Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej  (Przeczytany 108430 razy)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #30 dnia: Stycznia 15, 2011, 00:27:21 »
Cytat: "sekator"
Interesujące jest również to, że Rosjanie alkohol w ciele generała wykryli już następnego dnia po katastrofie, natomiast ciało zidentyfikowali dopiero po 12 dniach.


Badania mogli wykonać zaraz po katastrofie tworząc własną dokumentację, a zwłoki oznaczyć numerami. Później po porównaniu próbek materiału genetycznego sparowali wyniki badań z tożsamością ofiar. Ot cała filozofia.

sekator

  • Gość
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #31 dnia: Stycznia 15, 2011, 00:33:51 »
Cytat: "speedbax"
Później po porównaniu próbek materiału genetycznego sparowali wyniki badań z tożsamością ofiar. Ot cała filozofia.


Pod warunkiem, że właściwie ,,sparowali" same zwłoki. Jakoś tak mam, że w przeciwieństwie do wielu moich rodaków Rosjanom nie wierzę. A Ty Bartku jesteś przekonany o ich uczciwości w prowadzeniu sledztwa ? Uważasz, że można bezkrytycznie im wierzyć ? Wierzysz we właściwe stosowanie procedur ? Możesz wykluczyć ich winę w spowodowaniu katastrofy ?

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #32 dnia: Stycznia 15, 2011, 00:44:48 »
Cytat: "MrW"
I co Pan na to?

No cóż. Ja nie podważałem tej możliwości w stanie rozkładu, lecz nazajutrz po katastrofie. Przykład który przytoczyłeś dotyczy wyjatkowo specyficznej sytuacji, polegajacej raczej na długotrwałym przebywaniu zwłok w warunkach specyficznych, towarzyszących katastrofie górniczej, przy czym nie podano tam po jakim czasie od wypadku dokonano badań. W przypadku smoleńskiej katastrofy zwłoki nie przebywały w takich warunkach. W przytoczonym przykładzie wykryto alkohol w 18 zwłokach z 23. W Smoleńsku u jednego z 96. Myślę, że to mówi samo za siebie.
Cytat: "sekator"
Fakt, Pan Wojtek mnie nie atakuje......

Cytat: "sekator"
A Twoje wnioski nie mają nic wspólego z logiką, są radosną twórczością na poziomie J.Ch. Andsersena.

Jeżeli powyższe Twoje zdanie, nie kwalifikuje się do określenia „nieudolne wymądrzanie”, to udowodnij mi (co tak bardzo lubisz żądać od innych), że masz wystarczające uprawnienia do orzekania o zdolności do logicznego wyciągania wniosków przez inne osoby (w tym wypadku mnie). Bo jako wykształcony młody człowiek zdajesz sobie chyba sprawę, że ta Twoja wypowiedź nie jest zdaniem przypuszczającym lecz twierdzącym. A to, w prostym przełożeniu, jest próbą dyskredytowania adwersarza. Zatem mówiąc o obrażaniu, zważ, że ja jedynie odpowiedziałem na Twoje wycieczki.

Offline zenon

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 154
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #33 dnia: Stycznia 15, 2011, 00:46:20 »
Niestety trzeba też w końcu powiedzieć głośno, że Tusk to zdrajca.

http://www.rp.pl/artykul/2,594244_Rzad-sie-nie-odwola-od-raportu-MAK-.html
Milton Friedman - 4 sposoby wydawania pieniędzy

sekator

  • Gość
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #34 dnia: Stycznia 15, 2011, 00:46:38 »
Cytat: "MrW"
3. Kapitan Protasiuk był II pilotem podczas incydentu Gruzińskiego. Mając w perspektywie psioczenia zwierzchników, konsekwencje np. w odsunięciu od latania, czy wręcz proces sądowy (jak tego doświadczył kapitan lotu do Gruzji) wolał zamknąć oczy i wylądować


Sądzisz, że wolał zginąć i zabić pozostałe 95 osób niż odmówić lądowania? Być może. aczkolwiek nie sadzę aby był typem samobójcy, bo wiem jakie badania muszą przechodzić kandydaci na pilotów (mam też kilku kolegów po Dęblinie i wiem jak wyglądaja procedury przyjęcia do szkoły lotniczej). A to byli najlepsi z najlepszych, więc śmiem powątpiewać w ich samobójcze skłonności.
Żeby była jasność, nie usprawiedliwiam całkowicie pilotów, ale nie mogę pogodzić się z fałszowaniem prawdy przez raport MAK (zwłaszcza w kwestii roli wieży kontrolnej i jej kontaktów z Moskwą-tych rozmów było kilka).

Cytat: "zenon"
Niestety trzeba też w końcu powiedzieć głośno, że Tusk to zdrajca.

http://www.rp.pl/artykul/...portu-MAK-.html


No i wszystko w tym temacie.......

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #35 dnia: Stycznia 15, 2011, 01:09:08 »
Cytat: "sekator"
Rosjanom nie wierzę. A Ty Bartku jesteś przekonany o ich uczciwości w prowadzeniu sledztwa ? Uważasz, że można bezkrytycznie im wierzyć ? Wierzysz we właściwe stosowanie procedur ? Możesz wykluczyć ich winę w spowodowaniu katastrofy ?


Jak wspomniałem, prawdy nie znamy, ja mogę się jedynie podzielić moimi spostrzeżeniami. Zacznę od tego, że w zamach nie wierzę, uważam, że to co się stało było szokiem również dla Rosjan. Pamiętam doskonale obrazy z pierwszych dni po katastrofie, atmosferę, jaka panowała, współczucie, ale takie prawdziwe. Według mnie tam nie było nic grane. Do momentu sprowadzenia wszystkich ciał do Polski, a nawet trochę dłużej, współpraca z Rosjanami układała się wzorowo. Potem zaczęto snuć różne teorie spiskowe, które zaczęły w naturalny sposób wywoływać negatywne reakcje po stronie rosyjskiej. Powiedz, jak może się poczuć człowiek, który starał się jak mógł, by pomóc w niedoli, a potem jest zwyczajnie wyzywany i wręcz opluwany. Np. kwestia potraktowania ciała naszego Prezydenta, że trumna nie taka, że ciężarówką wieziony, że w błocie leżał. Pytam się całkiem uczciwie i z pełnym szacunkiem do śp. Prezydenta, jak można było przewidzieć taką tragedię i podstawić karawan na bazie Maybacha, albo złotą trumnę? Jak by te luksusy się tam zaraz po tragedii znalazły, to dopiero było by larum, tam larum, wojna!. Większość zarzutów, jak dla mnie się również nie klei, choć przyznaję, że raport komisji lotniczej nie jest w pełni obiektywny. Dlaczego? Mogę się domyślać, że pod ogniem ostatniej krytyki Rosjanie zrobili to zwyczajnie z przekory i pokazali nam gdzie nasze miejsce. Zazwyczaj jest tak, że w życiu ludzie fałszywi są mili, a jak przychodzi co do czego, to wbijają nóż w plecy. Tutaj nikt fałszywie miły nie jest. Myślę, że Rosjanie zrobili to z premedytacją, opartą na ich narodowym zacietrzewieniu (jako narody jesteśmy podobni). Myślę, że teraz idąc z nimi na noże niczego nie osiągniemy. Mimo, iż uważam naszego premiera, płemieła - jak Ty o określasz, za picera i kłamczucha, to w tej sprawie zachowuje wyważenie i dystans, tak dystans, którego niektórym brakuje. Zwykła psychologia, ale skuteczna. Tylko w formie spokojnego dialogu będzie można dalej drążyć temat, bo inaczej nic nie zrobimy i będziemy mogli o wszystkim zapomnieć. Powiesz - nigdy! A co? Wypowiemy Rosji wojnę, chyba nie tędy droga.

sekator

  • Gość
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #36 dnia: Stycznia 15, 2011, 01:13:21 »
Cytat: "speedbax"
Mimo, iż uważam naszego premiera, płemieła - jak Ty o określasz, za picera i kłamczucha, to w tej sprawie zachowuje wyważenie i dystans, tak dystans, którego niektórym brakuje


No to przeczytaj artykuł z linku podanego przez zenona.
Zastanawiam się tylko czy Tusk jest głupi, leniwy, czy po prostu cwany....a być może jest swoistą kompilacją tych trzech wymienionych przeze mnie cech charakteru. Jedno jest pewne, nikt nie ośmieszył Polski po 1989 roku w takim stopniu jak obecny premier, nikt jej tak nie zadłużył i nikt jej tak skutecznie nie skłócił. W tych trzech kategoriach Donald T. ( bo teraz chyba będzie Trybunał) jest bezsprzecznym liderem polskiej polityki.
pozdrawiam i życzę dobrej nocy wszystkim dyskutantom, sekator

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #37 dnia: Stycznia 15, 2011, 01:17:10 »
Cytat: "sekator"
Zastanawiam się tylko czy Tusk jest głupi, leniwy, czy po prostu cwany....


Ja obstawiam to trzecie. Zdecydowanie. Co do ośmieszenia Polski, nie żebym go bronił, on sam tego nie zrobił, dobrze o tym wiesz.

Offline zenon

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 154
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #38 dnia: Stycznia 15, 2011, 01:43:54 »
Cytat: "speedbax"
Ja obstawiam to trzecie.


Ja obstawiam to czwarte, czyli obcą agenturę działającą na szkodę Polski.
Milton Friedman - 4 sposoby wydawania pieniędzy

jaroslawp

  • Gość
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #39 dnia: Stycznia 15, 2011, 02:29:21 »
Cytat: "sekator"
Żeby była jasność, nie usprawiedliwiam całkowicie pilotów, ale nie mogę pogodzić się z fałszowaniem prawdy przez raport MAK (zwłaszcza w kwestii roli wieży kontrolnej i jej kontaktów z Moskwą-tych rozmów było kilka).
A może poprostu woleli zrobić nam uprzejmość i nie powiedzieli, że kazali kontrolerom pozwolić robić tupolewowi co chce. Powód: bo jak by go pogonili to Kaczyńscy z PISem tak by zaczeły szczekać, że nawet w marsjańskich wiadomościach reportażem dnia był by ten na temat: "Jak to wredne Ruskie pogonili Kaczyńskiego z uroczystości Katyńskich."

sekator

  • Gość
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #40 dnia: Stycznia 15, 2011, 11:11:57 »
,,W swoich uwagach do raportu MAK polska komisja przy MSWiA badająca przyczyny katastrofy smoleńskiej stwierdza, że na kontrolera lotów ppłk. Pawła Plusnina wywierał naciski zwierzchnik płk Nikołaj Krasnokutski, który też był w wieży: "Mimo kilkakrotnych sugestii kontrolera lotów, aby przerwać podejście do lądowania, jednoznacznym rozkazem: Doprowadzamy do 100 m, 100 m i koniec rozmowy".

Komisja przy MSWiA jednoznacznie stwierdza też, że decyzja Krasnokutskiego zakończyła "jakiekolwiek dalsze próby kontrolera lotów odesłania samolotu na lotnisko zapasowe". Widać też z tego, że polska komisja ma taśmy, bo w uwagach powołuje się nie na stenogram, lecz na konkretną szpulę i ścieżkę z nagraniem"

źródło:  http://wyborcza.pl/1,75248,8951499,Kontroler_chcial_wstrzymac_ladowanie.html

A może w Moskwie komuś jednak bardzo zależało na tym, aby ten samolot wylądował właśnie w tym momencie ?

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #41 dnia: Stycznia 15, 2011, 11:22:13 »
Cytat: "sekator"
A może w Moskwie komuś jednak bardzo zależało na tym, aby ten samolot wylądował właśnie w tym momencie ?


Cytat: "jaroslawp"
A może poprostu woleli zrobić nam uprzejmość i nie powiedzieli, że kazali kontrolerom pozwolić robić tupolewowi co chce. Powód: bo jak by go pogonili to Kaczyńscy z PISem tak by zaczeły szczekać, że nawet w marsjańskich wiadomościach reportażem dnia był by ten na temat: "Jak to wredne Ruskie pogonili Kaczyńskiego z uroczystości Katyńskich."


Myślę, że Jaroslawp trafnie odpowiedział na to pytanie, sądzę, że znając "wyrywność" niektórych osób, Rosjanie chcieli uniknąć awantury.

sekator

  • Gość
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #42 dnia: Stycznia 15, 2011, 11:30:55 »
,,Rosjanie wyciągnęli te wnioski z badań ekspertów "rosyjskich i polskich", co jest o tyle zabawne, że jedyne badania psychologiczne (Protasiuk był badany 17 razy!) jakie Rosjanie otrzymali od nas nie wykazywały żadnych odchyleń od normy. Opinia w raporcie wynika więc wyłącznie z ustaleń "ekspertów rosyjskich". Eksperci rosyjscy wykluczyli też jakąkolwiek odpowiedzialność za wypadek u panów z wieży. Tych samych, którym "przewaga konformizmu i obawy" kazała słuchać przełożonych nakazujących doprowadzenie do lądowania w warunkach koszmarnej mgły.
Dodajmy jeszcze, że zarówno w stenogramach rozmów w kokpicie jak i w nagraniu zaprezentowanym we wtorek nie ma zdania "jeśli tutaj nie usiądziemy, to on będzie się mnie czepiał", na które powołują się Rosjanie budując profil Protasiuka i mamy czarno na białym instrukcję, jak konstruuje się w Rosji opowieści lotnicze, nieco może oderwane od rzeczywistości, ale za to jakie efektowne."

źródło: http://www.pardon.pl/artykul/13414/rosjanie_o_pilocie_tu-154_miekki_wyborcza_bzdura

A tutaj obalenie kolejnych bzdur wypisywanych w gniocie MAKu

Cytat: "speedbax"
sądzę, że znając "wyrywność" niektórych osób


Nie przeceniaj strachu Rosjan przed Kaczyńskim, ktrego własny naród z premierem na czele poniżał na każdym kroku. Rosjanie boją się tylko batiuszki Putina i w tym kontekście Twoja powyższa wypowiedź nabiera sensu. Być może bali się tej reakcji, jeżeli samolot nie będzie ,,sprowadzony"za wszelka cenę. Efekty tych działań znamy, a raport MAK tylko potwierdza , że Rosjanie mają duużo do ukrycia.

jaroslawp

  • Gość
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #43 dnia: Stycznia 15, 2011, 12:05:39 »
Cytat: "sekator"
Nie przeceniaj strachu Rosjan przed Kaczyńskim
a kto mówi o strachu? Po prostu chcieli mieć święty spokój od szczekających z byle powodu frustratów.

bob

  • Gość
Dyskusja nt. raportu MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej
« Odpowiedź #44 dnia: Stycznia 15, 2011, 12:11:59 »
Cytat: "jaroslawp"
Po prostu chcieli mieć święty spokój

Dokładnie. Sekator, zrób sobie samemu eksperyment: wróć myślami do dziesiątego kwietnia i wyobraź sobie własną reakcję jakbyś usłyszał, że Rosjanie nie pozwolili wylądować prezydentowi w Smoleńsku - tylko skierowali go na lotnisko zapasowe, przez co spóźnił się na uroczystości. Dziś wiemy, że byłaby to najlepsza decyzja, ratująca blisko setkę ludzi - ale co byś o niej wtedy napisał na tym forum? Zostawiłbyś na nich choć jedną suchą nitkę, czy pisał o politycznym zamówieniu Putina, skandalu, zmowie itp.?

Pozdrawiam!