Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6869462 razy)

Offline peter

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 397
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2985 dnia: Lipca 20, 2015, 20:20:04 »
Mam pytanie dotyczące zwolnień w laboratoriach? czy coś w tej sprawie wiadomo? Dlaczego taka nagła decyzja?
Biel przynosi straty i jest cięcie kosztów, teraz jest mniej prób wystawianych . Część analiz wykonują aparatowi resztę wyprowadza się średnią. Mieli nie przedłużać umów na czas określony, o zwolnienia ch nic nie słyszałem. Resztę kobiet mieli po innych wydziałach po rozdzielać.

Offline kwdp305

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2986 dnia: Lipca 21, 2015, 16:22:29 »
Właśnie osoby które miały umowy na czas określony otrzymały wypowiedzenia w trakcie trwania umowy....o przeniesieniach nic nie wiadomo...i to nie tylko na bieli ale podobno we wszystkich laboratoriach jest redukcja w zatrudnieniu jeżeli chodzi o osoby z umowami na czas określony....szkoda wielka szkoda, że tak wyszło a raczej że nie wyszło jak zawsze nagłe ,niemiłe niespodzianki :/

Offline manam

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 202
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2987 dnia: Lipca 22, 2015, 12:48:32 »
myślę, że na razie warto zachować spokój, bo ciężko mówić o redukcji zatrudnienia gdzie jakiejś osobie nie przedłużyli umowy,
a gdyby coś się faktycznie działo w temacie to by związki już zaczęły działać

Offline kwdp305

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2988 dnia: Lipca 22, 2015, 17:23:20 »
Umowy były na czas określony i zostały wypowiedziane nagle na rok przed ich upływem. Związki chyba nic nie dały rade zrobić niestety? Ot co po prostu  redukcja etatów?
« Ostatnia zmiana: Lipca 22, 2015, 17:30:26 wysłana przez kwdp305 »

Offline Konkret

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2989 dnia: Lipca 26, 2015, 20:07:10 »
Umowa na czas określony to bardzo ciekawa sprawa, zwłaszcza za sprawą tego fragmentu z Kodeksu Pracy:

"Art. 32. § 1. Każda ze stron może rozwiązać za wypowiedzeniem umowę o pracę zawartą na:
1) okres próbny;
2) (uchylony);
3) czas nieokreślony.
§ 2. Rozwiązanie umowy o pracę następuje z upływem okresu wypowiedzenia.
Art. 33. Przy zawieraniu umowy o pracę na czas określony, dłuższy niż 6 miesięcy, strony mogą przewidzieć dopuszczalność wcześniejszego rozwiązania tej umowy za dwutygodniowym wypowiedzeniem."

Jak widać umów o pracę na czas określony KRÓTSZY niż 6 miesięcy rozwiązać się w ogóle nie da za pomocą wypowiedzenia, jedynie porozumienie stron i dyscyplinarka. Przy okresie dłuższym niż 6 miesięcy też nie, jeżeli w umowie nie ma stosownego zapisu.

Na miejscu "zwolnionych" pracowników pierwsze co bym zrobił to upewnił się, że taki zapis w umowie jest, jeśli go brak to migiem do sądu pracy.

Związki raczej nie pomogą, bo i nie mają jak, pracodawca może dowolnie zatrudniać i zwalniać (z poszanowaniem przepisów prawa), z wyjątkiem zwolnień grupowych, a w naszym przypadku oznacza to zwolnienie przynajmniej 30 osób.

Co do samych zwolnień, to wiem, że jest to nieprzyjemne, ale żyjemy w czasach, w których z utratą stanowiska trzeba się liczyć zawsze, nawet jak się ma umowę na czas nieokreślony i 20 lat stażu. Z punktu widzenia przedsiębiorstwa pracownik jest takim samym zasobem jak maszyna produkcyjna (dział zasobów ludzkich, albo ładniej brzmiące Human Resources - HR) i przywiązywanie się do niego nie ma najmniejszego sensu (to działa w obie strony). To ta ciemniejsza strona kapitalizmu, o który tak kiedyś walczyliśmy.

Offline lolek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2990 dnia: Sierpnia 15, 2015, 08:16:55 »
Czy wie ktoś kiedy ruszy Amoniak w tamtym roku o tej porze  już  jedną nitka chodziła?

Offline fafik

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 485
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2991 dnia: Sierpnia 16, 2015, 19:40:00 »
Coraz lepsza jakość. Czerwone "nowe" ręczniki zakładowe zafarbowały całe pranie, ale cóż tam grunt, że DARMO :)

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 590
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2992 dnia: Sierpnia 16, 2015, 21:22:47 »
To nie wina Zakładów, że ktoś nie potrafi robić prania.

Offline fafik

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 485
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2993 dnia: Sierpnia 17, 2015, 01:46:36 »
To nie wina Zakładów, że ktoś nie potrafi robić prania.
No tak w 40st. (prawie zimna woda) Chyba wiesz o co chodzi Qba99, no chyba, że mama robi pranie....

Offline lolek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2994 dnia: Sierpnia 17, 2015, 07:12:05 »
Może  MANAM się  wypowie na temat zakończenia remontu na amoniaku, przecież tak bardzo udzielał  się w poprzednich postach  dotyczących remontu.
Co jest przyczyną że  to wszystko jeszcze stoi?

Offline manam

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 202
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2995 dnia: Sierpnia 17, 2015, 10:32:39 »
Wiesz lolek, ja to jestem na urlopie i trochę wypadłem z obiegu... Ale jestem pewien, że gdyby to była jakaś poważna awaria to bym o tym usłyszał... zresztą konserwacja na instalacjach jest non-stop, lepiej zorientować się na instalacji z czego to wynika

Offline C80

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 408
    • Zobacz profil
    • http://www.foto.cichomski.eu
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2996 dnia: Sierpnia 17, 2015, 11:36:52 »
A przypadkiem nie ma postoju energetycznego?

Offline arturo

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2997 dnia: Sierpnia 17, 2015, 17:32:49 »
Postój energetyczny dawno się skończył a nazwanie tego co stało się na instalacji awarią(awariami) to najdelikatniej powiedziane.

Offline C80

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 408
    • Zobacz profil
    • http://www.foto.cichomski.eu
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2998 dnia: Sierpnia 17, 2015, 18:43:36 »
Wysadziło w powietrze oba Benfieldy na APG? Bo zdaje się w zeszłym tygodniu obie pompownie stały tylko w połowie, nie było ściany i aparatówek. To jak z tym postojem?

Offline manam

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 202
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #2999 dnia: Sierpnia 18, 2015, 10:39:58 »
C80, zamiast rysować jakieś apokaliptyczne scenariusze to rzuć jakimiś konkretami. Sam się chętnie dowiem co się stało, bo aż mi się wierzyć nie chce, żeby było cicho o takiej awarii... A rozsiewanie plotek i sianie paniki nikomu i niczemu nie służy