Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej  (Przeczytany 108202 razy)

sekator

  • Gość
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« dnia: Stycznia 14, 2011, 12:15:41 »
Polecam trafny  i gorzki jednoczesnie felieton Rałała Ziemkiewicza dotyczący rosyjskiego raportu MAK, oraz bezsilnościi Donalda Tuska, który kompromituje Polskę jako jej premier.

Oto  jego fragment:

,,Była to oczywiście odpowiedź na fanfaronadę Tuska, który kilka tygodni temu nagle zapragnął popisywać się przed nami, jak to niby potrafi odważnie stawiać Putinowi: "ten raport jest w całości nie do przyjęcia", "są w Rosji siły zainteresowane ukryciem prawdy" i tak dalej. Rosjanie bardzo brutalnie przypomnieli polskiemu premierowi, skąd mu nogi wyrastają, i że wygrażać to może sobie swojej żonie, a nie "wielkiemu narodowi", z którym nas na dodatek dopiero co pojednał.
 
  Nie dość, że kompletnie przemilczeli w raporcie nawet istnienie wieży kontrolnej i jakichkolwiek służb rosyjskich, to jeszcze dobili gwóźdź, rzucając potwarz na śp. generała Błasika. Usłużne i zawsze potężne prorosyjskie lobby w zachodnich mediach roztrąbiło zaś na cały świat narrację o Polakach-idiotach szarżujących na katyńskie sosny po pijaku, przy zerowej widoczności, wbrew ostrzeżeniom systemów pokładowych - z tym większą skutecznością, że przez cały dzień nikt im w tym nie przeszkadzał, bo tutejszy rząd, dostawszy tak siarczyście w pysk, na całą dobę po prostu zamilkł.

A kiedy wreszcie Tusk głos odzyskał, zaczął skamleć. W niczym już nie przypomina buńczucznego Tuska z 17 grudnia ubiegłego roku, który pozwalał sobie odrzucać rosyjski raport czy gromić nie wymienione z nazwy złe siły w Rosji. Już jest grzeczniutki, już "nie ma większych zastrzeżeń, jeśli chodzi o fakty i ustalenia" zawarte w raporcie, już tylko pokornie prosi o jego "uzupełnienie", na co zresztą Rosja odpowiada z punktu, że raport jest ostateczny i żadnych dalszych negocjacji z Polaczkami nie będzie - a on na to z kolei potulnie zapewnia, że "dla dobrych relacji z Moskwą nie ma mądrej alternatywy". W których to zapewnieniach oczywiście zaraz biegnie wspierać go równie udany prezydent z, par excellence, Budy Ruskiej.
Brakuje doprawdy cenzuralnych słów, żeby wyrazić międzynarodowe upokorzenie Polski, do jakiego doprowadziło postępowanie picusia-glancusia, myślącego tylko i wyłącznie o przypodobaniu się i prześlizganiu na jakąś eurosynekurę. Mniejsza już zresztą o upokorzenie. Geniusz człowieka, któremu ogłupiali Polacy pozwolili skupić całą władzę, sprawił, że całemu światu udowodniono, iż z Polską można zrobić wszystko, że jest ona krajem równie bezradnym i pozbawionym międzynarodowego znaczenia, jak saska Rzeczpospolita Obojga Narodów.

Na użytek dobrego samopoczucia miejscowych "pożytecznych idiotów", którzy nie mogą przecież przyjąć do wiadomości prawdy o roli, jaką odgrywają, opowiada teraz przeczołgany Tusk bajki o odwoływaniu się do międzynarodowych instytucji. Po pierwsze, nie ma takich możliwości prawnych. Po drugie, wszystko, co niezbędne do poznania prawdy, zostało albo zniszczone, albo pozostaje w rękach Rosjan."



Całość: http://fakty.interia.pl/felietony/ziemkiewicz/news/polaczki-na-kolanach,1583024,2789

pozdrawiam sekator

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 14, 2011, 12:53:26 »
Nie bronie Rosjan, bo faktycznie za bardzo sie wybielili raportem, ale nurtuje mnie jedno pytanie : ciekawe, jak my Polacy bysmy zareagowali w analogicznie odwrotnej sytuacji?

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 14, 2011, 13:08:48 »
- Z przykrością stwierdzam, że dużo więcej błędów jest po naszej stronie. Po tamtej jest tylko jeden błąd: należało zabronić lądować, a jak nie, to strzelać, żeby odstraszyć - powiedział dziennikarzom Lech Wałęsa.

O ileż mniej słów, a o ileż więcej sensu niż u Ziemkiewicza...
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 14, 2011, 13:10:55 »
A niby cóż takiego istotnego zawiera ów felieton (wg mnie, oprócz oszołomstwa – nic!), co byłoby godne uwagi dla logicznie myślących ludzi? Ludzi, którzy nie ulegają indoktrynacji populistów z żadnej partii, a pozostając w stanie zdolności do logicznego myślenia, potrafią samodzielnie oceniać zachodzące wokół nich zdarzenia. Czy Ziemkiewicz przytacza tam jakiekolwiek nieznane fakty lub zaprzecza bądź wiarygodnie obala te, które zostały opublikowane? Nie! Wg mnie autor felietonu wpisuje się jedynie w szeregi tych, którzy własną głupotę chcą uczynić narodowym kanonem. Oczywiście jest to wyłącznie moja ocena. Ty masz pełne prawo takim czymś się zachwycać. Ja nie muszę. Pozdrawiam

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 14, 2011, 13:38:08 »
Cytat: "speedbax"
Nie bronie Rosjan, bo faktycznie za bardzo sie wybielili raportem, ale nurtuje mnie jedno pytanie : ciekawe, jak my Polacy bysmy zareagowali w analogicznie odwrotnej sytuacji?

Cytat: "Wykidajło"
Z przykrością stwierdzam, że dużo więcej błędów jest po naszej stronie. Po tamtej jest tylko jeden błąd: należało zabronić lądować, a jak nie, to strzelać, żeby odstraszyć - powiedział dziennikarzom Lech Wałęsa.

Jak byśmy zareagowali to nie wiem. Wiem, że powinnyśmy właśnie tak.
To Wielka Polityka. A teraz, kiedy raport dostępny, ciekawa jestem dlaczego tylko w wersji angielskiej i rosyjskiej. No i czy obie wersje są zgodne ze sobą. Ale kto to sprawdzi?
Nasi politycy powinni zakopać topór wojenny i w tej sprawie przemówić do świata jednym językiem. Podanie informacji o generale to urabianie opinii światowej. Niepotrzebne.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

jezat

  • Gość
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 14, 2011, 14:03:26 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
A niby cóż takiego istotnego zawiera ów felieton (wg mnie, oprócz oszołomstwa – nic!), co byłoby godne uwagi dla logicznie myślących ludzi? Ludzi, którzy nie ulegają indoktrynacji populistów z żadnej partii, a pozostając w stanie zdolności do logicznego myślenia, potrafią samodzielnie oceniać zachodzące wokół nich zdarzenia. Czy Ziemkiewicz przytacza tam jakiekolwiek nieznane fakty lub zaprzecza bądź wiarygodnie obala te, które zostały opublikowane? Nie! Wg mnie autor felietonu wpisuje się jedynie w szeregi tych, którzy własną głupotę chcą uczynić narodowym kanonem. Oczywiście jest to wyłącznie moja ocena. Ty masz pełne prawo takim czymś się zachwycać. Ja nie muszę. Pozdrawiam

Podzielam twoja ocenę.Dlatego ja nie zajmuję się niezdrowymi "wskazówkami" sekatora w postaci przedruków czy linków.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 14, 2011, 14:33:34 »
Cytat: "jezat"
Dlatego ja nie zajmuję się niezdrowymi "wskazówkami" sekatora w postaci przedruków czy linków.

Ja też nie czytam. Nierzetelnych, nieobiektywnych omijam z daleka.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

sekator

  • Gość
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 14, 2011, 14:38:29 »
Cytat: "speedbax"
ciekawe, jak my Polacy bysmy zareagowali w analogicznie odwrotnej sytuacji?


Cytat: "Daria"
Jak byśmy zareagowali to nie wiem


Sytuacja może nie analogiczna, ale reakcja polska moim zdaniem wyglądałaby podobnie jak w przypadku białoruskiego samolotu SU-27

http://wiadomosci.wp.pl/kat,112954,title,Bialorus-utajnia-przyczyny-katastrofy-Su-27-w-Polsce,wid,11713200,wiadomosc.html?ticaid=1b997

Choć pewnie serwilizm rządu z uwagi na rodzaj katastrofy byłby dużo bardziej zaawansowany.

Cytat: "Wojtek Dudek"
Nie! Wg mnie autor felietonu wpisuje się jedynie w szeregi tych, którzy własną głupotę chcą uczynić narodowym kanonem


Twoim zdaniem wszystkie rodziny ofiar katastrofy kwalifikują się aby nazwać ich ,,głupcami", ponieważ akurat w kwestii braku rzatelności raportu MAKu były wyjątkowo zgodne ?

Cytat: "Wykidajło"
należało zabronić lądować, a jak nie, to strzelać, żeby odstraszyć - powiedział dziennikarzom Lech Wałęsa.

O ileż mniej słów, a o ileż więcej sensu


Zaiste, wyjątkowo sensowna wypowiedź. Jak większość wypowiedzi pana Wałęsy. Zacytować kilka?

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 14, 2011, 14:50:05 »
Cytat: "sekator"
Rosjanie bardzo brutalnie przypomnieli polskiemu premierowi, skąd mu nogi wyrastają, i że wygrażać to może sobie swojej żonie, a nie "wielkiemu narodowi",


"W końcu Rosja to wielki kraj, a Polska mały" jak przypomniała Klichowi caryca Anodina.
A obrazując politykę płemieła względem naszego sąsiada po 10 kwietnia można jeszcze dodać nieśmiertelne słowa A. Waligórskiego:
Raz ordynarny niedźwiedź kucnąwszy na łące
W dość niewybredny sposób podtarł się zającem.
Zając się potem żonie chwalił po obiedzie:
-Wiesz, stara, nawiązałem współpracę z niedźwiedziem.

Czegóż jeszcze dokona nasz "mąż stanu" dla Putina, zamiast bronić od samego początku po zamachu polskiej racji stanu, a nie troszczyć się o swój image w uścisku wielkiego brata?
millena

sekator

  • Gość
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 14, 2011, 14:53:39 »
Cytat: "millena"
Zając się potem żonie chwalił po obiedzie:
-Wiesz, stara, nawiązałem współpracę z niedźwiedziem


Niestety taki rodzaj ,,współpracy" tak skutecznie wszedł niektórym w krew przez 44 lata, że do dzisiaj nie potrafią sobie wyobrazić innych relacji z niedzwiedziem. Ale cóż, nie mnie dyskutować o gustach i upodobaniach
pozdrawiam sekator

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
millena

sekator

  • Gość
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 14, 2011, 15:00:46 »
Cytuj (zaznaczone)
Ja też nie czytam. Nierzetelnych, nieobiektywnych omijam z daleka.
_________________


Przepraszam, bo najczęściej staram się cytować Gazetę Wyborczą, choć zgadzam się z Tobą że nie jest to źródło zbyt rzetelne i obiektywne, niestety jedyne które dociera do pewnej grupy społecznej z którą mam przyjemność dyskutować.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 14, 2011, 15:29:25 »
Cytat: "sekator"
Twoim zdaniem wszystkie rodziny ofiar katastrofy kwalifikują się aby nazwać ich ,,głupcami", ponieważ akurat w kwestii braku rzatelności raportu MAKu były wyjątkowo zgodne ?

Zauważ proszę, że ja wypowiadałem się jedynie o zawartości felietonu i jego autorze.
O szopkach odstawianych przez rodziny niektórych ofiar (nie wszystkich jak próbujesz sugerować!) się nie wypowiadałem, bo wątek dotyczy felietonu.
Co do zachowań niektórych rodzin, to powiem tylko tyle, co wpajał mi mój dziadek: „nad mogiłami szczerze modlą się jedynie ci, którzy robią to w ciszy i zadumie”. I ja tę prawdę podzielam w całości.

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 14, 2011, 15:33:29 »
Nie czytałem - kompromitujące jest dla mnie nazywanie przez autora swoich rodaków per "Polaczki". Jesteśmy jednym narodem, możemy mieć różne poglądy, ale pisząc o Polakach obraża się kraj, czytelników i siebie również.

sekator

  • Gość
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 14, 2011, 15:40:13 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
O szopkach odstawianych przez rodziny niektórych ofiar (nie wszystkich jak próbujesz sugerować!) się nie wypowiadałem, bo wątek dotyczy felietonu.
Co do zachowań niektórych rodzin, to powiem tylko tyle, co wpajał mi mój dziadek: „nad mogiłami szczerze modlą się jedynie ci, którzy robią to w ciszy i zadumie”. I ja tę prawdę podzielam w całości


Cytuję:

,,- Niechętnie się przyznają do błędów - podkreślił, wskazując że najlepszym dowodem na to jest choćby zbrodnia katyńska. - To, że Rosjanie nie przyznali się do tego, że Smoleńsk nie był - pod każdym względem - przygotowany do przyjęcia naszego samolotu, potwierdza moje zdanie - powiedział Deresz."

źródło: http://www.tvn24.pl/12690,1689335,0,1,rosjanie-to-dziwna-nacja,wiadomosc.html

To wypowiedź Pawła Szymanka-Deresza. Nie ma do niej prawa? Chyba nie nazwiesz go ,,prawicowym oszołomem"?

Cytat: "Denver"
kompromitujące jest dla mnie nazywanie przez autora swoich rodaków per "Polaczki


Niestety, sposób traktowania nas przez Rosjan w tej sprawie dokładnie odzwierciedla ich lekceważący stosunek do Polaków. Bolą Cię słowa, natomiast fakty uważasz za nieistotne ? Właśnie tak nas niestety potraktowano, nie jak partnerów i sąsiadów, ale jak Polaczków - głupi, mały naród (,,Rosja jest wielka, a Polska mała-to słowa Anodiny)z którym można zrobić co się podoba, bo i tak nikt nie stanie w jego obronie,a co ważniejsze Polacy sami nie będą potrafili się obronić, bo jak zwykle są skłóceni między sobą.