskiego  (Przeczytany 39054 razy)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police] Nowe rondo na Wyszyńskiego
« Odpowiedź #30 dnia: Lutego 07, 2010, 19:55:22 »
Nie, nie jaśniej. Skoro włączasz kierunek już ZA Wyszyńskiego, z którego autobus jedzie na osiedle to fizycznie niemożliwe jest by przeciął Twój kierunek jazdy.



Jeśli zrobiłeś tak jak na tym rysunku to nie widzę możliwości by autobus przeciął Ci drogę. Jeśli wrzuciłeś kierunek wcześniej to autobus słusznie pomyślał, że chcesz skręcić w PCK i zaczął wjeżdżać na rondo.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Police] Nowe rondo na Wyszyńskiego
« Odpowiedź #31 dnia: Lutego 07, 2010, 20:03:14 »
Ty chyba japończyk jesteś.Ty wiesz jak się jeżdzi po rondzie?Jechałem przez rondo na wprost z grzybowej na siedlecką,czyli skrajnym pasem zgodnie z przepisami!Za zjazdem w piłsudskiego wrzucam kierunek ,żeby wyjechać na siedlecką i mam wjazd metr od maski!!!!Doucz się kolego....jakbym jechał w pck to jechałbym w lewo na rondzie czyli wewnętrznym pasem.Ty chyba polic nie znasz.Mateusz skumał odrazu
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline mateusz12

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
[Police] Nowe rondo na Wyszyńskiego
« Odpowiedź #32 dnia: Lutego 07, 2010, 20:06:32 »
Człowieku, ty chyba nie znasz rozkładu ulic.
Czy ty wiesz gdzie jest ul. PCK? (tam nie ma ronda).

Zielona strzałka na twoim rysunku to autobus jadący od strony NETTO.
Czerwona strzałka to początek ul.Siedleckiej. Kierunkowskaz należy włączyć w połowie zjazdu poprzedzającego Twój zjazd.
Tak więc TrzebieżCITY należycie to robi, a kierowcy autobusów nie zwracają na to uwagi.

Wszystko jasne???

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Police] Nowe rondo na Wyszyńskiego
« Odpowiedź #33 dnia: Lutego 07, 2010, 20:08:12 »
Poza tym jeśli chciałbym wjechać z grzybowej w piłsudskiego czyli w pierwszy możliwy zjazd to na rondo wjeżdżałbym z kierunkiem.Proste i logiczne.NiE dla świętej krowy z sppk...
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police] Nowe rondo na Wyszyńskiego
« Odpowiedź #34 dnia: Lutego 07, 2010, 20:11:51 »
Dzięki za komplement to po pierwsze.

A po drugie to idealnie zobrazowałem sytuację, którą opisujesz. Z Grzybowej prosto na Siedlecką, autobus na zielono (PCK, Piłsudskiego whatever zawsze mi się pieprzyły te ulice). Jeśli wrzuciłeś kierunek tak jak na moim rysunku to wszystko jest ok, jeśli wrzuciłeś WCZEŚNIEJ to autobus SŁUSZNIE MÓGŁ pomyśleć, że chcesz skręcić w PCK/Piłsudskiego.

Zrozum, że nie bronię kierowcy autobusu, chcę tylko pokazać, że można dwuznacznie rozumieć Twoje posty. Nie denerwuj się tak od razu bo Ci żyłka pęknie.

Cytuj (zaznaczone)
Poza tym jeśli chciałbym wjechać z grzybowej w piłsudskiego czyli w pierwszy możliwy zjazd to na rondo wjeżdżałbym z kierunkiem.Proste i logiczne.NiE dla świętej krowy z sppk...


Akurat to nie jest wymagane przez kodeks. Możesz, ale nie musisz.

Anyway ja się jeszcze z takim działaniem kierowców SPPK nie spotkałem. Częściej natrafiam na wpieprzanie się podczas wyjeżdżania z zatoczki podczas gdy ja już jestem w połowie długości autobusu.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Police] Nowe rondo na Wyszyńskiego
« Odpowiedź #35 dnia: Lutego 07, 2010, 20:15:41 »
jadac w piłsudskiego wjeżdzałbym na rondo z kierunkiem i nie było by problemu.W połowie wrzucam kierunek!za zjazdem w piłsudskiego na wysokości wjazdu od netto.Denerwuje mnie bezmyślnośc i głupota a jak masz wątpliwości to jedź na komendę to Ci objaśnią

[ Dodano: 2010-02-07, 20:16 ]
Autobusy w mieście mają pierszeństwo,tzn w terenie zabudowanym...
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police] Nowe rondo na Wyszyńskiego
« Odpowiedź #36 dnia: Lutego 07, 2010, 20:19:01 »
Cytuj (zaznaczone)
jadac w piłsudskiego wjeżdzałbym na rondo z kierunkiem i nie było by problemu.W połowie wrzucam kierunek!za zjazdem w piłsudskiego na wysokości wjazdu od netto.Denerwuje mnie bezmyślnośc i głupota a jak masz wątpliwości to jedź na komendę to Ci objaśnią


Mnie też denerwuje bezmyślność i głupota nie martw się. Przypadek, który opisujesz to i tak pikuś w porównaniu z cwaniakami, którzy próbują wyprzedzić na pasie do skrętu w lewo, następnie na polu martwym, a potem pasie przeciwnym tuż przed zakrętem.

Cytuj (zaznaczone)
Autobusy w mieście mają pierszeństwo,tzn w terenie zabudowanym...


Mają, ale nie wtedy gdy kierowca jest w połowie ich długości, a on nagle postanawia wrzucić kierunek i rura.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Police] Nowe rondo na Wyszyńskiego
« Odpowiedź #37 dnia: Lutego 07, 2010, 20:24:58 »
MAsz świętą rację,kretynów na drodze nie brakuje
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
[Police] Nowe rondo na Wyszyńskiego
« Odpowiedź #38 dnia: Lutego 08, 2010, 12:24:22 »
Ja tylko nie rozumię, co to wszystko ma wspólnego z tematem tego wątku.
Jak macie zamiar się kłócić i obrażać, to załóżcie sobie nowy temat.
Pozdrawiam jasia

matthias99

  • Gość
[Police] Nowe rondo na Wyszyńskiego
« Odpowiedź #39 dnia: Lutego 08, 2010, 12:25:53 »
Jak was czytam to śmiać mi się chce. Ja jeżdżę dużo po Polsce i jakbym miał rozpamiętywać ile razy ktoś wymusił pierwszeństwo i przeżywał to  jak wy - to bym chyba o niczym innym w życiu nie myślał. Tylko popatrzcie też na siebie, ile razy wy błędy podczas jazdy popełniacie. Nie ma nieomylnego za kółkiem. Mi też czasem zdarza się wymusić pierwszeństwo, ale do z gapiostwa niespecjalnie na szczęście bez jakiś konsekwencji. A jazdą po rondach wg przepisów, jeszcze się nie spotkałem, chyba tylko na "L".

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
[Police] Nowe rondo na Wyszyńskiego
« Odpowiedź #40 dnia: Lutego 08, 2010, 12:54:03 »
Zgadzam się z JASIĄ.Chyba nie o to jej chodziło gdy zakładała temat.
Na razie nie ma podpisu......

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police] Nowe rondo na Wyszyńskiego
« Odpowiedź #41 dnia: Lutego 08, 2010, 12:55:18 »
Cytat: "matthias99"
Jak was czytam to śmiać mi się chce. Ja jeżdżę dużo po Polsce i jakbym miał rozpamiętywać ile razy ktoś wymusił pierwszeństwo i przeżywał to  jak wy - to bym chyba o niczym innym w życiu nie myślał. Tylko popatrzcie też na siebie, ile razy wy błędy podczas jazdy popełniacie. Nie ma nieomylnego za kółkiem. Mi też czasem zdarza się wymusić pierwszeństwo, ale do z gapiostwa niespecjalnie na szczęście bez jakiś konsekwencji. A jazdą po rondach wg przepisów, jeszcze się nie spotkałem, chyba tylko na "L".


Yeah, kocham ludzi z cyklu "śmiać mi się z was chcę, ja robię cośtam tyyyle razy, że wiem!"

Nikt z nas nie pisze, że jest bezbłędny, ba, błędów nie popełnia tylko ten co nic nie robi. Ot, dyskutujemy (niektórzy bardziej obrażają niż dyskutują).

A co do poprawnego jeżdżenia na rondzie to nawet był taki temat na forum z dłuuuga dyskusją, ale moderatorzy zamknęli. Jak mamy poprawnie jeździć po rondzie skoro na tym forum są ludzie twierdzący, że nie da się na nim skręcić w lewo. ;]
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

moskit

  • Gość
[Police] Nowe rondo na Wyszyńskiego
« Odpowiedź #42 dnia: Lutego 09, 2010, 11:10:17 »
Jak to się mówi przepisy przepisami, życie życiem. Według przepisów niebieskie autko nawet jak później wrzuciło kierunek i później rozpoczęło manewr to ma pierwszeństwo przed żółtym, gdyż on też rozpoczął manewr ale nie jedzie jeszcze środkowym pasem. A w życiu to różnie wyjdzie, będą kierowcy niebieskiego autka że odczekają, a będą i tacy co w myśl przepisów wjadą, to już zależy tylko od naszej kultury na drodze.  ;D  I koleżanki i koledzy nie ma co się kłócić, oprócz przepisów na drodze trzeba stosować rozsądne myślenie, kulturę i wyrozumiałość. Każdy popełnia błędy niestety, nie ma perfekcjonistów. A dyskusja zaczyna przypominać dyskusję wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkanocnymi  :faja:

moskit

  • Gość
[Police] Nowe rondo na Wyszyńskiego
« Odpowiedź #43 dnia: Lutego 09, 2010, 11:40:25 »
Godzik, dobry pomysł choć i tak będzie dyskusja wyższości jednych zachowań nad drugimi bo każdy ciut inaczej interpretuje przepisy, ciężko jest pojąć że oprócz przepisów, trzeba się kierować zdrowym rozsądkiem i kulturą a to dlatego też ze ustawodawca zafundował nam takie a nie inne przepisy, a w przypadku kolizji czy też wypadku tak naprawdę jesteśmy zdani na to jak funkcjonariusz Policji to zinterpretuje, bo może się zdarzyć tak że jeszcze inaczej niż dwie wersje kierujących.  :devil:
Jasia, uważam że to rondo usprawniło troszkę komunikację w tamtym miejscu, ale też miałem podobną sytuację wjeżdżając na nie z Roweckiego a Wyszyńskiego od strony Kingi mknął sobie samochodzik z szoferem który nie dość że nawet nie zwolnił to nawet nie spojrzał wjeżdżając na rondo i zmusił mnie do ostrego hamowania. To już nie nie znajomość przepisów czy też inna ich interpretacja tylko totalny debilzm.

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
[Police] Nowe rondo na Wyszyńskiego
« Odpowiedź #44 dnia: Lutego 09, 2010, 12:10:23 »
O to właśnie mi chodzi, że niektórzy wjeżdżają na to rondo, jakby to nie było rondo i to obojetnie z którego wjazdu. Co dziwne, na drugim , wiekszym rondzie (Pilsudskiego), wiekszość kierowców zachowuje sie całkiem odmiennie.
Moze takie zjawisko ktoś wytłumaczy....