Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6786104 razy)

Offline lolek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3015 dnia: Września 03, 2015, 21:11:59 »
Fajne informacje ze spotkania z zarządem  i przedstawicielami  ZCH Police, przekazał mi kolega ze spółki GAPS.
Pracownik może wykupić udziały za ok. 15 tys. i pracować w spółce,  która ma przynosić zyski.
Pytanie do Pani Ani,  czemu Zarząd  Grupy Azoty pozbywa się spółki przed wyborami, która ma tak duży portfel zamówień,  ma wiedzę i doświadczenie  na terenie ZCH.
To było przerabiane juz w Skoliwnie na Stoczni itd.


Offline manam

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 202
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3016 dnia: Września 04, 2015, 11:31:44 »

Przecież już wielokrotnie było mówione o tym, że spółka będzie się pozbywała podmiotów zależnych. Nie jest to też żadna nowość w branży. Cały biznes idzie w kierunku outsourcingu, który pozwala ciąć koszty, ciężko się zatem dziwić, że my też.

Offline lolek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3017 dnia: Września 04, 2015, 21:33:05 »
manam - chcesz kupić za jedyne 15 tys . udziały mojego kolegi z GAPS ?Chętnie Ci sprzeda. I módl  się żeby nasze poszczególne wydziały nie spotkał outsourcing.

Offline Konkret

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3018 dnia: Września 04, 2015, 22:14:58 »
Ciężko mówić o realnym outsourcingu skoro GAPS jest spółką całkowicie wirtualną, niemal nieposiadającą swojego majątku, jedynie odrobinę narzędzi i know-how pracowników. Jestem szalenie ciekawy jak wyliczyli obecną wartość spółki, bo coś mi tu śmierdzi  ;)

1) Jeżeli pracownicy ją wykupią to z punktu widzenia spółki nic się nie zmieni, nadal będzie musiała wynajmować np. budynki od GA Police i nadal będzie w pełni zależna od tego ile i jakie zlecenia remontowe otrzyma (odrobinę reguluje to umowa ramowa, ale więcej w niej dziur i "haków" niż konkretów). Pracownicy nie będą mieli wpływu na losy spółki. Mało tego, wyobraźcie sobie, że pracownicy dochodzą do wniosku, że trzeba wymienić członków zarządu (dla przykładu wielce lubiany mąż pani wiceprezes GA Police), ci biegną z płaczem do GA Police i pojawia się ultimatum "albo zostawiacie obecnych członków zarządu albo podnosimy wam opłatę za wynajem budynków o 200%" i co zrobicie? Jesteście właścicielami ale nie możecie decydować ani o przyszłości spółki ani o obsadzie stanowisk, a wiemy jakie cyrki z tym są jeśli chodzi o "plecaków".

2) Decydowanie o podziale zysku? Opłaty (wynajem, media itp.) oraz ceny transferowe zostaną tak wyliczone, żeby GAPS wyszła zawsze na "zero". Czemu GA Police ma rezygnować z dodatkowej kasy skoro ma wszystkie narzędzia niezbędne by tę kasę przejąć?

3) W praktyce to wygląda tak, że GA Police chce mieć duży zastrzyk gotówki z kieszeni pracowników, ale spółka nadal będzie trzymała GAPS w garści dając pracownikom jedynie złudzenie, że mają na coś wpływ. Oczywiście to opcja najlepsza dla GA Police i obecnego zarządu GAPS, bo stać ich na wyłożenie kasy (wiedzieli o wszystkim znacznie wcześniej niż pracownicy, mogli się przygotować i zarabiają bardzo ładnie, dla nich 15 tysięcy to 1-2 miesięczna pensja, szeregowy pracownik musiałby odkładać ponad pół roku) i mogą zmusić kierowników do wywierania nacisków na pracowników na zasadzie "albo pogadasz z załogą albo znajdziemy kogoś na twój stołek".

4)Jeżeli GAPS byłby sprzedany inwestorowi zewnętrznemu to obecny zarząd GAPS pożegnałby się ze stołkami, bo nowy inwestor nie trzymałby "kolesiów", tylko wprowadził swoich ludzi. Dodatkowa motywacja do naciskania na załogę. Szczerze wątpię by ktokolwiek z zewnątrz był zainteresowany kupnem GAPS z powodów które wymieniłem w pkt 1, ale zawsze nikła szansa jest.

5) Coś mi mówi, mogę się mylić, takie przeczucie, że za jakiś czas (obstawiam max 18 miesięcy) coś w ten deseń może się dziać z Transtechem. Ostatnio obserwuję dziwne ruchy związane z tą spółką, a nie mogę ich do niczego dopasować.

6) Na związki zawodowe nie macie co liczyć, nie twierdzę, że nie pomagają czasami, ale tak naprawdę nie mają żadnego pola do działania w tej sprawie. No chyba, że zorganizują strajki, ale szczerze w to wątpię. Strajkujący poszliby do odstrzału bardzo szybko.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3019 dnia: Września 05, 2015, 06:45:58 »
w kierunku outsourcingu, który pozwala ciąć koszty

xD

Outsorcing taki modny wow, spólki takie niezależne wow, pieniędzy tyle zaoszczędzonych wow, praca tak bardzo wykonana wow.

No chyba nie.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3020 dnia: Września 05, 2015, 08:44:42 »
w kierunku outsourcingu, który pozwala ciąć koszty

xD

Outsorcing taki modny wow, spólki takie niezależne wow, pieniędzy tyle zaoszczędzonych wow, praca tak bardzo wykonana wow.

No chyba nie.


A po latach okazuje się, że składek ZUS-u pracownikom nie płaciła..., jak to bywało (program "interwencje" w TV) :'( :'( :'(
Jak to mówią - "bogatemu to i Byk się ocieli, a biednemu ch... w d..., wiatr w oczy itp., itd.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline manam

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 202
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3021 dnia: Września 07, 2015, 09:57:30 »
a nie zastnawialiście się nigdy nad tym, że skoro wszystkie wydziały spotka outsourcing, to ktoś będzie musiał w nich pracować? A chyba nie ma lepszych kandydatów niż osoby, które już w nich pracują... Tak się dzieje w US Army, gdzie zwalnia się żołnierzy i daje im pracę w outsourcingu, gdzie zarabiają 2-3x lepiej. KrP Twój post taki merytoryczny... WOW!

Offline solar

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3022 dnia: Września 07, 2015, 14:11:25 »
Tak się dzieje w US Army, gdzie zwalnia się żołnierzy i daje im pracę w outsourcingu, gdzie zarabiają 2-3x lepiej
Mój wzrok nie sięga do horyzontu czasowego, gdzie mielibyśmy zrównać się z US ARMY ;D

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3023 dnia: Września 07, 2015, 15:12:59 »
KrP Twój post taki merytoryczny... WOW!

Mój post jest tak mocno merytoryczny jak mocno opłacalny jest tzw. outsorcing. Mała analogia - co się bardziej opłaca: wyjazd na wakacje z biura podróży czy zorganizowanie go we własnym zakresie? W 99% przypadków taniej będzie zrobić to samemu. Inny przykład - remont mieszkania, co będzie tańsze, firma czy zrobienie samemu? Sory, outsorcing to tylko modne ostatnio słowo, w polskich realiach nie przynosi to zysków dla pracownika. Dla firmy też nie jeśli ma to wyglądać tak, jak wygląda teraz. I nie interesuje mnie to co jest na papierze czy w tabelkach bo takie dane zwykle można o kant dupy rozbić. Wiem jaką logiką (a raczej jej brakiem) kierują się korporacje.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Konkret

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3024 dnia: Września 07, 2015, 23:15:13 »
Sory, outsorcing to tylko modne ostatnio słowo, w polskich realiach nie przynosi to zysków dla pracownika.

Outsourcing ma co do zasady przynosić zmniejszenie kosztów dla przedsiębiorstwa, a nie zwiększenie zysków dla pracowników. To dobre rozwiązanie w niektórych przypadkach. Na przykład (to tylko przykład, bez dopowiedzeń!) po co mamy sami konfekcjonować nasze wyroby (utrzymywać instalacje, zatrudniać do tego ludzi, utrzymywać zapasy opakowań) skoro ktoś może to zrobić taniej w ogólnym rozrachunku? Przykładem outsourcingu w GA Police jest firma HP, która zastąpiła naszych informatyków.

Małe i średnie przedsiębiorstwa niemal zawsze korzystają z outsourcingu działów księgowości (wynajęcie biura rachunkowego zamiast utrzymywanie swoich księgowych).

Problem z outsourcingiem takiego bytu jak GAPS polega na tym, że jest on bez sensu z dwóch powodów:

1) Jest całkowicie zależny od GA Police, bez względu na sytuację prawną i nie ma żadnej możliwości by to zmienić;
2) Nie ma możliwości (albo są one bardzo mocno ograniczone) by GAPS świadczył usługi na zewnątrz, czym wypracowywałby zyski niezwiązane z GA Police. Dla kontrastu np. Transtech ma duże możliwości świadczenia usług dla podmiotów zewnętrznych.

Z punktu widzenia przedsiębiorstwa, jeżeli faktycznie chciałoby dokonać outsourcingu usług związanych z naprawami i utrzymaniem ruchu, najlepszą metodą byłoby całkowite zlikwidowanie GAPS, a w to miejsce wynajęcie firmy, która by się tym zajmowała, tak jak HP zajmuje się obsługą informatyczną Zakładów.

Hmmmmm... może to właśnie o to chodzi? Załóżmy, że GA Police chce się pozbyć GAPS. Jeżeli pracownicy kupią GAPS to GA Police, zamiast bawić się w zwolnienia grupowe, będzie mogła najzwyczajniej w świecie nie podpisać kolejnej umowy ramowej, a wtedy spółka padnie bez żadnych konsekwencji dla Zakładów, które nie dość, że pozbędą się 2 problemów za jednym zamachem (zwolnienia grupowe i negatywny wydźwięk społeczny), to jeszcze będą miały miejsce na wprowadzenie podmiotu zewnętrznego, który zajmie się serwisami oraz będą miały kasę, którą pracownicy zapłacili za kupno GAPS. Cztery pieczenie na jednym ogniu, szach i mat.

Oczywiście to tylko moje przypuszczenia, mogę się paskudnie mylić, chociaż nie zdarza mi się to za często.
« Ostatnia zmiana: Września 07, 2015, 23:21:42 wysłana przez Konkret »

Offline bobi

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 67
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3025 dnia: Września 10, 2015, 22:25:37 »
Dożyliśmy przykrych czasów.Ludzie przestraszeni,brak ogólnej mobilizacji,zdezorientowani pracownicy.Brak wsparcia w związkach zawodowych,w pracownikach ZCH Police.(Czyli mi jest dobrze,jeśli mnie to nie dotyczy.To po co się wychylać).Pytam więc,gdzie znikła ta solidarność ludzka i związkowa?Jawnie oraz zgodnie z prawem,pracownicy są robieni w konia.Jeśli jest tak różowo,to złotego jajka się nie sprzedaje,albo wspaniałomyślnie oddaje pracownikom.Stołki obsadzone,kolesie poustawiani.Teraz czas na pracowników.
bobi

Offline solar

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3026 dnia: Września 10, 2015, 23:17:50 »
Przykładem outsourcingu w GA Police jest firma HP, która zastąpiła naszych informatyków.
Oczywiście to tylko moje przypuszczenia, mogę się paskudnie mylić, chociaż nie zdarza mi się to za często.
Mylisz się w temacie outsourcingu HP.
 Firma HP na "dzień dobry" zażądała obniżki czynszu za wynajem pomieszczeń które zajmuje, ponieważ uznali że im się nie kalkuluje. Żądanie spełniono. Czynsz był naliczany tak samo jak pozostałym spółkom wchodzącym obecnie w GAPS. Nie wiem jak jest teraz.
_

Offline manam

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 202
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3027 dnia: Września 11, 2015, 10:39:31 »
bobi, chyba zapomniałeś, że przeżyliśmy czasy w których firma prawie upadła, a teraz budujemy Police 2... To chyba nie jest tak tragicznie? A co do złotych jajec, to przecież związki ostatnio powalczyły o premię...

Offline Konkret

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3028 dnia: Września 11, 2015, 14:04:49 »
Pytam więc,gdzie znikła ta solidarność ludzka i związkowa?

Zgubiła się gdzieś po drodze, jak wędrowała z jednego systemu do drugiego, ale to spóźnione pytanie, bo to było w okolicach czerwca 1989 roku ;)

A co do złotych jajec, to przecież związki ostatnio powalczyły o premię...

Jednorazową z okazji 10 lat na GPW, a jednocześnie znowu są naciski na "dokręcanie śruby" pracownikom przy ocenie okresowej i premii z nią związaną. Premie premiami, dzisiaj są jutro może nie być, ale co z podwyżkami i premiami za świetne wyniki, które obiecał prezes Naruć?

http://dziennikpolicki.pl/biznes/2482-rekordowy-zysk-zakladow-chemicznych-police.html
« Ostatnia zmiana: Września 11, 2015, 14:09:25 wysłana przez Konkret »

Offline lolek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3029 dnia: Września 12, 2015, 20:37:38 »
Ludzie o czym Wy piszecie, a w szczególności Maanam! Wszędzie są obcinanie pieniądze  na remonty, instalacje w stanie tragicznym,  sprzedajemy spółkę sztucznie stworzoną  przez ludzi którzy dobrze się mają na zch, a kupujemy flotę aut.Przykład   instalacja Mocznika , Amoniak nie wspomnę o innych .
Cały czas się słyszy że  brak kasy na remonty takie jaki powinno być wykonane na instalacjach.
Ludzie boją się o tym mówić  bo ..., rozmawiałem w związkach o tej sytuacji ..My nic nie możemy  mzrobić.
Proszę manam napisz mi na jakiej instalacji byłeś gdzie prace remontowe są zrealizowane 100 %, .
Jeszcze jedno , brak
 pełnych obsada na instalacjach  doprowadza do  przemęczenia załogi i sytuacji niebezpiecznych .
Tyle w temacie.