Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!  (Przeczytany 44728 razy)

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 08, 2014, 21:55:11 »
niby proste, tylko niby za co? kurcze, jakieś banki dna stwarzać bo jednemu z drugim po swoim ukochanym pupilku nie chce się gówna posprzątać.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 08, 2014, 22:12:50 »
To już kolejna dyskusja na ten temat i... niestety temat jest nadal aktualny, choć i ja potwierdzam, że liczba sprzątających po swoich psach zwiększa się.

W stosowaniu metod kija i marchewki zdecydowanie preferuję marchewkę. Stąd moje próby stosowania szerokiego systemu zachęt i propagowanie sprzątania psich kup:

poprzez dostarczanie narzędzi do sprzątania: http://grzegorzufniarz.pl/dystrybutory-z-workami-na-psie-odchody-juz-zamontowane/

i edukowania: http://grzegorzufniarz.pl/nowy-pomysl-na-psie-kupy/

Wyrażam pogląd, że najpierw należy dać ludziom informację, edukację i narzędzia, a dopiero potem karać.
Kiedy jednak nastąpi już etap karania, powinno się to odbywać zdecydowanie i konsekwentnie.

Na koniec jeszcze mały poradnik: http://grzegorzufniarz.pl/to-takie-proste/

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 08, 2014, 22:24:47 »
ile można informować i edukować? ja doskonale rozumiem, że pan musi dokładnie ważyć swoje słowa i opinie, ale prosiłbym o zrozumienie mnie i mi podobnych. naprawdę, widząc te zasrane trawniki i chodniki ręce same opadają. karać, karać i jeszcze raz karać - aż do skutku. z jednej strony coraz ładniej u nas - ładne drzewka, kolorowe kwietne rabaty - a drugiej - gówno.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

JohnnyB3

  • Gość
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 08, 2014, 22:41:26 »
Panie Grzegorzu, takie moje drobne przemyślenie:
Z jednej strony bardzo fajnie że są dystrybutory woreczków.
Tylko chyba jest ich trochę za mało i czy nie jest trochę tak, że jak ich nie ma na danym trawniku, to nie włącza się takie myślenie, że jak nie ma, dystrybutora to można nie sprzątać, bo w końcu powinny być dystrybutory, które w innych miejscach są.
Ja oczywiście nie bronię nie sprzątających, ale skoro ktoś decyduje się na stawianie dystrybutorów to powinny one być w wielu miejscach.

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 08, 2014, 23:53:50 »
do śmietnika mam jakies 50m przez trawę/wydeptaną ścieżkę. Nie da sie wyrzucić śmieci normalnie. Wszędzie nasrane.
Tych ludzi nie da się edukować, niech dostaną po kieszeni raz, dwa może się wtedy nauczą.

Offline ella

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 09, 2014, 13:44:45 »
Zlosliwy Zenobiuszu moze msiadam do obiadu po ogladnieciu swoich fekali tylko ogladam je krotko jezeli wogole ogladam ,Ja po swoim pupilu zawsze sprzatam  ................A Ty ? a propo zwracania uwagi innym ,zwracam bardzo czesto i bardzo czesto odnosi to skutek zamierzony .Raz nawet poczekalam az mlody czlowiek wroci i posprzata po swoim psie jak obiecal wrocil i posprzatal i nwielokrotnie widzialam go ,zawsze sprzatal po swoim pupilu .


Zenobiuszu ,a Ty  lubisz czy nie przeszkadza  czy nie ? ja po sobie spuszczam wode a po psie sprzatam .Obiad jem z apetytem bo mam przekonanie ze zadbalam na tyle ile moglam o to aby i mi i innym nie stwarzac dyskomfortu  Z Twojego wpisu wnioskuje ze ogladasz swoje ekstrementy i mam nadzieje ze w celach zdrowotnych a nie z uwielbienia tematu Po swoich pupilach trzeba sprzatac  i zwrocic  uwage wszystkim jezeli tego nie robia .Ja zwracam uwage raz z pozytywnym skutkiem raz uslysze bardzo niemile slowa .A TY Zenobiuszu co robisz aby bylo lepiej ?










t

Offline planeta

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 09, 2014, 17:32:56 »
To jest okropne:/ dziś na spacerze dziecko jadąc hulajnogą po chodniku, musiało uważać, żeby w jakąś kupę nie wjechać- tyle tego było! Co kawałek:/

Offline ona

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 124
    • Zobacz profil
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 09, 2014, 20:18:57 »
No dokładnie, gdzie ci sprzątający? Bo niby coraz więcej osób sprząta ale jakoś tego nie widać po naszych trawnikach i chodnikach, jest coraz gorzej.
Tu nie ma co edukować, tu trzeba działać bo niedługo utoniemy w psich odchodach. Najgorzej jest chyba koło leningradów, nie da się tamtędy przejść jest taki fetor :/

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 09, 2014, 20:55:09 »
Strach dziecko puścić po chodniku, nie mówiąc na trawnik by nie wdepło albo co gorsze - wywróciło się na psią kupe. Szczyt buractwa, karał bym jak najsurowiej. Przecież to jest nawet zagrożenie dla zdrowia, ile syfu i chorób w tym siedzi;/

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 09, 2014, 21:02:12 »
może zamiast banku psiego dna wykorzystać policki system monitoringu. stworzyć 2-3 miejsca pracy, które byłyby opłacane w całości z wręczanych mandatów płaconych przez właścicieli srających piesków. przecież  na pewno doskonale na tym monitoringu widać kto z jakim pieskiem wychodzi. jestem przekonany, że góra za pół roku problem psiej kupy by zniknął.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

JohnnyB3

  • Gość
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 09, 2014, 22:13:19 »
Cytuj (zaznaczone)
może zamiast banku psiego dna wykorzystać policki system monitoringu. stworzyć 2-3 miejsca pracy, które byłyby opłacane w całości z wręczanych mandatów płaconych przez właścicieli srających piesków. przecież na pewno doskonale na tym monitoringu widać kto z jakim pieskiem wychodzi. jestem przekonany, że góra za pół roku problem psiej kupy by zniknął.


Wykorzystanie monitoringu - jak dla mnie pomysł super.

Offline Prawdopodobnie

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 10, 2014, 11:00:15 »
W Trzebieży są znaki zakazu wpuszczania psów w niedozwolone miejsca. Są i znaki i są też psie odchody i to dosłownie wszędzie. Na trawnikach, na chodnikach i na plaży.

Offline Zenobiusz

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 10, 2014, 12:41:34 »
to nie złośliwość ella to fakty :-)

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 10, 2014, 12:47:13 »
Cytat: "JohnnyB3"
Cytuj (zaznaczone)
może zamiast banku psiego dna wykorzystać policki system monitoringu. stworzyć 2-3 miejsca pracy, które byłyby opłacane w całości z wręczanych mandatów płaconych przez właścicieli srających piesków. przecież na pewno doskonale na tym monitoringu widać kto z jakim pieskiem wychodzi. jestem przekonany, że góra za pół roku problem psiej kupy by zniknął.


Wykorzystanie monitoringu - jak dla mnie pomysł super.


o ile monitoring dziala. calych polic tez nie pokryje. SM niech śmiga i wyłapuje

Offline Zenobiusz

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
[Police] slalom chodnikowy czyli psie odchody!
« Odpowiedź #29 dnia: Lutego 10, 2014, 14:02:36 »
Zastanawia mnie to że nikt nie proponuje zlecenia sprzątania psich odchodów odpowiedniej firmie jak to zrobiono w niektórych miastach w Polsce. Powstałyby dzięki temu nowe miejsca pracy a problem zostałby profesjonalnie rozwiązany. Nie jest to przyjemne zajęcie ale przy użyciu odpowiedniego sprzętu (odkurzacze, długie rury, mobilne pojemniki) kontakt z odchodami jest ograniczony do minimum. Finansować można by to z budżetu gminy czy powiatu. Na co właściwie idą opłaty za posiadanie psa? Ściągają z nas masę podatków a bardzo często rozporządzają nimi niezgodnie z naszą wolą - co jest po prostu ordynarnym złodziejstwem.