Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6784708 razy)

Offline Dziki_Gon

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 198
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6480 dnia: Marca 02, 2017, 21:17:40 »
a jak ma się sprawa klimatyzacji na sterowniach ?

Offline fafik

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 485
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6481 dnia: Marca 03, 2017, 12:40:37 »
A jak się ma prawdziwe sprawdzenie poziomu hałasu i zapylenia na ZCh?

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6482 dnia: Marca 03, 2017, 15:46:15 »
24 lutego odbyło się spotkanie zz z pracodawcą na którym były omawiane propozycje zmian w Regulaminie SOOP dotyczące arkuszy oceny okresowej  w SOOP na stanowiskach robotniczych, przeliczania oceny zachowań na ocenę okresową dla stanowisk robotniczych w tym zmiany treści pytań w części zachowań wyróżniających. Nowe arkusze są wynikiem prac zespołów roboczych w poszczególnych jednostkach organizacyjnych. kolejny etap prac to będą zmiany w SOOP dla stanowisk nierobotniczych.
Obecnie opracowano i zaakceptowano arkusze robotnicze dla: centrum analiz laboratoryjnych, jednostka biznesowa nawozy, jednostka biznesowa pigmenty-magazynierzy, jednostka biznesowa pigmenty-aparatowi, jednostka biznesowa pigmenty-operatorzy, jednostka biznesowa pigmenty-laboranci, jednostka biznesowa nitro, centrum energetyki, departament bezpieczeństwa technicznego, centrum infrastruktury osobno z wyłączeniem GIO  i dla GIO, centrum logistyki.

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6483 dnia: Marca 04, 2017, 01:33:49 »
Po pani wypowiedzi dalej jesteśmy w czarnej  d....  i nie wiemy nic, czyli co jak. Gdzie możemy dowiedzieć się szczegółów, kto może nam ich udzielić. No i jeszcze temat dodatkowych druków przy wypiywaniu urlopów, skąd się to wzięło i czyj to pomysł, no bo jak przypuszczam jest to dla ułatwienia życia pracownikom.
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6484 dnia: Marca 04, 2017, 06:56:09 »
Więcej optymizmu, proszę mi na priv napisać z jakiej jest Pan jednostki (biel to wiem ale która część) to wyślę Panu zestaw pytań wg której pracownicy będą oceniani. Przeanalizowaliśmy wszystkie pytania i wg mnie są one o niebo bardzoej czytelne niż wcześniejsze.
Urlopy- interweniowaliśmy kilka razy na temat polecenia. Druki a bardziej wnioski o przełożenie wynikają z zaleceń pokontrolnych Państwowej inspekcji Pracy. My interweniowaliśmy, aby dyrektorzy możliwie najniżej delegowali udzielanie urlopów aby nie trzeba było "biegać" z druczkami do dyrektora.

Offline Dziki_Gon

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 198
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6485 dnia: Marca 04, 2017, 12:57:22 »
Z tymi urlopami to jest porażka, potrzebuje urlop na jutro, obsada jest, ale nie moge przesunąć bo trzeba zlozyc druk najpozniej 4 dni przed urlopem i co ? Pracownik jest w czarnej dupie, zostaje wizyta u lekarza, wczesniej mozna bylo zadzwonic do kierownika i zalatwic urlop nawet bez "ż"

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6486 dnia: Marca 04, 2017, 13:25:27 »
Porażka to delikatne stwierdzenia, ja bym to nazwał "debilne". Urlopy jak wiadomo planuje sie w listopadzie roku niepoprzedzającego, według tego co to wymielił powinienem zaplanować każdy dzień urlopu, tylko skąd ja mam wiedzieć kiedy mi coś wypadnie w nowym roku, ciekawi mnie czy on sam swój tak dokładnie rozplanował. Jedno co można zaplanować w tym urlopie to wizyty do lekarzy specjalistów, terminy tak długie ze da się. Co można zauważy jeszcze, ze za przyzwoleniem ZZ  wprowadza się debilne decyzje. I tu pytanie do baronów związkowych oderwanych od rzeczywistości zakładowej, podoba wam sie to zarządzenie, bo mam nadzieje ze   wy tez musicie wypisywać te druki. 
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline Sikora

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6487 dnia: Marca 04, 2017, 14:47:35 »
Też jestem zdania że urlop powinien być dla pracownika i jeśli jest obsada, brygadzista wydaje zgodę że jego brygada sobie poradzi to powinno się tego urlopu udzielić i tak go trzeba wykorzystać a teraz jest tak że pracownik chciałby wolne jest obsada ale nie mozna mu go dać bo nie ma zaplanowanego tak chociaż urlopy były brane jak była obsada a teraz może się palić pracownik urlop ma zaplanowany to ma na ten urlop iść na siłe wystarczy ze ktoś zachoruje, dwóch będzie miało zaplanowany i już jest problem z obsadzeniem stanowisk a gdyby nie robiono problemów to była by obsada i zadowolony by był i pracownik i pracodawca ale czemu nie można dojść do kompromisu to nie wiem robienie sobie samemu pod górkę.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6488 dnia: Marca 04, 2017, 18:05:14 »
RPzpl_zz są przeciwne takiej organizacji zmiany terminu urlopu jaki teraz obowiązuje. Było już kilka spotkań nt temat. Ma to zostać zmienione. A nawet wg dyrektora "personalnego"juz jest. Interweniujemy w indywidualnych sprawach. Jeśli keszcze hdzieś są takie problemy, że trzeba biegać z kwitkiem do dyrektora to proszę o info na priv. Co do wniosków to nie jest wynysł zz tylko prawa obowiązującego w Państwie Polskim. Prosze poczytać kodeks pracy co mówi o urlopach. Zz chcą (piszę to kolejny raz) aby usprawnić udzielanie urlopów (gł przekładanie urlopu planowanego).

Offline uzytek

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 53
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6489 dnia: Marca 04, 2017, 19:38:13 »
Kodeks pracy mówi, że pracodawca ma udzielić pracownikowi 14. dniowego (ciągłego, nieprzerwanego) wypoczynku, czyli 10 dni urlopu wypoczynkowego (czasami 9 jeżeli wypadnie święto ;) ). Nic nie mówi o tym, że jeżeli chcę wykorzystać z pozostałych planowanych 12 dni (4 dni na żądanie nie podlega planowaniu) wcześniej/później to mam biegać do dyrektora o pozwolenie. Czy pracownik może iść na urlop powinien decydować przełożony! Od tego jest i za to bierze kasę. Za odpowiedzialność. Albo sytuacja taka: ktoś zaplanował urlop na 2. maja. Okazuje się, że na urlop iść nie może bo kolega się rozchorował. No to delikwent pisze papier o pozwolenie przełożenia planowanego urlopu. Na pewno w takiej sytuacji pozwolenie dostanie, ale czy to nie chora sytuacja? ??? >:( :o ::)
uzytek

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6490 dnia: Marca 04, 2017, 22:07:15 »
Dokładnie kodeks pracy mówi  o 14 dniach planowanych nie o 22 , wiec ktoś tu nadinterpretuje przepisy, alenie już to nie dziwi w tym kraju i zakładzie, widziałem tyle absurdów, że jeden w tą czy w drugą nie robi na mnie wrażenia. A idąc pani tokiem myślenia i pip to powinniśmy zaplanować też  te 4 na żądanie,
« Ostatnia zmiana: Marca 04, 2017, 22:28:46 wysłana przez RPzpl »
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6491 dnia: Marca 05, 2017, 08:29:58 »
A czy faktycznie macie problem aby ten urlop wziąć? Czy tylko marudzicie aby marudzić?

Offline Dziki_Gon

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 198
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6492 dnia: Marca 05, 2017, 11:11:20 »
oczywiście ze problem jest z urlopem potrzebnym z dnia na dzień, tak jak pisałem kilka postów wcześniej

Offline senegalczyk

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6493 dnia: Marca 05, 2017, 12:01:10 »
Witam, mam pytanko. Jakie w naszych zakładach są zasady i możliwości wzięcia urlopu bezpłatnego np. 3 miesiące ? Dziękuję za pomoc i życzę miłej niedzieli ;)

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6494 dnia: Marca 05, 2017, 12:04:57 »
To dziwna sprawa, bo u nas nie ma tego problemu. Fakt trzeba kwiatek podpisać ale to tylko formalnosc jest.