Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6758070 razy)

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] ZCH Police
« dnia: Stycznia 02, 2012, 13:47:30 »
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline solar

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 02, 2012, 18:12:20 »
Cytuj (zaznaczone)
Najgłośniej krzyczą i narzekają Ci, którym nie podoba się praca w Zakładach... Zawsze możecie przecież pracę zmienić...


@Wierko zapytam Ciebie wprost: jesteś zadowolony ze swojej pracy ?
_

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 03, 2012, 14:24:53 »
Wrzucam wzór pozwu o przywrócenie do pracy prosto z LEXa, może komuś się przyda:

http://www.mediafire.com/?1a8lsdu2ph94w7q

Oczywiście dane, roszczenia itp. trzeba zmienić pod siebie.

P.S. Bardzo dużo ludzi idzie do sądu, jestem pozytywnie zaskoczony.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 03, 2012, 15:16:00 »
Też o tym myślałem, ale z tego co się dowiedziałem to sąd nie weźmie czegoś takiego pod uwagę.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

wierko

  • Gość
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 03, 2012, 15:30:34 »
Cytat: "solar"
Cytuj (zaznaczone)
Najgłośniej krzyczą i narzekają Ci, którym nie podoba się praca w Zakładach... Zawsze możecie przecież pracę zmienić...


@Wierko zapytam Ciebie wprost: jesteś zadowolony ze swojej pracy ?
_

@solar Jestem zadowolony. Dlatego czasem nie rozumiem niektórych głosów oburzenia. Utrata pracy to na pewno nie jest prosta sprawa, bo też nieraz zmieniałem pracę. Ale nie mogę się zgodzić, że ktoś pracował do tej pory w firmie i wszystko było okej i nagle ma pretensje, że to on został zwolniony. Jak mnie zwalniali z poprzednich firm to szedłem dalej i szukałem nowej  :szukaj!:
A zresztą może wkrótce i u nas zaczną przyjmować nowych pracowników, jak się poprawi sytuacja firmy  :compress:

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 03, 2012, 16:46:16 »
Cytat: "Dr.Kafar"
No to w jakim celu istnieje inspekcja pracy, jeśli sąd nie bierze ich opinii pod uwagę?  :faja:


Dobre pytanie. ;]

To tak jak ze sprawą pobicia gościa przez policjanta na marszu niepodległości za co ten pierwszy został ukarany za naruszenie nietykalności funkcjonariusza. Film wszystkiemu przeczył, a mimo tego sąd nie dopuścił go jako dowód w sprawie. :}

Cytat: "wierko"
Dlatego czasem nie rozumiem niektórych głosów oburzenia. Utrata pracy to na pewno nie jest prosta sprawa, bo też nieraz zmieniałem pracę. Ale nie mogę się zgodzić, że ktoś pracował do tej pory w firmie i wszystko było okej i nagle ma pretensje, że to on został zwolniony.


A ja rozumiem. Z dwóch prostych powodów. Raz, że jednego dnia wyrzuca się kupę ludzi argumentując to oszczędnością i restrukturyzacją, a drugiego (i to doslownie) ustala się podwyżki dla reszty. Dwa, że bardzo często wyrzucani są ludzie kompetentni, którzy przykładali się do pracy, a zamiast nich zostają ludzie, którzy na ten przykład nie raz do pracy po alkoholu przyszli.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 03, 2012, 20:02:48 »
Cytat: "KrP"
zostają ludzie, którzy na ten przykład nie raz do pracy po alkoholu przyszli

Ile razy ja już pisałem, że to wina samych pracowników? Widzi się, że jeden z drugim chla etc, to należy zgłaszać. Jak nie do kierownika to do biura, jak nie do biura to do organów kontrolnych. Lejcie na "koleżeństwo", bo w ramach tego koleżeństwa Wy trzymacie gęby na kłódkę, a jak trzeba kogoś wywalić to Wy lecicie z roboty, bo ci co chleją siedzą kierownikom głęboko <wiadomo gdzie> i nic ich nie rusza.

U nas jest niestety taki zwyczaj, że świnie podkłada się tym, których się nie lubi, a nie tym, którym się należy. A potem wszystko to wychodzi bokiem i są narzekania...

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 03, 2012, 22:03:05 »
Jak doniesiesz na pijaka, jak on jest kryty przez brygadzistę, majstra, nawet kierownika...?
Przykład z autopsji : wchodzi kierownik i mówi do brygadzisty... niech "on" się dzisiaj nikomu na oczy nie pokazuje...
Doniesiesz?, komu?, kierownikowi?....
"Święte krowy", chronione są przez wszystkich. Człowiek który się wprost zatacza, przechodzi przez bramę, bo na bramie człowiek, który sam lubi "pociągnąć".

Offline Opaler

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 289
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 03, 2012, 22:29:47 »
Cytat: "jasia"
Jak doniesiesz na pijaka, jak on jest kryty przez brygadzistę, majstra, nawet kierownika...?
Przykład z autopsji : wchodzi kierownik i mówi do brygadzisty... niech "on" się dzisiaj nikomu na oczy nie pokazuje...
Doniesiesz?, komu?, kierownikowi?....
"Święte krowy", chronione są przez wszystkich. Człowiek który się wprost zatacza, przechodzi przez bramę, bo na bramie człowiek, który sam lubi "pociągnąć".

A czy nie można tego zgłosić do kogoś innego niż ludzi z wydziału? Nie jestem pracownikiem ZCH, pytam z ciekawości. Czy można zadzwonić do kogoś kto zareaguje i jest dostępny zawsze (bo jak wiadomo zmiany są różne)?

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 03, 2012, 23:21:05 »
A czy szeregowy pracownik zna numery do takich służb?, a nawet gdyby znał, to ma pewność, że ci nie wyjawią jego tozsamości kierownictwu?.... i kto bedzie miał przesrane, pijak, czy ten ktory doniósł?
Spoko, ten temat był niejednokrotnie przerabiany w zaciszu domowym.... konkluzja... nie do przeskoczenia.... a i tak wywalili ludzi , tylko dlatego, że mieli umowy na czas określony( 4 lata, 7 umów, to jest chore)....a pijaki i nieroby .... nie do ruszenia ( im trzeba dać odprawy)

Offline Opaler

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 289
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 04, 2012, 00:00:46 »
Cytat: "jasia"
A czy szeregowy pracownik zna numery do takich służb?, a nawet gdyby znał, to ma pewność, że ci nie wyjawią jego tozsamości kierownictwu?.... i kto bedzie miał przesrane, pijak, czy ten ktory doniósł?
Spoko, ten temat był niejednokrotnie przerabiany w zaciszu domowym.... konkluzja... nie do przeskoczenia.... a i tak wywalili ludzi , tylko dlatego, że mieli umowy na czas określony( 4 lata, 7 umów, to jest chore)....a pijaki i nieroby .... nie do ruszenia ( im trzeba dać odprawy)

Nie wiem czy zwykły pracownik ma dostęp do takiego numeru, dlatego też pytam. Kto powiedział, że trzeba ujawnić się składając donos? Numer telefonu można ukryć w telefonie lub równie dobrze może zrobić to ktoś domu o innej barwie głosu. Też nie zgadzam się z tym, że uczciwe osoby tracą pracę, a nieroby i pijacy śmieją się im w twarz.

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 04, 2012, 00:44:02 »
Teraz to już musztarda po obiedzie.... teraz to już tylko sąd i chociaż  jakieś zadośćuczynienie...

Offline Ona7718

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 04, 2012, 10:42:11 »
My tu gadu - gadu a Włodarze zamierzają zwolnić kolejne 30 osób. Dotyczy to połączonych spółek Automatika i Centrum. Ciekawe czy zwalniane osoby dostaną odprawy. (podobno już są listy w związkach).
„Naczelną zasadą polityki finansowej mojego rządu będzie stopniowe obniżanie podatków" - Donald Tusk

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 04, 2012, 10:44:40 »
ludziska !! o czym wy gadacie????Jakich pijaczków chronią???Gdzie tak jest???? .Rozumie wasze rozgoryczenie ,ale zastanówcie się co piszecie.To totalna bzdura! Podajcie przykłady???? a nie wyimaginowane gadanie.!!  
A co do PIP to się mylicie. Wątpię aby ktoś był tam .na dzień dzisiejszy jest tylko jedno pismo w PIP ale od ZW ,wiec nie mącie w głowach ludziom.

W Nowym 2012 roku Życzę tym Rozgoryczonym Płatnych posad w nowych firmach i niech bardziej optymistycznie patrzą w przyszłość i nie S....ą w swoje  gniazdka (może tam wrócą)
Pozdrawiam
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 04, 2012, 10:50:09 »
Cytat: "jasia"
Jak doniesiesz na pijaka, jak on jest kryty przez brygadzistę, majstra, nawet kierownika...?

Nie wiesz jak? To ci powiem: napisałbym maila z podaniem konkretnych informacji o pracowniku i o tych, którzy go jawnie chronią i podpisałbym się nazwiskiem (na zmianie jest ograniczona ilość pracowników, więc jeśli któryś jest napity to tylko ktoś z pozostałych może o tym wiedzieć i donieść, więc tu anonimowość się nie przyda).
Taki mail wysłałbym jawnie do Zarządu (czy na inny mail kontaktowy biur) + do ZAT + do mediów (typu TVN, po uprzedniej informacji, coby taki mail gdzieś odłożyli w celach dowodowych - dla nich to zawsze coś wartego nagłośnienia więc sądzę, że byliby skłonni do współpracy).
W tym momencie choćby bardzo chcieli (Zakłady) to muszą zareagować, a jeśli jakimś cudem chcieliby się na mnie zemścić to w myśl art 18(3a,b) kodeksu pracy takie coś można bardzo łatwo podciągnąć pod dyskryminację i wtedy to dopiero odszkodowania się sypią...
Chyba, że są w stanie udowodnić (w co absolutnie wątpię), że powód ewentualnego zwolnienia był inny :)