Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej  (Przeczytany 112904 razy)

sekator

  • Gość
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #165 dnia: Stycznia 18, 2011, 22:34:25 »
Cytat: "Denver"
Swoją drogą kwestia lotnisk zapasowych to kwestia załatwiana na etapie planowania rejsu, a nie zmartwienia kontrolera lotu.


Mądrze prawisz. Pytanie, dlaczego strona rządowa, wraz z Moskwą nie zabezpieczyły tego elementu lotu. Ale na to powinna odpowiedzieć polska prokuratura. Szkoda mi tylko rodzin pilotów, które musiały znosić obelgi i pomówienia takie, jak zacytowane przeze mnie kilka postów powyżej.
Polski rząd niech się uczy szybkiej reakcji od Rosjan, w dwie godziny po prezentacji, przedstawili pełny zapis rozmów.

Cytat: "Denver"
Co za problem wylądować na zamkniętym lotnisku?


Jak pokazują zapisy z wieży - w Rosji żaden. O nie przepraszam... Lepiej na zamkniętym, niż na otwartym w taki sposób jak Sewiernyj w Smoleńsku. W Witebsku co najwyżej biegałyby kozy po lotnisku, za to nie byłoby towarzysza generała i towarzysza Krasnokutskiego.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #167 dnia: Stycznia 19, 2011, 11:04:25 »
Do Wykidajły:  Pora już się na jakieś elektrowstrząsy. :lol2:

A może cofnijmy sie do okresu sprzed wyborów prezydenckich i spójrzmy na nie w świetle nowej wiedzy. Warte refleksji.
"Teraz dopiero, gdy minęło tyle miesięcy od katastrofy pod Smoleńskiem widać, że decyzja o nieujawnieniu dokumentów po ich otrzymaniu, przez tzw. komisję Millera była polityczna i spowodowała, że wybory prezydenckie w Polsce zostały przeprowadzone po myśli tych, którzy prawdę o jej przyczynach chcieli ukryć przed narodem. Gdyby przed oddaniem głosu opinia publiczna wiedziała, że to w znacznej mierze Rosjanie, a nie szaleni piloci pod presją generała Błasika i Prezydenta Kaczyńskiego są winni tragedii zagłosowaliby inaczej. Nie musielibyśmy wysłuchiwać bon motów Komorowskiego, łgarstw Palikota i Niesiołowskiego czy pseudointelektualnych wypocin Wajdy, Olbrychskiego czy Kutza. Partia propagandowych kłamców zostałaby sprowadzona do parteru i sam wielbiciel Ruskiej Budy nie byłby tak nabuzowany jak paw stukając obcasami przed Miedwiediewem. Nie walczono by o krzyż, zbudowano by bez strachu przed nowymi chamami parę pomników i z szacunkiem dla umarłych prawnicy staraliby się wymusić na Rosjanach odszkodowania za tę katastrofę. Przypuszczalnie w zawieszeniu stanęłaby umowa gazowa z Rosją i inaczej spojrzano by na ekspansję Gazpromu. Gdyby wówczas, ci co znali te fakty je upublicznili, to walczylibyśmy z kryzysem, zamiast walczyć z Makiem. Moglibyśmy nawet walczyć wspólnie, ponad partyjnie, ale ktoś z tego rządu musiałby to powiedzieć szczerze, przeprosić i może nawet PO ocalałoby w takiej czy innej formie osobowej w rządzie.
http://szestow.salon24.pl/270026,gdyby-nie-oklamano-polakow-komorowski-nie-zostalby-prezydentem

Oto co mówił pułkownik Edmund Klich w grudniu ub. roku, jeszcze przed raportem MAK:
"Znalazłem się w środku tego rabanu. Zdawałem sobie oczywiście sprawę, że niektóre moje wypowiedzi dotykały polityki, ale – proszę mi wierzyć – nigdy nie chciałem wpływać na bieżące życie polityczne.

A mógł Pan?
      Były sytuacje zwrotne, bardzo trudne dla mnie. Być może moje zdecydowane działanie w jednej z nich mogło wpłynąć na polityczny obrót spraw w naszym kraju. Chodzi o sytuację między turami wyborów prezydenckich.      

O jakiej sytuacji Pan mówi?

Chodzi o jedną sytuację między turami wyborów prezydenckich. Moje działanie, gdybym się zdecydował, mogło wpłynąć na dalszy ich przebieg. Nie chciałem jednak tego robić. Koniec tematu."
http://www.tvn24.pl/0,1686794,0,1,w-smolensku-bylo-badanie-w-moskwie-zaczela-sie-polityka,wiadomosc.html
millena

pac

  • Gość
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #168 dnia: Stycznia 19, 2011, 13:57:19 »
tu nasi przyjaciele testują sprzęt wojenny,
jeżeli taki posiadają to chyba po to żeby z niego korzystać  :faja:



a tutaj ciekawy film "wyemitowany w Holandii i zrealizowany przez Holenderską TV publiczną"

Katastrofa w Smoleńsku Film Dokumentalny holenderskiej TV



 na dzień dzisiejszy nie dopuszczam do siebie myśli o zamachu, ale ...kto wie

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #169 dnia: Stycznia 19, 2011, 14:21:17 »
Do Wykidajły- ja nie wierzę, że Ty wierzysz w ten stek bzdur zawarty w artykule, który zapodałeś. Jesteś zbyt inteligentny na to, by zgadzać się z teścią tego bulgotu. A może chciałeś pokazać, iż po obu stronach barykady są wieszcze, którzy nie bardzo wiedzą, co pisać i z nudy wypisują takie dyrdymały?
Do Sekatora:
Cytat: "sekator"
Denver napisał/a:
Swoją drogą kwestia lotnisk zapasowych to kwestia załatwiana na etapie planowania rejsu, a nie zmartwienia kontrolera lotu.

Mądrze prawisz. Pytanie, dlaczego strona rządowa, wraz z Moskwą nie zabezpieczyły tego elementu lotu.


Sekator- pisząc to oparłeś się na następujących dokumentach?:
 1) porozumienie w sprawie wojskowego specjalnego transportu lotniczego, określające ramy współpracy Kancelarii Prezydenta RP, Kancelarii Sejmu RP, Kancelarii Senatu RP, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz ministra obrony narodowej w sprawach dotyczących organizacji przelotów osób zajmujących najważniejsze stanowiska państwowe przy wykorzystaniu wojskowego specjalnego transportu lotniczego, zawarte w dniu 15 grudnia 2004 r.;
2) decyzja nr 184/MON ministra obrony narodowej z dnia 9 czerwca 2009 r. w sprawie wprowadzenia do użytku w lotnictwie Sił Zbrojnych RP ˝Instrukcji organizacji lotów statków powietrznych o statusie HEAD˝ (Dz. Urz. MON Nr 12, poz. 129);
3) porozumienie w sprawie zasad organizacji i wykonywania zadań lotniczych z osobami uprawnionymi do korzystania z ochrony Biura Ochrony Rządu zawarte pomiędzy Biurem Ochrony Rządu i Dowództwem Sił Powietrznych w dniu 18 marca 2008 r., które normuje procedury i tryb szkolenia funkcjonariuszy biura, kwestię odpowiedzialności na pokładzie statku powietrznego i odpowiedzialności za bezpieczeństwo przewożonych osób;
4) rozkaz nr 135/Oper/SP szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego z dnia 5 lutego 2008 r. w sprawie wykorzystania transportu powietrznego do przewożenia kierowniczej kadry jednostek wojskowych Sił Zbrojnych RP.

Jeśli tak to gratuluję, albowiem już wcześniej próbowałe dojść do tego, dlaczego część obowiązków i przepływu informacji realizowana była bezpośrednio poprzez 36 Specpułk i jaki właściwie zakres obowiązków w tej gestii miał Klich, jaki Arabski, a jaki dowódcy Sił Powietrznych?
Jak to jest z tymi powiązaniami- możesz to wyjaśnić?

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #170 dnia: Stycznia 19, 2011, 14:28:41 »
Cytat: "MrW"
A może chciałeś pokazać, iż po obu stronach barykady są wieszcze, którzy nie bardzo wiedzą, co pisać

Mniej więcej :)
Dokładniej rzecz biorąc pokazałem podobny ładunek mądrości jak ten od Ziemkiewicza, tylko z przeciwnym znakiem.

Ps. Gdzieś mi się obiło, że 8 proc. Polaków wierzy w zamach. Ciekawe, ilu w którą wersję ;)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #171 dnia: Stycznia 19, 2011, 15:03:05 »
Cytat: "Wykidajło"
Dokładniej rzecz biorąc pokazałem podobny ładunek mądrości jak ten od Ziemkiewicza, tylko z przeciwnym znakiem.

Czy to się nazywa dziennikarska rzetelność?
Tu masz informację o Ziemkiewiczu http://pl.wikipedia.org/wiki/Rafa%C5%82_A._Ziemkiewicz. Jest jednym z najlepszych felietonistów w Polsce.
A kim jest niejaki Imadło, którego reklamujesz - wojownikiem PO ciemnej stronie niemocy intelektualnej?

"Niewiedza narodowa poniża bardziej niż pogarda dla samego siebie." S. Kisielewski
millena

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #172 dnia: Stycznia 19, 2011, 15:09:06 »
Cytat: "millena"
A kim jest niejaki Imadło


To tylko jeden internautow, ktory skomentowal ten artykul...

Cytat: "millena"
którego reklamujesz - wojownikiem PO ciemnej stronie niemocy intelektualnej?


Millena bez urazy, ale chyba nie zrozumialas, co Wykidajlo mial na mysli.

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #173 dnia: Stycznia 19, 2011, 15:23:56 »
Cytat: "speedbax"
Millena bez urazy, ale chyba nie zrozumialas, co Wykidajlo mial na mysli.

Wydaje mi się że tak, aczkolwiek przyznam się, że się nie starałam pojąć tych złośliwych zawiłości.Wolę raczej teksty Ziemkiewicza.
millena

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #174 dnia: Stycznia 19, 2011, 16:03:25 »
Cytat: "MrW"
Sekator- pisząc to oparłeś się na następujących dokumentach?:
1) porozumienie w sprawie...

MrW, sekator nie dostrzega nic z faktów, ponieważ on chce widzieć tylko to, co chce, a nie to, co zaistniało naprawdę. Ze stenogramu rozmów pomiędzy wieżą w Smoleńsku a załogą tutki jednoznacznie wynika, że lotniska zapasowe zostały uzgodnione, co podaje kontrolerom ze Smoleńska sam Protasiuk (stenogram z czarnej skrzynki Tupolewa: godz. 10:24 według czasu rosyjskiego a 9:24 wg czasu polskiego). Rozmowa miała miejsce na długo przed rozbiciem samolotu.

Offline bazyl

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #175 dnia: Stycznia 19, 2011, 16:17:44 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
MrW, sekator nie dostrzega nic z faktów, ponieważ o


sekator broni Polaków a ty kolego interesów KGBowca Putina i jego świty- taka jest między wami różnica :lol2:

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #176 dnia: Stycznia 19, 2011, 16:30:20 »
Cytat: "bazyl"
sekator broni Polaków a ty kolego interesów KGBowca Putina i jego świty- taka jest między wami różnica

Oooo! Czyżby udzielał się tu również Macierewicz...?  :rotfl:

Offline bazyl

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #177 dnia: Stycznia 19, 2011, 16:40:27 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
Czyżby udzielał się tu również Macierewicz...?



dla ciebie każdy myślący po polsku człowiek , to Macierewicz kosmopolito ?
zawsze tak szufladkujesz ludzi mądraliński ?

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #178 dnia: Stycznia 19, 2011, 16:52:13 »
Cytat: "bazyl"
dla ciebie każdy myślący po polsku człowiek , to Macierewicz kosmopolito ?
zawsze tak szufladkujesz ludzi mądraliński ?

Nie! Dla mnie Macierewiczem jest każdy, kto potrafi jedynie oczerniać innych i nic poza tym.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #179 dnia: Stycznia 19, 2011, 17:02:34 »
Cytat: "millena"

Tu masz informację o Ziemkiewiczu http://pl.wikipedia.org/wiki/Rafa%C5%82_A._Ziemkiewicz. Jest jednym z najlepszych felietonistów w Polsce.

"Rafał A. Ziemkiewicz.
W Wikipedii nie ma jeszcze artykułu pod taką nazwą. Możesz wykonać jedną z poniższych czynności:"
 :rotfl:

Ps. Oczywiście wiem, czym się popisała nasza bojowniczka intelektualna...
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.