Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej  (Przeczytany 108468 razy)

Offline piotr S

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
    • http://www.sowa.szczecin.pl
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #360 dnia: Kwietnia 10, 2011, 17:46:06 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
a tak Rosjanie znowu zakłamują... Boli ich Katyń anno domini 1940,
Trochę niepotrzebnie boli to Rosjan. W tym roku w Rosji rządzili Gruzini. Dżugaszwili i Beria. A twórcą  i szefem CzeKa do śmierci w 1924 r. był Polak - Dzierżyński. Po nim szefem kolejnego wcielenia CzeKi do 1934 r. był też Polak, Mienżynski. Tak że dużo nacji miało swoje "zasługi" przy mordzie katyńskim.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #361 dnia: Kwietnia 10, 2011, 18:19:36 »
Cytat: "Kuba"
Piszesz, że nie zgodziłbyś się na umieszczenie tablicy bez zgody Rosjan. A skąd wiesz, że jej nie było?

Nie wiem. Wnioskuję to z informacji jakie ukazują się w mediach. Logicznie myśląc uważam, że gdyby takową zgodę wyrazili, to z pewnością natychmiast poszłaby do nich dyplomatyczna nota w tej sprawie. A póki co, nic o takowej nie słyszałem, oprócz medialnych pomrukiwań.

Cytat: "Kuba"
Do tego nie jest potrzebna wymiana tablicy. Można by spokojnie przecież dostawić drugą tablicę z tekstem w języku rosyjskim.

Tak! Ale wówczas tekst musiałby dotyczyć tragedii związanej z tym miejscem i zostać uzgodniony ze stroną rosyjską a nie zupełnie niepotrzebnie rozdrapywać rany historii, które doczekały się właściwego upamiętnienia w Katyniu. Czy to jeszcze mało? Są sprawy, które wymagają tyleż samo powagi co umiaru. Smoleńsk, to katastrofa lotnicza z 2010 roku i do niej (tylko do niej!) powinien odnosić się napis upamiętniający ją. Takie jest moje zdanie. Dlatego nie bulwersuje mnie to co zrobili Rosjanie. Mogłoby mnie oburzyć tylko wtedy, gdyby ów kamień pozbawiono całkowicie napisu jakiej tragedii dotyczy. A tak nie jest!

Cytat: "Kuba"
Jeśli uważasz, że zostało złamane tam prawo nikt nie broni Ci złożyć doniesienia do prokuratury.

I co? Uważasz, że to czymś poskutkuje? Równie dobrze mogę donieść do prokuratury na przestępstwa popełniane przez hordy kiboli. Zdarzenia analogiczne (narzucanie zachowań niezgodnych z prawem!) i reakcje organów porządkowych też będą podobne. Bezsilność!

Cytat: "Kuba"
Uważasz, że nasz MSZ pali głupa mówiąc, że nic o zamianie tablic nie wiedziało? Tak samo rodziny ofiar?

A co, jesteś tym zaskoczony? Nie spotkałeś się do tej pory z takimi zachowaniami. To przypomnij sobie inne niewygodne dla władz zdarzenia. Ot chociażby sprawę więzień CIA w Polsce. Czy wtedy władze też były szczere.

Cytat: "Kuba"
Jednak katastrofa zawsze będzie się pojawiała w kontekście Katynia, czy tego chcemy, czy nie.

Dla mnie ta katastrofa bardziej kojarzy mi się z nagminnymi skłonnościami naszych „elit politycznych” do łamania wszelkich praw i zasad. Gdyby nie te skłonności, to prawdopodobnie do tej katastrofy by nigdy nie doszło. Wystarczyło porozumieć się i zorganizować jedną wspólną uroczystość a nie kaprysić bez względu na ryzyko i niepotrzebne dodatkowe koszty. Oczywiście to jest tylko hipoteza, moja hipoteza. Pozdro.

Offline billkronos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #362 dnia: Kwietnia 10, 2011, 19:25:25 »
Witam,
Przed dwoma dniami pytalem w jednym z postow, o co chodzi, gdyz tresc Jego wpisu
nie byla dla mnie jasna, jak rowniez nastepujacej za tym repliki Jezata.
Jezat skierowal mnie do artykulu i zdjec w GW.
Przeczytalem i obejrzalem dokladnie. Jakie wnioski ?
Ogolnie, teren nalezy do Rosji, wiec obowiazuja ich prawa i przepisy. Od razu rzuca sie
w oczy brak tresci ( na oryginalnej tablicy ), w jezyku rosyjskim, co samo w sobie jest
nietaktem, nie mowiac o normach miedzynarodowych
Wzmianka, w jakim celu i gdzie udawaly sie ofiary katastrofy, niewatpliwie zostala
zamieszczona z premedytacja i slusznie odczytana, jako prowokacja.
Smolensk od Katynia dzieli 18 km. i nie bylo zadnej logicznej przyczyny, by taki napis
umieszczac.
Rosjanie mieli pelne prawo zadac usuniecia tablicy, wzglednie usunac ja sami, w czasie
dowolnym.
Uwazam, ze zdajac sobie sprawe ze znaczenia tej tragedii dla Polakow, Rosjanie
od popczatku wykazali maksimum zrozumienia i pomocy, w procedurach postepowania,
co niejednokrotnie podkreslane bylo w mediach..
Rowniez w sprawie tej tablicy, dali Polakom maksimum czasu na zmiane, obojetnie
jakiego terminu uzyjemy (usuniecie, poprawienie, dostawienie, etc.etc.).
Byli cierpliwi do ostatniej chwili, a gdy Polacy nie zareagowali - dali Im po  lapach !
I gdyby nawet kiedykolwiek okazalo sie, ze wine za katastrofe ponosza Rosjanie, to
sprawy tablicy nie zmienia to, ani na jote !
Inna sprawa jest omawianie tego na forum.
Z tematem (raportem MAK-u) nie ma wiele wspolnego, po za nazwa miejscowosci
( Katyn ), ktora dosc luzno jest ze sprawa tablicy zwiazana. Rownie dobrze mozna by
wspomniec polskie straty w czasie odwrotu Napoleona i Berezyne.
Nie zdolalem ustalic, kto jest moderatorem tematu, wiec nie wiem, czy Kuba powinien
wypowiadac w nim swoje opinie, w tak zdecydowany sposob - jezeli wogole. ?
Bo, ze to jest offtop, to chyba oczywiste ? Przynajmniej w porownaniu z kilkoma innymi
tematami.
Utworzono kilka roznych watkow, poruszano niebo i ziemie, wciagnieto w dyskusje
Obame i "Polske- pepek swiata!".
Spokojna glowa, jezeli Obamie to przyniesie dziesiec glosow wiecej w przyszlorocznych,
wyborach, to sie do Polski odwroci ...."odwrotna strona".
Rowniez czytalem gdzies o pijanych rosyjskich kontrolerach. Dlaczego nie ? Amerykanie
wlasnie ustalili ostatnio, ze dwoch amerykanskich  kontrolerow spalo w czasie pracy!
Ale co to wszystko ma wspolnego z rzeczywista strata i zaloba ? Ci ludzie juz od nas
odeszli i sa nareszcie wolni ! Czas chyba skonczyc ten oblakany "taniec szkieletow"
i dac rodzinom ofiar rowniez odpoczac.
De mortuis nil nisi bene ! Dixi. - Bill

Offline piotr S

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
    • http://www.sowa.szczecin.pl
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #363 dnia: Kwietnia 10, 2011, 19:35:41 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
Dla mnie ta katastrofa bardziej kojarzy mi się z nagminnymi skłonnościami naszych „elit politycznych” do łamania wszelkich praw i zasad.
Mi przypomina piszczącego Rokitę w samolocie - "Polaka  biją".  Uparł się że zostawi płaszcz w klasie biznes, mimo tego że miał bilet na turystyczna.  W Polsce by mu uszło.

Offline piotr S

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
    • http://www.sowa.szczecin.pl
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #364 dnia: Kwietnia 11, 2011, 08:34:54 »
Na podstawie dzisiejszych gazet: Rosjanie przywieźli kamień, potem nasi przyjechali z agregatem, wiertarką i swoją tablicą, przykręcili tablicę. Od pół roku Rosjanie kontaktowali się z polskim MSZ, a nasze MSZ zbywało, liczac że Rosjanie tablicy nie zdemontuja. I się troche przeliczyło. Czyli z naszej strony amatorszczyzna. "Polaka biją". Teraz pewnie sami rozpiszemy konkurs na pomnik w Smoleńsku i sami go złożymy na miejscu.

sekator

  • Gość
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #365 dnia: Kwietnia 11, 2011, 16:31:27 »
No cóż zachowanie Rosjan nie jest dla mnie żadnym zaskoczeniem. Ukradli tablicę tak jak ukradli czarne skrzynki i wrak samolotu. Zawsze kradli - rowery, zegarki itd. wiadomo - trofiejszczyki. Mają to we krwi.
Tutaj ponadto mieli możliwość poniżenia Komorowskiego i reprezentowanego przez niego państwa polskiego.
A dzisiaj nowy policzek wymierzony Komorowskiemu przez sowiecką prasę :

-,, Prezydent przyleciał do Smoleńska. Należy to podkreślić szczególnie, gdyż jego kolega Bronisław Komorowski przyjedzie do Smoleńska samochodem. Najpierw poleciał do Moskwy, a stamtąd jedzie samochodem - relacjonowała rosyjska stacja
Według NTV, "łatwo się domyśleć, z czym jest to związane". - Polacy mają przesąd, że Smoleńsk jest zakazanym miastem, do którego lepiej jeździć samochodem - wyjaśniła ta kontrolowana przez koncern gazowy Gazprom stacja
."

W opinii NTV, "Miedwiediew zademonstrował, że wszelkie przesądy są mu obce"

źródło  :  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,9414733,Miedwiediew_wyladowal_w_Smolensku___Pokazal__ze_wszelkie.html

Jak widzę, pierwotny temat wątku, zmieniony przez admina i zaczerpnięty z felietonu Ziemkiewicza ,, Polaczki na kolanach" był bardziej adekwantny do prowadzonej dyskusji.

Offline piotr S

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
    • http://www.sowa.szczecin.pl
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #366 dnia: Kwietnia 11, 2011, 17:13:53 »
Petelicki na prezydenta.

Offline billkronos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #367 dnia: Kwietnia 11, 2011, 18:50:24 »
Sekator napisal, ze Rosjanie to trofiejszczyki, ktorzy ukradli polska tablice, bo grabierz "maja we krwi".
Jezeli to by mialo odnosic sie do Sovietow, to przyznal bym Sekatorowi racje, ale powinien
pamietac, ze ktos napisal juz, iz "Polacy antysemityzm wyssali z mlekiem matki".
Oba okreslenia nie pomagaja w dochodzeniu do prawdy, zrodla maja w przeszlosci,
a jako narzedzie w dyskusji, to zwykly wytrych.
A ten rzekomy "policzek" wymierzony B.Komorowskiemu ?
Dla mnie to jest proba repliki rosyjskiej gazety, ktora decyzje naszego prezydenta odebrala
jako jeszcze jedna zakamuflowana prowokacje, na temat Smolenska.
No bo jak to moze inaczej wygladac ? Latac sie nie boi, bo do Moskwy wybral samolot.
A wiec jadac do Smolenska pociagiem, niedwuznacznie wymierzyl Rosjanom kopniaka.
Lepiej wiec zarzucic Polakom, ze maja przesady, ktorych nie ma np. prez.Miedwiediew.
Ja rozumiem, ze "odwracanie kota ogonem" jest specjalnoscia Sekatora, ale powinien
wziasc pod uwage, ze Rosjanie, to nie Jezat ! Nigdy nie nalezy przeciwnika lekcewazyc.!l

@ Dr.Kafar
Ciekawy link. Czy wiadomo, kto wydal decyzje o zdjeciu tego wywiadu ?
Czy to byla inicjatywa redakcji pisma, czy wynik odgornej "cenzury" ?
Pozdrowienia - Bill

sekator

  • Gość
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #368 dnia: Kwietnia 11, 2011, 22:39:54 »
Cytat: "billkronos"
zrodla maja w przeszlosci,
a jako narzedzie w dyskusji, to zwykly wytrych.


Jeżeli wydarzenia z soboty i z dnia dzisiejszego są dla Ciebie przeszłością, drogi Billu, to faktycznie trudno nam będzie wprowadzić rozsądną cezurę czasową do Naszej dyskusji. A w takim wypadku jej wynik pozostawi także wiele do życzenia.

Wracając do tematu, zamieszczam poniżej fragment artykułu z ,,Wprost" usuniętego przez POwską cenzurę :

,,Tuż po katastrofie czołowi politycy PO otrzymali SMS-a z instrukcją na temat tego, jak mają się wypowiadać na temat katastrofy. Brzmiał on tak: „Katastrofę spowodowali piloci, którzy zeszli we mgle poniżej 100 metrów. Do ustalenia pozostaje, kto ich do tego skłonił". Ten i inne fakty ujawnia w wywiadzie dla tygodnika "Wprost" gen. Sławomir Petelicki, twórca jednostki GROM.

Gen. Petelicki jest współautorem raportu poświęconego przyczynom katastrofy smoleńskiej przygotowanego przez Zespół Eksportów Niezależnych.

Oficer twierdzi, że decyzja o przyjęciu konwencji chicagowskiej jako podstawy prowadzenia badania katastrofy zapadła w trójkącie Donald Tusk-Tomasz Arabski-Paweł Graś. Tuż po katastrofie czołowi politycy PO mieli otrzymać SMS-a z instrukcją na temat tego, jak mają się wypowiadać na temat katastrofy. Petelicki poznał treść tego SMS-a. Brzmiał on: „Katastrofę spowodowali piloci, którzy zeszli we mgle poniżej 100 metrów. Do ustalenia pozostaje kto ich do tego skłonił".


źródło  :  http://niezalezna.pl/8793-petelicki-ujawnia-szokujace-fakty

Po co śledztwo ? Fachowcy z PO zaraz po katastrofie wiedzieli kto zawinił......Zastanawiające.....

Offline billkronos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #369 dnia: Kwietnia 12, 2011, 02:13:09 »
@Sekator,
Sluchaj Sekator, jezeli chcesz moj post skomentowac, to Ci powiem (plagiatujac
Trzebiez City ) - nie rznij jarzebia !
Chyba potrafisz wyliczyc roznice czasowe miedzy istnieniem Zwiazku Radzieckiego
( Soviety) i okresem, od ktorego ten kraj wrocil do nazwy Rosji ?
Link Dr.Kafara sciagnalem i wywiad z gen. Petelickim przeczytalem dokladnie.
Dlatego zamiescilem dwa pytania do Dr.Kafara.;
Ty, nie pytany w tej sprawie, odpowiedziales na jedno - kto usunal ten artykul ? Jednak
wbrew temu, czego ciagle zadasz od innych - zapomniales podac zrodla.!
Pominales tez milczeniem watek o prez.Komorowskim. Niewygodny ?
A moze chcialbys sie odniesc do zachowania zony prez.Miedwiejewa, ktora wczoraj
zlozyla wizyte w ambasadzie polskiej, w Moskwie ?
Czy te lekcje dobrego wychowania i dyplomacji, tez nazwiesz "policzkiem" ?
W kazdym prawie poscie, dajesz sie poznac, jako typowy, fanatyczny nasladowca
prezesa PiS-u Odrzucasz ziarno - drukujesz plewy !
W watku "zmuszaja do czczenia.." - podsumowal Cie Wojtek Dudek.
Czyzby te negatywne oceny Twojej "tworczosci"  mobilizowaly Cie do wzmozenia
wydajnosci ? To bylby przejaw macochizmu ?
Pozdrawiam - Bill

@ Trzebiez City,
Sorry jestem za uzycieTwojego zwrotu, ale tak mi sie podobal, ze nie moglem sie
powstrzymac.. Sekator rznacy jarzebia ! Perfect !
Pozdr. - Bill

sekator

  • Gość
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #370 dnia: Kwietnia 12, 2011, 10:13:30 »
Cytat: "billkronos"
Sluchaj Sekator, jezeli chcesz moj post skomentowac, to Ci powiem (plagiatujac
Trzebiez City ) - nie rznij jarzebia


Cytat: "billkronos"
Sorry jestem za uzycieTwojego zwrotu, ale tak mi sie podobal, ze nie moglem sie
powstrzymac.. Sekator rznacy jarzebia


Gratuluję poziomu wypowiedzi. Nawet nie będę próbował zniżać się do tego aby ci odpowiedzieć.

Offline piotr S

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
    • http://www.sowa.szczecin.pl
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #371 dnia: Kwietnia 12, 2011, 11:19:07 »
Cytat: "sekator"
Tuż po katastrofie czołowi politycy PO otrzymali SMS-a z instrukcją na temat tego, jak mają się wypowiadać
 Którzy politycy, o której godzinie otrzymali SMS. Od kogo? Czy nasze forum też może powołać Komisję Niezaleznych Ekspertów?  Jak Stańczyk chodził po krakowskim rynku obwiązany, to każdy przechodzeń był cyrulikiem. Jest mgła - nic nie widzę - nie ląduję. I kropka. I tylko coraz bardziej żal, że Jarek nie leciał. Skąd wiedział że bedzie katastrofa?

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #372 dnia: Kwietnia 12, 2011, 15:00:32 »